I Love You Phillip Morris

• USA I Love You Phillip Morris (více)

Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí. Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169. (Bioscop)

Stíba

Místy velmi vtipný film se špetkou vážnosti, výborným skutečným příběhem a parádně zahraný. Jediné co mi trochu vadilo bylo to oblizování a muckání se - na můj žaludek to bylo trochu moc tak snad se nikoho nedotkne když zmíním, že při těchhle choulostivějších scénách jsem musel odvracet oči. Holt na to nejsem stavěnej (nic proti gayům). ()

kilobyte

Přišlo mi že tu nejzajímavější část s útěky dost odbyli, přitom by si zasloužily určitě větší část filmu. Zato homantiky tam bylo dost, možná někdy až moc. :D PS: Vidět v oblacích mužské párky, je cesta do prdele. Tak bacha na to, kluci. ()

the.emef

Ona to vlastně zase taková pecka nebyla, ale já si prostě nemůžu pomoct, atmoška jako z Kokainu, finty jako z Chyť mě, když to dokážeš a z romantiky mi tam chyběl už jenom Hugh Grant. Sečteno, podtrženo, moc dobře skombinované tragično s komičnem, perfektně odehráno a velice příjemně nakonec pokoukáno, čtyři hvězdy jak fík. ()

Jeanecek

Film má zásadní problém s žánrem - chtěl jsem napsat vlastně přesně to co "duddek". Polemizoval bych s názorem na Zkrocenou horu, ale to sem nepatří... Jinak se celkem těším, až si o tomto filmu promluvím s některými kamarády homosexuály - podle mě bude hetero a homo vnímání tohoto filmu zásadně odlišné. To co se heterosexuálnímu muži může zdát přehnané, ba přehrané je dle mého názoru často běžnou součástí homosexuálního vztahu... ()

Slunkoo

tak tohle je pěkne fuj.Film o 2 buzícich v komediálni podobě.Trapne scenky na ktere sem styděl koukat až na úplny vrchol polibek bukvic bleee.1Hvězda za Jima jelikož muj oblíbeny komedialny herec(možna už nebude),1hvězda za scenku kdy dělal advokáta tej pani.A zbytek hvěz snad mohou dat jen bisexuali a homosexuali. ()

E lan

A to jsem velkým příznivce Jima a přesto mě tento film nijak nezaujal. Nemám žádné předsudky, opravdu ne. Jen prostě nechápu co chtěli autoři natočit - komedii nebo drama? Ani do jednoho se film nepřiblížil a člověk tak celou dobu tápal jestli se má smát nebo pozorně sledovat. Asi bych byl radši za drama, a bez Jima, překvapuje mě, že tohle zrovna já soudím... ()

ecis

Nieco neurcite, neidentifikovatelne so zmiesanymi pocitmi po zaverecnych titulkoch. Odstrenenie pokusu v niektorych momentoch o humorne ladenie filmu by len pomohlo k serioznosti snimku, ktora mu svedci ovela viac (aj napriek Carrey gay-prehravaniu). ()

arkie

Americky film o dvoch "buznach". Nic vkusne na tom nehladajte, proste len potvrdzovanie stereotypov, ze ked je niekto homosexual, tak jeho rola je bud pritepleny podvodnicek a utekar, alebo naivny romantik. Hlboke sklamanie. ()

LukeCJ

To že tam hraje Carrey hnedka neznamená ,že se na film musí dát nálepka komedie , protože tady není co k smíchu. Vědět hnedka , že to je akorát nudný drama o dvou gayích tak se na to ani nedívám . ()

ER

Rozverné a svěží dílo s výborným hereckým koncertem Jima,kterému zdárně sekunduje Ewan. Pokud chcete vědět,co dokáže láska až za hrob,pak vřele doporučuji. ()

krizi

Film si sám o sobě možná zaslouží lepší hodnocení, ale opravdu se nemusím dívat na dva chlapy jak se líbají a nevím co ještě, i když to jsou takoví herci jako Carrey a McGregor. ()

lather

Inteligentní a vkusný humor doplněný o provokativnost a perfektní výkony obou hlavních protagonistů. Na filmu se mi obzvlášť líbí, že gay repliky jsou sice svým způsobem „sladké“ a roztomilé, ne však natolik, aby gaye degradovaly a vysmívaly se jim. Dle mého názoru velmi vyvážená a vkusná (neznamená nudná!) komedie. ()

netWoor

Carreyho ztřeštěnosti jsem nikdy nemusel, ale doufal jsem, že tady půjde o něco jiného. Tak trochu šlo, ale vpodstatě to bylo ještě horší než obvykle. Dívat se na dva souložící či líbající se chlapy není nic pro mě a to ať již je to drama či komedie. A nejhezčí část filmu, Carreyovo útěky, byly bohužel většinou jen naznačeny a to mi přišlo málo... ()

loveless

Drama/komedie, která těží z klasických klišé žánrů. Mohlo by to být podprůměrné béčko, kdyby místo klasického schématu hrdina+hrdinka neobsahoval schéma hrdina+hrdina. To mění vše, na každou známou situaci tak jde nahlížet jiným způsobem, tisíckrát zopakované vypadá nově. Neobvyklý film s dvěma hereckými hvězdami v hlavních rolích, který pravděpodobně moc nevydělal. ()

czroman2

Ujíždím na filmech natočených podle skutečných událostí. Toto bych označil jako velice příjemně odlehčené drama (naštěstí nepůsobilo nějak moc depresivně). Na začátku často lidi vidí Jima Carryho a říkají si: "omfg zase ten chlap co vypadá jako psychopatický masový vrah se bude snažit o nějakou komedii". Jenže když vydržíte více než 5 min., tak zaručuju, že se dodíváte až do konce. Role homosexuála Jimmymu až podezřele dobře sedla :D a příjemně mě svým výkonem překvapil, stejně jako ve filmu Yesman! Rozhodně doporučuju shlédnout. ()

dessa

Nevermore. Dva skvělí herci v naprosto laciném a ubohém filmu. O to víc mě udivuje zdejších 71%. /// TV CZDUB ()

Petulka88

Ne, v tomto filmu se nikdo nevyznává z lásky k jednomu z největších výrobců tabákových výrobků. I když se nedá říct, že by se tady nekouřilo... Musím se přiznat, že mě film I Love You Phillip Morris mile překvapil. A nejvíc to platí o představiteli hlavního hrdiny. Jim Carrey se drží kupodivu hodně při zemi a nedává průchod svým excentrickým výstupům. Jeho Steven Russel je příjemně civilní a uvěřitelný. Carrey v pohodě zvládá nejen několik docela odvážných scén, ale i vážné momenty, kde dokazuje, že opravdu hrát umí. Ewan McGregor zůstává v jeho stínu, scénář mu ani nedává dostatečný prostor, aby se z něj vymanil. A tak se z toho stává obvyklá Carreyho one man show, ale tentokrát je to jen ku prospěchu věci. ()

Carrey a McGregor jsou příliš teplí

09.03.2008

Carrey + McGregor = velká láska

Carrey + McGregor = velká láska

25.12.2007

K Vánocům patří příběhy o lásce, a tak tady pro vás jeden máme. Co na tom, že je to láska homosexuální a odehrává se za mřížemi? ;-) O komedii I Love You Phillip Morris, která bude režijním debutem… (více)