Mučedníci

• Francie Martyrs (více)

Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. (oficiální text distributora)

Paul_Hare

Velmi pěkně zpracovaný kousek. Konec je sice trochu odfláknutý, ale není to nejhorší. Obsazení bylo v pořádku. Silná atmosféra se táhla po celou dobu filmu což bylo super. Myslím, že po nějaké době si ho pustím znovu. ()

apolite odpad!

Kamarát mal pri sledovaní tohoto tu pochybnosti o tom či je normálny keď toto pozerá. O psychickom zdraví tvorcov však pochýb nemal. Celý ten film a príbeh je tak zmysluplný akoby istý sadista a francúz Adolf H. prišiel s projekciou o situácii v koncentračných táborov kde prezentuje všetky tie atrakcie ktoré prichystal pre väzňov. Nadšene naturalisticky predvádza najmä športovú streľbu z brokovnice do utekajúcich detí od chrbta a techniky sťahovania krásnych žien z kože. Ďalej ujisťuje že toto všetko robí v záujme obetí samotných. Lebo predsa to čo ich čaká na druhom svete bude oproti tomuto hotové najvyššie šťastie. A čím viac a dlhšie trpia teraz, tým väčšie šťastie a blažený pocít potom. A čím viac obetí, tým viac im vlastne pomáha! Všetci mu tlieskajú a nakoniec si strelí do hlavy. No, asi nespracoval že mu jedna obeť tesne pred nanebovstúpením pošepkala do uška svoju transcendentálnu skúsenosť: "strčte si to hovno nazad do prdele." ()

petrastrela

Splnilo to účel, byla jsem vyděšená a otřesená, hodně otřesená. Film nenechá diváka chvíli odpočinout, ještě že se mi to občas zaseklo, mohla jsem si aspoň otřít zpocené čelo. Akorát mě lehce zklamala pointa, čekala jsem něco syrovějšího, méně "hlubšího", více by se mi to k tomuto filmu hodilo. Na druhou stranu, možná právě toto dělá film tak úděsným. Posoudím po druhé projekci. ()

MartinKontar odpad!

Nejprve musím podotknout, že v žánru exploitation hororu jsem viděl již několik kousků (human centipede, victim, serbian film, deadgirl...). Pozor na spoilery!: První část filmu mi přišla poměrně drsná, ovšem dobře uvádějící to, co mělo přijít. Tady jsem se však dočkal hnusu, který asi nejsem schopný pochopit. (a doufám, že nikdy nebudu). Bezbřehá posedlost prezentovat mučení a trýznění hlavní hrdinky zakončené jejím stažením z kůže ve mně vyvolalo pocit zhnusení nad samotnou lidskou bytostí jako takovou, kdy pod záštitou jakési umělecké hloubky prezentuje čistý hnus. Z hodnocení je patrné, že můj názor není většinový, žádnou uměleckou hodnotu však filmu neuvěřím, je falešný jak fialová paruka. Cítil jsem se stísněně jako málokdy, na mém hodnocení nic nemění ani naprosto dokonalá hudba. Přesto vidím jistou vhodnost filmu, člověk zjistí, zda-li není úplně ztracen. ()

teseth

dvě hvězdy dávám za začátek, který byl opravdu velmi slibný a zajímavý. od poloviny byl film naprostou dementní zvráceností. hlavní hrdinka jednala jak 4 leté dítě, které neví co si má počít a zůstane tedy bezradně stát a koukat. její lesbické sklony, touha o někoho pečovat a zachranářské sklony víc filmu ublížili než pomohli. ()

Odbornik___

Hodne luxusni horor, skvela myslenka, herci taky nebyli marni. V posledni dobe jeden z nejlepsich co jsem videl( docela krutej,psychologickej) 80% ()

Keys1

Dokonalý film pre hororových maniakov ako som ja. Takisto film ktorý nieje pre padavky a myslia si o takýchto filmoch že je to nechutnosť a kade čo iné. Film ktorý ma očaril od začiatku až po skvelý koniec. Určite by si zaslúžil vačšie výnosy , keby to bol Americký horor: 1. bola by to blbosť (ako napr. Hostel) a 2. Malo by to omnoho vačšie zisky. Lenže je známe že sa jedná o Francúzsky snímok. Videl som to asi 3x a nikdy ma to neomrzí [1oo%]. ()

BStone

Pro mně maximálně brutální a šílená záležitost. Hláška že Hostel je proti tomuhle procházka růžovým sadem v tomto případě není fráze ale fakt. Ještě šílenější mi připadá skutečnost, že žijeme ve světě, kde se takové věci točí. Bez hodnocení... ()

vykyn

Tento film,at je dobrý či ne(nevím),má jednu velkou přednost.Dostal se mi do hlavy a pár dnů tam zůstal.Není to snad poselstvím,nebo něčím nad čím bych měl přemýšlet jako filozof..Ale forma a obrázky,které jsem sledoval,byly tak intenzivní,že jsem byl zneklidněn.Vůbec se nedivím,že se dočítám o kontroverznosti a různých přijetích.Pascal Laugier dokázal to co ne každý..opravdu šokovat..Ano, byl jsem totálně vtáhnut do toho "hnusu"a nebylo úniku..Bylo to tak intenzivní,že jsem chtěl film vypnout a přeladit na jinou vlnu..ale ono to nějak nešlo..Po řemeslné stránce geniální,vlastně jako by dokument bez herců,jenom kamera,dům a..děj v něm..Horror,krev,násilí ve filmu, má své mantinely,historii, vztyčné body a různé škatulky..Martyrs je však pro mě jiná liga,at už špatná nebo dobrá. ()

gunko

Film vo svojom druhu hororu asi maximálne dotiahnutý, žiadne ľakačky, len čistý hnus. Pre niekoho excelentné dielo, ja najradšej zabudnem naň. ()

Acheri

Tak tohle na mě bylo už trochu moc…Není to děsivé ale hnusné, s pointou, která se někomu líbí někomu ne. ALE, v posledních minutách tohoto filmu jsem se cítila až provinile že se dívám. Připadala jsem si jako nějaký úchyl. Viděla jsem už mnohem odpornější momenty než tady ale nebudou na vás působit tak jako v tomto filmu. Má to tak bolestnou atmosféru že už to prostě nechci vidět znovu. Myslím, že se teď vrátím k seriálu My Little Pony xD A to už samo o sobě je hodně velká lichotka. ()

Waltraut

Žabožrouti mají vytříbený hororový vkus, to jistě ano, páč jsou opravdoví romantici. Na výběr jest celá škála fekalizátorů zmítaných násilím a tento se určitě nemá za co stydět, i když jsem u něj kdesi ve čtyřicáté minutě vkusně posnídala croissant. Ale odvrácení mých ctěných zraků se taky konalo... Ach ano, každý den je na chodu delikátní menü a to prosímvás nemusíte hnout ani brvou, jelikož vám bude přidělen osobní asistent, který vás s citem nakrmí. A to není nic ve srovnání s tou speciální židlí, na které si můžete hovět celý den! Co by za ni otylý hráč onlinových her jen dal?! Aby se kudlanky nenechaly zahanbit, čas od času pošlou gorilu v černém, která vám poskytne hloubkovou masáž celého těla, tím tedy vykompenzuje to celodenní lapění na kanapi. Po čase se z vás možná stane apatický, fuckovací panák a možná vás taky stáhnou z kůže, ale to je zanedbatelné, že? Budiž tedy čtyři hvězdy! ()

AlBertzap

První část filmu nepostrádala určitý druh napětí, který byl ale v dalších okamžicích naprosto sražen psychologickou debilitou postav a děj byl tak vystaven nepochopitelným sledem událostí. Jistá scénáristická nepředvídatelnost byla spíše sražena chaotickým pokračováním docela nudného příběhu. Následná filmová strnulost mě donutila si vložit sirky mezi víčka, které jsem na konci svými mimickými svaly přelomil na půl a to v důsledku totálního filmového myšlenkového kolapsu, který mi opravdu nestál za ten ztracený čas... ()

otoman92

Nevím proč nám autor chtěl říct, že musíme v životě trpět, aby jsme po smrti "něčeho dosáhly". Každopádně první třetina filmu byla skvělá chvílemi sem ani nedutal, zcela nepředvídatelný scénář a skvěle spojení krváku a hororu, což se jen tak nevidí.Druhá třetina poněkud slabší a závěr se mi zdál až příliš fylozofický, kdyby si film udržel atmosféru s první třetiny, tak neváhám zvednout hodnocení. ()

camomilla

Mucednici jsou jeden z filmu, ktery Vam zustane jeste dlouho pod kuzi a musite nad nim premyslet. Rozhodne se nejedna o plochou vyvrazdovacku, ac se to zpocatku muze zdat. Jakmile se rozplete klubko a odhali myslenka (opravdu ji tento film ma), druha cast filmu Vam nastavi skoro az citlivou, krehkou a dokonce i smutnou dramatickou tvar, na kterou jen tak nezapomenete. ()

joemikes

Co k téhle šílenosti říct. Nasrali mě a nasrali mě hodně totálně debilním scénářem. Do půlky filmu jsem pořád čekal, dle vynikajících hereckých výkonů těch dvou krásným holek, že se rozjede tím správným směrem a místo toho mi naservírovali odporně zelenou šlichtu, zamindrákovanýho blbečka co si občas zajde do sklepa zmlátit holku do němoty a totálně zvrhlý konec s domem plným dalších zvrhlíků. Francouzi umí, to je jasná věc, ale tenhle člověk ať radši žádný scénáře už nepíše. ()

ostroz

Snímek, který poukazuje na něco, co je nadpřirozené a lidská bytost to může zachytit pouze díky bolesti.. Poslední scéna byla zvláštně nechutná.. ()

43. Letní filmová škola začíná 28. července

09.11.2014

Komiksové filmy už jen pro děcka

Komiksové filmy už jen pro děcka

21.03.2009

Přinejmenším ty superhrdinské. Krátce po prohlášení Marvel Studios, že filmy kategorie R (tedy mládeži nepřístupné) nejsou součástí jejich celkové strategie, rozhodlo se pro stejný krok i studio… (více)

China Miéville na filmových plátnech

China Miéville na filmových plátnech

29.11.2008

Možná nejvýznamnější současný představitel žánru „new weird“, který ukázal novou cestu zkostnatělé fantasy, zapřísáhlý marxista a vynikající vypravěč China Miéville, se konečně dočká adaptace jednoho… (více)