Reklama

Reklama

Souboj Titánů

  • Velká Británie Clash of the Titans (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

(více)

Videa (10)

Trailer 1

Recenze (2 035)

Mertax 

všechny recenze uživatele

Souboj Titánů by měl mít mnohem větší koule. Tohle byly trapné kouličky./// Olympané jsou vyobrazeni dost divně. Diovo brnění svítí jako prdel z roští, je naleštěné jako porcelán mojí babičky - vážnost a charisma jsou ty tam. Ostatní bohové stojí okolo, mlčí a jen důstojně stojí ve svých děsně nóbl hadrech. Když už se konečně blíží pořádná řežba (bitka se škorpióny), zkazí to naprosto šíleně nepřehledná střihová skladba a cukající se kamera. Až po několika minutách jsem například zjistila, že škorpión není jeden. Boje působí dost nevěrohodně, družina dostává zabrat, vojáci se poroučí k zemi jako loňské švestky, a přesto na konci vstanou a nic jim není. Neskutečně zábavná je následující scéna, kdy jsou všichni zachráněni písečnými kreaturami se svůdnými modrými očky, které se nápadně podobají pouštním lidem z Hvězdných válek. Škorpióny uklidní, zaženou a pak se ukáže, že na nich dokonce rádi frčí pouští. Na jejich hřbetech jsou jakési ´minidomečky´, které se velmi podobají těm ze zad olifantů z Pána prstenů. Zkrátka každou chvíli vám něco připadá povědomé, známé. A to ani nemluvím harpyjích, které utočí na Argos, podobnost hlavně v pohybu a ve způsobu snímání s okřídlenými nazghûli nezapřete./// Finální souboj (obětování princezny připomene scénu z King Konga) s Krakenem, který vypadá, že má vystouplou leda tak půlku jednoho chapadla, je bez šťávy. 3D efekt zde naprosto selhává. Jediný, kdo se povedl nejlépe byl převozník Cháron. Pak už je to jen horší. Když družina konečně narazí na Medusu, je to k popukání. Bájná Medusa vypadá, jako kdybych ji vytvořila v Malování a pak s vypětím všech sil udělala její trojrozměrnou podobu v tom nejhorším programu. Tady se triky fatálně nepovedly - a to je za ně zodpovědný člověk, co dělal na perfektním Temném rytíři./// Putování družiny je rozhárané, věci se dějí bez jakékoliv vnitřní logiky. Náhodné potkávání a nalézání nepřátel, přátel, bohů a věcí působí jako divné záminky pro akci a posun v ději. Worthington si od Avatara trochu polepšil, ptáka má taky, ale ani ho nemusel ochočovat. Konec je trapný jak Paroubkovy předvolební billboardy a nasládlý jak cukr s medem. Celkově je to na slabých 60%, ale čím více času od zhlédnutí uběhlo, tím více to klesá. Zážitek vyprchá asi tak rychle jako když vedle vás někdo v metru ´vypustí krakena´…/// Místy jsem se už tak nudila, že jsem se spolusedícím zabývala otázkou, jestli má Worthington pod krátkým oděvem nějaké spoďáry, nebo jestli chodí všichni správní tvrďáci naostro. (Pozorné oko se odpovědi dočká). ()

Spooner 

všechny recenze uživatele

Jako pravý blockbuster celkem dostačující, ale s originálem se to vůbec srovnávat nedá, i když ono se to ani srovnávat nechce. Tenhle film si jde vlastní cestou, s jiným příběhem a přímočarou akcí. A akce je to opravdu výborná a kouká se na ní velmi dobře a digitální efetky se také povedly. To povídání mezi akcí už ale tolik nefunguje, motivy některých postav jsou dost podivné a některé dialogy jsou také na facku. A Louis Leterrier se možná stačí z toho vytřískat co nejvíc, ne vždy se mu to ale daří. Z hereckým obsazením to také není jednoznačné. Sam Worthington je pořád ultradrsňák a svým charismatem zase utáhnul celej film. Mads Mikkelsen hodně překvapil a jeho drsňáka jsem mu taky hodně žral. Se zbytkem už je to ale horší. Liam Neeson sice neurazí, ale už jsme od něj zvyklý na mnohem lepší výkony. Ralph Fiennes tady ale vyloženě vypadá jak po mozkové mrtvici a také podle toho hraje. No a na Gemmu Arterton se sice hodně hezky kouká, ale ta její postava mi neskutečně pila krev. Suma sumárum jsem se ale celkem docela pobavil a rychle to uteklo. Bohužel to ale stejně rychle utíká i z mé hlavy a tam, kde originál nestárne a můžem si ho pouštět pořád dokola, by remake neměl šanci už ani napodruhé a k dalšímu shlédnutí mě tak nic neláká. ()

Reklama

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na Souboj titánů jsem se dostal díky ČSFD projekci a abych pravdu řekl, bylo mi od začátku jasné, jak to tady s filmem dopadne. Od začátku se na film šlo s blockbusterem, který bude pitomý a taky to tak dopadlo. Film sám o sobě průměrný je, což o to. Příběh nemá žádnou zásadní šťávu, jen se snaží zaujmout luxusně upravenými scénami z původního Souboje titánů. Ani to v tomto případě s tím původním srovnávat nechci. Ono to prostě nejde. Koukal jsem na to jako na samotný film a také jsem si to patřičně užil. I když jsem 3/4 filmu měl sundané brejle, protože mi přišlo naprosto zbytečné na to koukat ve 3D. Tvůrci zřejmě chtěli vydělat víc škváry, jinak to ani nevidím. Ze začátku jsem sice tvrdil, že je to bomba, ale po vesmírném začátku přišla nuda a mně bylo jasný, že tak moc akce, kolik bych si přál, a 3D projekce dovolila, nebude. I samotní rádoby odborníci to dali jasně na jevo svým hodnocením. Bylo to patrný už ze samotnýho promítání. Například dvě šílený holky se vedle nás strašně smály každý kravině, která ve filmu byla a to bylo občas fakt šíleně otravný, že byl problém to vůbec vydržet. Slečny pak svým vzezřením musely filmu hodit minimálně odpad! Tím pádem nechápu, proč na film vůbec chodili, když od začátku věděli, že bude obsahovat plno blbostí. Třeba černý Pegas na plakátech je ještě to menší zlo. Každopádně já nehledím na názory jiných, ty jsou mi naprosto u prdele. Hledím jen na názory svoje. Názor, který nebere za prvé v potaz fakt, že toto je remake, ani fakt, že ve filmu je kvanta šílených chyb, ani nebere tvůrcům za zlé to, že se na 3D projekci snažili nahrabat, co to šlo, i když pro to neudělali skoro nic. Ba ani neřeším to, že je to blockbuster a má předurčeno vydělat solidní peníz. Šel jsem na to s tím, že se chci bavit a to se také stalo. Zase tolik jsem se nesmál, aby se to dalo považovat za čistý blockbuster, do kterého rádi cpou rádoby vtipné scénky. Na druhou stranu jsem si ale užíval supr atmosféru antického Řecka a parádní muziku. Tím pádem mi je úplně jedno, že film má kolem sebe plno nedodělků, ať filmových či odborných, kteří Vás donutí na film nechodit. Já film viděl, líbil se mi, a to je asi tak celý, co o tom filmu potřebuju vědět. ()

Subjektiv 

všechny recenze uživatele

Je lépe přepsati báji o Perseovi tak, jak se do dnešních dob dochovala či snad vzít balíček karet Medusa, Akrisios, Perseus, Pegas a další (i z jiných pověstí) a pořádně ho zamíchat? Pro obé snadno najdeme pro i proti, u výsledku míchačky "Souboj Titánů (2010)" pak snadno proti a těžko pro. Děj snad není ani příliš podstatný - od HW blockbusteru s hrdiny, cíly, jichž třeba dosáhnout a monstry, která stojí v cestě čeká divák heroické činy (taky tam pořád hraje heroická hudba), jimž bude vévodit akce, akce, akce. Od světa mýtů chtějí se bytosti nevídané a výprava velkolepá. Všechno tu je. Akce však postrádá jakýkoliv nápad - drtí se kameny, seká se mečem, vzduchem létají lidé a šípy, lidé se ohýbají, uhýbají, skáčou a běhají... leč nic konkrétního, na co by člověk mohl do budoucna vzpomenout, spatřiti nelze. Krajina a monstra občas předvedou nějakou tu krásu i hrůzu, já osobně však mám raději filmy, jež skrývají více než přebarevné, rozpohybované ilustrace k fantasy románu. Klady bych tedy měl shrnuté, vzhůru dolů na zápory. Zápory, prosím, netlačte se. Začal bych herci, ale proč ty chudáky kritizovat, když museli ztvárnit postavy s psychologií, chováním, slovní zásobou i oblečením zápasníků wrestlingu. I přes hrdě nošené označení 3D, měli rozměr povětšinou jen jeden - tu mužnost, tu mocichtivost, tu zhrzené otcovství - doplněný o vzpouru proti božímu (ne)řádu. Jelikož byli takto chudě vybaveni povahou, museli v každé scéně, v níž zrovna nebojují, buď machisticky machrovat nebo deklamovat jak Mussolini: "Ach ti hrozní bohové, udělali mi to, to a to a já je nemám rád a já se jim postavím a nebudu kopat za jejich tým, i kdyby mě draftovali vším zlatem světa navěšeným na trojské Heleně." Pořád! I celá slavná 2.5D technologie, která umožňuje zdařile simulovat vystřihovaný betlém, stojí za starou belu. Nicméně, dvakrát jsem se upřímně pousmál, u sovičky a SPOILER - vzkříšení Ió s většími prsy - KONEC SPOILERU. Je ovšem možné, že to druhé se mi jen zdálo. Nevadí, i tak to hodnotím kladně. ()

B!shop 

všechny recenze uživatele

Ackoliv na puvodni Souboj Titanu vzdycky rad kouknu, rozhodne to neni moje nejoblibenejsi fantasy nebo tak neco, takze tenhle remake nebudu prcat kuli tomu, ze by poslapal nejakou moji srdcovku. Jenze ono to ani neni treba, i tak tu je dost problemu. Prvni problem je, ze zatimco ukazka vypadala jak akcni narez stoleti, po kterym mi koule uleti kilometr daleko a budu je mesic hledat, ve vysledku, ackoliv se furt neco deje, tu zadna velka porce souboju neni, navic vetsina je "pouze" s zasadnima postavama typu Medusa nebo Kalibos a co si budem povidat, techhle postav tu neni moc. Krakena nezminuju, ten je totiz silne nevyuzitej a konec pusobi tak trochu uspechanym a odflaklym dojmem. Druhej problem je scenar, respektive nejde ani tak o dej, kterej jde z casti svou cestou, z vetsi casti obslehava puvodni film a ve vysledku je lehce stupidni a nedava poradne prostor pro nic, takze zatimco sceny typu osedlani Pegasa nebo zachrana Andromedy byly v puvodnim filmu hodne pusobivy, tady je to odbyty jen tak, aby se nereklo a takovejchhle pripadu tu je vic, obzvlast kdyz Andromeda tu je jen takova kravka, o kterou vubec nejde a v podstate kdyby tu nebyla, nic se nestane. Ale tady jde hlavne o dialogy. Tomu se snad ani dialogy rikat neda, pouze smes radoby cool hlasek a stupidnich mouder, zadnej normalni rozhovor tady snad neni. Tady se proste hraje hlavne na efekt, coz by zas tak nevadilo, ostatne cekal jsem velkofilm, u kteryho muzu zahodit mozek, jenze i kdyz ma Leterrier docela cit na cool zabery, takze to vizualne nevypada vubec spatne, obcas nejakej trik hnusne ulitne a fakt to sem tam prasti do oci. Nepodpori to ani hudba, ktera je sice radne velkolepa, ale nestrhne vas ani nezvysi napeti. No a posledni problem jsou herci, Worthington se sice mraci na vsechny strany, ale zadny charisma z toho proste nevytlaci, obsazeni bohu je sice libovy, ale obzvlast Hades vypada jak udejchanej uchylacek, kterej se muze jit pajdat nekde do parku. I kdyz bohu, poradne se ke slovu dostane jen Hades a Zeus, ostatni vypadaj jen jak banda teplousu v lesklym brneni, co stoji v pozadi a tvari se dulezite. Jedinej, kterej me zaujal, je spolehlivej Mads, sice mu taky scenar nedovoluje nic jinyho, nez se mracit, ale to tomuhle charismatickymu borci staci. Takze celkove nevim no, po vsech strankach bud nedotazeny nebo pokazeny, navic zamyslena pocta sove je spis vysmech, ale na druhou stranu, castecne jsem dostal to, co jsem cekal, vymastenej letni blockbuster s cool soubojema a sice nevyuzitou, ale mou oblibenou reckou mytologii. A jelikoz me to jednoduse bavilo a nenudil jsem se, ty 4* dam. ()

Galerie (138)

Zajímavosti (46)

  • Navzdory názvu ve filmu žádný Titán nevystupuje. Kraken byl Hádem (Ralph Fiennes) naopak stvořen, aby pomohl Titány svrhnout, a Medúsa (Natalia Vodianova) byla zakletá kněžka Afroditina (Agyness Deyn) chrámu. (ČSFD)
  • Filmový štáb o 300 lidech podstoupil i náročné šestitýdenní natáčení na ostrově Tenerife v jednom ze zdejších národních parků. Štáb se odhodlal vstoupit do míst, kde jsou dosud činné sopky (v těchto místech se naposledy natáčelo v roce 1966). Natáčelo se i ve velmi vysoké nadmořské výšce (3 000 metrů). Herci chodili v záběrech vyloženě nad mraky. Kvůli velmi řídkému vzduchu spousta členů štábu trpěla výškovou nemocí. (Lynette)
  • Bylo vyrobeno 3 000 kostýmů pro celkem 285 komparzistů. Každý komparzista měl svůj specifický kostým, specifický make-up a specifický účes. Tento přístup se používá u filmu jen výjimečně, neboť je časově velmi náročný. (Lynette)

Související novinky

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (více)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)

Reklama

Reklama