John a Kate tvoří navenek idylický manželský pár. Zdánlivě jsou šťastní a bezstarostní, ale ztráta nenarozeného dítěte je chtě nechtě bez přestání pronásleduje. V minulosti obou manželů se skrývají temná místa, zejména Kate si má co vyčítat. Aby alespoň zčásti zmírnila své utrpení, rozhodne se spolu s manželem k synovi Danielovi a jeho sestřičce, hluchoněmé Max adoptovat třetí dítě. Sirotek Ester ve svém rodném Rusku osiřela, její adoptivní rodina zemřela při požáru. Ušlechtile působící a inteligentně se vyjadřující dívka si ihned získá jejich srdce. Zdá se, že je pro narušený domov přímo požehnáním. Postupně ovšem začíná vycházet najevo, že s osobností Ester to není až tak jednoduché. Je prostě "jiná". V jejím podání to znamená skryté, manipulativní a krvavé zlo, jehož hranice lze těžko odhadnout. (TV Nova)

reccal

Unikátní herecký koncert Isabelle Fuhrman, která se tímto výkonem dostává do popředí mého zájmu, což potvrdila i v Hunger Games. S přehledem zvládnutý mix nevinnosti a psychopatky. Opravdová žánrová lahůdka, skvělá kamera, jímavý příběh, ze kterého vám půjde mráz po zádech, a brutálně hustá atmosféra. Jeden z nejlepších počinů za poslední roky, 80% ()

Kinderr

napínavé a úžasné rozuzlení(nechci prozrazovat). Konec trošičku už natažený, ale celkem jsem se celý film bála a byla napjatá. Znovu už bych se ale nedívala. ()

Paulie2

Tady je vidět, že k vytvoření děsivého snímku není potřeba nic nadpřirozeného ani tak mystického. Pomalu se stupňující napětí, které je však znatelně výrazné až tak od poslední třetiny filmu. Esther je na pohled milá dívka, ale svým terorem a psychickým nátlakem postupně ovládne většinu její rodiny. Snímek je tedy vskutku depresivní a ledově mrazivý (v určitou chvíli doslova). Není to to nejlepší horor, který jsem kdy viděl, ale špatný rozhodné není. ()

Emmmalie

Toto nebola úplne typická hororová snímka, páčil sa mi ten príbeh bol iný ako ostatné nápaditý a nie ohraný. Taktiež sa mi páčili herecké výkony. Najmä Vera Farmiga ktorá je v hororoch a podobných veciach vynikajúca a tak isto neprehliadnuteľný výkon predviedla Esther čiže Isabelle Fuhrman. Hodnotenie 80% ()

ap.mat

Film me potesil a prijemne prekvapil, uz dlouho jsem nevidela takhle povedeny a pritom uveritelny film. Pekne stupnovana atmosfera. Podle me velmi dobry herecky vykon hlavni holcicky. Vyjimecne me nezklamal ani konec. A jako tresnicka na dortu: Kájův štěk!! A jedna osobni pripominka, pokud jste zrovna v zaveru tehotenstvi tak jako ja, tak si mozna radeji pretocte prvnich 5 minut filmu :-) ()

Pythonator

Nevhodné pro trpící smradofobií. Tento smrad je fakt řízek a člověk aby se pořád otáčel, jestli mu ta mrcha nestojí za zády. Esther je jeden z nejlepších záporáků a Orphan je jeden z nejlepších hororů. Musím dát 5 hvězdiček, protože nemám filmu co vytknout a v rámci žánru je to rozhodně špičková práce. Ta malá potvora je přímo démonická a Vera Farmiga mě jako žena v nesnázích okouzlila. ()

AArrxen

Další, naproswto neoriginální film na motivy Dobrého synka. Ano, napínavý filmeček o zlém děcku, dalo by se na to i dívat, kdyby to jen nebylo jedno velké filmové klišé za druhým. Naprosto každou scénu, vyjma té s klavírem a se slovem fuck, jsem viděl v jiných filmech, a proto na mě tento dilm opravdu moc nezapůsobil. Přesto, pro jiné, je to určitě kvalitní psycho drama o malém spratkovi, který prostě terorizuje všechno kolem sebe... ()

agabrucha

Ano, ano, ano! Ač jsem velmi, velmi kritická k hororům s klasickým průběhem (adoptujeme si dítě a něco zlého s nimi přijde), Sirotek je dílo, u kterého mi padla čelist. K hereckým výkonům nemám absolutní výhrady, ke scénáři už vůbec ne. Závěrečné finále? Zůstalo mi v mysli hodně dlouho! Tleskám a už pár let doporučuju jako jeden z nejlepších a napřekvapivějších hororů/dramat. ()

Hugo1999

Původně jsem si myslela, že jde o dost podprůměrný film, který bude sloužit jako zvuková kulisa a vypnu ho v okamžiku, kdy dočtu poslední řádek e-mailu.. Místo toho jsem nemohla dočíst e-mail,jež jsem tedy nechala až na ráno, a ponořila se do filmu. Jedním slovem VÝBORNÉ!!! Mělo to všechno!!! Ani chvíli jsem se nenudila a jako vášnivý detektivkář jsem se nemohla dočkat, jak to všechno dopadne. Vřele doporučuji!!! ()

Kajouska

Fakt jsem si to užila. Od začátku až do konce, jsem byla napnutá jak ty kšandy, ale to bylo naopak ku prospěchu. S ubíhajícím dějem si více a více říkáte, co to sakra je s tou malou pěknou holčičkou? Mezitím, kdy se tatínkovi vecpe do přízně, maminka se začíná bát, co je vlastně Esther zač, ale na to už je pozdě. Otázky se nepřipouštějí. Manipulace v Isabellině podání je opravdu přesvědčivá. A jenom u té to zdaleka nekončí. Rozjede se kolotoč událostí, na jehož zastavení by nestačila ani rodina držící pohromadě. Člověka pak o to víc dostane do kolen to VÝBORNÉ rozuzlení a závěr. Na Esther hodně dlouho nezapomenu. ()

Mikovec

Nebýt předvídatelného konce ohodnotil bych film 5 hvězdami. Po tak bravurní zápletce a rozuzlení dojít k takovému závěru, těžko pochopit co se panu scénáristovi honilo v hlavě. ()

Da_reba

Tak toto je pravý psycho horor ako má byť! Niektoré veci boli síce trocha za vlasy pritiahnuté a vôbec celý film zbytočne dlhý ale aj tak to bol vysoký nadpriemer. Plynie z toho ponaučenie neber si haranta z decáku, nevieš jakú svinu si dom prinesieš. 80% ()

DrahciiiRe

Naprosto úžasný. Během těch 118 minut jsem sice tenhle film nesnášel, chtělo se mi řvát, chtělo se mi brečet, měl jsem nervy na krajíčku, ale tak to má asi být - řekl bych, že to bylo všechno, co jsem od toho očekával. Akorát bych si to příště pustil na Halloween a ne na romantický večer s drahou polovičkou. ()

Unrealik

Riziko adopce je, že si můžete dovést domů Damienku. Fajn film. Dojem kazil závěr, kde byly obě ženy takřka nesmrtelné. ()

lukin1.1

Nebýt toho zbytečnýho natahování ke konci, bylo by to na čistých pět, takhle je to jen tak tak s odřenýma ušima. ()

Matlosek

Za mě nejlepší horor. Prostě skvělý nápad. Esther se jeví jako milá holčička, ale je tomu skutečně tak? Možná to zní dost ,,klišoidně" , ale opak je pravdou. Však nám to Roden vysvětlí :D ()

mlock

2 hodiny utrpení. Fšichni debilové. Nereálné, umělé, vykonstruované. 78% - to ste se fšichni zbláznili? ()

psychokiller

Neuvěřitelné, jak jediný špatný porod dokáže obrátit život dvou mladých lidí naruby. Zoufalá matka, z toho co se stalo, poněkud sebestředný otec, a dvě děti, které to nesou asi ještě hůř. To se vše ale změní k horšímu, v momentě, kdy se mladý pár rozhodne adoptovat si holčičku. Přivedou si ji domů a začnou se dít podivné věci. Místy jsem se divil, že si samotní rodiče nevšimli, že se u jejich dětí dočista vše mění, asi byly zaslepení Esther, která, dle jejich názoru, jim měla do života vnést štěstí. Už od začátku jsem sám věděl, že s tou Esther asi nebude něco v pořádku, což se začalo také potvrzovat. Collet-Serra dokonale vystihl psychologický žánr. Scénář super, herecké výkony bez jediné chybičky, dechberoucí atmosféra a odloučené prostředí bydliště rodiny, kde se to vše odehrávalo, mi několikrát způsobilo zástavu dechu a netrpělivě jsem čekal, co se asi stane dál. Zatím nejlepší psychologický thriller, který jsem viděl... Hodnocení - 100% určitě všem můžu jen doporučit... ()

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

Pokračování hororového Sirotka má obsazení

03.11.2020

Horor Sirotek z roku 2009 vyprávěl o páru (Vera Farmiga a Peter Sarsgaard), který po smrti svého nenarozeného dítěte adoptoval záhadnou devítiletou dívku jménem Esther (Isabelle Fuhrman) pocházející… (více)

Hororový Sirotek dostane prequel

Hororový Sirotek dostane prequel

21.02.2020

Hororový tvůrce William Brent Bell (Brahms: The Boy II, Ďábel v těle) se upsal režii pokračování thrilleru Sirotek od režiséra Jaume Collet-Serry. Nebude se však jednat o klasický sequel, nýbrž o… (více)

Dracula zase trochu jinak

Dracula zase trochu jinak