Reklama

Reklama

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

  • Slovensko Fimfárum (více)
Trailer 1

Stručně o nových pohádkách: V pohádce Jak na Šumavě obři vyhynuli se štáb filmového týdeníku vypraví do šumavských hvozdů odhalit pravdu o tom, zda tam opravdu žijí nebo nežijí obři, hrající pradávnou hru „na většího“.
V pohádce O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny, zavolá si ale pouze dva, neboť syna Honzu nikdo nebere vážně. Vysoko v horách si zapomněl klobouček se sojčím pérkem a teď se mu po něm ve stáří zastesklo. Cesty do hor jsou však složité a je otázkou, zda dojede Rychlomilův Bugasseratti nebo Bull-Bagr Speciál královského syna Siloslava. Nebo že by přeci jen moped třetího Honzy? A může se královský syn stát absolutním mistrem světa všech závodů a všech kategorií?
Nejdelší pohádka Rozum a Štěsti řeší kardinální otázku, zda se dá žít bez Rozumu nebo bez Štěstí. Když pak spolu pan Rozum a pánisko Štěstí uzavřou sázku, rozhodnutí o jejich nepostradatelnosti má potvrdit hloupý pasák prasat Ludvík.

V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. Vedle Jana Wericha tentokrát tvůrci vyzvali ke spolupráci např. Otu Jiráka, Jiřího Macháčka, Miroslava Krobota, Romana Říčaře nebo Miroslava Vladyku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (132)

VasaX 

všechny recenze uživatele

Do třetice tři příběhy, první nikterak chytlavý a rádoby vtipný, druhý zase poměrně pohádkově-klasický, ovšem už více líbivý, což ho od slepého stereotypu nezachránilo, a třetí, asi ze všech nejlepší, i když také nikterak inovativní, avšak nejlíbivější. Po technické stránce, konkrétně 3D efektu, to bylo nad míru dobré. Co se týče výtvarné stránky - je poznat, že se na celku podílí více autorů, a mnoho z nich jiných. Bohužel mě nová krev celkem neoslovila, pouze malými detaily. Navíc mi připadlo, že v tomto Fimfáru se vypravěčství v kontrastu s vizuální stránkou často místy ztrácí, a to je škoda. ()

Nach 

všechny recenze uživatele

Opět ta pravá, pohádková, Werichovská nostalgie. Inteligentní příběhy podané zábavnou a stejně chytrou formou. Do třetice všeho dobrého však již samozřejmě nedosahuje kvalit prvního filmu, ale dosti se k němu blíží. Kdyby první příběh Jak na Šumavě obři vyhynuli, byl podán alespoň stejně záživně, jako O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl tři syny, bylo by to na plný počet. Bohužel první povídka vyloženě nudí. Štěstí pro film tedy je, že je ze všech nejkratší. Naopak nejlepší pohádkou je jednoznačně Rozum a Štěstí. Její příběh i atmosféra se dokáže vyrovnat samotnému (a pro mě zatím nejlepšímu) Fimfáru z prvního filmu a Werichovo vyprávění je zde spolu se skvělou loutkovou animací, jedním slovem: geniální. 80% ()

Reklama

DaeGurth 

všechny recenze uživatele

Nějak mi uniká, co je na téhle pohádce špatného. Já osobně jsem se bavil a nenašel chybu, nebo důvod, proč to nechtít vidět znovu.. Vyprávění Jana Wericha, malé, mírně nostalgické, vtípky v každé druhé scénce mi přišly akorát.. Neviděl jsem 3D verzi a netuším, proč bych si měl zrovna něco takového pouštět v pseudo trojrozměrném podání. Přál bych si, aby čeští diváci mělo v sobě něco z nacionalismu (nebo, chcete-li anglicky: patriotismu), neplivali po všem, co se tu udělá a slepě nepokolonkovali všemu cizímu. ()

Zagros 

všechny recenze uživatele

Třetí díl má ode mě o jednu hvězdu méně. Sice platí stále to dobré z prvního (a druhého) dílu, ale už je to taková nastavovaná a pořád stejná kaše. Což je vidět na kratší délce. Tvůrci už neměli kde brát? To nejlepší z pohádek už bylo vybráno a možná i proto, mi ty ve třetím pokračování sedly méně. Přesto je to stále pěkná podívaná a někdy v budoucnu s dětmi se na trojku asi ještě mrknu. ()

Hisnuklusi odpad!

všechny recenze uživatele

Tyyyjo. Tak to bych ani neřekl, že to jde tak posrat. Co s tím Fimfárem najednou udělali tyyjo? První dva díly byly naprosto skvostné, já nechápu, jak je možné, že se tohle třetí od prvních dvou tak strašně a obrovitánsky liší. Tohle je jako zlý, třetí, zlý, rozmazlený, zlý, zlý, zmutovaný a šeredný bratr dvou krásných a hodných miminek. nechápu. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (14)

  • Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)
  • V největší scéně se sešlo najednou 29 loutek. Jestliže uvážíme, že počet pohyblivých částí na jedné loutce může být až 40 (oči, obočí, všechny klouby, včetně pohyblivých špiček nohou) a vynásobíme to počtem loutek na scéně, tak při natáčení jednoho záběru musel animátor s loutkami udělat 1200 pohnutí v jediném snímku, což vynásobeno počtem snímků na průměrný záběr (cca 6 vteřin) znamená, že v tomto jediném záběru musel udělat skoro 174,000 pohybů s loutkou. Ano, možná nemusel hýbat se všemi najednou, přesto o 100.000 pohybech se určitě hovořit dá. (POMO)
  • V pohádce O kloboučku s pérkem sojčím, ve scéně, kdy nejmladší králův syn Honza vrací prázdné lahve, je postava ve výkupu velice podobná Zdeňku Svěrákovi, který stejnou roli ztvárnil ve filmu Vratné lahve z roku 2007. (jexik)

Reklama

Reklama