Maq

S wrestlingem mám problém. Na rozdíl od mnohých neodsuzuji boj a násilí paušálně. Někdy jsou nejen nutné, ale i prospěšné. Jenže wrestling je jen hra, předstírání, pokleslá show svalů a prázdných siláckých řečí. Není snad vášeň pro faleš sama o sobě dostatečným předurčením k životní prázdnotě? --- Prodejná láska je úplně stejný problém. Osobně se jí štítím, ale racionálně vzato, je to prostě práce, byznys. Hra na lásku, povyražení, které ovšem není skutečnou láskou, tak jako wrestling není skutečným bojem. --- Tento film je příběhem zbabělce, který má strach žít. Wrestling jako předstíraný boj u něj nahrazuje a vytěsňuje život, který je také bojem, jenže skutečným, nekonečným, a navíc většinou bez potlesku. Randy krok za krokem odhaluje svoji neschopnost existovat jako otec, manžel, řadový zaměstnanec. Jako feťák se raději zabije, než by se své drogy vzdal. --- Celkem vzato je to dobrý příběh a hezký film. ()

gojackill

Zlomeny clovek obvykle touzi po spolecnosti, kterou nepritahuje. Totiz uspesny a sebevedomy clovek spolecnost pritahuje. Nepoznany buh se skodolibe svemu dilu smeje. Wrestler muze byt zranen pouze mimo ring, vetsi bolest mu pusobi lide a to svou nepritomnosti. Samota a odsouzeni lidmi tam venku, o kolik vetsi bolest je to nez ta fyzicka? Film napovi, film sam o sobe velmi bolestivy. Wrestler hleda smysl zivota v ringu, pro mnohe to bude hloupy sport, ktery nestoji za lopoceni, ale nejde tu o konkretni formu. Nekdo se zene za penezi, hledajich uznani na odlisnych mistech / vse je to same v jinem kabatu. Zivot je ring a vy chcete potlesk. Montaigne veril, ze: „každý člověk v sobě nese celou podobu lidského údělu.“ Wrestler nese informaci o zivote kazdeho z nas aniz si to ne kazdy uvedomi. V tomto na prvni pohled nenapadnem filmu se reziserovi povedlo neco neprilis bezneho. A totiz, ze si muzete za slovo wrestler klidne dosadit slovo clovek a misto ringu si predstavit leccos z vaseho zivota. Na kulise nezalezi, v principu je to to same. Univerzalnost je obdivuhodna. Mickey Rourke s roli splynul. Scena setkani s dcerou je jeden z nejlepsich melodramatickych okamziku, ktere znam. Je to krasne. ()

de_FACTO

Ram jam na pohádkovou hlavičku Slumdoga, pár nacvičenejch kopanců s Temnym rytířem, nečekaná rána na žebra Buttona a smack down všem ostatním. Film, ve kterym nejsou žádný přebytečný sračky a kytky, kudrliny navíc, prostě jen pevná kostra a pár nasterojdovanejch svalů. Obyčejný a civilní až se ztrácí pozornost a v širším měřítku rozhodně žádnej film roku. Jenže on je to takový...FILM. ()

stration

Snad ještě nikdy jsem se na žádný film netěšil tolik jako na Wrestlera. Za prvé další film od génia Aronovskyho. A hlavně za druhé Mickey Rourke. Zcela neskromně si myslím, že nikdo na světě nevěřil, že se Rourke po šílených devadesátých letech dá dohromady. Drogy, vězení, rozchody - troska jak filmová tak hlavně lidská. Jen občas probleskla nějaká role, která stála za řeč: Střela, Vyvolávač deště, Double Team. Když potom přišlo Tenkrát v Mexiku, Domino a Sin City, říkal jsem si: "Jen tak dál, Mickey, on si toho někdo všimne, vrátíš se a dostaneš roli, kterou si zasloužíš! Zase to všem natřeš! Já vím, že sakra hrát umíš, já Ti věřím!" A přišlo to. Wrestler je dokonalý. Aronovsky mistrně spřádá pochmurné osudy hlavních představitelů až ke zdrcujícímu finále, které si s ničím nezadá z Requiem za sen. Ten příběh mohl dopadnout jinak. Mohl skončit jako Rocky, mohly vlát americké vlajky a sportovní komentátoři se mohli rozplývat do mikrofonů. Ale život není Rocky, život je bohužel mnohdy Wrestler. Mickey hraje Randyho geniálně. Hrozně moc z toho, co hraje sám prožil. Dává do postavy takovou sílu, že jsem to snad ještě neviděl. Když nastupuje do ringu, do nenáviděných a ponižujících lahůdek v supermarketu, kde i přes to dokáže být okouzlující, je to hlavně boj se životem, ne se soupeři nebo šunkou. Když se směje, usmíváte se taky, když pláče, tečou vám slzy. Výraz obličeje, chvilková zapálení a víra v lepší příští i konečná deprese a návrat "domů". Prostě o Rourkově výkonu se dá psát a klanět se mu dlouho. Ten Oskar tam prostě být musí! Marisa Tomei ovšem také vystřihla jednu ze svých nejlepších rolí. její nevyrovnanost, chvilková podléhání Randyho charismatu, zarputilý odstup i namlouvání si, že je normální ženská s dcerou. Opravdu parádní výkon. Kamera z pohledu třetí osoby je tak sugestivní, že v podstatě chodíme s Randym a ostatními jenom mlčky přihlížíme jejich hledání sebe sama a svého místa v tomto, pro ně tak smutném a šedém světě, který rozdává rány tvrdší, než Randy. Nakonec musím upozornit na, pro mě nejsmutnější a nejdojemnější zcénu z celého filmu, a tou je "autogramiáda". Schválně si všimněte, kolik zmařených osudů, nostalgie, smutku i trochu radosti v téhle scéně je. Děkuju pane Aronofksy, děkuju Mickey! Já jsem Ti věřil! ()

YURAyura

8/10 Micky Trubka dokazuje po Spunu, SinCity i v poslednim filmu, ze jeste nehazi do ringu rucnik. Wresting me nikdy nebavil - to spis jeho predchozi pribeh Homeboye z roku 1988 - a po tom pratelskem poplacavani svalovcu po zadkach jsem opravdu nezmenil nazor, ze je to show pro pitome amiky. Kazdopadne Trubka je dobry jak parek! Paruku dolu. ()

Damiel

95 % - Rocky Balboa, ze kterého je brutálně servaný hollywoodský patos a sentiment. Drsný film na povrchu, drsný i dojemný ve svém nitru. Skvělý Mickey Rourke, je to vpravdě jeho one-man-show a ostatní herci mu dělají pouze kulisy. Springsteenův song na závěr pak svou náladou a skvělým textem už je podtrhuje tenhle strhující příběh. Aronofsky mě po Fontáně zase nezklamal a jsem notně zvědav, jak dopadne jeho další "bojovnický" film The Fighter :-) ()

Thomassi

Příběh profesionálního wrestlera Randyho "The Rama" Robinsona, který se odehrává 20 let po tom, co stál na vrcholu své kariéry. Prožívá útrapy se svojí dcerou, bere každou práci, aby mohl vyžít, vyznává lásku stryptérce, po jednom zápase dokonce dostane infarkt a je mu řečeno, že další zápas by ho mohl zabít. Snímek působí hodně komorně a je o prostém životě a jeho nástrahách. Je zde krásně vyzobrazeno, když si člověk sáhne na samý okraj svých sil. Konec je pak naprosto dojemný. Mickey Rourke se do role vžil geniálně s těma dlouhýma vlasama vypadá jako pravý wrestler. Úvodní melodie Bruce Springsteena ja naprosto úderná. Toto se režisérovi Aronofskému povedlo. ()

MATADOR

Jako sport uznáván ledacos, jen ten wrestling mi přijde děsně povrchní a nezábavný. Wrestler se mi ale i přesto líbil, jelikož nebyl jen o tom "sportu". ()

Falconica

Film skutečně kvalitní. Hezky podaný. Takový lidský...no prostě, Darrene, kámo, tak jsi nám všem ukázal, že umíš taky natočit film poměrně normální a i takovým rozpláčeš(v mém případě), ale vrať se prosimtě zase k tomu svýmu psychoemotivnímu režírování. Tvýho zatraceně úžasnýho talentu je na normální filmy příšerná škoda... ()

FilmFan24

Asi Aranofského nejznámější filmový počin je "Requiem za sen", který vyloženě uštědřil nejednomu divákovi lačnému po drogách tvrdou ránu. To zase taková "Fontána" dávala a brala naději ve své vizuální a myšlenkové kráse všem nemocným. "Wrestler" stejně jako dva mnou vzomínané snímky, se opírá o výborný scénář, kde dialogy nešustí papírem a jsou navíc zrežírované a zahrané tak, že se doslova tají dech. Docela obyčejný příběh, sto a jednou viděný, o muži, kterému díky tomu, co ve svém "zápasnickém" životě dělal, padaly k nohám v aréně davy a který díky infarktu najednou zjišťuje krutou pravdu, že je na stáří úplně ale úplně sám. Bravurní herecké Rourkeovo ztvárnění a zjištění, že muzika 80-tých byla fakt o třídu lepší než ta dnešní, stále krásná Marisa Tomei a fakt, že "Wrestler" patří k těm nejlepším filmům, které v roce 2008 byly natočené. Kytarista Slash hrající v pozadí původní filmové hudby a závěrečný song "Bosse" Springsteena dotváří už tak dokonalý filmový zážitek. ()

salalala

Geniálním Aronofskyho tahem bylo obsazení Rourkea do hlavní role. Ten závěrečnej proslov v ringu, který má Ram Jam, není o RamJamovi, ale o Rourkeovi. Film navíc díky kameře působil hodně osobně a dokumentárně, což bylo velmi dobře, i když mi to místy taky vadilo. Jinak je to teda opět depka, sice trošku jiná než v Rekviem za sen, ale byla tam. Film navíc staví i na paralelním příběhu stárnoucí striptérky, která přemýšlí, co dál. Scéna, kde přemlouvá zákazníky, kteří ji jeden po druhém odmítají, je strašně silná a smutná. Randyho vám je líto, i když je to borec, který se snaží brát vše s humorem. S tou dcerou to bylo fakt smutný a Evan Rachel Wood ji zahrála fantasticky. Další dobrý film od Aronofského, navíc opět doprovázen skvělou hudbou. Lepší čtyři hvězdy, 80% ()

JohnMiller

Smutný ,avšak obávam sa že dosť realistický pohľad do sveta wrestlingu. Svojim spôsobom aj všeobecne do športu ako takého. Sláva ako výkon trvá krátko. Pravdu povediac ono sa tu toho veľa nedeje. Ani na emócie sa to nehrá nejako silno, nepýta si ľútosť. Film iba poukazuje na neutíchajúcu silu ľudského ducha, ktorý to má už dávno za sebou. žiadny happyend, žiadna radosť, láska, šťasie... Nič iba realita. Smelo sa postavím za názor že ide o najlepší film v ktorom Mickey Rourke hral hlavnú úlohu. Sadlo mu to akoby hral sám seba. Povedzme si pravdu niečo na tom aj bude. ()

grogodil

Aronofskemu všetka česť. Z traileru to vyzeralo, že sa chystá precitlivejšia verzia Rockyho Balbou, no Aronofsky aj takkto ošúchaný námet spracoval do naozaj silne emotívneho zážitku. Wrestling v podstate je len pozmenenou kulisou pre všeobecne známu scému príbehu (kľudne mohlo ísť o rybolov, ale to by nebolo pravda tak zaujímavé, ako keď sa dve hory napichaných svaloch hádžu o ostnatý drôt), v ktorom sa starý pardál, ktorému sa spolu s telom rozpadá aj súkromný život vracia na vrchol. Lenže výkon Mickeyho Rourka ako wrestklingového dinosaura spolu s Aronofského dotieravým kameramanom, ktorý mu stále svojou roztrasenou kamerou dýcha na lopatky robí z Randyho naozaj živú postavu, s ktorou sa divák tak zžije, že ho ku koncu bude pichať pri srdci spolu s Randym. ()

hygienik

TOTO JE K0NIEC môjho režisérskeho obľúbenca. Aký bol napaditý, ako sa hrával s kamerou, ani jedno oko nezostalo suché. A keď som videl len minútu z Pi alebo Rekviemu, vedel som, že to sú jeho filmy. Mali v sebe Jeho rukopis "filozofického smútku" a sebadeštrukcie, ktorú si človek spôsobil vedome a zároveň nechtiac. Tie filmy KRIČALI a VAROVALI NÁS -mali ZMYSEL!!! Už pri Fontáne som sa zľakol, kam bude Aronofsky ďalej od tej prázdnej bubliny smerovať. A je tu ďalšia bublina, tentokrát nie prázdna, mala obsah, ale OBYČAJNÝ HOLLYWOODSKY, všedný, hoci zmysluplný. Ak si pomôžem výrokom z Americkej krásy: Nie je nič horšie, než byť PRIEMERNÝ! Ak sa stane priemerným ktosi nadpriemerný, je to skoro zločin. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis