Alita: Bojový Anděl

• USA Alita: Battle Angel (více)

Svět vzdálené budoucnosti není ideálním místem k životu, přesto v něm žijí lidé, kteří nezištně pomáhají jiným. Tak třeba kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prolézá skládky, aby našel funkční součástky, které může implantovat lidem, co o část těla přišli. Takhle objeví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga se srdcem a duší dospívající dívky, a vrátí jí život. Po probuzení Alita vůbec nic neví. Nepamatuje si svou minulost, nepoznává svět kolem sebe, ale okamžitě nasává nepřeberné množství nových informací. Se životem vrstevníků Alitu seznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, který ji od prvního setkání mimořádně imponuje. Díky své zvědavosti pozná Alita i odvrácenou stránku města Iron City, v němž s doktorem Idem žije. Fyzickou konfrontací se zdejším podsvětím v sobě objeví mimořádné, smrtící schopnosti. V tu chvíli se dostane do hledáčku skupiny nájemných zabijáků, kteří terorizují město, ale teď dostali jediný úkol – najít a zničit Alitu. Z obyčejné kyberholky se stane bojový anděl. A konečně si vzpomene, jaké je její poslání. (Cinemart)

Diskuze

ywo666

O tom viem, hovorím o samotnom nápade štúdia...Trojka je už cez ale je mi viac menej ukradnutá, ale štve ma, že kvôli tomu sa stane z tohto filmu kravina a ak budem optimista a nestane, tak aj tak to nebude tak dobré, ako by bola pod réžiou Camerona.

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

ywo666

Nezmenilo. Stále to má byť jeden epos. Filmy budú nadväzovať, ale každý z nich bude mať normálny koniec. Sám Cameron musí scenár škrtať, lebo písal a písal, až zistil, že má materiál na 4 pokračovania. Tak to škrtá, aby sa to vošlo do troch.

Uživatel Gladiator15 smazal svůj příspěvek.

ywo666 (hodnocení, recenze)

Echelon1

Tak pokiaľ viem 2 a 3 malo byť natočené naraz a príbeh mal byť obrovský jednotný epos. Možno sa to zmenilo, lebo úplne Avatara nesledujem. Ale ak mal plán na 5 a pol hodinový film asi by nebolo dobré mu to zoškrtať na polovicu.

na příspěvěk reagoval Gladiator15, Gladiator15, Echelon1

Gladiator15

Meh, s Cameronom by bol ešte lepší. ;-) Avatara 2 ešte príjmam (i keď aj to netreba,ale pre ten potenciál oceánu) ale tri je už opäť až nechutné žmýkanie i keĎ mne je to päť,ale tento film, niečo nové, skvelý potenciál a Cameron? Paráda. Ach jaj.

na příspěvěk reagoval ywo666

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Echelon1

Asi prišiel na to, že s Avatarom bude mať strašne veľa roboty a tak to prenechal. Čo ma na jednej strane ako fanúšika avatara teší, ale na druhej je to škoda pre tento film. Ale kto vie, možno to bude nakoniec fajn.

mm13

Lenže toto bude veľmi, veľmi náročný film na natočenie, aby to neskončili hodnotením ako šedá kravina (kvaltou odpovedajú) a namiesto majstra sci-fi, autor Priepasti, Terminátora 1,2, Avatara to bude natáčať niekto, kto okrem Sin City (aj to len s troškou nadsásky, s Cameronomými filmami sa to nedá porovnať)  nenatočil poriadny film?

na příspěvěk reagoval Gladiator15

mm13

mm13 (hodnocení, recenze)

Tak Avatar je pre neho nakoniec evidentne väčšou srdcovkou. U mňa Rodriguez tiež nemá žiadnu dôveru, na druhej strane kombinácia Rodriguezovej neviazanej hravosti (až ľahkovážnosti) a Cameronovej dôslednosti snáď nedopadne zle. Ten priamy Cameronov dozor upokojuje... len aby im to klapalo aj pri samotnej realizácii.

Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

skipercak

Pre mňa tiež ;) Budme radi aspoň za to, že to robí ten scenár a produkciu. Tiež ma to inak hodne sere. Ešte si pamätám keď sa niekde písalo, že Battle Angel nikomu nedá lebo to je jeho srdcovka.

skipercak (hodnocení, recenze)

No Cameron je Boh:) Teda pre mna urcite. Avatarov si samozrejme pozriem vsetkych co este natoci. Len skoda toho Battle Angel. Na toto som sa fakt tesil. Rodriguez to asi natoci tiez dobre, ale namiesto Bugatti Veyron k nam pride Battle Angel "len" na Porsche spyder:)

na příspěvěk reagoval Shakers

Deryll

Deryll (hodnocení, recenze)

Tvl vsichni delate jak kdyby byl Cemr nakej buch...Robert je nahadou v poho rejza...scifi uz delal(i kdys je sky kind sracka) ale delal takze ja bych zas takovej strach nemel...A hlavni role se ujme kdo?? Scarllet?:D

ywo666 (hodnocení, recenze)

skipercak

Robert nie je zlý režisér. A Cameron stále bude produkovať a podielať sa na scénari. Takže ešte by som dopredu neplakal.

skipercak (hodnocení, recenze)

Tak bohuzial sa moje predpoklady nakoniec naozaj splnili. Uz toho Jima predsa len dobre poznam:) No nic. Battle Angel nevznikne z jeho ruky takze na ten projekt kaslem. No a pravdepodobne co sa kinofilmov tyka, tak už asi ostane len pri tom Avatare. Takze nic. Ja idem pozerat Terminatorov a Votrelcov:)

na příspěvěk reagoval ywo666, Gladiator15

Shakers

Tak je to perfekcionalista. Je jedno do coho sa pusti ale ked sa do niecoho pusti tak na 100%. Len na mna ten Avatar stale posobi vlazne. Postavy aj príbeh podla sablony nie sú pre vazne Cameronove filmy typicke. Skratka pribehovo jeden velky nudny gyč - technicka stranka samozrejme absolutny masaker. Mne to ale nestaci.

skipercak , Shakers

Avatar bol dobrý, dvojka ešte hej, sľubuje podmorský svet, ale trojka a ešte takto fantastický potenciál ako Battle Angel zavrhovať pre značku Avatar. Filmový priemysel, ach jaj.

Echelon1

Tak u mna je to jediny Cameronov planovany film na ktory som zvedavy. No ale vidím to tak ze Avatar 2jka bude rovnako uspesny ako jednotka a tým pádom dostane Avatar 100%nú prednost. Cameron potrebuje natacat filmy len aby financoval svoje badatelske ambicie. Bohuzial som z Avatara uz necitil tu lasku k filmu ako tomu bolo pri jeho predoslych filmoch.

na příspěvěk reagoval Shakers, Echelon1

skipercak

Tak to hádam nie, jediný jeho momentálne priadny plánovaný film a ono by to zrušili? :-( A ja sa na to teším snáď už tri roky.

na příspěvěk reagoval skipercak

Spiker01

Spiker01 (hodnocení, recenze)

Tak starej není...Koukněte na Eastwooda, kterej furt natáčí...a že to asi nebyla brnkačka v takovým prostředí, co se týče American Snipera..

Acrobat

Battle Angel je podla mna uz nerealny. Ked Cameron planuje este zopar pokracovani Avatara. No a ked da medzi kazdym 10 rocnú pauzu tak to pri Avataroch ostane az do smrti. Este ze mame tie stare Cameronove esa. .

Acrobat

Acrobat (hodnocení, recenze)

... a to budeme čakať až kým nedotočí toho zbytočného avatara?? James sa uvrhol do vlastnej kliatby...

na příspěvěk reagoval skipercak

Echelon1

Som Cameronov fanda ale Avatar ma vobec nezaujima. Najlepsie filmy tocil v 80tych rokoch. Stare dobre mechanicke triky si vazim ovela viac nez tie dnesne. Cely Avatar na mna posobil skor ako keby som pozeral dalsiu cast Shreka nez film od stareho dobreho Camerona. Velka skoda ze ostal najvernejsi prave svojmu najhorsiemu filmu. Mohol radsej tocit pokracovania Terminatora - pripadne mohol natocit radsej film s realnymi hercami. To ze su v Avatarovi na platne viac ti roztomili shrekovia nez zivy herci skratka neprehltnem. Napriklad Votrelci vedia okrem samotnych votrelcov ponuknut aj super postavy ako Hicks alebo Hudson. Prave to ma bavilo najviac. Picuvat tie hlasky a ked bolo treba tak vojaci vedeli byt aj primerane elitni. No v Avatarovi ma nebavi nic okrem zaporaka - a to je dost malo. Takze po Titanicu som zbytocne cakal 12 dlhych rokov - no a teraz to asi uz nebude ine. Takze mne osobne uz neostava nic ine len si vychutnavat stare Cameronove filmy lebo s novymi mi uz asi neulahodi:(

skipercak (hodnocení, recenze)

S Battle Angel to bohuzial vidim skor nerealne. Pre Camerona je Avatar zlatou banou tak preco by riskoval s inym projektom.

na příspěvěk reagoval Shakers, Echelon1

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (více)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)