Reklama

Reklama

Fimfárum – Do třetice všeho dobrého 3D

  • Slovensko Fimfárum (více)
Trailer 1

Stručně o nových pohádkách: V pohádce Jak na Šumavě obři vyhynuli se štáb filmového týdeníku vypraví do šumavských hvozdů odhalit pravdu o tom, zda tam opravdu žijí nebo nežijí obři, hrající pradávnou hru „na většího“.
V pohádce O kloboučku s pérkem sojčím aneb Král měl syny, zavolá si ale pouze dva, neboť syna Honzu nikdo nebere vážně. Vysoko v horách si zapomněl klobouček se sojčím pérkem a teď se mu po něm ve stáří zastesklo. Cesty do hor jsou však složité a je otázkou, zda dojede Rychlomilův Bugasseratti nebo Bull-Bagr Speciál královského syna Siloslava. Nebo že by přeci jen moped třetího Honzy? A může se královský syn stát absolutním mistrem světa všech závodů a všech kategorií?
Nejdelší pohádka Rozum a Štěsti řeší kardinální otázku, zda se dá žít bez Rozumu nebo bez Štěstí. Když pak spolu pan Rozum a pánisko Štěstí uzavřou sázku, rozhodnutí o jejich nepostradatelnosti má potvrdit hloupý pasák prasat Ludvík.

V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. Nejkratší pohádku natočilo mladé dámské duo Kristina Dufková a Denisa Grimmová Abrhámová. V nejdelší pohádce se pak režisér David Súkup spojil se španělskou výtvarnicí Patricií Ortiz Martinéz. Je to první Fimfárum, ve kterém jsou ženy v přesile. Vedle Jana Wericha tentokrát tvůrci vyzvali ke spolupráci např. Otu Jiráka, Jiřího Macháčka, Miroslava Krobota, Romana Říčaře nebo Miroslava Vladyku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (132)

Mangano 

všechny recenze uživatele

První povídka o filmovém štábu na Šumavě je naprostý paskvil, u kterého jsem okamžitě usnul. Po probuzení a opětovném přetrpění paskvilu přišla na řadu druhá povídka o třech bratrech hledajících králův klobouk. V tomto případě se tu bavíme jen o profesionálně odvyprávěné nudě. Obecně je zasazení takovýchto příběhů o královstvích, králech a jejich synech s nástupnickými právy do moderní doby naprosto nechutný nápad a mě se to silně nezamlouvá. Jako jestli se někdo směje v honbě za korunou jedoucímu princi v buldozeru nebo jeho bratru, jak jede po dálnici na mopedu, budiš. Já ne a ani mě pak nezajímá o čem že to vlastně v nějaké hlubší rovině celé je. Třetí povídka byla naopak celkem pěkná, zdařile zpracovaná, milá a je jediný důvod, proč ode mě Fimfárum 3D nedostalo odpad. Ani ten Werichův hlas už mě napotřetí nebavil. Patnáctiletá princeznička s hlasem Jana Wericha sice má pořád jakési tradiční české kouzlo, ale něco mi na tom nesedí. ()

Terva 

všechny recenze uživatele

Volně natočeno podle stejnojmenných pohádek Jana Wericha. 1 - Jak na Šumavě obři vyhynuli. **** DIALOG : ŠTÁB - Obry . . . hledáme. HOSTINSKÝ ( U paroháče ) - No jóóó......... Legenda se ne vždy zakládá na pravdě. Sami uvidíte. 2 - O kloboučku s pérkem sojčím. *** Ikdyž vím, že se pan Werich setkal z dětskou autodráhou, přesto mě, na počátku příběhu, tato skutečnost docela vykolejila. Honzové však velmi často nejsou bráni vážně. Ale v této pohádce......... Bugaseratti monopost mě stačil a označuji tuto pohádku za nejhorší v trilogii. 3 - Rozum a Štěstí. ***** DIALOG : ROZUM - Mě říkají Rozum, jak tobě ? ŠTĚSTÍ - Mě říkají Štěstí........... Rozum a Štěstí se málokdy sejdou. A o jednom takovém setkání je tento příběh. V bonusu dvd je ještě videoklip "Rozum a Štěstí", který zpívá Zdeněk Svěrák. Celkem **** ()

Reklama

MareT. 

všechny recenze uživatele

Poslední díl je určítě nejslabší. Samotné příběhy jsou méně zajimavé a celková animace je trošičku více "experimentální", což mi přijde u Fimfárům líto, protože předešlé dva díly jsou svižné a hlavně mají tu starodávnou atmoféru. Nevím, jestli se tvůrci snažili vyjít vstříc modernímu diváctvu, ale gúgl.com, ČT v televizi a hlavně budtekralem.com je krok vedle. ()

ABLABLABLA 

všechny recenze uživatele

Tak tohle už byly přemoderně zpracované příběhy, ale na druhou stranu asi nejvtipnější ze všech tří Fimfár/Fimfárumů nebo jak se to páduje. Od fotek Gotta a Matušky v hospodě u paroháče, přes www.budtekralem.cz a gůgl až po Ticho, mučí se. Ale už mi to přišlo jak slátanina všeho možného do kupy, prostě z toho ještě vytřískat aspoň ten 3. díl. ()

Historik 

všechny recenze uživatele

Ty nejlepší příběhy pohltilo Fimfárum 1 a pak Fimfárum 2, z toho pak logicky plyne, co můžeme čekat od trojky. První příběh je slabý, druhý dobrý a až třetí opravdu stojí zato. Po řemeslné stránce je to ovšem velmi povedená práce a nápady jsou někdy přímo rozkošné. Ale co dělat, když chybí dobrý základ. Každopádně nechci nikoho odrazovat od návštěvy kina. Zvláště pokud ještě neviděl a chtěl by vidět 3D. Jedná se každopádně o dílo nadprůměrné. Jen varuju před velkým očekáváním. ()

Galerie (28)

Zajímavosti (14)

  • V největší scéně se sešlo najednou 29 loutek. Jestliže uvážíme, že počet pohyblivých částí na jedné loutce může být až 40 (oči, obočí, všechny klouby, včetně pohyblivých špiček nohou) a vynásobíme to počtem loutek na scéně, tak při natáčení jednoho záběru musel animátor s loutkami udělat 1200 pohnutí v jediném snímku, což vynásobeno počtem snímků na průměrný záběr (cca 6 vteřin) znamená, že v tomto jediném záběru musel udělat skoro 174,000 pohybů s loutkou. Ano, možná nemusel hýbat se všemi najednou, přesto o 100.000 pohybech se určitě hovořit dá. (POMO)
  • V novém Fimfáru jsou vedle tradičních fimfárovských tvůrců (tandem Vlasty Pospíšilové a Petra Poše) úplně mladí, začínající tvůrci, pro které je to příležitost prokázat svůj talent a ukázat poprvé svoje nadání divákům ve všech českých kinech i v zahraničí. [Zdroj: MAUR Film] (Bart)
  • Jeden animátor natočil denně průměrně jeden cca 5vteřinový záběr. Natáčelo se současně se 3 až 4 animátory, celkem se na filmu podílelo 10 animátorů (ovšem bez počítačových animací a triků). Točilo se na 3 scénách současně. (POMO)

Reklama

Reklama