Alita: Bojový Anděl

• USA Alita: Battle Angel (více)

Svět vzdálené budoucnosti není ideálním místem k životu, přesto v něm žijí lidé, kteří nezištně pomáhají jiným. Tak třeba kyberdoktor Ido (Christoph Waltz) prolézá skládky, aby našel funkční součástky, které může implantovat lidem, co o část těla přišli. Takhle objeví Alitu (Rosa Salazar), poničeného kyborga se srdcem a duší dospívající dívky, a vrátí jí život. Po probuzení Alita vůbec nic neví. Nepamatuje si svou minulost, nepoznává svět kolem sebe, ale okamžitě nasává nepřeberné množství nových informací. Se životem vrstevníků Alitu seznamuje Hugo (Keean Johnson), mladý rebel s motorkou, který ji od prvního setkání mimořádně imponuje. Díky své zvědavosti pozná Alita i odvrácenou stránku města Iron City, v němž s doktorem Idem žije. Fyzickou konfrontací se zdejším podsvětím v sobě objeví mimořádné, smrtící schopnosti. V tu chvíli se dostane do hledáčku skupiny nájemných zabijáků, kteří terorizují město, ale teď dostali jediný úkol – najít a zničit Alitu. Z obyčejné kyberholky se stane bojový anděl. A konečně si vzpomene, jaké je její poslání. (Cinemart)

Diskuze

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

to anime prý za tolik nestojí, to raději přečíst mangu, já před lety začal a pak jsem to kvůli něčemu číst přestal. Ale určitě si to přečtu.

TheDarKnig

Ani lost nebol veľmi funkčný. Nie kvôli tomu koncu. Ale boli tam prípady keď sa v jednej časti objavili veci, ktoré popierali to predtým. Proste bad writing :D

U Camerona sa tohoto neobávam. Aj keď sú jeho scenáre jednoduchšie, hlavne že sú funkčné a majú nejakú myšlienku.

ywo666

V tom sa mýliš. Slovo proti slovu je to, keď sa mne páči a tebe nie. Proti tomu nič nemám, o tom sa dá diskutovať. Ale veci ako invencia, je čiste osobná preferencia, čiže subjektívna vec. Hodnotu samotného scenára to nijako nedevalvuje. Dôkaz? Dajme tomu, že by ten film vznikol o 20 rokov skôr. Asi by si to nevedel tak dobre s niečím porovnať a vyčítať tomu nedostatok invencie. Alebo by som ten film pustil niekomu, kto celý život žil v jaskyni, v živote žiaden film nevidel, ale filmovú teóriu by mal v malíčku. Asi ťažko by namietal nedostatok invencie. Dá sa tomu vyčítať jednoduchosť či slabší vývoj postáv, ale ako vravím, to sú všetko osobné preferencie. Scenár ako taký, je funkčný. Cameron snáď ešte nefunkčný scenár nenapísal. Narozdiel od takého Lindelofa, ten nenapísal jediný funkčný :D

ywo666

A kto má vedieť čo ty si predstavuješ pod pojmom slabý. Ak myslíš jednoduchosť, tak to sme tu už spomenuli. No a? Nie si jediný v tejto myšlienke, pretože mnoho ľudí nemá ani šajnu aký je rozdiel keď je scenár zlý, čiže nefunguje a keď sa im nepáči.

Gladiator15

Ja som nepovedal, že sa mi nepáčil. Ja píšem že, bol slabý. A myslím, že nie som jediný v tejto myšlienke. Viac menej to bol iba kompilát starších hitov bez akejkoľvek scenáristickej invencie alebo vychytávky. Keď som film sledoval, tak ma nejaký scénar nezaujímal, lebo to film kompenzoval na iných miestach.

na příspěvěk reagoval Gladiator15

ywo666

Nesúhlasiť môžeš, ale to neznamená že sú na tvojej strane aj nejaké fakty. Je rozdiel ak povieš že sa ti nepáčil, alebo že bol zlý. Zlý scenár je zlý preto, lebo porušuje nejaké všeobecné kritéria. To nemá nič spoločné s tým, že sa ti niečo nepáči.

Shakers , TheDarKnig

Čo už, nesúhlasím, ale nič sa nedeje. Pre mňa bol Avatar prehliadkou moderných technológií a kvalitnej réžie. Príbeh bol len do počtu a predstavoval jedinú slabinu filmu.

na příspěvěk reagoval Gladiator15

Shakers

souhlasím, Avatar má co se týče dobrodružných blockbusterů pro celou rodinu jeden z nejlíbivějších a nejlépe namíchaných scénářů vůbec.

Shakers

Tak Avatar má mnohé kvality, ale dobrý scénar medzi ne rozhodne nepatrí, takže tým by som sa práve nechválil. Ale hádam Robert s Jimom ju usmernia správnym smerom.

na příspěvěk reagoval Shakers

Shakers (hodnocení, recenze)

ywo666

Ona už tuším robila s Jimom na Avatarovi aspoň mu v tom pomáhala či čo. Ale asi ne moc, keď není v titulkoch a ani na imdb. No a s Terminatorom sa tiež moc nepredviedla. Ale keď sa toho vážne všetci oprú verím, že s toho môže vyliezť dobrý film.

Shakers

Trochu ma znervózňuje scénaristka. Príde mi dosť nevyrovnaná. Hádam pri spolupráci s Rodriguezom a Cameronom zo seba vytrieska to najlepšie.

na příspěvěk reagoval Shakers

skipercak

pff, které myslíš? Protože za všechny ty, které nejspíš myslíš, se postavil maximálně jen jménem, u Ality to bude nejspíš trochu větší zájem. Teda aspoň doufám. Pokud ne, tak by to dopadnout špatně mohlo.

na příspěvěk reagoval skipercak

skipercak

skipercak (hodnocení, recenze)

Cameronovi uz nedoverujem. Postavil sa uz za niekolko projektov ktore boli na prd. To ze to Cameron bude zastresovat pre mna vobec nic neznamena. Rozhodujuci prvok uz teraz bude hlavne Rodriguez a ten mi k tomuto projektu vobec nepasuje.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Tak asi se všichni shodnem, že Rodriguez není nejlepší režisér na světě, ale když odhlédneme od některých tragédií, stále má rozhodně fantazii a nápady. A styl. Jako přiznám se, není to režisér kterého bych asi na tenhle projekt vybral, ale důvěřuji Cameronovi :)

na příspěvěk reagoval Echelon1

Gladiator15 (hodnocení, recenze)

Mne sa zase nepáčilo Sin City, ale Desperado mám veľmi rád. On sa už dosť vyblbol, tak snáď s chuťou bude točiť niečo vážnejšie.

Deryll

Deryll (hodnocení, recenze)

Tvl co to tady je??sraz Slovaku?? Echelon-si delas prdel ne?? nenatocil dobrej film?? A co takovy Desperado... toe kultovka jak prase.. a Machete je taky mazec..takze to tvoje tvrzeni ze natocil jenom Sin City je trosku vedle nemyslis?? Ale zase nadruhou stranu Rodrigo je jako Tarantino..bud ho milujees nebo nenaviidis...

Echelon1

Echelon1 (hodnocení, recenze)

Gladiator15

Tak hovorím jeho nápad. Asi po troch komentároch som to nepovedal stále jasne: Nech natočí aj desať Avatarov, je mi to jedno, ale nech tým netrpí takýto potenciál.

James Cameron možná nenatočí další Avatary

James Cameron možná nenatočí další Avatary

05.07.2022

67letý režisér James Cameron (Titanic, Terminátor) čerstvě maličko překvapil filmový svět, když v posledním rozhovoru na téma Avatar prozradil, že nutně nemusí být režisérem čtvrtého a pátého filmu.… (více)

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

Dočkáme se pokračování Ality na Disney+?

03.01.2021

Režisér Robert Rodriguez zakončil rok 2020 poměrně úspěšně. Jeho epizoda Star Wars seriálu The Mandalorian sklidila samou chválu, následně jsme dozvěděli, že bude produkovat (a nejspíš i částečně… (více)

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

TOP filmy a seriály roku 2019 dle TOP uživatelů

29.12.2019

Třetí drak letí k rekordním ziskům

Třetí drak letí k rekordním ziskům

25.02.2019

Třetí a závěrečný snímek trilogie Jak vycvičit draka o minulém víkendu konečně přistál v kinech a jak už je nyní jasné, bude z toho rekordní rozlučka. Jak vycvičit draka 3 totiž za víkend v Americe… (více)