John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

MadChick

Řeknu Vám, to byla tedy mrazivá podívaná. Film jsem viděl s předpokladem, že se jedná o drama, takže jsem byl docela slušně překvapen, kam se nám ten příběh pomalu, ale jistě začal ubírat. K tomu mohu říci snad jen: "bravo" :) Velká pochvala za neotřelí námět. Herecky, obzvláště dětské role, bravurně zahrané. Jediná menší výtka z mé strany je k lehce přetažené stopáž, kdyby měl film o 15-20 min méně šel bych s hodnocením asi ještě výše... takto 80% ()

Haymar

To co se ze začátku zdá být nevýraznou (a značně rozvleklou) standardní podívanou, se v půlce láme v ultimátní psycho/thriller s výtečnou zkličující atmosférou, všudypřítomným mrazivým napětím a nepříjemným pocitem "nowhere to run". Vše zakončeno překvapivým, drsným finišem! Jedinou vadou na kráse je notně přestřelený (nudný) úvod, kde se první celou 1/3 vlastně vůbec nic neděje! Bezmála 2 hodiny sou na film tohoto typu fakt moc (ona "úvodní" 40-minutovka by se dala v pohodě "smrsknout" do 10ti minut - a pak bych šel bez váhaní do plnejch)!! ()

Hanes88

Tento mysteriózní horor hodnotím trošku jinak (lépe) až po druhém shlédnutí. Má to opravdu hmatatelnou atmosféru a já nemůžu než to přehodnotit z dřívějších 3 hvězd na 4. 80%. ()

Petullka.66

Pak si adoptujte dítě... :D Skvělý thriller s výbornou atmosférou, která vás pohltí. A mihne se tam i náš Karel Roden! PS: Orphan mi trochu (okrajově) připomněl film Dobrý synek. /Dávám 5 hvězd z 5!/ ()

J*A*M*A*L

Můj poslední horor, kterému jsem s radostí vysolil pět hvězdiček byla celá hororová španělská (dnes ještě trilogie) série REC. No a to už je sakra dlouho co jsem REC viděl (srpen) a dnes je březen, tak to je už dost dlouho. Musím říct, že v životě jsem na zápornou postavu nebyl tak naštvaný jako právě na Esther a zřejmě snad už nikdy nebudu! Ta totiž ve mě, jako snad v každém kdo to viděl probudila obrovskou nenávist k ní a drásající nervy, které drásaly až do poslední minuty. Ale díky tomu je dost možná Orphan tak skvělý horor. No on to vlastně byl horor jen na konci, těch posledních zhruba patnáct minut, ale jinak to bylo skvělé psychologické drama plné velkých zvratů a neočekávání a hlavně Esther stále víc a víc lezla na nervy a byla stále víc a víc nechutná. Možná také proto by si Isabelle Fuhrman za to zasloužila nějakou cenu, třeba Oscara, protože tu zasranou a nechutnou sviň hrála fakt dobře a proto jsem jí tam k smrti nenáviděl a to je právě umění záporáků. Orphan je také po celé dvě hodiny napínavý a stále přibírá nové a nové věci a minutu co minutu to je lepší, což se mi moc u dvouhodinových snímků nestává. Po REC 2 nejlepší horor roku 2009..... a žádné asi :-). ()

tterez

To je ale dáreček! Musim říct, že to bylo hned od začátku pěkně dramatický, a to odhalení na konci bylo fakt neočekávaný. 80% ()

Perverz

Panečku, čumim, čumim, čumim na bednu. A prdel nezvednu. Tohle je naprosto suprová psychologická nálož. Nečetl jsem místní příspěvky, komentáře, nic. A jak film začínal, pořád jsem si vymýšlel vlastní scénaře jak se film bude vyvíjet, a jak to všechno je. Chyba lávky, tohle není horor klasického stylu, a přinesl mi překvapení. To jak se nakonec ukázalo, o co jde, no, čumim. Isabelle Fuhrman se chopila takové role, a zahrála tak uvěřitelně až to není možné, kurna kolik je té holce? Nemůžu tomu uvěřit. Ta má kariéru jistou, a jsem zvědav na její další role. Orphan je horůrek jaký tady dlouho nebyl. Precizní režie, výprava, atmosféra. A hlavně se skvělou pointou. Jebu vás a solím za pět. ()

peetriss

Spíš drsný psychologický thriller než horor, ale tím není nijak snížena má spokojenost s tímto dílem, které po velice nevinném záčátku postupně graduje v hustou a napínavou záležitost, ve které naprosto exceluje andělská mrcha v podání tehdy dvanáctileté Isabelle Fuhrman, od níž by se mohli učit mnozí ostřílení herci, jak k záporným rolím přistupovat. Thriller, který se nesnaží zacházet do nějakých nechutných extrémů, přesto je neskutečně účinný a výživný, díky pevnému vedení a výborné potemnělé vizi Jaume Collet-Serry a dobrému hereckému obsazení. Samotný závěr však na mě působil poněkud zjednodušeným dojmem, navíc mně nesedla změna vizáže hlavní psychopatky po odhalení poměrně zajímavé pravdy. Na nervy skvěle působící filmový pokrm vysoké úrovně. ()

Paldiny

Už dlho som toľko neprial hlavným postavám šťastný koniec. Neboli v tom ani tak sympatie ako zbožné prianie v pomalú a bolestivú smrť toho manipulátorského Damiena. Konkurz sa vážne vydaril. A síce má Sirota bližšie k psychothrilleru, na pôsobivosti jej to neuberá. Popravde z filmu kričí iba jeden logický lapsus (ponechá si knižku aj keď sa striktne zbavuje dôkazov?), ale to by sme sa asi nedopracovali k zisteniu o čo kráča. A fajnové rozuzlenie uspokojivo zodpovie ďalšie otázky, ktoré hrýzli počas predošlých minút. Slušná práca, netušil som, že DiCaprio produkuje podobné typy filmov. ()

1945

Nejvíce se mi líbila povedená zápletka, a to proto, že je na filmových plátnech zcela originální a nic nekopíruje. Se skvělým výkonem se představila dětská herečka Aryana Engineer, o které jsem na internetu zjistil, že je i v reálném životě neslyšící. Smekám. Pokud chcete vědět, jak to bylo se sirotou Esther, neváhejte a zabořte svůj zrak do tohoto snímku ()

Tomin88

Výborný horor s pořádnou dávkou napětí, který vás pohltí a až do konce nepustí. Adekvátní příklad toho, že film si jde užívat i bez přílišnýho násilí. Ta malá holka by si zasloužila Oscara. Naprosto originální, atmosférický a pefektně zrežírovaný a zahraný film. . Vřele dopuručuju! ()

Mekgrůdr

V celém domě nikdo není, všude je tma a díky extrémně štědré sněhové nadílce je Váš dům téměř odřízlý od okolního světa. A v takovou chvíli Vás napadne pošetilý nápad. Pustit si Orphan. Jestli tohle čtete, patrně jsem....ještě živý, jinak bych nemohl psát tenhle komentář. Ale vy nedělejte stejnou chybu jako já...anebo víte co, vlastně ji udělejte!!! Tanhle film o hodné holčičce, která vlastně není zase tak hodná a prakticky není ani holčička, má neuvěřitelně silnou atmosféru. A to především díky excelentnímu výkonu malé Isabelle. Ta dokáže zahrát jak roztomilou princeznu, tak psychicky narušenou ludru s překvapivou snadností! Jakmile se do toho malá Esther pustí, tak hned poznáte, že ta holka je ZLO! Z pozice "nestranného pozorovatele" nesnáším ten pocit bezmoci a zároveň touhy "vletět tam a napravit bezpráví" (v tomhle případě rozmlátit té malé potvoře hlavu :) , ale když tohle s Vámi film dělá, je to moc dobře! Nemůžu si dovolit hodnotit film z hlediska režie, kamery apod. (na to prostě nemám), ale jako celek je Orphan skvělý psychologický horor, jehož scény (třeba ruka ve svěráku) mi z hlavy jen tak nezmizí. Musím si ale postesknout nad zpackanou pointou a hroznou angličtinou Karla Rodena :) nic víc bych filmu nevyčítal, dokonce mu děkuji za zjištění, co už nikdy nebudu dělat.....nebudu adoptotvat žádné děti!!! ()

sona123

Nečekaně výborný horor/thriller, s pointou, nad kterou se český divák sledující média jen znalecky pousměje (ostatně se nabízí otázka, zda-li se autoři neinspirovali u nás), stejně jako nad "estonskou" angličtinou Rodena, kterého vždy ráda vidím, ať už je jeho role jakkákoliv. Všechny děti byly báječné a vůbec se mi moc líbilo herecké obsazení a výkony, to by bylo i na pět *****. Takhle za čtyři, mohli nás lekat víc, ale jinak velká pochvala, fakt jsem byla napnutá a vzhledem k tomu, že v poslední dobou u filmů usínám a zde to taky po 5 minutách vypadalo, že se vydám stejnou cestou a ejhle, nakonec jsem byla po půlnoci čilá a vystrašená a šla kontrolovat, jestli někdo nestojí v chodbě za dveřmi...Takových filmů rozhodně víc! ()

amokey

Jeden z typu hororů, kdy s tím dítětem prostě není něco v pořádku :) Ale film dokáže skvěle vtáhnout do děje a už dlouho se mi nestalo, že bych si celý film říkala - jak toto všechno dopadne? (I když už u první scény v dětském domově, kdy Ester malovala obrázky jsem si říkala, cože? tohle 9ti letá holka prostě nemůže namalovat - no na konci se to vysvětlilo... ) Povedený thriller, který si nehraje tolik s naší psychikou, ale za to v něm proteče hodně krve. ()

Ricky_CZ

Napětí i překvapení bylo...[MOŽNÝ SPOILER] Jen je mi proti srsti sledovat filmy, kde se lidé chovají tak tupě. Ještě že dementi nakonec dostali, co zasloužili :) 60% ()

Phorbo

Esther je velice věrohodná devítiletá dívenka. Docela srandovní, že tak pozdě si všichni uvědomí, co je vlastně zač a přijde na to zrovna Kája Rodenů. Slušný thriller s velice zajimavým rozuzlením. Rozhodně mě to přesvědčilo, že si nikdy neadoptuju dítě :D ()

Zombi

Pomalejší tempo, postupné gradování atmosféry, která je opravdu hutná a skvělé herecké výkony, na kterých je film postaven, ne na krvi a vraždách, ovšem, když už dojde na nějaké to zabití, je patřičně naturalistické. Plán jak psychicky zdeptat celou rodinu, především matku, je dokonale promyšlený. Jediné co se dá filmu vytknout, je trošku delší stopáž. Rozhodně na to nekoukejte, pokud se chystáte k adopci, jinak vřele doporučuji. ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak