Chigurh

Pod drsným rúškom filmu sa nachádza dojemný príbeh muža, ktorý nám dokonale podal jedinečný Darren Aronofsky. O stvárnení hlavnej role by Mickey Rourke je tu škoda písať. So ONE-TWO-THREE... ()

xladojx

Zdařilý oddichový snímek ze života profesionálního wrestlera na sklonku své kariéry na mě ze začátku působil jako zcela průměrné drama, které mě nechávalo chladným. Ale jak příběh ubíhal, čím dál tím víc sem mu přicházel na chuť, a to hlavně díky fantastickému výkonu Mickeyho Rourka, pohodové režii a opravdu skvělé kameře. Ke konci už jsem nemohl od obrazovky odtrhnout oči a závěr filmu, hlavně Randyho nástup na plac, v hudebním doprovodu Guns ´N´ Roses, ve mě vyvolal nemalé emoce... ()

Alojs

Mickey sice vypadá, jako kdyby jej opíchal prvomájový průvod včel, ale co – jeho výkonu to vlastně prospívá. Se svou postavou dokonale splývá, chvílemi je Rourke wrestlerem a chvílemi wrestler Rourkem. A mezi nimi? Proklatě tenká linie. Aronofsky si vybral zatraceně dobře. O čemž svědčí i Zlatým glóbus za nejlepší herecký výkon v hlavní roli. Porota nebyla slepá ***** A ani já. ***** Poslušně jsem sledoval a odměna mě neminula. Bez ohledu na zmíněnou recepturu a profláknuté položky. Tenhle příběh je zkrátka o něčem jiném. O soubojích „uvnitř a vně“ (jsem si vědom nejednoznačnosti řečeného), o jisté předurčenosti a tíze životních změn. Jak už padlo výše, wrestling je jen pouhým rámem výsledného obrazu. Aronofsky črtá pomalinku a nehyzdí štětec křečovitým sevřením. I proto je Wrestler light produktem, byť tématicky smutným. Připočtěte si dobrou kameru (snad poprvé jsem vstřebal rozklepané hledí bez dávícího reflexu), sexy zadek Marisy Tomei, líbivý hudební podkres a hle… dostanete titul, který byste měli vidět. ***** A co to vlastně kecám… ***** Ne že měli, musíte. ()

Bartoloměj

Smutný poklidně si plynoucí film o muži, který v životě uměl a dělal jen jednu věc a na tu už je starý. Na Aronofskyho nezvykle nevyčnívající ( vizuálně, psychologicky ), až uhlazený styl a jednoduchý příběh. Přesto velice emocionálně působivý nejen díky Darrenovi, ale hlavně v hlavní roli excelujícím Rourekovi. I kdyby člověk nevěděl o postavě vůbec nic, vše se dá vyčíst z Mickeyho tváře a naopak. Vidět v roli Randyho - Nikolase Cage ( neví proč, ale tenhle můj kdysi oblíbený herec, mi nějak vypadl z oka - nejspíš to bude výběrem filmů ), nebo Stalloneho, kteří byli osloveni jako první, zřejmě bych jednu hvězdu ubral. Moc se mi líbily scény ze zákulisí s přátelskou a profesionální atmosférou mezi jednotlivými wrestlery a dojemná scéna s dcerou. ()

DonTommy

Sice to nemá Aronofskyho obvyklou originalitu, ale stále to má plnou páru toho co Darren umí nejlépe: emocí. A Mickey Rourke se v roli starého vyřízeného chlapa, který už netouží po ničem jiném než té troše kontaktu s lidmi, opravdu předvedl. Být členem Akademie tak má jednoznačně můj hlas v Oscarovém klání. ()

prochy10

i když wrestling hodně sleduju, tak tohle se mi zdálo dost slabý, rozhodně ne tak dobrý jak se tady všude píše.....pro mě to byla celkem nuda, seschlej život starýho wrestlera, kterej svůj život nežije, ale přežívá, v autě a v bordelu, a nebejt některejch drsnejch (ale dobrejch) záběrů, podle kterejch určitě všichni dávaj pět hvězd, tak by to nestálo ani za ty 3*** ()

BaronX

Tak za 1) kurevsky mi to připomnělo starýho dobrýho Rockyho, který si i jako "skoro"důchodce troufá do ringu, dojít si pro přesdržku; za 2) asi nikdo nebude zpochybňovat parádní herecký výkon Mickey Rourka i Marisy Tomei; a teď ty horší věci za 3) kam se podělala Aronofského poetika, smyslnost, touha bořit mýty, lehkost, hravost a nestandartně standartní děj? bohužel to vše ve Wrestlerovi chybí, zbyla jen syrovost (kterou už ve své krvavosti ukázal v mnohem lepší podobě Stallone) a konečně za 4) ne že by mě nebavilo koukat 115 minut na Rourkovu cestu do pekla (asi napsáno jemu přímo na tělo, domnívám se, že ani moc nemusel hrát, prostě žil ...) ale chybí tomu překvapivý zvrat, lepší myšlenka, nápad, fantastično, nadhled (možná i podhled), ... prostě ta ingredience, která z filmu dělá nadpozemské dílko. Jednoznačně nejslabší Aronofského film, přál bych mu aby našel cestu zpět k Requiem for a dream, protože to byl film, který dokázal člověka rozložit na atomy - takový tady v dnešní filmové produkce prostě není. ()

Pakr

Můžu říct, že The Wrestler se u mě zapsal mezi nejlepší dramata, která jsem kdy viděl. Mickey Rourke se své role chopil na 200% - vynikající herecký výkon. Film, který umí vyvolat emoce a myslím, že v hlavě mi ještě nějakou tu chvíli zůstane...Jen jsem čekal o něco lépe provedený konec filmu, a proto tedy čtyři hvězdy. ()

sulek

Jo! Skvělý. Žádná extra vyfabulovaná zápletka, žádný překvápka, zkrátka citlivý film s dokonalým Rourkem. Usadit příběh stárnoucího osamělého muže - to tady bylo tisíckrát - na pozadí wrestlingu /který je tady prezentován z úplně jiného úhlu, než jsme zvyklí/ byl nápad za všechny prachy. To spojení je opravdu magické. ()

Lukaso1

konečně nám Mickey Rourke ukázal že to herectví ještě ovládá, nepsal mu tu roli někdo přímo na míru? Hold mě to bavilo a ani nevím proč? Sledovat životní osud bývalé wrestlingové hvězdy? Takový filmy mě moc neberou… No možná ta kamera která je často za Mickeyeho zády a kopíruje jeho kroky, možná to skvělé herectví které předvádí a možná proto že je to fakt snímek který stojí za podívání!!!Za mě 88% a doporučuji všem ()

thanks

pro mne byl film zklamáním. Film se sice zprvu jeví jako něco extra, ale za půl hodiny zjistíte, že ve Vás nic nezanechal. Neoslovil mne scénář, režie, snad ty herecké výkony se to snažily zachránit. Velice plochý a nevýrazný film, který schroustáte jako popcorn a vyhodíte. Nic víc nic míň. ()

stiewe

Očekával jsem luxusní život bývalého wrestlera a dostalo se mi zničeného muže který se nechce rozloučit se svojí životní láskou za což jsem jenom rád. Mickey Rourke se snad pro tuhle roli narodil, jeho vyzáž muže utahaného životem sem pasovala jako vyšitá. A po RfD a Fontain jsem čekal od Aronofskyho film stejného zaměření ale ukázal že umí i jiné odvětví a to přímo skvěle. ()

polonius

Aronofsky opět nezklamal. Velký herecký koncert pro Mickeyho Rourkea v nízkonákladovém filmu, z kterého to mrazí osamělostí a který rozhodně stojí za to vidět. ()

Uhura

Kdyby nebylo filmů jako Rocky, Million dollar baby nebo Zuřícího býka, byl by to vyjímečný film. Ale ono tomu tak není, a proto se pouze opakuje schéma, které bylo už dávno vymyšlené i opakované. Jinak velmi dobrý film se skvělým Mickey Rourkem v hlavní roli. ()

lenzi

Wrestling síce pre mňa predstavuje zhmotnenie tej najhoršej zábavy akú američania vymysleli, napriek tomu si však wrestler Mickey získal moje sympatie. Film mal drobné zakolísania - napríklad príliš rýchle vzkriesenie a následne úpadok vzťahu otca a dcéry, ale inak výborne vtiahol diváka do života hlavnej postavy. Medzi štyri a päť.. ()

Katya

Tohle je úžasná one man show a Mickey Rourke září. Jako by se celou dobu šetřil a čekal, až pro něj tahle role bude napsána. Randy vzbuzuje obdiv, svou pokorou, svým postojem žij a nech žít, a mě jeho postava hluboce dojímala. Navíc mi vždycky byli bližší životní loseři. Myslím, že ačkoliv většina scén se odehrává na bojišti, tu ani tak nejde o wrestling. Wrestling je tady život sám, a Randy utržil spoustu ran, jizev a šrámů. Život ho spolkl, pěkně sežvýkal a vyplivl, moc mu toho nenechal, ale Randy bojuje až do konce. Zrovna veselé pokoukání to není, ale to život taky často ne. ()

astraal

Vlastně to vypadá nezajímavě. Postava bojující proti stárnutí a nepřízni osudu...no jo to je dost starý...Ale to podání? Paráda. Neobyčejné vyprávění obyčejného. Postupně mě Wrestler vtáhnul do sebe a jak bývá u Aronofskyho zvykem, emočně přežvýkal a na konci vyplivnul ven. Sice ne tak jako ostatní jeho díla ale každopádně opět za pět. Rourkův výkon nepotřebuje dalších komentářů. ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis