Prokletý ostrov

• USA Shutter Island (více)

Katullka

Chvíli jsem váhala, ale nakonec je to vcelku jasné. Upřímně jedno z nejvíce nedoceněných děl současného Hollywoodu. Jen mne mrzí, že v tom cítíte ten proflálký postup scénáře, který je v USA tolik oblíbený a tak neoriginální. Škoda. Druhé shlédnutí v psychiatrické léčebně tomu nasadilo nekompromisní genialitu. Nikdy nevíte, co Vám dávají do pití a to je fakt, ne mýtus. ()

Handle

Film je to dobrý, ale čekal jsem trochu víc. Prokletý ostrov je přesně z těch filmů, kde je všechno výborné (herci, režie, námět), ale přesto mi tam něco chybí. Nevzalo mě to tak, jak jsem si myslel. Poslední věta a pointa je však skvělá, i když tak trochu prvoplánová. Avšak stejně se divím, že nedostal ani jednu nominaci na Oscara. 3,5*. ()

Lacike

Nemam rad detektivky lebo mi je obvykle jedno, kto je vrah a samotne patranie ma nudi. Tentokrat ma nielenze zaujimalo vyustenie celej zahady, ale hlavne ma neskutocne bavil priebeh vysetrovania, ktore som si doslova vychutnaval. Oldschool prevedenie jak od Hitchcocka alebo nejakych inych davno mrtvych velikanov. Mnohovrstevnaty thriller u ktoreho postupne odhalujeme jednotlive vrstvy az sa vo finale dostaneme k nekompromisnej dokonalej pointe. Lepsi zaver sa vymysliet ani nedal. Pri opakovanom zhliadnuti sa film stáva este lepsi, pretoze si vychutname jednotlive dvojzmyselnosti pocas celeho filmu. Je to podobne matematicky bezchybne premyslene ako filmy Christophera Nolana, ale na rozdiel od jeho filmov je to vdaka Scorseseho preciznej rezii aj plné emocii. Z hercov nema zmysel vypichnut jeden konkretny vykon. Jak viac tak aj menej zname xichty predvadzaju spickove vykony, ktore kompaktne zapadnu do celku. Samostatnu ulohu tvori prostredie ostrova v ktorom sa film odohrava. No a vdaka pôsobivemu nasnimaniu to neraz vyzera jak nejaky uchvatny obraz. Velku pochvalu si este zasluzi skvely soundtrack s famoznym výrazným hlavnym motivom. Je prijemne, ze este aj v sucasnosti vznikaju inteligentne thrillery s vypiplanou technickou strankou a kvalitnymi hereckymi vykonmi. Pre mna to je jeden z najlepsich Scorseseho filmov. 10/10. ()

jhrasko

Dokonalá hra s mojimi očakávaniami - geniálny prológ, atmosférický priebeh, vychytralo spustilá pointa, fenomenálny cast. Ooooohhh, Marty, U are Almighty. A tie zadné projekcie, Maestro! K tomu všetkému Dinah Washington na záver - to už je čistá rozkoš. KAFKOVSKY GENIÁLNA ŽÁNROVKA!!!!! P.S. A robí mi radosť čítať, ako sa moji obľúbení užívatelia názoro rozchádzajú - od tých, ktorí chrochtajú blahom, až po tých, ktorí 137min. prezívali. FILM ROKA 2010 a bodka. ()

Gary

"Když se vám teď zakousnu do oka...zastavíte mě dřív než vás oslepím ?" Po dlouhé době konečně jiný film ! Skomírající hollywoodskou produkci zase zachraňuje ten, kdo jí už pomáhal před čtyřiceti lety ! ()

Iggy

Ve všech ohledech skvělé, film mě udržel napjatého prakticky po celou dobu, jediné, co musím vytknout je závěr. SPOILER Čím víc se film blížil k závěru, tím bylo jasnější, že může mít zřejmě jen dvě možná rozuzlení – buď je celý pravdivý a celé složité spiknutí je přehnaně nereálné – tedy značně překombinovaný a neuspokojivý konec – nebo je celý děj jen sebeobrannou projekcí hrdinovy mysli – a tím pádem je celý film jen mystifikací diváka – a takový konec byl pro mě rovněž docela zklamáním. Kromě mystifikace diváka můžeme film ale interpretovat i jako snahu vnést diváka do úplně stejné situace, v jaké se ocitá hlavní hrdina, a jako takový alespoň v mém případě docela uspěl. ()

Genero

Zajímavý nápad, výborný úvod, ale pak se děj nějak zvrhl v pobíhání po cvokhausu sem a tam a někde uprostřed manželka ohlásila, že si myslí jaká bude pointa. Okřikl jsem ji, že v sobě nemá kapku úcty, protože tenhle biják nenatočil Ján Sebechlebský, ale pan Někdo a ten by takovou píčovinu nikdy do filmu nedal. A on jí tam dal a moje žena měla pravdu. A tak se stalo, že jsem se rozhodl nepadnout před velkým jménem na prdel a hodnotit objektivně. A objektivně je to průměr jak podle polámaného pravítka třídního učitele Bíny, kterým nás řezal, když jsme neměli podepsaný domácí úkol z algebry. Poslední věta ve scénáři opravdu nemůže nic zachránit. Stejně jsi jí tam dopsal proti vůli scénáristy, jen aby byla nějaká bžunda a hrdobci měli na databázi nad čím mudrovat, viď Martine? ()

maseer2

výborné, výborné a ještě jednou VÝBORNÉ !!! Martin Scorsese natočil úžasný atmosférický biják plný zvratů a vypjatých okamžiků, kterému kraluje jako vždy skvělý DiCaprio.. na závěrečné titulky jsem koukal s otevřenou pusou..... 5* ()

Gwaihir

Po příjezdu na ostrov vypadá pozvolný úvod do děje skoro jako začátek celkem běžného thrilleru s kriminální zápletkou. Jakmile se však rozjede ta skvělá spletitá hra, v níž se skutečnost ztrácí ve světě představ a naopak, je to opravdu strhující. Po posledním záběru jsem se přistihl ve stavu nehybného zamyšlení a jen lituji, že jsem v něm nemohl zůstat o několik minut déle. 95% ()

PROROK14

Raz za čas musí prísť film, ktorý bude iný ako tie predchádzajúce. Toto je ten prípad. Také niečo sa nevidí každý týždeň. Scéna s dozorcami z Dachau sa u mňa zapíše ako jedna z najlepších. Nemám viac čo dodať. "Čo by bolo horšie? Žiť ako monštrum, alebo zomrieť ako dobrý človek?" ... Zimomriavky som mal aj po treťom zhliadnutí. 90% ()

rawen

Byl jsem příjemně překvapený, nechci tady spoileřit, jen tedy dodám, že me velice uspokojil hlavní zvrat ke konci filmu - protože jsem se obával, že nakonec půjde spíše o kvalitně provedenou šaškárnu. Nešlo. Poctivě odvedený thriller. 8/10 ()

ProjectAlice

Chválim scenár a koniec filmu. Milujem filmy s takýmito koncami. Snažil som sa pred pozretím filmu vyhnúť všetkým obsahom a fotkám a tak som si film predstavoval úplne inak. Ale i tak to bol veľmi podarený film. Páči sa mi že sa to odohráva v 50.rokoch minulého storočia. Ako horor dosť slabé ALE ako dráma a thriller úžasné. 5* 100% ()

Borrtex

Mistrovské dílo, které poutavě zaujme diváky svou napjatou atmosférou. Film je doprovázen vážnou hudbou, deštivými scénami, hororovými halucinacemi a děsivými zvuky, což vytváří pocit očekávání a téměř beznaděje. Režisér a tvůrčí tým excelovali ve výběru hudby a efektů, což přispívá k úchvatnému zážitku. Shutter Island je nezapomenutelný filmový zážitek, který stojí za zhlédnutí. ()

bouncer

Tuhle perlu jsem si opravdu užil. Styl Martina Scorseseho není nikterak výrazný, za to je na celém díle vidět propracovanost, dokonce bych řekl až vymazlenost. Režisér si pohrává s atmosférou, vizuální stránkou i divákovými pocity. A na mě to velice zapůsobilo. Poslední dobou přicházím i na chuť Leonardovi DiCapriovi a ten tu odvádí pořádný kus práce, stejně jako jeho kolegové. Přidete k tomu řemeslný skvost a pokud máte rádi tajemné thrillery s trochou zvratů v ději, tak dostanete 5* jako já. ()

st.ranger

Perfektní záběry, podkreslené depresivní hudbu a celkovou sklíčenou atmosférou, snové sekvence totálně dezorientovali mozek tak, jak to umí filmy Davida Lynchce. Příběh pomalu plyne k hlavní pointě, ke které dostáváme nepatrnné stopy a náznaky, že nic není takové, jak se na počátku zdá. Potěšilo mě cameo Roberta DeNira. Celkově velice povedená hra na mozek, naštěstí s kompletním vysvětlením. ()

BigDeal

Nechápem ľudí, ktorí tvrdia, že išlo len o dvojhodinové nezmyselné behanie postáv blížiacich sa k predvídateľnému rozuzleniu. Áno, tá pointa začína byť ku koncu jasná ešte kúsok pred tým, než sa k nej dopracuje hrdina, ale žiadna nuda sa tu veru nekoná! Teda v mojom prípade určite nie. V mojom prípade išlo o parádnu hru, hádanku, skrytú na tom najlepšom možnom mieste- ostrove plnom bláznov- vďaka ktorému sa vo filme vytvára atmosféra, ktorá diváka za žiadnu cenu nepustí a pekne sa s ním hrá. Navyše je to celé natočené štýlovo (DiCapriov kabát a klobúk budem mať snáď raz aj ja :) ), miestami mi snímok dokonca pripomínal žáner film-noir, ktorý mám rád, takže ja som si to celé od úvodných minút, až po záverečné titulky sakramentsky užíval a jednoznačne film nevidím posledný krát. P.S.: Pre tých, ktorí si celý čas myslia, že vedia ako to skončí- len si počkajte na záverečnú scénu ;-) ()

draculca

Prokletý ostrov je skutečnou perlou mezi snímky poslední doby. Naprosto nepředvídatelný děj a výborné herecké výkony zajistili, že tvůrci ode mě v žádném případě nebudou prokleti. ()

BoPo

Prokletý ostrov je o dôvere. O tom čomu a hlavne komu môžete veriť. A má vôbec zmysel dôverovať? Atmosféra bola kvalitne naservírovaná, ale zároveň si nedokázala udržať úroveň počas celého filmu. Rozhodujúcim faktom pre Vaše hodnotenie bude určite záver. Ako Vám v hlave jeho posledná veta zarezonuje. Aj po druhom pozretí, ktoré jednoducho muselo prísť, tak som vlastne v rovnakom rozpoložení neistoty, ako po prvý raz. Takže potvrdenie môjho prvotného dojmu, že sa jedná o skvelo podanú v podstate nevýnimočnosť, ktorá má to svoje veľké ALE, ktoré hodí dojem do úplne iného levelu. ()

DiCaprio krutým zabijákem

24.05.2013

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

Kate Beckinsale v blázinci plném hvězd

16.04.2013

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

Nový Terminátor od scenáristky Avatara?

18.01.2013