John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

Pharlap

Ten film mi připoměl některé jiné filmy v náznacích.. Vygradování domácích neshod, polotupej manžel, zlověstný plán, mírné nelogičnosti.. A rozhodně pocit otevírající se kudly v kapse z malé černovlasé holčičky, která zaslouží obrovskou pochvalu za perfektní herecký výkon. Fakt klobouk dolů! ()

TemnyRytir

Moc pěkné. Film má sice 2 hodiny, ale ani jedno hluché místo. Isabelle Fuhrman je naprosto geniální a doufám, že u ní nebude platit téměř stoprocentní pravidlo, že dětští herci si v dospělosti u filmu neškrtnou. Film není ani tak hororem, jako spíš thrillerem a ještě k tomu hodně konverzačním. Moc akce se tu neodehraje. Díky navozené atmosféře "tady je něco špatně a brzy se něco semele" to ale nevadí a divák je téměř permanentně udržován v napětí. Někdo filmu vyčítá, že obsahuje klišé. No a? Já se bavil královsky. Není to kousek z Filmového klubu na ČT2 a ani si na to nehraje. ()

The_Peach

Skvelý ani nie tak horor, skor thriller ktorý ma vtiahol do deja a parádne som si ho vychutnal v kine. Dej sa zdal byť predvídateľný, už počas sledovania som si premietal ako to asi skončí, no záverečné vyvrcholenie bolo mrazivé a prekvapivé. Pre mňa tento film nemá hluché miesta a možem ho vrelo doporučiť. ()

Wovo

Tak tohle mě absolutně dostalo! Esther se stává největší filmovou mrchou poslední doby a předbíhá Samču z Kruhu v seznamu nejhorších dětí světa. Orphan je opravdu dobře natočený horor, kterým se potvrzuje, že nemusí nikde stříkat hektolitry krve, aby se člověk skvěle bál. Isabelle Fuhrman předvedla na svůj věk excelentní výkon a rozhodně nezaostává za Verou Farmigou, která má sice nominaci za Up in the Air, ale stejně tak by si ji zasloužila i za Orphan. Tento film doporučuju všema deseti (co deseti...všema dvaceti), úžasně mi spravil chuť po Paranormal Activity. Společně s Drag Me to Hell nejlepší horor roku 2009! ()

Bartex

Nelze popřít, že House of Wax byl nepříliš vydařeným krokem tohoto Španělského režiséra, který ovšem v tomto snímku zapracoval na atmosféře, která neupadá, ale neustále graduje. Sám jsem nevěděl, jestli fandím matce nebo zlověstné dcerce v jejich počínání. Ano, je zde několik momentů, které naprosto popírají logiku, ale pokud se necháte vtrhnout do děje, budete pouze lapat po dechu. Dialogy, střih, hudba, herci (dětské výkony v mých očích velmi vydařené) - to vše umocňuje pocit úzkosti a nemohoucnosti, který vyvolává to příjemné mrazení v zádech, které od těchto filmů všichni očekáváme. Pár šokujících momentů, které mne zarazily i přesto, že jsem je očekával, opravdu stojí za to, aby tento film dostal šanci a zasloužil si Váš volný čas. ()

miki68cz

Převeliké překvapení. Od začátku standardní horor s adoptovaným děvčetem, které má až nadpřirozenou sílu a inteligenci. Druhá část filmu vše překvapivě vysvětluje ( zvláště pak pan doktor Roden :-) ) Příjemný odpočinkový krutopřísně napínavý snímek se zajímavou a zajímavě krásnou Verou Farmigou, dobrou doprovodnou muzikou a dobrým nápadem. DOPORUČUJI ()

ratpile

Snad až na závěrečné odhalení striktně schématické, naproti tomu ale skutečně POCTIVÉ. V rámci žánru téměř bezchybné, a to jak řemeslně, tak i po stránce narativní. Lví podíl má na výsledném dojmu zejména skvělé ženské osazenstvo. Veru Farmigu jsem si od Skryté identity nesmírně oblíbil a všude, kde sem ji zatím měl tu čest vidět, byla dokonalá (Zběsilá jízda, Lítám v tom). Je to paní herečka, navíc neobyčejně krásná. Až zarážející byl výkon maličké Isabelle Fuhrman, o téhle dívence ještě uslyšíme. Orphan je zkrátka inteligentní thriller/horror, který snad nemůže zklamat vůbec nikoho - důstojný zástupce skomírajícího žánru. ()

Queendom

Poslední dobou se mi nápadně často stává, že se jaksi neshodnu s žánrovým označením filmu. Stahovala jsem Orphan, prej dobrej horor. Koukala jsem na Orphan, předvídatelnou komedii. A to jsem se po dlouhý době chystala bát. ()

Pitryx

Velmi slušný thriller, kde není třeba ani krev ani akce a kupodivu jsem se nudil jen chvíli, zpočátku, pak už jsem byl jen a jen zvědavý. Na thriller velmi slušná práce, hlavně v závěru snímku. I zde se objevuje pan Karel Roden v další miniroličce. Tento filmeček by si snad zasloužil i čtyři hvězdy, ale z nedostatku akce, nechávám na třech v tom lepším slova smyslu:-). CI 27112010 11616/12304 ()

KateW

Vcelku dobrý horor s nečekanou zápletkou a navzdory americké tradici i s nepředvídaným koncem, přesto však pochybuji se 4 *,něco mi na tom prostě nesedělo ()

4k7

Holčička ze studny z filmu The Ring, by si určitě našla dobrou kámošku, poznat Esther. Film funguje dobře jako horor i jako thriller. Gradující děj zaručen společně se zajímavým vývojem celého příběhu, včetně překvapivého závěru. Co víc si od filmu podobného žánru přát. Esther, jakožto adoptovaný sirotek, je výborná manipulátorka, která si postupem času podmaní celé své okolí. Můžete jen hádat, co má ta malá nelítostná zrůdička v plánu. Jediné co filmu kazí reputaci, je až podezřelá tupost adoptivních rodičů, kteří si neumí dát jedna a jedna dohromady. Někdy bylo už moc okaté, jak snadno se nechají nalákat na cuc na špejli, místo toho aby se rozhlídli trochu kolem sebe ()

Boulderman

Napětí je ve snímku budováno solidně. Mám ale i poměrně dost výhrad: Nelogičnost!!! - spousta lidí ve filmu se chová naprosto nelogicky, některé události jsou také naprosto mimo mísu. Režisér i scénarista se měli trochu zamyslet nad posloupností. Klady filmu jsou ale jinde, pokud si odmyslím různé nesmysly, tak můžu zažít velmi napínavý film, který člověka vcucne do děje. Po celou dobu jsem se nenudil, což při takové stopáži je až s podivem. Také chválím výborné dětské herce. Původně jsem chtěl dát 3 hvězdičky, ale právě pro napětí a herecké výkony zvyšuji na 4.... ale s výhradami :) ()

ladyClaire

Během první hodiny filmu jsem si říkala, panebože, to už tu bylo asi tisíckrát - rodiče si adoptují "podivné dítko", z kterého se vyklube kreatura posedlá čím si - vydržela jsem díky hereckým výkonům a celkově zvládnutou látkou. V druhé půlce se však všechno změnilo a naprosto otočilo moje první dojmy. Líbilo se mi, jak se snímek snažil vyhýbat různým hororovým klišé. Ke konci mám určité výhrady, tady to bylo hodně klasické a očekávatelné, ale dojem ve výsledku nezkazilo. Důkaz, že napětí a hrůza se dají vyvolat i lepšími nápady, než tomu tak je u kousků, které máme tu smůlu sledovat posledních pár let. Smůla, že horor, který jsem naposled viděla před Orphan, bylo Prokletí domu slunečnic. Nyní mám chuť změnit hodnocení té slabodušší duchařince směrem dolů. ()

Angel30

Vše již bylo řečeno, můžu si snad už jen přát víc takových psycho thrillerů/hororů, protože jsem se ani na chvíli nenudila a byl to přesně můj šálek kávy :) ()

sannyve

Orphan ma priamo "dokopal" k tomu, aby som filmy začala komentovať. Už titulný obrázok k filmu naznačoval, že pôjde o silné kafe, tušila som, že 9 ročná sirota nebude až taká milučká, ale nečakala som, že to bude taký brutal. Skvelá mrcha Ester, skvelá Isabelle, ani sa nedivím, že tak ohúrila kritiku. Petrovi Sarsgaardovi som chcela dať párkrát cez monitor facku, aby sa spamätal. Aj záver potešil. ()

boumik

Kvalitní horor! Zaručená kvalita od začátků až do konce. Dobra kamera, kvalitní dej což je na horory velice neobvyklé , herci podávají kvalitní výkony co víc byste mohli chtít jedině mít 9 letou Esther doma a zažít to na vlastní kůži  moje hodnoceni 80% ()

Barghest

Milí uživatelé ČSFD, díky, že spoilerujete v komentářích, aniž byste se obtěžovali připsat varovné slůvko spoiler. Opravdu jsem si tenhle film dokonale užila, když jsem se díky vám nechtěně dozvěděla, jak to dopadne. Ale k filmu: Působivý námět, jehož potenciál zůstal někde na půli cesty. Je to snímek spíš znepokojující, než že by děsil. Vadil mi místy nedomyšlený děj a nelogické jednání postav, které byly vystřižené podle stokrát použité šablony. A hlavní zvrat mi taky moc nešel pod nos, protože filmu trochu ubral na atmosféře a mě na dojmu. Palec nahoru za krásný interiér domu, za synátorův hudební vkus a hlavně za úžasnou Isabelle Fuhrman. Jen doufám, že se na ní tahle role nepodepíše nějak negativně. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak