I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

Rejzl

Tak nevim, ale kdyby ten film byl o polovinu kratší, nic by se nestalo. Ze začátku to vypadalo nadějně, mělo to děj a spád a vtip - prostě všechno, co od komedie očekáváte. V polovině se film zadýchával a do cíle se doplahočil s jazykem na vestě. Z útěků Stevena se později stala klišé, bohužel. Hold opakovaný vtip přestává být vtipem. Ty dvě hvězdy jsou hlavně za Ewana McGregora, který hrál homosexuála tak přesvědčivě, že o něm začínám pochybovat :-) ()

rigidite

Musím uznat, že Jim Carrey není zase až tak špatný herec :) Nemohla jsem vůbec uvěřit tomu, že je to dle skutečného příběhu, protože je to fakt neuvěřitelné! Film mě mile překvapil - tam, kde bych čekala, že se to bude jasně vyvíjet, bylo všechno úplně jinak, takže co scéna, to další překvapení. Film asi není pro každého z nás, protože kdyby hlavní roli hrál heterosexuální pár, určitě by to vypadlo jako srdceryvný příběh. Když to samé hrají dva chlapi, je to přinejmenším neobvyklé a nejen proto se mi film líbil. ()

cocaine

Mylsím, že lehce, ale opravdu lehce nadprůměrná komedie, na kterou bude chuť se oět podívat teprve po tom, co zapomenete o čem to vlastně bylo. :-) Možná až trochu moc teplý Carrey s McGregorem, občasné dobré záseky a hlavně dokonale vtipné úniky z vězení = 3*. ()

miromir

Bavil sem se od zacatku az do konce, nektere lechtivjejsi sceny mi nedelali moc dobre, nicmene bylo to vyborne zahrane a kvalitne natocene takze u me dobry. ()

jay are

Film hodnotím vysokou známkou hlavně z důvodu přesvědčivého J. Carreyho, E. McGregora (ten byl naprosto výborný). Další z věcí, co mě potěšilo bylo příjemné rychlé tempo. Neustále se něco dělo, celý příběh velmi svižně kráčel ke svému rozuzlení. ()

ragtime

Kontroverzia, ktorá sprevádzala uvedenie do kín v Amerike, je pre túto zem príznačná, ale v tomto prípade nie je na mieste. Atmosféra, herci (ako povedal jeden môj známy, po tomto filme začína o Ewanovi McGregorovi vážne pochybovať :) a hudobná zložka robia z filmu skvost, z ktorého neviete odtrhnúť oči. To, že je film inšpirovaný skutočnou postavou celý dojem iba znásobuje. ()

Tomulka

Komediální drama je opravdu vystihující. I když drama dosti lehce. Ale séna s AIDS je opravdu drama. Každopádně dávám plný počet za herecké výkony obou hlavních borců. Jim Carey po dlouhé době ukazuje, že ještě umí hrád a Ewan McGregor je naprosto famozní do této role se opravdu dostal, byl naprosto skvělý. Režisérsky dobře ukočírováno. Film je svižný nemá hluchá místa člověk se pobaví a celkem se aji dostane do děje. Romantika, otevřenost a žádné předstírání ani klišé. Jen nechápu proč má film tak malé hodnocení, že by předsudky? ()

fricek12

Jim Carrey je mým oblíbencem a tady ukázal, že i "na stará kolena" nevypadl z role. Prostě s tímhle hercem komedie nikdy nechybí. Ve filmu hraje podfukáře, který každého přelstí a opravdu, nakonec přelstil i mě... ()

minnamay

Jsem si moc dobře vědoma jak rozporuplné názory vyvolává tenhle film. Z mého hlediska je velmi vydařený a výkony obou herců bych si troufla ocenit Oscarem. Jim Carrey - tolik milovaný i zatracovaný za svou mimiku - zde předvedl všem co taky umí. Poslední scéna? To s vámi musí prostě udělat. Ke všemu je film natočený podle skutečné události a to si pak člověk říká, čeho všeho jsou lidé schopni. V případě Stevena Russela je to opravdu silný odvar :-) Chronologicky je snímek trochu jinak poskládaný, což mi nevadilo i přesto, že jsem znala správné pořadí. Nick Urata - dojímavé melodie - za hudbu 5 hvězd. I vhodně vybraná To Love Somebody při prvním vyznání lásky obou protagonistů. Jen bych doporučila: Za každou cenu se vyhněte českému dabingu, to je vážně příšerné a Michal Jagelka je dle mého názoru největší omyl. ()

Brabíček

velice pěkné, těšil jsem se na to až to uvidím a konečně se mi to povedlo skouknout, Carrey je prostě borec největšího kalibru. Zvláštní podívaná ze života a docela mě překvapil i McGregor i když se ve snímku tak trošku ztrácí za Jimovými výkony, co dodat prostě pro mě překvapení ()

BeaVV

Ešte teraz ma bolí sánka ako sa škerím z tých dvoch. Nie nadarmo sa vraví, že láska hory prenáša v tomto prípade skor vazenské cely. Ani sa nechce verit, že je toto v skutočnosti možné. Jim a Ewan si to užívali to mi je úplne jasné, super chlapci. ()

xion

No co k tomu říct. To prostě bylo jak na tobogánu, nahoru, dolu, nahoru a zase dolu. Některé pasáže byli opravdu hrozný kýč, ale zase naopak některé měli docela smysl a některé byli dokonce i dobré. No rozhodně musím ale říct, že nebýt Jima Carrey, film by se stal velikým propadákem. Takhle ten film byl i koukatelný. Tři hvězdy a to hlavně za Jima. ()

goman

Jim Carrey je můj oblíbený herec, ale tenhle film patří podle mě mezi ty slabší. Nápad možná dobrej, ale celkové provedení se mi vůbec nelíbilo. ()

Alvin

Taková pěkná gay verze filmu Chyť mě, když to dokážeš. Alespoň tedy podobností hlavního hrdiny, snílka a nenapravitelného podvodníka. Ač Jima Carreyho nemusím, tady se dal vydržet, ovšem opravdový bonbónek je Ewan McGregor. Kdo by to byl řekl, že drsňák z Trainspottingu, si jednou zahraje tu nejromantičtější bukvici. Ideální film pro teplý večer babího léta. ()

Peenugirl

Svet gombička, život si treba vedieť zariadiť a po úraze žiť po svojom... Mohlo byť ťažké zahrať inú orientáciu, asi aj bolo preto s čistým svedomým 4*... I love you Jim Carrey. 80% ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)