Stíba

Aranofskyho filmy mají ducha a ani Wrestler není vyjímkou. Mickey Rourke je opravdu výborný herec a nedokážu si do téhle role představit vhodnější osobu. Místy je Wrestler až dokumentární ale scény z ringu a mimo něj se skvěle doplňují. Je to obsáhlý film o běhu života, stárnutí, lidských chybách ale i zarputilosti, lásce, vůli. Každý si v něm najde něco a asi málokoho něčím neosloví. ()

candy_daze

Aronofsky potěšil. Nevěřila jsem tomu, že Wrestler je vůbec jeho film, poněvadž na něm není zřetelná žádná vizuální onanie, ani zas tak moc toho srdcerváčství. Mickey je bůh, vždycky byl, a právě on je alfou a omegou celého filmu. Wrestler je dobrý film, ale Aronofsky asi nikdy nebude mojí krevní skupinou. Něco mi chybí a něco přebývá. Na můj vkus je to dost prvoplánovité. Kudos pro Darrena za to, že se chtěl vymanit ze svojí kýčovitý škatulky a natočil něco civilnějšího a míň přeplácanýho, ale podle mě ubral až moc a Wrestler najednou působí strašně, ale strašně obyčejně. Chce to najít zlatou střední cestu a možná si tím najdou Aronofskyho filmy cestu i ke mně. ()

Maximus356

The Wrestler je neobyčejný film. Mickey hraje, jako by to zažil na vlastní kůži. Přesně tomuhle říkám perfektní, přirozený herecký výkon. Příběh je ze života. Jak psal expendable, člověk se tam fakt najde, ale musel už něco zažít, aby wrestlera mohl chápat naplno. ()

denisavary

Dojemný film o člověku, co se celý život choval sobecky ke svému okolí, rodině....vše si uvědomil, až když jeho život hraničil se smrtí. Ukáplo pár slz,bylo to pro mě až moc citově emotivní...Těžko se napravují chyby, které člověk způsobí. Rourkeho jako herce moc neznám, jen když jsem potajmu sledovala 9 a 1/2 týdne, když jsem byla malá :), ale jeho výkon byl výborný až mě to překvapilo. ()

Biopler

Aronofského geniálny výber hereckého osadenstva, na čele s najpresnejším Rourkom, v princípe položil základ snímku, ktorý nemôže ostať iba v priemere. A hoci kvôli priemernému scenáru a celkovo nízkorozpočtovému rázu by tam patril, tak raz ho dvíha Rourke, raz Aronofsky. Rourke bol pekelne skvelý výber, ten chlap si v osobnom živote prežil ťažké obdobia a režisér mu dal šancu ako šitú pre neho. A on to viac žil ako hral, pamätný výkon. ()

1Legend1

Ačkoliv mi wrestling nic moc neříká(a když už jsem se někdy podíval, tak mě nenadchl), musím říci, že tenhle kousek od Aronofskyho mě chytil za srdce. Jako velký sportovec přesně vím, co tím chtěl Darren říci a po celý film jsem byl vžitý do kůže Randyho Rama. Jestli bych chtěl nějak ukončit sportovní karieru, tak přesně takhle! 100% ()

misbos

Špica! Je to smutný film o tom, jak je vlastně nemožné, aby OPRAVDOVÝ vztah našli a udrželi lidi, který se dlouho živí tím, že PŘEDSTÍRAJÍ - on agresi/mužnost, ona svůdnost/ženskost. ()

sarkareifova

Měla jsem strach zda to nebude film jen o wrestlingu. naštěstí jsem o tuto iluzy přišla během prvních pás minut. Není to jenom o wrestlingu, ale i o upadajcí slávě kdysi známého a slavného šampiona, rozpadajícím se vztahu s přítelkyní a zničeném vztahu s dcerou. Mickey Rourke ztvárnil Randyho skvěle. Navíc tady Rourke vypadal docela normálně ne jako teď. ()

cm hardy

Jakožto fanoušek wrestlingu jsem byl rád, že se tento film dostal na filmová plátna a že jsem měl možnost vidět zákulisí tohoto filmu. Samozřejmě výborně hrající Mickey Rourke, který se do tohoto filmu hodil jako monitor k počítači. :-D ()

Ondr@932

Darren Aronofsky opět předvedl své filmařské kvality! Film Wrestler je výborný sportovní drama. I Mickey Rourke zde předvedl, že to není nějaký béčkový herec! I když fešák to už není. 80% ()

HenryIvan

Pekne ukázané, akým je wrestling divadlom. Je to síce show, no napriek tomu často prináša zranenia a občas aj úmrtia. Show, ktorá si berie svoju daň. Výborný výkon Mickeyho Rourka, Marisa Tomei má prekvapila dávkou nudity, ktorú predviedla. Nechcem povedať, že u herečiek jej úrovne to nie je zvykom, lebo to nie je Hollywoodska hviezda prvého rangu, ale je to kvalitná a veľmi známa herečka a u takých nie sme často zvyknutý na podobné roly. Bohužiaľ miestami a to skoro počas polovice filmu som sa nudil, pozeral som na hodinky a v duchu počítal kedy to asi skončí. Nemôžem povedať, žeby tomu chýbala gradácia, no nebola nejak enormná. Ono to je možno preto relatívne nudné, lebo to je natočené dosť realisticky a vierohodne. Nič nám tu nie je vnucované, hlavne nie ideály ohľadne wrestlingu. 70 %. ()

Mara97

Wrestler vůbec nebaví, chová se zvláštně, sport je tak buranský a absurdní, že divák získá dojem, že se jedná jen o jakousi parodii. Scény čitelné v první vteřině, přesto trvají strašně dlouho a vlastně se v nich opakuje to stejné, aby to divák pochopil (zejména scény v obchodě za pultem). A konec zcela podle očekávání. Bída, za měsíc už si na tento film nevzpomenu. ()

Razzor_82

Wrestling je jen tupá taškařice pro amíky! Takže ztrácím objektivní pohled. Rourke je bez pochyb držákem  filmu. Kamera je roztřesená se záběry na záda.  Je to taková sociální studie člověka, který žil jen pro sport a zestárne sám jako kůl v plotě. Těžko se pak do takové role emočně vcítíte. 6/10 ()

hrumsrt

Mickey Rourke je šílenec! Talentovaný herec, který si oficiálně zničil tvář boxem, přestože za to mohou spíše plastické operace, si tady sahá na své absolutní dno... Velmi šikovný scénář s tradiční existenční krizí. Co má dělat hvězdný wrestler, když zestárne a začne mít zdravotní problémy? No odejít z wrestlingu proboha! Jenže Randy jako téměř každá wrestlerská ikona do normálního života absolutně nezapadá, dusí se prací v obchoďáku... Za mě šikovně je k němu zvolená Marisa Tomei, která teda již v kapánek pokročilém věku absolutně odhodila zábrany a zahrála si tady striptérskou maminu.. Trošičku jsem se obával nešťastného konce, ale k tomu naštěstí nedošlo. Není to žádné top filmařské dílo, spíš si to tak plyne, ale i k vzhledem rozumné stopáži to nenudilo. Úplně nesdílím názor těch ocenění, jelikož nedát to tehdy Bradovi za Buttona bylo až urážka! Wrestling je úplná volovina a každý, kdo se jím v životopise chlubí je špatný herec a tragický zápasník! Takže popularita tohoto sportu mi už asi nadosmrti zůstane záhadou... 75% ()

Kalimero13

Některé z Aronofských filmů jsou pro mě vrcholem filmografie. Absolutně nic nemám ani proti komorní otočce o 180 stupňů oproti původní tvorbě. Co mě zde však zcela zabraňovalo se s dějem vžít, byla tématika Wrestlingu. Jeden by řekl, že to člověk může čekat u filmu s podobným názvem. Je mi jasné, co se film snaží říct, ale vše je tu povrchní, plytké, nevěrohodné. Wrestling primitivní stejně jako životní rozhodnutí hlavní postavy. Nedokážu sympatizovat s člověkem, co vědomě dělá tak hloupá a sebestředná rozhodnutí. Ten závěrečný pokus o ódu na "žij a zemři s tím, co miluješ", je extrémně pokroucená verze čehokoliv chvályhodného. Finále tak není dojemné tragické chycení otěží muže, kterému po všech tragédiích zbyla jediná láska. Finále je poslední tupé sebevražedné rozhodnutí člověka utíkajícího před problémy. Na tom není nic chvályhodného. Mě postavit mezi rozhodnutí se "stárnoucí striptérkou" ... ()

mardun

Už bylo napsáno dost o tom, jak se skutečný život Mickeyho Rourka prolíná s jeho fiktivní postavou ve filmu Wrestler. To dodává příběhu na autentičnosti, což možná přilákalo Rourka k projektu, nebo naopak Aronofského k herci. Ale soustředit se jen na tyto povrchní podobnosti by bylo zlehčováním jeho herecké práce. Rourke možná není tak mimo svou komfortní zónu jako Sean Penn ve filmu Milk, ale to jen dokazuje jeho hluboké porozumění své postavě: Randy je nenápadný muž s velkými jizvami, jak doslova, tak obrazně. Léta zápasí, nyní vystupuje na malých akcích před zmenšujícím se davem, a sotva vydělá dost na drogy a steroidy, které potřebuje. Bydlí v karavanu a je vystaven vyhazovu z důvodu neplacení nájmu. Dělá v obchodě a navštěvuje strip kluby, jediné místo, kde má smysluplné lidské vztahy, hlavně se striptérkou Cassidy (hraje ji Marisa Tomei), která je také starší než její kolegyně a nezná jiný život. Wrestler se srovnává s klasikami dělnického filmu jako Rocky a Na nábřeží. Sylvester Stallone se vrátil k postavě Rockyho Balboy, aby uzavřel jeho příběh. Byl to dobrý film s podobnými tématy - sympatický chlap v krutém světě, odcizené dítě - a oba filmy ukazují dilema těchto mužů: jsou příliš staří, aby pokračovali v tom, co znají nejlépe, a příliš staří, aby se naučili něco jiného. Zatímco Rocky Balboa byla nostalgická cesta, nebyla tak ponurá nebo otevřená jako Wrestler, který je mnohem lepším filmem. Aronofsky se s tímto filmem etabloval jako jeden z nejdůležitějších amerických režisérů. Wrestler je zrnitý, nenápadný a hrubý, což dokonale odpovídá materiálu. Aronofsky se ochotně přizpůsobil příběhu, což je obdivuhodné. Zaslouží si nominaci. Tomei je skvělá ve vedlejší roli, ztvárňuje svou postavu (opět doslova i obrazně) s větší zručností než většina hereček. Je to klasická role "striptérky se srdcem ze zlata", ale ona vytváří rovnováhu ve filmu jako jedna ze dvou ženských postav, druhou hraje Evan Rachel Wood jako emocionálně oddělená dcera Randyho. Wrestler je působivý ve svých menších i větších částech. Když Randy navštíví svou dceru, reakce je prchavá; není to přehnaně dramatické. Film prochází povinnými kruhy svého žánru, ale přesto působí čerstvě a realisticky. A pak je tu Rourke. Zaslouží si nominaci na Oscara a pravděpodobně by měl vyhrát. Je to jedna z nejlepších hereckých výkonů dekády, možná i všech dob. Aronofsky rozpoznal v Rour kovi tuto kvalitu a přesvědčil producenty, aby ho zvolili místo Nicholase Cage. Těžko najdete přesvědčivější a pohnutější výkon. Wrestler je jedním z nejlepších filmů roku - charakterová studie, která je zároveň nadčasová a silná. A je veden režisérem, který se dokázal odrazit od esteticky přitažlivého, ale povrchního uměleckého filmu k jednomu z velkých děl amerického kina 21. století. ()

junxi91

Nic není jako dřív, nic není, jak bývávalo. Robert Ramzinsky, známý pod jménem Randy „The Ram“ Robinson, býval v 80. letech 20. století slavný profesionální wrestler. Časy se však změnily, nyní Randy zápasí pouze o víkendech, pracuje v supermarketu pod vedením typického debilního šéfa Wayna, který jej rád ponižuje, a bydlí v přívěsu. Randy rád chodí do strip baru, kde se seznámí s krásnou, ale trošku starší striptérkou Cassidy. Randy vyhrál místní zápas a souhlasí s účastí v zápasu k 20. výročí se svým nejznámějším soupeřem „Ayatolláhem“, od čehož si slibuje návrat na výsluní. Randy zintenzivňuje svůj trénink a užívá anabolické steroidy. Účastní se hardcorového zápasu, ve kterém se používají ostnatý drát a sešívačka, a po zápase dostane infarkt. Musím uznat, že jsem dlouho neviděl nic tak nechutného, jako vytahování spon ze svalové tkáně. Randy musí podstoupit bypass koronární tepny a doktor mu doporučí, aby přestal brát steroidy a aby už nezápasil. Pro Randyho je to velmi špatná zpráva a musí začít pracovat na plný úvazek u pultu s lahůdkami. Před tím ještě stihne přistihnout svého šéfa Wayna, jak se dívá ve svém kanclu na porno. Randy má problematický vztah se svou lesbickou dcerou Stephanií, kterou navštíví, ona jej pošle do háje, a tak jí koupí dárek s pomocí Cassidy. Randy se do Cassidy zamiluje a dělá jí romantické návrhy, ale ona jej odmítá a také mu přizná, že má devítiletého syna. Randy se sejde se Stephanií, dá jí dárek, projdou se po promenádě u pláže, a domluví se na sobotu na večeři. Randy se opět sejde s Cassidy ve striptýzovém klubu, ona jej opět odmítne, a tak je Randy velmi rozrušen a musí se utěšit se svými kamarády v baru, kde chlastá, šňupe koks a opíchá kurvu na hajzlu. Další den je tak zničený, že jej celý prospí, a zapomene na večeři se Stephanii. To je první rána. Druhá rána přijde v obchodu s lahůdkami, kde jej pozná jeden zákazník, to Randyho rozruší a udělá pořádnou scénu, Nezbývá mu nic jiného, než se vrátit k wrestlingu a utkat se s Ajatolláhem, což se mu Cassidi pokouší marně vymluvit. Závěrečný zápas opravdu stojí za to a nebyl jsem si jistý, zda Randy dostal takovou nakládačku, že lapá po dechu, nebo zda se o něj pokouší další infarkt. Dost syrový a naturalistický příběh (jak to obvykle u Aronofského bývá) o celkem fajn chlápkovi, který miloval zápasení v ringu, měl zvýšený práh bolesti, ale okolnosti stály proti němu, ať už jde o vztah s krásnou striptérkou, nebo s odcizenou dcerou. Mickey Rourke je pořád borec a když se do nějaké role pořádně obuje, tak to stojí za zhlédnutí. ()

Veseldaa.!

Obrovsky silný film o stárnoucím wrestlerovi, pro kterého je zápasení vším, ale ve skutečnosti nemá nic. Mickey Rourke předvedl herecký výkon na 1* a taky za to byl náležitě oceněn Zlatým Glóbem. Skvělá režie a dokumentární pojetí kamery ještě lépe vystihuje atmosféru tohoto smutného, na druhou stranu velice poučného filmu. A ten 80´s rock soundtrack. Jedním slovem - fascinující! RANDY, THE RAM! ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis