Bella byla vždy trochu jiná. Když se její máma znovu vdala, Bella se rozhodla sblížit se svým otcem a nastěhovala se k němu do malého deštivého městečka Forks bez toho, aniž by čekala, že se její život změní. Na první hodině v nové škole si k ní přisedne tajemný a okouzlující Edward Cullen, kluk, který je jiný než všichni, které doteď potkala. Ve škole se o něm šíří zvláštní zvěsti, stejně tak o jeho sourozencích, se kterými vždy sedává osamocený u jednoho stolu ve školní jídelně. I navzdory varování kamarádů Bellu Edward neskutečně přitahuje, zdají se jí o něm sny. Postupně začne mít však podezření, že Edward není úplně obyčejný kluk... (oficiální text distributora)

jorgus

chtel jsem si doplnit popkulturni vzdelani a zustanu jen u tohoto prvniho dilu..fakt me to nebavilo, absolutne bez emoci, videoklipovy nezucastneni rezjni styl me nevyhovoval, plus totalne nesympaticti herci..nebavilo:) ()

JoSte

Ach, těch nelogičností... chtěl jsem dát ***, ale nakonec nemůžu. (I když oceňuju těch několik OLOL momentů, které mě nahlas rozesmály. A samozřejmě krásnou Kristen.) Škoda, že to tvůrci brali tak vážně... malý nadhled by rozhodně neuškodil a s klidem bych pak jednu, dvě hvězdy přidal. BTW upír v zrcadle? WTF? (O slunečních paprscích nemluvě.) ()

3T odpad!

Takovéto filmy by měli zakázat. Co to je? Upír a je vegeteriánem? A to znamená to, že nepije lidskou krev, jen pouze zvířecí. K tomu ještě neskutečná love story mezi člověkem a upírem. Ještě znovu, co to sakra je? Upír má masakrovat lidi, ne s nima běhat po lesích. Navíc upír a svítí na slunci? To je nesmysl. Z upíra má být prach jestli nemá opalovací krém faktor 50. Upíři ve filmech a seriálech neskutečně upadají. Teď jsou z nich hodná stvoření a holky by se od nich nejradši nechali pokousat. Neskutečná blbost. Konec! ()

fisus

Tak jsem se konečně odhodlal podívat na tohle dílko.Přiznávám,že dívat se na to sám,nedal bych víc,jak 10 minut!V dámské společnosti to ale fungovalo docela jinak.Když jsem si zvyknul na všechny ty nedostatky a dosti prkenné herce,přestal se smát pokaždé,když se Pattinson objevil,tak se to dalo vydržet! ()

pend

Podle mě je velká škoda, že je film natočený evidentně pro náctileté, i když látka nabízela daleko větší potenciál a v určitých momentech jsem litoval, že neexistuje unrated verze. Určitě pochválím chemii mezi hlavními představiteli, solidní trikovou stránku, Kristen Stewart má taky něco do sebe. Ale rozumím, že těžko budou tenhle film kladně hodnotit -cetiletí. ()

heihatchi

Nevím co mě vedlo k tomu se na tenhle film podívat. Asi náhlý záchvat sebemrskačství, pač jsem zvolil dabovanou verzi. Nakonec jsem ale byl až překvapen, že se na to dá dívat a snad ani jednou jsem neměl nutkání film vypnout. Nicméně to nemění fakt, že hudba, krom asi dvou okamžiků, byla naprosto mimo mísu, děj nelogický a dialogy/herecké výkony tak trapné, že mě přiměly se párkrát zasmát. ()

sirien odpad!

Sem si to kdysi stáhnul na doporučení kamarádky když sem netušil co si večer pustit. A víte, co je nejhorší? Ani ne tak to, že tam nejsou žádní upíři, ale... ta nuda. Na začátku se člověk dobře zasměje té růžovoučkosti (scéna s "cool kids entry" představovačkou v kantýně mě fakt rozsekala) a na konci se zasměje dalším hovadinám, ale mezi začátkem a koncem kdy "chci-být-ošukána" objevuje že "ten-co-chci-aby-mě-ošoustal" není upír (zatímco ani neobjeví, že "ten-co-mě-chce-ošoustat" je vlkodlak) je prostě rozplizlá nuda. ()

Bozvav

Shlédnuto podruhé a kupodivu se mi to líbilo více. Asi jsem dnes správně naladěná. Ano, celý film je unylý a takový adolescentní, na stranu druhou mu nemůžeme upřít jistou chemii, která funguje. Ústřední dvojice je sice krajně nesympatická, ale ostatní mnohem barevnější postavy to vyvažují. Ve svém žánru slušná zábava. ()

Rathalos

Ak mam byt uprimny,siel som do tohto filmu s tym,ze po pol hodine to vypnem,lebo ma to nebude bavit,ale nestalo sa tak,prave naopak,zaujalo ma to,to spojenie fantasy,dramy a romantiky sa mi pacilo,taktiez atmosfera,pribeh a samozrejme Kristen Stewart,ale aj postava Roberta Pattinsona bola zaujimava,takze neostava mi nic ine,len ist do plneho hodnotenia...:-) ()

Darren98

Nejsmutnějším aspektem Twilightu je, že veškerá snaha tvůrců o nejlepší možné kulisy, atmosféru a originalitu paradoxně posilňuje efekt hlavního negativa – hanby upírské tématiky. Už tak představuje velkým bodem úrazu milostný vztah dvou náctiletých s věkovým rozdílem několik dekád jako kostra děje, jenže jakékoli sdílení scény dvou z prostoduchých charakterů vede ke střídmým, velmi chabým dialogům. Z moře absurdního materiálu ve scénáři pak jeho existenci obhájí nejspíš jen Baseball sekvence a podnět pro Tupíří parodii. 17% ()

zdeny99

Bram Stocker se musí obracet v hrobě, jak hluboko klesla představa o prototypu upíra, kterého vymyslel. Po 121 letech od prvního vydání Drákuly, kdy Stocker vtiskl jasná pravidla dovedností a negativ upírů coby nadpřirozených bytostí, se v roce 2008 objevili upíři, kteří chodí po venku za běžného dne. Jsou sladcí jako turecký med z poutě a vypadají jak sexuální devianti s bimbasem venku na nádraží. U hlavního představitele Roberta Pattinsona se divím, že pod plátnem kin nelezli mravenci, jak z něj padaly kila cukru. A že by Kristen Steward měla být nějaká sexbomba? Vždyť je to obyčejná tuctová holka, které si nikdo nevšimne... [52661. hodnocení, 2185. komentář, 52%, 136. nejoblíbenější film] ()

PaSup

Nesmíte se na Stmívání dívat jako na film o upírech...je to především film o lásce. O lásce až za hrob. Mystická tématika je pro mě jen jakousi metaforou proč za druhého doslovně umírat. Při čtení jakékoliv knihy je časté, že popisy dívání se dvou zamilovaných lidí navzájem do očí jsou na několika stránkách...film to řekne jedním krátkým záběrem, popřípadě vynechá úplně. Tady je to ale jiné. Když spolu hlavní hrdinové leží v trávě a jeden druhého pozorují, cítíte přesně to, co si myslí...umocňující pochrmutná atmosféra pravou lásku vykresluje ve sladkých barvách. Upíři nabyli nového zobrazení. Nečetl jsem román, ale film ve mně zanechal opravdu silný dobrý dojem a myslím, že vysoké hodnocení si rozhodně zaslouží. Byl jsem opravdu příjemně překvapen. V případě teenagerovské fanynky Pattinsona bych si k hodnocení připsal minimálně 10%...já ovšem zůstávám u mých 80%! ()

Loooki

Stephenie Meyer napísala fantastickú knihu Twilight. Catherine Hardwicke natočila fantastický film Twilight. Ja som v kine dostal to čo som očakával. Fantastický zážitok natočenia mojej obľúbenej knihy! ()

Axident

Asi jsem naivní, zastydlý, vyprahlý, možná nedospělý, čert to vem - tenhle upíří "Dirty dancing 2008" mě opravdu chytil a nemohu mu vytknout zhola nic. A to teeneger nejsem už ani omylem, spíš jejich rodič, EMO se mi hnusí, a ani slečna slintající nad pobledlým hrdinou nejsem. Kamenujte mě, ale i tak trvám na tom, tedy na těch 100%, ne kamenování. Ano, uznávám, že primárně tenhle biják bude zabírat u děvčat a mladší populace, ale proč bych proto nepřiznal, že mu nemám co vytknout! Mohl bych se rozepsat a zaštítit svých přehnaných 5 hvězd argumenty, ale je skoro dvě hodiny po půlnoci a ráno vstávám do práce, tři hoďky spánku nejsou nic moc, takže prd. Rozprava nebude. Dobře, možná jsem trochu ujel na Kristen Stewart, která mě nakopla už v Into the Wild a tady mě už doslova elektrizovala každým kousnutím do vlastního rtu... (Dal jsem po pár měsících ještě jedno zkouknutí, uz v kvalitním provedení, neprocitnu-li a nezjistím, že nechápu, co se mi na tom tak líbilo, ale nemohu změnit na svém původním hodnocení ani zbla, zřejmě jsem emocionálně nevyzrálý, ale nemám zpracování zhola co vytknout!) ()

solid

Bezedná romantika natočená tak, až se vám i z nicneříkajících záběrů tají dech a vy se třesete nedočkavostí nad tím co se stane v záběru příštím. Jak prohlásila moje přítelkyňe po promítání: " Teď mám romantiky dost na půl roku dopředu." To ale nemění nic na faktu, že tenhle film byl výjimečný. Ne ve všem, ale myslím, že TO tam každý najde, přestože to nejde definovat. ()

Amplifier

Romantika s hororovými prvky, jak jsem tohle slyšel měl jsem z toho strach, ale bylo to velmi dobré. Dojemné akční fantastické hodně věcí v jednom. ()

optimus0s

Nic jsem si od tohodle filmu nesliboval, ale byl sem mile překvapen. Příběh (nadmíru) krásné Belly mě docela uchvátil, i různé "akční" sekvenci byli dobrý(vlkodlačí baseball byl nejlepší). Jen sem si na konci nepamatoval co bylo uprostřed filmu. ()

merigieren

Nádherně temná krajina a navíc kdo by nemiloval déšť :-) Postavičky také vypadají roztomile takže jim odpustím i některé mušky jako auto zaparkované uprostřed cesty před školou nebo na můj vkus ďábelsky (upírsky) rychlé stmívání. Ten baseball se jim taky povedl. Navíc sem viděl kolem 6 nadabovanejch filmů v řadě a už sem si chtěl vystřelit mozek, takže 1* přidám i za líbezný původní zvuk v němž herci mluví jako lidi... ()

Pitaya

Jestli je nějaký, film který mě za poslední dobu bavil či dostal tak je to právě Stmívání. Úspěch jako takový je už v tom, že Catherine Hardwicke dokázala natočit trhák, jehož předlouhou byla vcelku neznámá kniha. Film jako takový není ničím výjimečný, díky nízkému rozpočtu i efektově nic moc i přesto dokáže vtáhnout do děje, zaujmout tak, že jsem ho chtěla vidět znova a znova. Velký podíl na to samozřejmě nemá jen režisérka, ale skvělý herecký výkon Kristen Stewart a Roberta Pattinsona, kteří tomu dodali tu pravou atmosféru. Jen se modlim, aby pokračování této ságy bylo stále tak kvalitní i když to bude točit jiný režisér. ()

IvcaG

Kniha se mi velice líbila a když jsem viděla její filmovou podobu bylo to uchvacující. Víte občas člověk mívá stavy, kdy tohle je přesně ten film, na který se podíváte a máte chuť se zasnít se do neskutečného příběhu jako je právě tento. Jistě ztvárnění rodiny Cullenových je každopádně metrosexuální řekla bych, ale v knize je to tak popsáno. Stephenie Mayer popsala celou rodinu ja božsky krásnou (Edwarda dokonce přirovnává k soše) tak proč ne.... Takže to shrnu herecké obsazení bylo výborné "přepis dle předlohy" řekla bych dokonalý a rozhodně pokud je tohle přesně to po tomto žánru chcete tak jako jsem chtěla. Po shlédnutí české verze bych nejraději českému dabingu dala odpad! Kdyby to ovšem šlo! Pokazili co mohli, to že Jess a Rosalii obě mluví Miriam Chytilová by se ještě zkousnout dalo, ale to jak pozměnili dialogy? Sakra co to jako má být? "To se nejí Jaspere" A ta scéna, která vyhrála nejlepší polibek na MTV totálně ztratila kouzlo. Dabingem se z toho stal totální bliják, proto doporučuji jedině v AJ s českými titulky... ()

Kazmovi v kinech dochází šťáva

Kazmovi v kinech dochází šťáva

29.08.2023

Twilight sága se vrací

Twilight sága se vrací

20.04.2023

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

Co chystá režisér oscarového Spider-Mana?

07.02.2022

Režisér a ilustrátor Peter Ramsey natočil v roce 2012 svůj animovaný debut Legendární parta, pak si pár let dával pauzu, a teprve v roce 2018 poslal do kin dnes již oscarový a přelomový animák Spider… (více)

Kdo si zahraje Batmana?

Kdo si zahraje Batmana?