Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

Diskuze

brutale (hodnocení, recenze)

Xeelee: Samozrejme ma nasral ten ťažký spoileroidný nádých nie to že nechápe... kiddo: to už je trochu sci-fi nie?

kiddo

kiddo (hodnocení, recenze)

Koukám na plakát a říkám si, kolik lidí si asi všimlo té krásně spoileroidní jizvy, kterou má Lucie na krku. A koukám na tu jizvu a říkám si, kolik lidí má v úmyslu ji způsobit gen.Zhukovovi.

Xeelee (hodnocení, recenze)

gen.Zhukov: OMG co to jsou zač ti přední uživatelé ČSFD? To je nějaká sekta nebo spolek zlých lidí, kteří chtějí skrz ČSFD ovládnout svět? Soudruhu generále, vždyť vy o nich mluvíte jako kdyby to byli ti nejodpornější kapitalisté v celém známém socialistickém vesmíru!!

Xeelee (hodnocení, recenze)

brutale: Ty ten příspěvek považuješ za spoiler? :-) frxXx je tak zmatenej, že mi to napoprvý naprosto nedávalo smysl a radši jsem si to ještě párkrát zopakoval. Asi som moc inteligentný na to aby som ho pochopil:D:D:D

brutale (hodnocení, recenze)

frxXx : To sa mi snáď zdá!!!! Buď tej lásky a zmaž alebo uprav svoj príspevok!!!!

frxXx

frxXx (hodnocení, recenze)

to je strasna hlupost:D...ale pobavil som sa:D....najprv ich tam nahana volake cudo co vyzera ako hlavna obluda filmu ktoru trba znicit!,pritom je to len prizrak...pridu daki ujovia(cumim jak dement co sa deje) a ty tam potom mucia pekne dievca a biju len aby prezila po smrti?co???a potom akoze ona zila a?teraz bude zit na veky vekou ci?:D...prepacte ale ja som moc blby nato aby som toto pochopil:D:D:D

Le_Chuck

Le_Chuck (hodnocení, recenze)

Hellblazer: Bez ohladu na to ci s nim suhlasim, alebo nie, tak rozumiem preco tam ten odpad navalil (co sa teda o vela odpadkaroch povedat neda). Bodka, nevidim dovod ho dalej riesit.

brutale (hodnocení, recenze)

Videl som to druhý krát a dal by som 10 s 5... poriadny kus brutálne precíznej fimariny. Žiadny horor takto so mnou ešte nepracoval....brrr foking masterpiece Pascal máš na to!!! Neviem sa dočkať Hellraisera

Hellblazer

Hellblazer (hodnocení, recenze)

Le_Chuck: cim si Lima obhajil hodnotenie? Argumentom ze u neho film vyvolava znechutenie? No sorry, ale tak nech nepozera exploitation...

strougy

strougy (hodnocení, recenze)

Shadwell: Proč bych vlastně nemohl rozbíjet zrcadla? A tu odbornou literaturu k bodu 1. napiš, takový blábol si rád přečtu ;-)

Isherwood (hodnocení, recenze)

Jo, cinefilsky vysvětleno, jdu se mrskat a pak sem šoupnu za 5. PS: Limovi vyřídím, říkal, že se tím tady už nechce dále zaobírat. :)

Rogue

Rogue (hodnocení, recenze)

Tak já samozřejmě chápu, v čem mají být Martyrs brutální, ale na mě to nefungovalo (a stejně se mi film líbí, divné). Oproti jiným torture a exploitation kouskům mi to přijde slabé, ale samozřejmě - působí to na každého jinak. Z kina určitě někdo odešel, když lidi odcházeli i z fritt vilt :o)

Isherwood (hodnocení, recenze)

Le_Chuck: Něco takového, o tom duševním stavu, bych si ani nedovolil říct. Těžko bych pak mohl být považován z normálního, když si libuju v tom, že mi torture v Inside přivodilo přesně ty pocit, které jsem (marně) očekával od Martyrs. Ale na druhou stranu, jsou určitě lidi, kterým jeji filmový vkus odráží i jejich duševní rozpoložení.

Le_Chuck

Le_Chuck (hodnocení, recenze)

Ja som to Zhukova ani nedocital, nevadi. Limov odpad je pre mna legitime obhajeny. Len mi nejde do hlavy preco maju tendenciu ludia hodnotiaci "proti prudu" (t.j. 0 az 2*) spochybnovat opacny nazor a vykladat na stol kdejake mentalne diagnozy (a to nie je len pripad Martyrs). Je jasne ze bezny divak (kto?) ma asi hranice posunute inam, ako ten co homepage nastaveny na rozzlobebych muzoch, ale toto riesit hadam nikto nechce (suhlas s Rogue). Kazdy mame svoju filmovu minulost to ako vnimam Martyrs naozaj nesuvisi s MOJIM dusevnym stavom.

Isherwood (hodnocení, recenze)

Blbosti? :) Každopádně nějak tahle se evidentně vytváří hype. Dva nesmiřitelné tábory, přičemž i argumentace uvnitř je dosti rozdílná - v mnoha věcech s Limou fakt nesouhlasím, vytváří dojem něčeho opravdu hrozivého, což zvyšuje jeho pověst, ze které si pak následně myslím, že bude některá část diváctva poněkud zklamána - a bude se zde šoupat průměrné hodnocení, duchu hesla: bojím se vytasit vlastní názor, tak pudu z davem a nebo se skryju mezi.

Rogue

Rogue (hodnocení, recenze)

smarja, takoveho povyku pro nic - vzdyt ten film neni buhvijak sokujici ani nechutny, zase se tu vytvari bublika nehorazne velikosti. Presahuje hranice... to by me zajimalo jake.

sniper18

sniper18 (hodnocení, recenze)

oLí- no tak to sa podľa mńa vôbec nedá porovnať. So mnou tento film vôbec nič neurobil, emočne ma určite nechytil, ale páčil sa mi kvôli tej nepredvídateľnosti a dobrému konci. Ale ked´ vidím v TV ako nejakí zasraní smradi, síce normálne takéto slová nepoužívam, ale v takomto prípade musím urobiť výnimku, zabijú nejaké zvieratko, tak idem od zlosti vybuchnúť. Si pamätám, ked´ minulý rok bol taký hajzel, ktorý si nahral zabitie psa a kvôli tomu som asi tak tri týždne nemohol myslieť na nič iné. Celý čas som mal pred očami ako toho smrada extrémne mučím tými najhoršími spôsobmi, aké si viem predstaviť. Ale to je len tak pomimo, že sa to jednoducho nedá porovnávať.

Xeelee (hodnocení, recenze)

TomikZlesa: Já si dokážu představit mnohem horší věci a jen při pomyšlení na to se mi dělá špatně. Nechápu, proč by si v nějakém brutálním filmu nemohla zahrát ženská, když už tu máme tu emancipaci.

oLí

oLí (hodnocení, recenze)

je tezky rict, kde jsou nejaky hranice. ale me tenhle film neprijde normalni a jestli je tocenej pro zabavu, tak je to proste jasnej odpad. ja to videt s thc v krvi, tak se na miste poblinkam a pak bezim ven na slunicko cichat kvetouci kyticky a hladit sousedovy kotatka. to tyrani krasnyho medvidka Anndy bylo fakt moc silny kafe a jak ji na konci oslavovali, omg to bylo tak ubohy. osobne mi to prijde na stejne urovni ( co se tyce pusobeni na emoce ) jako kdyz bezely v tv videa kde chory hlavy nechaj rozsapat kocku psem nebo zapalej bezdomovce. nechapu smysl tohohle filmu, ma-li nejakej ?! prvni pulka byla jakstaks snesitelna ptakovina, ale ta druha, to bylo jak toceny pro cleny nejakyho Fritzlklubu

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

porad lepsi se u nasili svijet a odvracet pohled s pocitem jak je to hrozne, nez se nasili smat a rikat si jaka je to a po skonceni filmu to jit vyzkouset na sousedovi :X Lima: s tim nasilim na zenach mas pravdu, osobne si nedokazu predstavit neco horsiho...

Xeelee (hodnocení, recenze)

PeterN: Jak tu psal Shadwell – „…dívky (jsou) rozhraní mezi starým a novým řadem a konec: to je pohled na nové pořádky,[SPOILER]protože stažená z kůže spatřila nebe.“Navíc nechápu co je na tom stažení násilného, když není zobrazen jeho průběh. Výsledek snad jen zaujme anatomickou přesností (biologové museli chrochtat blahem) a kvalitou zpracování.[/SPOILER]Lima: Nejsem sadista, emocionálně vyprahlej, úchyl, ani nic podobnýho. Jen vyhledávám zajímavé filmy, které mě emocionálně osloví, strhnou, rozdrtí na kousíčky… a je mi v podstatě jedno, jestli jde o brutální torture porn, romantické melodrama, dech beroucí experimentální film nebo náročnou artovku. Klasické horory se u mě míjí účinkem. Mám je rád kvůli jejich atmosféře, ale bál jsem se opravdu jen u pár z nich. V podstatě jsem jen lokální lovec zážitků a jak už tu psal J*A*S*M*, tak mi z morálního hlediska přijde rozhodně zavrženíhodnější násilí podávané zábavnou formou, než realistické zachycení trpících obětí, i když se mi takové filmy taky líbí. Neodsuzuj prosím lidi podle jejich vkusu, vzhledu nebo barvy a tvaru ručníku. Ď

J*A*S*M

J*A*S*M (hodnocení, recenze)

Lima: A někdo možná oceňuje právě to, že v něm Mučednící onen pocit odporu a zhnusení dokázali vyvolat. Aneb je jedno, zda-li je zážitek příjemný čí nepříjemný, hlavně aby byl silný... :-) Samozřejmě souhlasím (a píšu to i v komentáři) s tím, že některé zdejší scény se nikomu zdravému nemůžou skutečně líbit, ale hádal bych se s ekvivalencí "5 hvězd = líbí se mi, co se ve filmu děje". A když už se tu zmiňovala samoúčelnost násilí v Martyrs, a "neškodná splatterovina" z Bad Taste, tak si k tomu taky řeknu svoje. Je samoúčelnější používat gore k jednorázovému pobavení diváka, nebo jej podávat pro přenesení té bolesti, co musely zdejší hrdinky prožívat, divákovi, a tvořit si jím půdu pro pointu s poselstvím (ať už se někomu líbí, nebo ne)? Odpověď je snad jasná... (o hodnocení se nehádám, to je každého věc)

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)