Duna

• USA Dune: Part One (více)

Kultovní sci-fi dílo vypráví o mocenských bojích uvnitř galaktického Impéria, v nichž jde o ovládnutí planety Arrakis: zdroje vzácného koření - melanže, jež poskytuje zvláštní psychické schopnosti, které umožňují cestování vesmírem. Padišáh imperátor svěří správu nad Arrakisem a s ní i komplikovanou těžbu neobyčejné látky vévodovi rodu Atreidů. Celá anabáze je ale součástí spiknutí, z něhož se podaří vyváznout jen vévodovu synovi Paulovi a jeho matce, kteří uprchnou do pouště. Jejich jedinou nadějí jsou nedůvěřiví domorodí obyvatelé fremeni, schopní trvale přežít ve vyprahlé pustině. Mohl by Paul Atreides být spasitelem, na kterého tak dlouho čekají? (Vertical Entertainment)

Diskuze

PaulCZE

PaulCZE (hodnocení, recenze)

To je vtip, že doktora Liet-Kynes hraje negřice Sharon Duncan-Brewster? :)

na příspěvěk reagoval Arbiter

Uživatel tomas.malo smazal svůj příspěvek.

fabecc1222

Nejspíše půjde na pozici Duny, a pak to všechno odloží ještě minimálně jednou. Nečekám, že v prosinci něco většího půjde do kina.

fabecc1222 (hodnocení, recenze)

Tak Wonder Woman na 99% odložená, teď je ještě otázka, jestli se odloží na pozici Duny a ta z ní půjde pryč, nebo půjdou spolu, či se na příští rok odloží Wonder Woman.

na příspěvěk reagoval Nevka

Příspěvek byl smazán administrátorem.

fabecc1222

Oni ty filmy raději nikam nedají. Mulan nevypadá, že by něco vydělala a Tenet sice překonal očekávání, ale taky to na sebe nevydělá. Takže to všechno podle mě klidně posunou ještě o rok...

Nevka

jn, tak snad to bude poslední odsun, a že to s filmem třeba nevzdají, a nedaj ho částečně jen na internet, což by naděje na pokračování definitivně pohřbilo. Už takhle tipuju, že bez šance na další pokračování jsou v téhle situaci Smrt na Nilu a Kingsman, ale mám obavu, že i Duna bude dost v problémech.

batik

Což by mohlo být jejich jediné štěstí a záchrana, protože šance, že to v této době vydělá, je mizivá, a tím pádem i šance na pokračování je hodně nízká.

Longin

Longin (hodnocení, recenze)

Snad první filmové zpracování, které je věrně předloze ohledně používání štítů a chladných zbraní. :D

batik (hodnocení, recenze)

Kaufman

Ok, dik za info, knihu som zatiaľ nečítal, aj ked ju mám doma, tak úplne neviem kedy sa dostanú do deja. V predchádzajúcich adaptáciách knihy vstupovali už skôr a z tých hlavných postáv tam absentujú, aj ked nie jediný, ale oni mi tak udreli do očí. Niekde som čítal, že to mali točiť naraz 1. aj 2. časť.

na příspěvěk reagoval fabecc1222

Feidias

Viděl jsem někde porovnání (myslel jsem, že trailerů), a byly tam stejné scény jako v původním filmu. Možná to byl účel.

batik (hodnocení, recenze)

Pozeral som obsadenie a nikde som nevidel, že by vo filme figurovali postavy Feyda Rautha a princeny Irulan.

na příspěvěk reagoval Kaufman

Feidias

Feidias (hodnocení, recenze)

Nvideli jsme tam moc Harkonneny. Jinak se musím přidat k těm, které trailer nějak neuchvátil. Film to bude věřím hodně dobrý, ale nemůžu říct, že by mě to na první pohled nějak vizuálně uchvátilo. Možná je to záměrně takové střídmější. Nenajdu asi vhodnější slovo. Jasně, Duna je duchovní dílo ale vizuál je u takového epického díla důležitý. BR vizuálně přímo srší nápady. Těžko ale soudit z tří minut snad.

Ertai

Ertai (hodnocení, recenze)

Kaufman

hlavně se mi libí ty tisíce jehličkovitých zubů, protože pak dává smysl, že z toho jdou dělat krispely

ESNYR

ESNYR (hodnocení, recenze)

Yoshitsune

O nic nepřišels. Trailer je nic moc.

Momentálně to vypadá na další obrovskou masáž pro fanoušky ale podle mě to dopadne dost blbě, takže na to ani nemusíš koukat.

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

Tržby druhé Duny zcela předčily první díl

17.03.2024

Epickému science fiction v režii Denise Villeneuvea se po osmnácti dnech v kinech velmi slušně daří. V neděli 17. března dosáhl snímek Duna: Část druhá celosvětových tržeb téměř 495 milionů dolarů (z… (více)

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

Duna 2 zdvojnásobuje víkendové tržby jedničky

04.03.2024

První Duna při svém nástupu do kin měla poměrně náročnou pozici. Jednalo se sice o očekávaný blockbuster s nabušenou hereckou sestavou a režijním matadorem za kamerou, do široké distribuce však… (více)

Druhá Duna dorazí o něco dřív

Druhá Duna dorazí o něco dřív

18.11.2023

Premiéra napjatě očekávaného pokračování úspěšné sci-fi Duna z roku 2021 se opět posouvá. Fanoušci se ovšem v tomto případě nemusí vůbec chytat za hlavu, tenhle přesun je pro ně dobrou zprávou.… (více)

Dočkáme se třetí Duny?

Dočkáme se třetí Duny?

29.08.2023

Jedna by byla málo, dvě jsou fajn, ale co takhle tři? Ačkoliv vizionářský režisér Denis Villeneuve (Sicario, Blade Runner 2049) původně zamýšlel zadaptovat velkolepou sci-fi Duna spisovatele Franka… (více)