Než se stal Drákulou, byl Vladem III., vládcem malé zemičky jménem Transylvánie, která se krčila ve stínu mocné osmanské říše. Dobře věděl, že jakýkoli odpor proti silnému sousedovi by znamenal jeho konec. Když ho však sultán „požádá", aby mu poslal tisíc chlapců včetně jeho vlastního syna coby čerstvé rekruty do armády, rozhodne se neuposlechnout. Aby porazil zlo a odvrátil nevyhnutelné, spojí se se zlem mnohem větším. Stane se Drákulou. Nezničitelným démonem, který je schopný porážet obrovská vojska, ale který zároveň ztrácí ty, jež svým zoufalým aktem zachránil. Své nejbližší. (Cinemart)

Mitin

Koukat se na to dalo, nijak to neurazilo, Chris Evans to herecky utáhnul a Charles Dance mě svojí přítomností ve filmu potěšil. Ale nic víc kladnýho o filmu neřeknu. Podprůměrné, špatné vizuální efekty, zápletka nafouknutá, ale vlastně o ničem a konec ani komentovat radši nebudu, to už podle mě bylo hodně přes čáru. ()

Vadriano

"Proč myslet odloučeně v tomto nebo příštím životě, když se člověk rodí znovu?" "To je má oblíbená báseň." "Je o tom, že jedna duše hledá druhou." "Jmenuji se Mina." "Vlad." Překrásné. ()

ondrula

Přestože jsem tušil nablblou fantasy, těšil jsem se, protože války s Turkama na Balkáně v 15. století, to je něco pro mě. Zklamání bylo obrovské, protože z historické věrohodnosti nezůstalo vůbec nic. Chvílema jsem čekal, že Mehmed začne třeba lítat na létajícím koberci nebo že vypustí džina z láhve. Ten digitální naleštěnej prd už to vytrhnout nemohl. Kdyby to bylo aspoň natočeno originální komiksovou kamerou jako před pár lety 300, ale ono ne. ()

bloodcountes

Bylo to pěkné, zábavné, místy velkolepé. Postrádala jsem víc té temné magie, jednoduše jsem asi chtěla víc turecké krve, víc kouzel a víc moci, kterou by Vlad měl. Takhle mi přišel - vzhledem k ceně, kterou musel zaplatit - poměrně slabý a hodně zranitelný. Uměl ovládnout netopýry a mraky, mno.... (Jasný odkaz na to, že skrzevá černou magii cesta k světlým zítřkům nevede:))) Oceňuju výpravu, Luka Evanse a vynikající hudbu. ()

Tristaver

Oceňuji ideu tvůrců dát Drákulovi zajímavý background, oceňuji kvalitní Evansovo herectví a oceňuji hezké exteriéry. Naproti tomu musím výrazně kritizovat přeplácanost CGI a akčních scén obecně. Je potřeba ale uznat, že film si na mega blockbuster nehraje a působí jako snímek smířený s nálepkou béčka, která mu sluší. ()

Hanes88

Samozřejmě, že očekávání bylo velké, ale nebylo to zcela splněno. Jako určitě je to zase jiný zajímavý pohled na tento příběh, ale nemyslím, že by byl nejlepší. Na jedno podívání dobré, ale nemyslím si, že se na to podívám hned znovu. 60%. ()

janesX

Veľmi temný Drakula. Temný a tmavý. Tmavý, aby zakryl chabé počítačové efekty. Ale je aj prehnane fantasy. A fantasy sa často používa a zneužíva na popretie logiky vždy a všade tam, kde sa to niekomu práve hodí (preto ja fantasy veľmi nemusím). A to je tiež prípad tohto Drakulu. Veľká škoda, že tvorcovia nevytvorili radšej historickú verziu o vládcovi Transylvánie. Film má aj lepšie miesta, ale tie sú tu skôr "vzácne". Veľmi slabé tri. ()

Movie Gourmet

Vcelku originálně průměrné zpracování příběhu, který jsem nečetl :-) Jednoduchý příběh, který láká na charizma a neokoukanou tvář hlavního představitele Luke(a) Evans(e) a krom něj nás může oslovit ještě tak akorát svými efekty, toť vše. V porovnání s klasickým Drákulou od Francis(e) Ford(a) Coppola(y) s Gary Oldmanem v hlavní roli, tento dost zaostává a proto, abychom zůstávali v obraze je optimální jedno skouknutí. Verdikt: 3* a 70 %. ()

Stranger885

Není to žádný trhák. Nad tím se režisér moc nezapotil. Jednoduchý příběh s klasickými dialogy. Scénárista taky neměl moc práce. Efekty a podobné věci jsou dobré a vlastně celý film jede v duchu tohoto hodnocení. Mě nejvíce zaujal konec filmu, který byl na všem nejlepší. Dobrý tah a jednoznačné plus. ()

Milky.

Na zabití nudy to není špatné a dívá se na to fajn. Ale jak člověk začne uvažovat logicky a řešit proč postavy jednají jako naprostí kryplové, proč Charles Dance čekal až do současnosti aby začal Drakulu nějak řešit, proč postavy páchají sebevraždu když nemusí, jak zvládnul turek dostat synka z věže dolů na koně během 5ti sekund atd.... Mno, zbytečný film, který velmi rychle upadne v zapomnění. ()

somebody.l

Někdy si říkám, jak je možné, že opravdové blbosti se dostane takových ovací, a tento skvělý, akční, krvavý, temný film o úžasné, mystické, charismatické postavě dostane jen 64%. Viděli jste ten film vůbec? Já to hodnocení na csfd nechápu. Tento film si zaslouží mnohem víc, než jen ušmudlaných 64%. Minimálně 80% by měl mít. Moc se mi líbila hudba (to bylo jako první, čeho jsem si všimla). Krásně doplňovala film, zněly v ní temné a tajemné tóny, což podtrhovalo atmosféru celého námětu. Druhá věc, Luke Evans, charismatický herec s krásným hlasem svým hereckým výkonem vyzdvihl postavu Vlada. Nemyslela jsem si, že Draculu dokáže někdo zahrát tak dobře. U filmu se mi líbilo, že ukázali nejdřív Vlada, jaký byl, co udělal a proč se stal tím, čím se stal. Co to způsobilo a jak dopadl. Líbilo se mi, že v tom byla i trochu naděje (že najde svou ženu někde znovu v jiném životě, moje ženské srdce zaplesalo). Líbily se mi scény v boji (především ten moment, kdy ukázali jeho boj s Turky v odrazu meče, přímo mindblowing). Co se týče grafické stránky, dokonalost. Nemám co vytknout. Chápu, že toto téma už tu bylo několikrát, že to není nic nového a že tvůrci vsadili na něco, co je osvědčené. Ale furt se nemůžu smířit s tím hodnocením tady. Asi jsem fakt byla na jiném filmu. Takže 5* zaslouženě. ()

peto580

len slabý priemer kde človek čakal oveľa viac. Ono to nie je zlý film, no je taký nemastný, neslaný, proste si len plynie a plynie až do záveru dneška ktorý to u mňa osobne pekne vytiahol. Už len tam namiesto neho dať Blada a bolo by vybavené. A čo ma štve je že celé tie bitky mali úplne nevyužitý potenciál, absolútne vôbec. Toľko sa tam plytvalo rozpočtom a tak ,,priemerne" sa to spravilo. Nevadí, každopádne Drakula ako som písal zlým filmom nie no, ale neoslní. Skôr sklame očakávania po traileroch. ()

LBsmoke

* za to že to je tak pěkně udělané.. jinak film nemá chybu, protože luke evans zase mluví horký vzduch (a scénář je kýčovitě kulervoucí!) ()

kritiklon

Vypiplaný audiovizuální kýč na který se hezky kouká je víceméně zbytečností jelikož drákulovin již bylo natočeno tolik, v kolik netopýrů se Luke Evans promění! Poslední opravdu kvalitní kousek byl ten od Coppoly s Garym Oldmanem a ještě docela ušla parodie s Lesliem. Abych jen nehanil, tak příběh měl celkem slušně temnou atmosféru s ještě temnějším Charlesem Dancem v roli upíra. Jinak jde o průměr - 3* za 64% ()

Nethar

Čekal jsem to horší. Ponurá atmosféra od začátku do konce, až na pochybný závěr, resp. scénu po závěru, to dává dostatečně dobře smysl bez nějakých "magických přešlapů". Historické válečné filmy mám rád, tomuhle bych tak snad opravdu neříkal, ale nějaké prvky tam jsou, tudíž mně se to líbilo. Určitě o dost víc než ten šílenej Frankenstein, kterého jsem viděl nedávno. Nečekejte nic moc velkého a zvládnete to bez úhony. ()

Luc Besson chystá vlastního Draculu

Luc Besson chystá vlastního Draculu

18.02.2024

Je tomu už pár měsíců, co do našich kin dorazil zatím poslední snímek režiséra Luca Bessona (Leon, Pátý element) pod názvem DogMan, v němž si hlavní roli zahrál americký herec Caleb Landry Jones.… (více)

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

Nový Drákula od režisérky Ničitelky

12.03.2020

Studia Blumhouse a Universal chystají nového Drákulu. Po nedávné minisérii od Netflixu a BBC a snímku Drákula: Neznámá legenda nebo dřívějších známých adaptacích se tak jedná již o několikáté… (více)

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

Tvůrci Sherlocka chystají nového Drákulu

18.10.2018

Steven Moffat a Mark Gatiss (Sherlock, Doctor Who) se plánují znovu spojit pro novou seriálovou adaptaci Drákuly na BBC One a Netflixu. Bude se jednat o třídílnou minisérii, kterou producentské duo… (více)

Hororová monstra nebudou děsit

Hororová monstra nebudou děsit

16.11.2014

Šéfka studia Universal Donna Langley ví, jak vydělat peníze. Nejprve jsme se od ní dozvěděli, že nás čeká minimálně deset dílů Rychle a zběsile. A hned záhy dala na vědomí, že filmy z budovaného… (více)