Rychlí a zběsilí

• USA Fast & Furious (více)

Dominic Toretto je stále v čele gangu pirátů silnic. Jenže cítí, že bude brzo dopaden, a tak chce zmizet, aby neohrozil lidi ve svém okolí, především svou lásku Letty. Tajně utíká do Dominikánské republiky, aby se tam schoval. Letty se nechce smířit s tím, že ho nikdy neuvidí, a tak se spojí se starým známým Brianem O' Connerem, který se s kolegy snaží dopadnout drogový kartel vedený Antoniem Bragou. Pokud mu Letty pomůže dopadnout Bragu, tak bude Dom osvobozen. Letty nabídku přijímá. Když se Dominic dozví o smrti Letty, vrátí se do Los Angeles hledat jejího vraha. Oba bývalí kamarádi se musí utkat s drogovým bossem Bragou. Sejdou se na startu nelegálního závodu, jehož vítězové získají pochybné právo stát se členy gangu a pracovat pro něj jako námezdní jezdci... (TV Nova)

Melios

Po dlhšej dobe sa to konečne podarilo. Dobré pokračovanie. Má síce veľa chýb ,ale ajtak stojí za pozretie. Film je super ale po tom ,čo prišlo neskvôr by som ho nazval ako ticho pred búrkou. 72% ()

Darth_AK

Nudně a debilně počtvrté. Po anabázi v Tokiu, která i přes děsivého hlavního představitele přinesla docela svěží vítr (z mého pohledu), se vracíme do Kalifornie, do hájemství příšerných herců. Paul Chodič a Vin Natural 95 to opět rozjíždějí v toporném stylu, a obzvláště druhého jmenovaného je hrůza sledovat. Záběry na Doma zespodu, při kterých vypadá jak Ježíš, záběry na Doma který vypadá jak titán, i záběry na pokorného Doma - to vše v tomto díle je. Tentokrát se jak Chodič tak Natural rozhodnou dopadnout jakéhosi kriminálníka Bragu - Chodič kvůli svému povolání, Natural z pomsty za svou přítelkyni Letty, která zjevně byla v prvním díle (to bych si ho ale musel pamatovat), a tady se párkrát vykousli. Oba motivy jsou asi silné .. a nudné? Pořád to není natolik blbé, abych to považoval za zábavné, i když už to nějáké atributy má - Dom projíždějící pod hořícím náklaďakem díky výpočtu ze svého mozku, honička v tunelech a samozřejmě klasické debilní FaF hlášky "Pořád jsi břídil" "Sračko." "Oči ženy musí prokouknout ty krávoviny a poznat muže jaký je, chci aby byla z 20% anděl a z 80% ďábel". To celé je doplněné podivnou boční linkou, ve které defacto jedna ze záporaček Gal Gadot balí Naturála bez jakékoliv chemie a pořád dělá, jak to mezi nimi bůh ví jak jiskří. Pozitivem je, že Paul Chodič vypadá v obleku dobře, sestra Naturala je sexy a je tu pár dobrých scén (klasický "musím se dostat do týmu hlavního záporaka, abych pro něj mohl jednou něco rozvést a pak mu odpálit celý dům" závod, vtipná scéna v mexickém kostele, počáteční Chodičova honička). V Tokiu jsem se ale pořád bavil víc, nemá to tu jiskru zde. 3*, pořád je to lepší než příšerné první dva díly. "Zabiju ho, a zabiju každýho, kdo se mi při tom postaví do cesty." /// "Já se s nikým vracet nehodlám" "Já vím." /// "Tady moje jurisdikce končí." "A MOJE ZAČÍNÁ!" ffs.. ()

vanderbart

Nesdílím nadšení pár fanoušků, kteří film označují za nejlepší díl série. Fakt, že 2 pokračování nestály za nic a nyní přišel alesoň srovnatelný pokus neznamená, že je tento film skvělý. Nezlobte se na mne, ale nějakým zůsobem jsem čekal hodnotnější (když už ne příběh, tak alespoň) akci a nějaké rádoby nabouchané honičky po starých důlních šachtách (kde by mimochodem asi stěží projel i humvee, natož tuning káry) mi nepříšly ani zábavné ani pěkné. Jestli tohle má být velkolepé finále filmu, tak to opravdu ne... Jinak jedničku mám moc rád, viděl jsem jí nesčetněkrát a proto jsem rozhodně doufal v něco lepšího, než mi bylo nabídnuto. Slabší 3* ()

Soweek

Čekal jsem návrat v poměrně větší slávě. U filmů jako tento normálně na konci neusínám, takže logicky něco bylo špatně. Zápletka je totiž absolutně nezáživná, přizpůsobená rychlým autům, Vin Diesel nebudí dojem cool týpka a Paul Walker....ten tam prostě je a nic z toho. Takhle to dopadá, když se béčku snažíte navlíct áčkový kabát. Kdyby to zůstalo u klasického pojetí prvních tří dílů, možná by to dopadlo lépe. ()

BMAJTZ

Podprumerny pribeh nulova realnost prumerna zabava. Celkove asi jenom pro fanousky rychlych kol. Inteligenci ani nehledejte. ()

ZkuKol

Rychlý auta, pěkný holky v těsném, Vin Diesel (anglický ekvivalent pro slovo borec) a Paul Walker (slušňák). Scénář tak špatný, že to snad ani není "béčko." Ztrácí logiku a naopak buduje vztahy ve vteřínách, zvraty nešetří jak ČSSD sliby před volbama a tempo má vyrovnané asi jako Sparta výkony:-) Navíc to točí nešika Lin, jenž neumí natočit ani honičku, ani rvačku a veškeré nápady vyplácá v prvních cca 20 minutách, kde to za něj oddřou trikaři (žel peněz ani talentu nebyl dostatek) a štáb, který krade z Bournea (jenže není zas tak šikovný a chybí tomu klidná ruka pro větší přehled). Přesto jsem za návrat Paula a Vina rád, narozdíl od předchozích dílů, to má trochu spád, sem-tam vtip a Diesel toho dost odtáhne jen tak pohledem. Je jen škoda, že by téhle serii stačil trochu inteligentnější scénář a šikovnější režisér (!prosím! nemyslím Cohena) a mohlo by jít o víc, než jen splachovací zábavu na jedno shlédnutí... 55% ()

ArdathBay

No, je to lepší než driftují trojka, ale... Rádoby drsné a filozofující kecy, průhledné digitální efekty, jízdy tunely byly trapné až hanba. Nemohu si pomoci, ale ten feeling kolem aut mi zaváněl mužskou sexualitou. Vadilo mi to neustálé vrtění a natřásání lepých a lascivně se pohybujích se ženských. A trochu jsem se nudil. Trailer mi prozradil i nejlepší scénu filmu, takže smůla Line. ()

prasacimor

Keby mi niekto ešte pred nedávnom povedal, že sa mi bude páčiť film zo zbesilej série, určite by som ho prahsprosto vysmial. Nový fast and furious sa mi nielenže páčil, ale doprial mi fakt príjemnú hodinu a pol s tým, že minimálne 80 percent času som bol naplno zatiahnutý do deja. Ked k tomu prirátam, že od kedy som si pozrel Find me Guitly, mám aj na Vina Diesla a jeho herecký talent iný pohľad a už to není pre mňa len nabušený buran ale aj v tejto sérii vyložený sympaťák. Takže ako mali predošlé diely kvalitatívne klesajúcu tendenciu, až to došlo k zúfalému Tokijskému potratu, štvorka naopak je niekde úplne inde a pre mňa je to jednoznačne najlepši FaF. ()

Arius

Slabé,priemerné s nadýchom na 1*. Fast a furious a Vin Diesel už stratili v tretej repríze na svojej originalite. Všetko pozitívne s prvých dielov už tento malý brat nedokázal vyprodukovať. ()

BlackTom

Konečne! Konečne sa niekto prebudil a do čoraz viac nepodarenejšej série znova angažoval Vina Diesela. Ale bohužiaľ, spolu s ním aj Paula Walkera... Zápletka je jednoduchá, poteší pohľad na nadupané káry, no dej je tak predvídateľný, že by to nebavilo ani batoľa. Našťastie to Diesel svojou charizmou celkom dobre supluje. Inak by to bol podpriemerný autičkársky film ako predošlé 2F2F alebo Tokyo Drift. ()

civrss

Kdyby tam nehrál Vin Diesel, nebyla by tam taková kupa nabušenejch aut a krásnejch samiček, nedalo by se na to dívat. Neuvěřitelně bláznivý scénář, narozdíl od minulých dílů už některé "autokousky" nebyly reálné. ()

Cejny

Čtvrtý díl, kterým se opět vracíme ke starým známým. Už to není ono, ale na průměr to rozhodně stačí. ()

sedm.1

Čtvrté Rychlé a zběsilé jednoznačně hodnotím jako zatím ten nejlepší díl (k pětce jsem se ještě neprobojoval) a důvod je přitom tak jednoduchý. Vždy jsem si tuto sérii totiž představoval především jako nabušenou adrenalinovou jízdu a ikdyž mě o tom ještě ani toto pokračování ne zcela přesvědčilo, tak minimálně ve mě ale tyto pocity alespoň vyvolalo. Jednička byla taková kostrbatě startovací, na dvojku se sice dobře koukalo, ale její šílená neoriginalita mě fakt nebrala, o katastrofální a zbytečné trojce se nechci vůbec zmiňovat, a tak až čtyřka konečně dosáhla mé představy, jak by zhruba mohl tento typ filmu vypadat. Zápletka je sice pořád dost velká kopie všeho možného a ani na mozek neklade zrovna dvakrát velké nároky, nicméně už má alespoň nějakou hlavu a patu, závody a auta nejsou úplně tou hlavní náplní, spíš se ke slovu dostal i nějaký ten hrubý příběh, hned od úvodu mě nakopl skutečně výrazný a dynamický spád, pořád se něco dělo, postavy jednali akčně a sympaticky, závodilo se, honilo se, mlátilo se, střílelo se, a vše to bylo především natočeno velmi svižně, zábavně a s pořádnýma koulema. A navíc čtyřka zcela jasně ukázala, jak nepostradatelnou součástí Rychle a zběsile je Vin Diesel, který svou drsností, nekompromisností a charismem dává této sérii drive a šťávu a i Paul Waker vedle něj zas dostal chuť něco předvést. Rychlí a zběsilí zkrátka konečně přinesli tu mnou očekávanou nadupanější jízdu, která sice opět neoslnila zápletkou, ale stylově má konečně už grády a šmrnc a díky lehce napumpovanému adrenalinu to bylo fakt zábavné. ()

kenkaku

Rychlí a zběsilí alias původní Rychle a zběsile 2. Tento scénář totiž šel do šuplíku právě ve chvíli kdy Vin Diesel odmítl před šesti lety kývnout na honorář... Má tedy klasické neduhy "dvojky" a tlačí na pilu kudy chodí (jeden příklad za všechny: auto stavěné na zadní FF1 = 1x, FF4 = 3x). Ostatní je na klasické Rychle a zběsile v normálu, tedy nezůstává než dát i "normální hodnocení". Nejsmutnější na tom je, že už nemá co nabídnout. Slovo "legendární" se u FF4 nehodí. První "dal" světu Toyotu Supra a neony pod autem (jó jak já chtěl Supru a neony :)). Druhý Nissan Skyline (jasně že jsem chtěl taky R34ku) a třetí fenomen driftu (jak já si přál to umět...). Tady opravdu, ale opravdu nic. Snad jen něco neslušného o Mexiku :). EDIT: po shlédnutí FF9 nemám jinou možnost než zvednout hodnocení na maximum. ()

Maynard.

Asi bych zase mohl skopčit komentáře z ostatních dílů, který sem už viděl. Jestli dobře počítám, tak už mi chybí jen trojka (což je nějaká tokijská jízda bez hlavních hrdinů, takže tu vynechám) a pak už jen jednička a dvojka. Což se asi dá zvládnout. Je mazec koukat na to pozpátku, takže ty nejlepší efekty už mám za sebou,teď už je to něco jako Zemanova cesta do pravěku, slabší efekty a tím pádem slabší kreativita tvůrců. Přecijen už tady nejsou ponorky a taky tady auta nelítaj na padácích :o).Vid Diesel má něco do sebe, ale není to uplně hrdina mých snů. A taky mi tady chyběl kráčející Skála. Jinak stejně záživný jako předchozí a předchozí díly. ()

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

Singerovy fazole, Highlander pro dorostence

24.09.2009

Dvakrát fantasy, pokaždé jinak. A podle jmen režisérů i v různorodé kvalitě. Bryan Singer v poslední době zvažoval několik zajímavých projektů, nakonec ale podepsal smlouvu na fantasy Jack the Giant… (více)

Vin Diesel a rychlá kola

Vin Diesel a rychlá kola

10.05.2009

Ne, tohle není novinka o pátém pokračování série Fast & Furious (ačkoli scénárista Chris Morgan už byl studiem Universal oficiálně pověřen napsáním dalšího dílu a umístěním děje do Brazílie).… (více)

Rorschach z Elm Street

Rorschach z Elm Street

06.04.2009

Přes 100 miliónů dolarů na celosvětových tržbách, to je víkendové skóre Rychlých a zběsilých. Znamená to snad, že duben se pozvolna stává součástí letní blockbusterové sezóny? Možná. Zhruba za rok,… (více)

Čtyřky útočí

Čtyřky útočí