John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

jondoe

Solidny horor, z dobrou atmosferou. Mohlo to byt o trochu kratsie a bolo byt to este lepsie. Pribeh je jasne dany a kazdy vie kam bude smerovat. Je to vsak slusne natocene takze to nenudi. Co mi vsak na tomto horore prekazalo boly nedoveryhodne dialogy medzi muzom a zenou. Ak by sa mojej zene nieco nezdalo a povedala mi, ze nase deti su v nebezpecenstve tak by som toho pangharta co mali doma okamzite zaviezol naspat tam odkial som ho zobral. Ale aj tak to na dnesne pomeri plne remakov a hlupych slasherov hutny horor z dobre vybratou zapornou postavou. Z toho dievcata isiel fakt strach. Dobra bola aj Vera Farmiga a znova ma potesila aj miniuloha Karela Rodena. Je o tak na tri a pol hviezdicky. Za celkom celkom dobry zaverecny zvrat, kde som sa dozvedel co je vlastne ta sirota zac tu pol hviezdicku pridam. ()

Kracken

Neuvěřitelný film !!! Čekal jsem že se z tee nevinné tvářičky která vypadá jako malá Amélie z Montmártru vyloupne malý ďábel a přesto mně to totálně dostalo! Skvěle napsaný scénář a režie s velmi napínavou atmosférou, dělá z tohodle filmu nezapomenutelný zážitek který se mi jen tak z hlavy nedostane. Malá holčička s uhrančivou jiskrou v oku, v podání Isabelle Fuhrman, je skvělá a velmi přesvědčivá a nenechá vás napokoji, dokud film neskončí. Působí to jako béčkový horror říznutý osvědčenými přísadami s chytrou zápletkou, který je vyjímečně dobře natočen. Často se mi při sledování filmu vybavoval Robert Patrick z T2 :D ()

ryoga

Celkom slušný horor ale na môjho španielskeho duchárskeho obľúbenca - Sirotčinec nemal..i keď aj tu bolo celkom dosť lakačiek len ma zaskočila nezničiteľnosť a sila akú mala Ester. Pripomenulo mi to horor The Children z ktorého boli niektoré veci aj prevzaté... ale aj napriek tomu hodnotím 80 % ()

SkyLukey

ThriIller dle mého gusta. Výber herců Jaume Collet - Serra zvládl dobře. Všechny postavy jsem si oblíbil a film mě bavil od začátku do konce. Jen jsem nemohl přehlédnout trochu odfláklé zakončení samotného filmu. Více podobných thrillerů bych jen uvítal. ()

Pollock

Tenhle snímek jsem docela dlouho odkládal, protože jsem neměl zrovna náladu na thriller s dětským maniakem v hlavní roli, ovšem po shlédnutí musím uznat skvěle odvedenou práci. Nebyly tam vyloženě hloupé nedomyšlené scény (teda snad kromě natvrdlého manžela, ale dobře mu tak) a to finále bylo opravdu lahůdkové. ()

martinez.

Byl jsem skeptický, když jsem se dozvěděl, že Jaume Collet-Serra pustí do oběhu další horor, o to větší ale bylo překvapení, když jsem dostal scénáristicky i filmařsky nadprůměrný film. Většina jeho děje se odehrává v moderní a hlavně veliké vile, dětské herce excelentně táhnou Peter Sarsgaard a Vera Farmiga, neskutečná to kočka. Hlavní pozornost si ale zasluhuje Isabelle Fuhrman, společně s Chloe Moretz má nejbolíbenější dětská herečka, kvůli které se na zlegalizování pedofilie odvolávalo už nemalé množství mužské části diváctva. Její postava Esther začne pomalu dělat problémy, bohužel mi však s přibývajícím časem připadala stále víc a víc pózerská a díky tomu i celý snímek spíš stavěný na efekt než jako psychologická bomba. To se mi ostatně potvrdilo i v závěru, který je nechutně hollywoodský, rozuměj tomu tak, že kašle na vygradování atmosféry a ukončení, které se nám několik dnů nedostane z hlavy, ale nabízí jen akci a relativní happy end. Pointa zajímavá, ne však úplně ideálně podaná. Avšak při jejím odhalování z Isabelle Fuhrman, které se po tváři roztékala řasenka, šel nefalšovaný strach. Dobrý horor, ale žádný milník. ()

Han22

No řekněme horší 4 hvězdičky. Rodinný thrilery s pychopaty opravdu moc nemusím a tady to opět jede podle klasické šablony - nový člen rodiny, chvíli idylka, zvláštní chování nového člena rodiny, první zločiny, podezření a nedůvěra a nakonec akční finále. Jenže přes přetaženou stopáž je to opravdu skvělě napsaný thriler - a navíc to že oním psychopatem je "roztomilé" a "nevinné" dítě tomu dodává grády. Když přidám, že je to mimořádně vychcaná dívenka, které se podaří obrátit šťastnou rodinku chytrou psychologickou hrou v trosky a navíc brutální dívenka, která si ráda místo panenek hraje s pistolemi, noži nebo kladivy, nezbývá než zatleskat odvaze něco takového natočit. SPOILER!!!!! Pointa ve které se ukáže že dítě vlastně není zas tak dítě to ale docela kazí. KONEC SPOILERU. Plus za vynikající finální akci a ne zas tak úplný happyend. ()

LEATHERFAC

Vážení přátelé... Bacha SPOILEROS!!! Kdo ještě neviděl ať nečte!!! Režisér od Domu voskových figurín ušel opravdu velkou cestu... Nápad a námět fakt super - i když je pravda že jde vážně spíš o thriler než o horor - já čekal horor a tak jsem byl nejprve trochu zklamán. Nicméně malá temná Isabell mi to vynahradila. Je to celkem slušně napsané, zahrané i zrežírované - pointa fakt geniální a překvapivá - přirovnal bych ji až k té jedné z nejlepších a nejnečekanějších ve filmu Obvyklí podezřelí. Tady jsem tuhle pointu taky fakt nečekal. V podstatě jsem ani nečekal žádnou - prostě holka je divná, je to malej zabiják a je divná proto, no prostě proto že je divná - ovšem pointa mi fakt vyrazila dech a postavila celej film do poněkud jiné roviny. Roviny která připomíná až podezřele náš domácí tajemný příběh kolem jisté třicetileté dámy s vyzáží dítěte... Často zmiňované dlouhé stopáže jsem si já osobně ani nevšiml - asi proto, že film ubíhal velmi příjemně a nenudně. Průser celého filmu tkví pouze v jedné věci, která to celé sráží dolů a některé scény až do směšnosti a to celkem časté, totálně nelogické chování většiny postav. Hlavně tedy řešení dialogů, které nemají býty slyšeny - v obýváku - hale domu!!! tak že je každému jasné, že ta malá musí poslouchat. Už na začátku kdy přijede ta sestra rodiče varovat že malá je nebezpečná a sednou si k tomu do pohovek v hale! No už v té chvíli mi bylo jasný že ta sestra je předem mrtvá. Stejná blbost se proplétala celým filmem. Nebo jak se otec stále zcela nepochopitelně zastává té malé proti svojí ženě. Někdy to bylo už tak hloupé až směšné, že mu ke konci tu smrt vyloženě přejete a říkáte si dobře mu tak - je to pitomec. Nebo klasické klišé - matka se dozví, že má doma nebezpečného zabijáka, místo aby zavolala napřed policii, sedne sama - hrdinka - do auta a riskuje šílenou jízdou život, proto aby zachránila svoji skvělou rodinu. Ona je totiž přece jediná, která je může zachránit... nebo malá zůstane omdlelá ležet, matka ji nechá být aniž by se přesvědčila jestli náhodou nežije a kvapně od ní odchází, zatímco nám všem je jasný, že ta za chvilku vstane a píchne jí kudlu do zad...Tyhle stupidní chyby a klišé mě tam ke konci už natolik sraly, že mi to zkazilo bohužel dojem z jinak výborného filmu. Škoda. PeS: Ke konci pobavil překvapivý vstup na scénu našeho Karlíka Rodenovic v jedné sice krátké, leč velmi klíčové roličce... (:o) ()

Ondra16

Ale stejně je Esther kočka non plus ultras. V závěru to tvůrci sice zazdili, ale aspoň nás osvobodili od nepříjemného pomyšlení na vlastní pedofíli :-) (The Glory of Love) ()

darwin

Komorní horor s výbornou atmosférou a ďábelsky vynikajícím výkonem malé Isabelle Fuhrman. Jaume Collet-Serra si vybral vhodné herce, a právě také díky nim se podařilo natočit velmi originální horor s napínavou zápletkou a děsivým odhalením na konci. Snad jen ten závěr nemusel být tak žánrově sterilní. Několik menších i větších nelogičností se dá odpustit. ()

Kratas558

Myslím, že Ester okouzlila všechny a kdo tvrdí že ne tak je jí okouzlen dodnes :) Dechberoucí. Jinak to vyjádřit neumím :D ()

Joann

Pro mě mnohem lepší horor, než nějaký krvestříkající pitominy. Tohle by se teoreticky někomu mohlo stát a o to je to děsivější. Asi si budu ze srdce přát, abych nikdy nemusela adoptovat dítě...Jinak manžel je pěknej kretén! Takovýho ignoranta bych vážně poslala někam do háje. A dětičky sice chápu, že se bály, ale myslím,že pípnout teda klidně mohly! ()

Jespe-film

Mezi současnou tvorbou hororového žánru je Orphan určitě filmem vyčuhujícím... Problém je v tom, že dobrých snímků tohoto žánru nepřibývá, ba naopak - natočit dobrý horor je dnes snad nemožné nebo co... Collet-Serrova Esther sice patří k tomu lepšímu,co současná tvorba děsů nabízí, ovšem mezi tolika odpady vynikne i lehce nadprůměrný snímek, čímž pro mě Orphan je... Dávám 60%, tedy 3*. ()

Billie777

Velice působivé. Isabella Fuhrman je velký talent, doufám, že ho nezahodí ve filmech pro teenagery. Vera Farmiga skvělá, má čím dál víc oblíbená a moc mě potěšil i minutový Roden. Jak už tady někdo psal, ačkoliv tam bych jen chvilku, tak to jeho velké charisma všechny ostatní herce převálcovalo. :) ()

Wally

Hodně silný kafe.....už dlouho jsem neměl z nějakého filmu takovou husí kůži. Fujtajbl...skvělé, ale příšerné.... Na Esther fakt dlouho nezapomenu :-)) ()

Loki_Six

Well, you know, we just don't know that much about her, I mean... for all we know the, the family she stayed with could've been like, "Pass the fuckin' potatoes" at dinnertime. ()

MareT.

Filmů takového tématu je více (přesto nemá tento subžánr název) a já vždy tyto filmy měl rád, protože jsou z te škatulky "reálný thriller"...Ale toto jsem nečekal. Už úvodní sekvence nám napovídala, že to bude netradiční, ale co přišlo, mě strhlo. Postup, s jakým na nás diváky šli tvůrci byl obdivuhodný. Tu malou zlou holčičku nám totiž představili jako hotový poklad, který přišel z nebes, tím tuplem pro hlavní ústřední dvojicí, manželé, kteří zažili ztrátu. Proto události, které následují jsou o to šokující, tvůrci zvolili postup gradace, což se povedlo a finále, kde se odhalí JEJÍ tajemství je něco mezi WTF pointou a přirozeným koncem. Doporučuju všem, ta malá v hlavní roli je perfektní i s tím jejím přizvukem, vynikající atmosféra v kině, paradní konec. Není co řešit, musí se vidět. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak