John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

ghatos

Omšelé, podprůměrné a (zatím) nadhodnocené je toto drama. Zbytečně natahovaný konec činí s filmu milionkrát variovanou zápletku se zlým dítětem. Hodinu se prakticky nic neděje. Divák je nucen sledovat pomalé odhalování zápletky, i když vlastně ví, jak to celé dopadne. Jestli chtěl režisér "šokovat" holčičkou, tak se mu opravdu nepodařilo. Bohužel i ten pásek, co má kolem krku je na efekt. Nepřináší nic podstatného. Má vyvolávat jen zdání - to je symptomatické pro celý film. Slabé naznačování se skoro trapným koncem....vyhozené pojistky byli ve všech možných hororech a dramatech. Sirotek je jako ty pojistky. ()

Ichabod

Sympatičtí herci (včetně Esther) skutečně vytváří dojem fungující rodiny, což skvěle drží pozornost a první třetinu filmu divák cítí s členy celé rodiny navzdory tomu jaké je to klišé. ALE! V momentě kdy Esther přepne na mód "search and destroy" začnou se dít věci vskutku nečekané. Dětských zabijáků už jsme viděli ve filmu přece jen pár. Nicméně zabijácký instinkt má malá Esther lepší jak agent Smith z Matrixu a její psychologické hry jsou celkem silné kafe. Esther je neskutečně akční a tak poslední hodinu vymýšlí prakticky jednu zabijáckou hru za druhou a stupidita jejího nového tatínka dává jasně najevo, že tohle bude (zcela zbytečně) bolet. Pořád ale je tenhle film solidním nadprůměrem a až na supermanské schopnosti Esther je víceméně funkční a spíše než o další stupidní horor jde naopak o solidní thriller, který je i velmi dobře natočen. ()

NoFiction

Snímek má neuvěřitelný spád a z ničeho nic se z romanticko rodinného snímku postupem času začíná strhávat velice překvapivé drama. A závěrečný slogan si přečtěte od Lokiho81, nemůžu než jenom souhlasit ! ()

ganz

toto je film tří fází. První fází je čekání. Nic se neděje a musíte koukat na neuvěřitelně protivnou holčičku, která se všemi manipuluje. Fáze druhá je nadšení. V tuhle chvíli se již těšíte/bojíte a víte že scéna c přijde, bude prostě dobrá. Fáze tři- zklamání. Pokud jste sipři fázi dvě vážně mysleli, že přijde něco, co bude alespoň trochu kvalitní, tak jste právě prohráli. Ne, prostě ne. Orphan je nijaký horor, který má poměrně dobrý námět, ale jeho zpracování je šíené. Jako zážitek z filmu vám zbyde pár dobrých lekaček a ... no to je asi tak všechno. ()

zigíš

čerstvá krv do hororového žánru (to je dnes v podstate všetko čo nie je remake) malé dievčatko a jeho zabijácke sklony, nádhera! Problém tohto filmu je len s jeho ´šokujúcim´ záverom, ktorý mi teda moc šokujúci neprišiel ()

greetchen

Nemám ráda horory, ve kterých cáká krev a jsou prošpikované záběry, ze kterých je vám blivno. Naopak miluju ty, ve kterých vás mrazí z úplně triviálních záběrů (otec zaujatě sleduje v sirotčinci schodiště do patra, odkud se ozývá zpěv, a najednou kolem něj nečekaně proběhnou dvě holky - nadskočila jsem hrůzou, přiznávám). Tady to bylo až na pár předem průhledných záběrů fakt propracované. Nejvíc mě ale dostala Isabelle Fuhrman v roli "sladké" Esther, zahraná tak, že jsem měla po pár minutách chuť ukopnout jí hlavu. Docela se těším na nějaký její další hororový snímek. ()

R1CH1E

Typický horor se všemi jeho klady i zápory. Děj předvídatelný od samého začátku, spousta funkčních i nefunkčních lekaček a hodně krvavých scén. Nad nelogičností už jsem po první polovině nepřemýšlel, jinak bych ten film musel vypnout a pustit si Teletubbies. Ale teď trocha té chvály - odsejpá to vážně parádně, krve je tam při nechutných scénách jako z vola, ale hlavní plus patří Isabelle Fuhrman, která hrála opravdu dokonale a které jsem tu ďábelskou svini žral do posledního detailu. Konec je tak trapný svou nelogičnostní, předvídatelností a všemi klišé, ale stejně jsem se u něj bál a byl jsem do něj zažranej, takže jsem byl vlastně spokojenej. 3,5* ()

Guzo

Už dlouho jsem neviděl takhle napínavý film, který by po celou dobu nic nezkazilo. Z hlavní antihrdinky jde místy opravdu strach, ale umí vypadat i roztomile. Potěšila mě i malá role Karla Rodena.. ()

blackJag

Název filmu zní skoro mýticky, proč u nás ale snímek nešel pod jednoduše přeloženým titulkem (SIROTEK), nepochopím. Jinak ale spokojenost. Filmařsky zdatně natočený rodinný thriller, který evokuje třeba DOBRÉHO SYNKA, disponuje slušnou atmosférou a snaživou pointou. Vadil mi snad jen zdlouhavý průběh finále, ve kterém se resuscituje o sto šest a skutečnost, že se příjezd policie (navíc evidentně zalarmované) děje v tak vlažném módu. Herci jsou ale naprosto sto procentní, Sarsgaard, Vera Farmiga a především (v době natáčení) dvanáctiletá Isabelle Fuhrmanová v roli Esther, která na svůj věk podává obdivuhodný výkon a svou postavu sehrává v magické kombinaci psychopatické temnoty a dětské čistoty. 80% ()

Musak

Fajn, atmosféra dobrá, nenudil jsem se, ale tím pozitiva končí. Nebudu dále pitvat co už tu bylo psáno, prostě jeden z thriller / horrorů, kde si člověk půl filmu říká, že by si hlavní postavy měli přečíst "deset věcí, co nedělat v hororru". ()

klima777 odpad!

Hnusný film. Jistě, Fuhrman hraje přesvědčivě; můžeme zde najít určitou dávku černého humoru a tak dále a tak dále... Ovšem obdobnou snůšku xenofobních klišé jsem již dlouho neviděla. Proto hodnotím, jak hodnotím; byť jakýkoliv film posílám do odpadních vod krajně nerada. ()

Kosmik 1

Ze začátku hodně tajemné až mrazivé, divák je ponechán v očekávání, co z té holčičky vyleze, co komu vyvede a napětí se stupňuje. Ale později po první vraždě už jsem věděl, kam se bude film ubírat. Nebylo to špatné, ale zklamal mě závěr, který už byl hodně přehnaný na můj vkus. ()

m.a.t.o.

„Keď zistím, že si mi klamal, ufiknem ti toho tvojho úbohého vtáka ešte skôr ako zistíš načo ho vlastne máš." Dlho som premýšľal nad hodnotením, no rozhodovanie medzi štyrmi a piatimi hviezdičkami mi prišlo vzhľadom na herecké výkony všetkých zúčastených (ale najmä Isabelle Fuhrman) bezpredmetné. Pomalý rozbeh vynahradí výborne vygradovaná, napínavá a mráz na chrbe naháňajúca druhá polovica filmu. 90 % ()

Herzeleid

Jeden z ne mnoha opravdu kvalitních hororových snímků, který mě v poslední době zaujal. Obecně "divné" děti v hororech považuji za jedno z témat, u kterého mi běhá mráz po zádech. Role Esther je zde skutečně velice dobře zahraná a celý nádech psychologické hříčky mě tedy po shlédnutí nenechal bez emocí. Jedním z důvodů je možná až moc reálná část tohoto příběhu, kdy pár adoptuje v dobré vůli dítě (na první pohled chytrou a vlastně i milou holku), se kterou však následně začíná být něco v nepořádku.. ()

Autogram

Dievča s obojkom neveští nič dobrého, len to scenáristi chvíľami značne prehnali. Jedinú štipku rozumu mala bývalá alkoholička a jej manžel akosi dostal, čo si svojim konaním zaslúžil. Na prehnané správanie a (ne)cítenie siroty možno existuje lekárska diagnóza, ale aby sa to mohlo zvrtnúť akurát takto, na to treba celkom vyšinutý mozog, ktorým scenárista asi disponuje. Nepríjemná atmosféra typu „kedy to už konečne skončí“ nechýbala, ale okrem záverečného terminátorského ľadového súboja mi akosi nezáležalo na osude zúčastnených, nechytilo ma to. ()

Kalidor_

No jo, není adopce jako adopce, obzvlášť když si vezmete holčičku s doporučením od Belzebuba co si oblíbila Kytici od Erbena a realizuje v praxi verše "Zemřela matka a do hrobu dána, siroty po ní zůstaly" s rozšířenou působností. Co mi vadilo - fotřík alias Nevěřící Tomáš, kterému bambilión indícií nestačilo aby se mu v hlavě rozvítilo, že si na prsou hřejí mambu černou, dále již tradiční americké špitály (jak je známe z filmů a seriálů), které připomínají Václavák a kde si každý dle libosti může přijít s heslem "ZABIJ SI SVÉHO LEŽÁKA". Prostě tyhle Rodinná pouta po americku už tu párkrát byla a tento Orphan žádná sláva :-/ Amen...teda Omen ()

Koryntos

Tož dobré to bylo, když přimhouřim vočadla, třebas jen nad tím, že naše 30kg sirota úplně v klídku ubodá 100kg chlapa, kterej se jí ani neubrání, ten po ní skočit, tak ji rozlehne na placku, ale to by pak milé děti, byl film o něčem jiném. Pak ještě klasická debilita všech hororových žánrů, alá nač volat policii, když se to může vyřešit po domácku. Kajík až z Estónska mamině zavolá a udělá bubudu, je to psychopatka, která zabila už hódně móóóc lidí a mamina místo toho, aby zavolala policejní komando, národní gardu, která dům i s psychopatkou vezme stečí tankem, nebo na ni aspoň poštvala partu zfetovanejch negrů s letlampama, tak oná né jede sama chrabře do boje s holýma rukama, proti vyzbrojenému magorovi a vůbec nikomu to není divný, heh. Tož milé děti, hned ráno vyzvu na souboj Rockyho Bramboru a Chucka Rorýse zároveň, nebojte zmáknu je levou zadní s druhou rukou v nose a zavázanýma vočadlama a stojíc jen na jedné noze. Proč já jen musím u těch hororů přemýšlet, proboha proč. Sice si teď ucvrnkávám do treneček s pocitem, že pořád někdo stojí za mnou a jít se teď osprchovat, když nikdo není doma, bude fakt lahůdka, ale stejně mě pan režisér tím rohlíkem opil jen tak na půl. ()

KASUGI

Toto je ultraimbecilní dílo, hodné vstoupit do síně debility. Non-Stop facepalmovka. Dementní fotřík ignoruje veškeré "tragédie" a "nešťastné náhody", které se kolem něj najednou viditelně kupí ruku v ruce s příchodem nového dítěte do rodiny a tomu děcku, které zná týden věří víc, než své rodině. Když k nim příjde sestra z děcáku a naznačí, že Esther dříve nějaké děti zmrzačila, otec vybuchne: "to je absurdní". Vybuchl jsem taky... Četl scénárista vůbec někdy něco o adopci? Hovořil s rodinama? Má vůbec nějaké základy psychologie? To je samozřejmě pouze kapka v moři nelogických a nesmyslných lahůdek. Že nějakým záhadným způsobem tato retardace většině lidí zde nevadí, je mi fuk, ale že má typově hodně podobný Dobrý synek tak brutálně nižší hodnocení, ač je objektivně reálnější, přirozenější a logičtější, to mě sere. ()

vyfuk

Z celého filmu je cítit takový ta zvláštní atmosféra. Taková ta béčkově hororová a klidná ve stylu hororů, na které jsem se díval okolo dvanácti lety a nebo mi to alespoň takto připadalo. Příběh dobrej. Akorát se potýkám s tím, že nekoukám tolik moc na horory. Jako film s pokoukáním dobrej, ale ani ne tak moc horor. Plusový body za Rodena a negřiny, která nečekaně umřela první. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak