I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

Blois

Tenhle film mě okouzlil. Jim i Ewan jsou skvělí, dokáží vás rozesmát i dojmout. Navíc celý film má úžasnou atmosféru a lehkost. (A krásnou taneční scénu ve vězení.) ()

moriero

Strašně dlouho jsem se tomuto filmu bránil. A jako pokaždé v takových případech jsem dělal chybu. Ač nemám Jima Carreyho rád, nekorektnost jeho humoru v tomto snímku dávala řádně zahulit mé bránici. Nebýt pár momentů, kdy jsem rozpaky klopil zrak, uvažoval bych i o plném hodnocení. Bez ohledu na převahu pinďourů v tomto filmu jsem už dlouho neviděl na plátně tolik lásky a oddanosti. Některé scény byly opravdu nádherné: u té taneční v cele jsem byl dojatý i se svíjel smíchy současně. ()

Fjera

Výborná komedie, která stojí na výkonu Jima Careyho. Opět ukazuje, že patří mezi nejlepší komiky Hollywoodu. Ewan McGregor slušně sekunduje a toho homosexuála mu fakt věřím. Scénář je trochu jednodušší a předvídatelný, ale u tohoto filmu mi to vůbec nevadí. ()

filmovyfan

Komedie u které jsem se moc nezasmál, bohužel spíš dost nudil. Půjdu dost proti proudu, protože další věc co mě dost zklamala jsou herecké výkony. Tenhle film ukazuje, jak těžké je pro heterosexuální herce zahrát gaye, tak aby byl uvěřitelný a nevznikla z něj jen bezcharakterní karikatura. Jim Carrey se trefuje alespoň v některých momentech, ale Ewan McGregor celou dobu jen odporně přehrává, což ještě sráží už tak dost slabý dojem z celého filmu. ()

ste

Hvězdy jsou asi dost subjektivní, ale skvěle jsem se bavila. Přesně můj šálek absurdního humoru. Velice se povedla i hudba, celé to krásně podtrhuje. Jen na McGregora se už nikdy nebudu dívat stejně, tak dokonalého gaye a přitom bez pitvoření a trapnosti nedá kde kdo. ()

sashator

Tak z tohoto filmu jsem docela rozpačitej. Jima a Ewana mám rád. Těšil jsem se na pořádnou komedii a toho jsem se bohužel nedočkal. Ano, je zde několik velice povedených momentů - viz SUCK MY DICK, YOUR CHOICE, ale na druhou stranu je film chvílemi až moc homosexuální drama a to není můj šálek kávy. A co se týče tématu podvodníka, zde jsou zkrátka jiné kalibry.... ale abych jenom nekritizoval- člověk se zasměje ale nemůže čekat nálož z některých jiných Carreyho filmů. Závěrem- ani dobrý, ani špatný. ()

Tomsterson

Mám kamaráda, který je schopný usnout kdykoliv a všude (kino, divadlo, ale i fotbalový zápas..). A tohle je přesně příležitost pro něj, jak si pořádně dáchnout. Jediným pozitivem tohoto filmu jsou herecké výkony Jima a Ewana. Jinak je to nekonečně táhnoucí se nuda. Nepamatuji si, kdy jsem se díval každých 10 minut na to, kolik ještě zbývá do konce filmu. Ani komedie, ani drama. Režie o ničem, dalo se z toho vytřískat daleko více. Pojmout tenhle bezesporu zajímavý příběh úplně jinak, tak by bylo o pár adeptů na Oscara více. ()

bystroocko

Musím souhlasit s EdaS - film je o tom, že se dva lidi šíleně milují a jeden z nich dělá všechno proto, aby byli spolu, jen to prostě nedělá úplně tím nejlepším způsobem. Kdyby ve filmu vystupovala heterosexuální dvojice, je to omleté téma, na které už nikdo není zvědavý. Film I Love You Phillip Morris ale není jen o tom; jsou zde životní uvědomění, zjištění, zklamání, ztráty blízkých i nové nabytí jiných blízkých, touha a pátrání po vlastní identitě, láska a individuální způsoby, jak ji projevit, zábava, přetvářka... mohla bych říct i homosexualita, ale navzdory tomu, jak moc si film dává záležet na tom, aby si divák uvědomil, jak moc jsou oba hlavní představitelé gay, je v něm homosexualita přirozená, nekontroverzní a jednoduchá. Velice hezký film, který bych především označila jako lidský. ()

Mangus

Vtipné to bolo, taktiež premyslené úteky z väzenia a celková vynaliezavosť hlavnej postavy. Jim skvelý, Gregor, aj keď ho tu mnohí chvália, mi prišiel dosť toporný. Emócie sa občas dostavili, ale aj napriek tomu, že mi gayovia nevadia, nejak mi nefunguje tá chémia. Nevravím, že je to chyba filmu, ale proste keď ste hetero a pozreáte sa na dvoch chlapov ako sa milujú (nemyslím sex), tak to s nimi proste neviete precítiť. Mám preto občas problém pri filmoch s gaymi. Inak film hodnotím dobre, občas mi pripomínal ,,Chyť ma ak to dokážeš´´ a tá línia filmu mi bola aj najsympatickejšia. 7/10 ()

Olafa

Je to vtipné, chytré, příjemně teplé a oba hlavní představitelé jsou výborní (a to Carreyho nemám ráda). Příjemně to utíká a sama si nevybavím nějaká hluchá místa. Scénář zvládnutý výborně. Jen těžko se věří, že je příběh skutečný. Ráda bych viděla více takových chytrých "dramedií". Komu nevadí odvážné, drzé a upřímné filmy, ať neváhá! ()

kacudzde

Tak jak nemusím Jima Carreyho, můžu Ewana McGregora ( tady je doslova sladkej :-) ). Filmy s gay tématikou mi nevadí, i když Milk se Seanem Pennem se mi líbil o hodně víc. ()

Bieseger

Nikdy bych nečekal že to řeknu ale jediné co mi k tomuto snímku s Jimem Carrey nesedí je snaha o humor. Některé scény mohly chybět. A i přesto nemůžu tomuto snímku dát pod 5 hvězdiček. Krátký snímek a moje první setkání s "homosexuálním" dramatem ve mě nechalo hluboký zážitek a jediné co mě mrzí že byl tento film tak krátký. A i přesto že si Jima stále nedokážu představit jako herce který dělá i něco jiného kromě komedie, jeho dramatický projev nebyl tak vulgární jak jsem čekal a snad poprvé si uvědomuji jak velkým přínosem pro svět filmu, Jim Carrey je. ()

Houbos

Vřelá provokativní komedie. Scénárista se měl držet trošku při zemi. Každý „buzík“ opravdu nemusí jezdit v červeném kabrioletu a oblékat růžové šatičky. Podpořme stereotypy, utvrdí nás v přesvědčení. Nebýt obsazení, nefungovalo by to. V USA se uvedení do kin posunuto na neurčito, nedivím se. :) Podobné: Gay soft-porno ()

Sindymindy

Jim Carrey jako přeborník na falešné role a útěky z vězení. Ewan McGregor jako jeho životní láska. Setkávají se tu zde hned dva zajímavé náměty: gay-tématika a umění obelstít důvtipem. Mně by na pěkný film bohatě stačilo to druhé téma. Zatímco postava Stevena (Jim Carrey) se neustále vyvíjela a překvapovala, postava Phillipa Morrise stagnovala. Jejich vztah se tvářil vážně a dramaticky, ale připadal mi spíše jako parodie. Musím pochválit herecké převtělení Jima Carreyho, který dokonale zahladil svůj zažitý komediální výraz a jen náhle v překvapivých okamžicích dokázal použít nějakou svoji speciální grimasu, kterou mě dokonale odzbrojil. Ewan McGregor roli ženské polovičky také zvládl - fňukna k pohledání, ale jak říkám, spíše parodicky. ()

Suchoš

Je trochu zvláštní vidět Jima Carreyho hrát homosexuála (nic proti homosexualitě - pro mě ale asi navždy zůstane Jim Carrey spojen s Acem Venturou a Maskou :). Film se sice trochu pomaleji rozjíždí, ale v závěru nabírá tempo a pozorovat návod "Jak upláchnout z vězení na 100 způsobů" opravdu stojí za to. ()

sidthekid

...docela dost teplej film. Jima zrovna dvakrát nemusím, a ani po tomto filmu se to nezměnilo(zase strašně přehrává). Všechno ale zachraňuje E.McGregor. Celkově je to docela vtipná tragikomedie. ()

Bohi

No tak tento film mě docela zklamal. Nejlepší byl asi jen konec a Carryho útěky to mě bavilo nejvíc. Čekal jsem mnohem víc! ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)