Reklama

Reklama

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

  • Slovensko Fimfárum (více)
Trailer 2

Stručně o nových pohádkách: V pohádce Jak na Šumavě obři vyhynuli se štáb filmového týdeníku vypraví do šumavských hvozdů odhalit pravdu o tom, zda tam opravdu žijí nebo nežijí obři, hrající pradávnou hru „na většího“.
V pohádce O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny, zavolá si ale pouze dva, neboť syna Honzu nikdo nebere vážně. Vysoko v horách si zapomněl klobouček se sojčím pérkem a teď se mu po něm ve stáří zastesklo. Cesty do hor jsou však složité a je otázkou, zda dojede Rychlomilův Bugasseratti nebo Bull-Bagr Speciál královského syna Siloslava. Nebo že by přeci jen moped třetího Honzy? A může se královský syn stát absolutním mistrem světa všech závodů a všech kategorií?
Nejdelší pohádka Rozum a Štěsti řeší kardinální otázku, zda se dá žít bez Rozumu nebo bez Štěstí. Když pak spolu pan Rozum a pánisko Štěstí uzavřou sázku, rozhodnutí o jejich nepostradatelnosti má potvrdit hloupý pasák prasat Ludvík.

V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. Vedle Jana Wericha tentokrát tvůrci vyzvali ke spolupráci např. Otu Jiráka, Jiřího Macháčka, Miroslava Krobota, Romana Říčaře nebo Miroslava Vladyku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (132)

xenopus 

všechny recenze uživatele

Jednoznačně nejslabší z celé trojice zfilmovaných pohádek, a to i přesto, že existuje jako jediný ve verzi 3D. Kvalita klesala v průběhu celé série, stejně jako počet pohádek v jednotlivých filmech (5-4-3). Ještě, že jich o moc víc není, ale pořád hrozí, že to na jeden film dá: zbývají Královna Koloběžka První, O rybáři a jeho ženě, Líná pohádka, Tři veteráni, Pohádka o zasloužilém vrabci a Úsporná pohádka - ještě štěstí, že dvě už byly zfilmovány a Líná pohádka a Úsporná pohádka by délkou vydaly spíš na večerníček. Technická kvalita zdaleka nejlepší, ale příjemnost zpracování... -> slabší 4*. Btw. personifikace Rozumu a Štěstí jakožto seriózního starého plešatého Ouředníčka a oproti tomu vlasatého hipíka s kytarou je trefná. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Tak kdybych měl být upřímný, tak bych se pod titul do třetice všeho dobrého určitě nepodepsal, neboť tento díl je z celé trojky jednoznačně dílem nejslabším. Nicméně i tady jsem si našel pohádku vysoce koukatelnou. Byla to ta třetí ,,Rozum a štěstí", která byla shodou okolností pohádkou nejdelší. Dvě předešlé skutečně nestály za nic za zmínku stojícího. Takže ty dvě předešlé se do mého hodnocení až tak výrazně nepromítnou. I když, zvláště ta první, byla natolik debilní, že by člověk nevěřil, že ji stvořil pan Werich. Myslím, že cpát 3D do pohádek Jana Wericha je při nejmenším zbytečné. Ach jo. Tolik jsem se na třetí fimfárum těšil. Bohužel nabralo nepříjemnou sestupnou tendenci. Jako by už skoro nebylo po čem sáhnout. Ale i přesto, zůstává tento film ve srovnání s filmy ostatními stále filmem vysoké kvality. Slabší * * * ()

Reklama

MiniRecenze 

všechny recenze uživatele

Jak prozrazuje podtitul "do třetice všeho dobrého" a dodal bych "a stačilo".Třetí zpracování Werichova Fimfára působí opravdu zbytečně.Jedná se o nejslabší díl a bohužel to nezachraňuje ani animace spojená s prvky loutkařství. Pohádkové příběhy jsou "namotány" do moderního stylu,takže si určitě povšimnete českým textů,které Vás donutí se pousmát.Pěkně nudně udělaná podívaná,kterou nemusíte vynechávat.Předchozí dva díly byly určitě lepší.Jedná se o nenáročnou podívanou s dobrým vypravěčem. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Jan Werich byl renesančně přemýšlivým člověkem. Zajímal se o člověka a svým uměním se stále snažil na něj zapůsobit po stránce lidskosti. Snad ho při počínání přepadala marnost, ale nikdy se neodmlčel na delší dobu. Jeho kniha Fimfárum se vyznačuje důvtipem, hravostí a dobrosrdečně výchovným důrazem. U třetího animovaného výběru Werichových příběhů se nezajímám o technické vymoženosti, nýbrž o ducha sdělení a rozvernou náladu. S výsledkem jsem spokojen. Film neoslní a neuchvátí tak, jako jeho předchůdci, přesto je Werich zachován a hravé provedení potěší. Kristina Dufková s výtvarnicí Denisou Grimmovou Abrhámovou si důstojně poradili s méně atraktivním kusem Jak na Šumavě obři vyhynuli. Výchovný rys je zde nejpřímější a předem neodsuzujícího diváka překvapí neustálým mumrajem. Vlasta Pospíšilová s výtvarníkem Petrem Pošem neslevili ze svého standardu v díle O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl tři syny. Ilustrační záběry přináší vůni Radoka a uvědoměním si zbytečné uhoněnosti reflektuje i současnost. Největší prostor dostal David Súkup s výtvarnicí Patricií Ortiz Martínez. Rozum a Štěstí se zdá být nejpropracovanější. Sarkasmus nepálí, nýbrž rozveseluje. Rozum je pedantský poctivec bez možnosti odpočinku. Štěstí je bezstarostnost lennonovského šíření lásky. Humorný nadhled je všudypřítomný, pointy úderně laskavé a osvobozující. Zdánlivá obyčejnost modernímu divákovi vadí a přemítat nad věcí se mu nechce. Třetí Fimfárum si dokázalo udržet svou charakteristickou tvář. Pobaví a potěší, nic více od Fimfára neočekávám. ()

Balakriele 

všechny recenze uživatele

Do třetice všeho dobrého? Buď tvůrci sáhli po dost nezajímavých pohádkách nebo jsem vyrostla z loutkových animáků. Spíš to prvni... Taky mi pořád vrtá hlavou, proč se tvůrci tak nešťastně rozhodli dát nejméně povedený a nejnudnější příběh na začátek. U mě tedy rozhodně zafungoval Hallo-efekt, takže jsem se až do konce fimfárového maratonu nemohla zbavit dojmu, že jsem měla brášku vzít na něco jiného :( ze všech tří pohádek uritě nejpovedenější Rozum a štěstí. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (14)

  • Snímek byl distribuován v počtu 50 filmových i digitálních kopií po celé Francii. Uvedení filmu bylo navíc doprovázeno výstavami filmových dekorací s loutkami. V zemi galského kohouta byl však film uveden bez první pohádky "Jak na Šumavě obři vyhynuli". Důvodem byla snaha zaujetí mladšího diváka, díky čemuž se objevila snaha zkrátit délku filmu, a přítomnost hospodských scén s náruživými kuřáky, které by se dětskému divákovi bez našeho domácího kontextu složitě vysvětlovaly. [Zdroj: MAUR film] (oje)
  • Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)
  • Jednu sekundu filmu tvoří 25 okének, tedy v tomto případě 25 fotografií. (hippyman)

Reklama

Reklama