Reklama

Reklama

The Boondocks

(seriál)
USA, (2005–2014), 19 h 48 min (Minutáž: 19–23 min)

Tvůrci:

Aaron McGruder

Hudba:

Flying Lotus

Hrají:

Regina King, John Witherspoon, Gary Anthony Williams, Cedric Yarbrough, Jim Meskimen, Charlie Murphy, Snoop Dogg, Aaron McGruder, Xzibit, Sam McMurray (více)
(další profese)

Série(4) / Epizody(55)

Obsahy(1)

Animovaný tv seriál bežiaci v USA. Robí si srandu z rapu ale černochov, ale nie rasistickým spôsobom. Problémom je angličtina, ktorá je slangová a často gramaticky nesprávna. Seriál hovorí o bratoch Riley a Huey Freemanovcoch, ktorí žijú u svojho deda Freemana. V seriáli vystupuje viac známych raperov, niektorí aj nahovorili sami seba. (ČSFD)

(více)

Recenze (32)

toi-toi 

všechny recenze uživatele

Americký seriál kreslený japonským štýlom o afroamerických stereotypoch? Neviem kto na ten nápad prišiel ale je génius. Výborné vtipy na všetky možné témy od raperov či wannabe syndrom, cez černošské práva a správanie sa, až po všeľudskú hamižnosť. Btw diel s Martinom Lutherom Kingom jr. a jeho prebratím z kómy a sklamaním nad afroameričanmi 21. storočia je pre mňa nezabudnuteľný a dokonalý. ()

Klajnik 

všechny recenze uživatele

Tento seriál je skvělou satirou na afroamerickou kulturu a obsahuje jednu z nejvýstřednějších postaviček, kterou jsem kdy viděl. Strýček Ruckus je těžký rasista trpící nemocí zvanou revitiligo. To je opak toho, co měl třeba Michael Jackson. Každý den si maže kůži mastí z bělidla a síry. Za posledních pár let jeho kůže, díkybohu, neztmavla. Když se v jednom díle z genetických testů dozví, že je ze 102% Afričan s možnou dvouprocentní odchylkou, tak se mu zhroutí svět. ()

Reklama

kinghome 

všechny recenze uživatele

V Česku naprosto neznámý animák, což je obrovská škoda. Tenhle animák se s nějakou cenzurou nesere a pouští se do všeho! Do černejch do vojáků a do kauz, které zahýbali amerikou. Tenhle seriál je naprostá špička a strašně mě mrzí, že jsou přeložené jen 2 série. Kdyby se našla nějaká dobrá duše, která by to přeložila, tak bych mu líbal ruce. Bohužel nejsem tak nadanej abych mohl udělat překlad já. Škoda že od půlky první série už trochu zasahuje cenzura ale stejnak je to pecka, která zaskočí kde koho. Nejoblíbenější postava je strýček Rufus, kterej tam hází jednu hlášku za druhou. ()

JamesSi 

všechny recenze uživatele

"Ježíš byl černoch, Ronald Reagan byl doslova ďábel a vláda vám lže o 11. září!" Boondocks jsou skvělým seriálem na motivy komixu afroamerického kreslíře Aarona McGrudera. Seriál se zabývá rasismem, pozdním kapitalismem, americkým imperialismem i současnou černošsou identitou. Příběh je takový: Do středně bohaté bělošské čtvrti se přistěhuje afroamerická rodina - Dědeček a dvě jeho vnoučata - bratři Huye a Riley. Huye je mladým levicovým anarchistou, zatímco Riley se naplno ponořil do hiphopové machochistické černošské kultury. Díky tomuhle základnímu konceptu může Gruder reflektovat všechny možné politické i kulturní situace. Je tu soud s R. Kellym, parodie na pořady televize BET, rasistických country zpěváků, Obamovo prezidentství apod. S Obamou to myslím bylo i trochu prorocké, neboť Gruder správně odhadl, že Barack neukončí válku v Afgánistánu či Iráku. Neméně důležité jsou i vedlejší postavy. Uncle Ruckus je černoch, který natolik nesnáší vlastní rasu, že sám uvěřil, že je jen trochu snědým bělochem. Říká, že má opak nemoci, kterou trpěl Michael Jackson. Dalšími postavami je třeba právník Tom, místní boháč Ed Wuncler nebo rapper, který se snaží utajit svojí orientaci. Zatím viděny pouze 3 skvělé řady. Bohužel jsem slyšel, že 4. řada kvůli odchodu Grudera za moc nestojí. Avšak je tu světlo na konci tunelu: Gruder se vrací s novou sérií - přímo na HBO Max. Nová série má být prý trochu dystopická, jelikož se Uncle Ruckus dostane do místní vlády. Vypadá to, že to bude reflektovat současnou post-trumpovskou Ameriku, a po zhlédnutí prvních třech řad mě Gruderův názor na součastnost jistě zajímá. ()

Vena69 

všechny recenze uživatele

Boondocks jsou jedním z těch seriálů, ze kterých najdete pár výborných úryvků na YouTube, ale sledovat celý seriál jednu epizodu po druhé není dobrý nápad. Ano, Boondocks bezesporu nabízí spoustu geniálních hlášek, geniální dabing (v češtině je lepší strejda Ruckus, v angličtině zase Reily a Huey), ale samotné příběhy jsou opravdu nuda. Často jsem se u jednotlivých epizod přistihl, že jenom čekám, až nějaká postava vypustí z pusy nějakou tu nezapomenutelnou, geniální, dokonale napsanou a dokonale řečenou hlášku, která mě totálně odrovná, ale příběh už jsem skoro nevnímal. (Epizody mají jen kolem 20 minut, ale stejně mi přišlo, že je tam až moc prázdných míst.) Na můj vkus je tady příliš mnoho pop culture referencí (Občas mi připadá, že ani rodilý Američan nemůže všechny chápat.) a taky mi vadí ten anime design. Kdyby Boondocks vypadali jako klasický animák (Simpsonovi, Family Guy) bylo by to lepší. Celý seriál se dost těžko hodnotí na škále od 0 do 10. Ty nejlepší hlášky jsou určitě 10/10 a pouštím si je na YouTube opakovaně, ale jednotlivé epizody jsou tak kolem 4/10. Rozhodl jsem se pro 3 hvězdy. ()

Galerie (11)

Zajímavosti (3)

  • V jedné ze scén se potká strýček Ruckus s Martinem Lutherem Kingem, hodí po něm cihlu a vzápětí mu říká, že po něm hází cihly už od roku 1959. V tu chvíli se objeví flashback, ve kterém strýček Ruckus začne Kingovi nadávat, a poté po něm hodí (přesněji vrhne) cihlu koulařskou (diskařskou) otočkou. Zde se však nachází pravděpodobná chronologická chyba. Již v 50. letech sice existovali pokusy o používání diskařské otočky v kouli, avšak převažoval koulařský styl sun. Úspěšně s velkými výkony ji začala používat až Aleksandr Baryshnikov ze SSSR v roce 1972. Je tedy velice nepravděpodobné, že by strýček Ruckus tuto techniku doopravdy mohl použít. (Matej.Mirejo)

Reklama

Reklama