Reklama

Reklama

Eli Stone

(seriál)
  • USA Eli Stone
USA, (2008–2009), 19 h 30 min (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Blake Neely

Hrají:

Jonny Lee Miller, Victor Garber, Natasha Henstridge, Loretta Devine, Sam Jaeger, James Saito, Matt Letscher, Pamela Reed, Michaela Watkins, Julie Gonzalo (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(26)

Obsahy(1)

Úspěšný právník Eli Stone ze San Francisca začne jednoho dne mít vize které mu přivodí řadu velmi trapných situací - ty jsou následkem mozkové výdutě (aneurysma). Zároveň ho přimějí změnit život a přehodnotit postoje. Začne přijímat případy které nepřinášejí finanční zisk, ale morální satisfakci. Postupem času získává za pomoci svého duchovního guru dr. Chena schopnost tyto přeludy chápat a využívat je k pomoci potřebným. (DarkDemon)

(více)

Recenze (22)

Djkoma 

všechny recenze uživatele

Eli Stone. Vynikající právník, který chodí s šéfovou krásnou dcerou a jeho budoucnost má jasně udaný směr. Dokud neuvidí tančit George Michaela ve vlastním obýváku... Aneurysma nemusí být jen slovo, které vás pošle na vlastní pohřeb, ale také zajímavý a originální podmět pro zábavný právnický seriál. Jonny Lee Miller tady září opravdu hodně a i přes kvalitní jména v druhé linii on je pánem situace. Tohle je opravdu netradiční seriál, který přináší prorocké vize a chvílemi šílené nápady včetně cameo rolí pro známé osobnosti. Nic na úkor kvality. Druhá sezona byla další příjemná jízda se vším všudy. Bohužel seriál je ukončen po této sezoně... Odchází příjemná zábava s dobrými nápady. PS: pokud by někoho zajímalo "co mělo být ve třetí sezoně" a jak měli autoři seriál promyšlený od první chvíle tak čtěte tady. (Seriál viděn celý) ()

Avalon820 

všechny recenze uživatele

Eli Stone aneb Jak Ally Mcbeaolvá s Glee se spojila. Ono když chcete natáčet seriál z právnického prostředí ve světě, kde už žije David E. Kelley, není mnoho šancí na valný výsledek a víc něž kdy jindy platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Udělat kopii McBealové v mužské podobě a nechat ji roztančit dnes už zkrátka nestačí. Minimálně mě ne. ()

Reklama

wayne99 

všechny recenze uživatele

Těžko soudit podle prvního dílu, který je zatím k sehnání, ale seriál vypadá zajímavě. Je o úspěšném mladém právníkovi (v podání Jonny Lee Millera), který několikrát během dne zničehonic (například při jednání) zaslechne hlas George Michaela. Vše vyvrcholí večer při milování se svojí krásnou přítelkyní (hraje jí Natasha Henstridge). Když uslyší zpěvákův velký hit Fait, hned všeho nechá, vyběhne do vedlejšího pokoje, kde opravdu spatří George Michaela s mikrofonem. Když halucinace pokračují, navštíví lékaře, který objeví pravou příčinu obtíží – mozkový nádor. A pak je tu ještě jeho láska z mládí Beth, nyní klientka, s malým chlapcem, který by mohl být snad jeho synem. Eli se nakonec vydává do Indie k posvátné hoře, jejíž pohlednici mu kdysi jeho podobně nemocný otec jako chlapci věnoval. Na jejím vrcholu potom rozpráší popel svého mrtvého otce. ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Hodnoceno po zhlédnutí první série. U prvních dílů byl můj dojem spíš rozpačitý, v druhé půlce se to vylepšilo. Samotné téma "mozkové aneurysma" mi hlavně ze začátku celkem vadilo. Případy, které právníci řešili, mě zaujaly, ale všechna ta vidění a trapné situace kolem nich mě spíš otravovaly. Naštěstí v posledních dílech to začalo hrát smysluplnější roli, než jen, že podle vizí jde hrdina někoho zastupovat. Hlavní hrdina v podání J.L.Millera je dostatečně zajímavý a sympatický, byl jsem velmi rád za svého oblíbence V.Grabera (Alias, Titanic), naopak mě neskutečně štvala postava černošské asistenky. ()

Kangaxx 

všechny recenze uživatele

Dráma s komédiou nie sú žánre, ktoré sa dajú zlúčit bez toho, aby nebola ohrozená samotná integrita diela. Eli Stone je však výnimkou. Ponúka ideálny mix vážnych tém s humorom, ktorý vás nenechá chladným ani ak ste z kameňa. V podstate ide o zaujímavé okienko do angloamerického právneho systému, ktorý sa diametrálne líši od toho nášho, čo dáva dielu punc exotickosti. Lepšie herecké obsadenie som navyše v seriáli nevidel od čias "OZ". Po prvej sérii mi neostáva nič iné, ako označit tento počin ako jeden z najlepších seriálov posledného obdobia. ()

Galerie (205)

Zajímavosti (1)

  • Popový zpěvák George Michael byl uváděn prominentně v prvním období série (ve čtyřech dílech), a každá epizoda byla pojmenovaná po jedné z jeho písní. (Terva)

Reklama

Reklama