Pan Nikdo

• Kanada Mr. Nobody (více)

OldBeast

S každou přibývající minutou se film čím dál tím více utápí v kýči, což je s ohledem na jeho stopáž smrtelné, a poslední třetinu filmu je možné shlédnout jen se zatnutými zuby. Kruciální problém filmu je, že režisér tlačí příliš na pilu ve všech směrech a ve filmu je zkrátka všeho moc - emocí, zpomalených záběrů, vykradených nápadů, stopáže, podmanivé hudby… Méně je někdy více. Tento film je těžko stravitelný dort s přeslazenou polevou, který chutná asi tak, jako kdyby ho upekl pejsek s kočičkou. ()

MrD

Ve filmu je vysvětlen tzv. motýlí efekt (který říká, že mávnutí motýlích křídel může na druhé straně zeměkoule vyvolat uragán). Nemo se po letech setkává s Annou a je to šťastné setkání, ale Anna si potřebuje vzít nějaký čas na rozmyšlenou a dává Nemovi své telefonní číslo. Na lístek však vzápětí padá z nebe kapka a číslo se rozmočí. Dva měsíce předtím si totiž vařil jistý Brazilec vajíčko a pára, která při vaření zkondenzovala, utvořila právě tu kapku, která rozmočila Nemovi lístek s telefonním číslem. Vzápětí se divák dozvídá, že si Nemo tuto nešťastnou "náhodu" zavinil sám, protože si o šest měsíců dříve koupil levnější džíny (čínské) místo dražších (brazilských). Produkce džín se z Brazílie přesunula do jiných zemí, zmíněný Brazilec byl propuštěn z továrny na džíny a ve volném čase si vařil vajíčko. ()

Hrana

Stačí jen malinko příhmouřit oko a máte pocit jako by se to celé odehrávalo vám. Drobné zasnení a dvacet minut filmu nedává smysl. Tak asi takhle jsem to viděl já...jako kvalitně natočený snímek pln drzosti předhodit divákovi i něco složitějšího než je jen urážet klasickou sínusoidou dnešních trendů. Obdivuji tu ohromnou představivost s jakou byl tento film, dílek po dílku seskládán. Svým stylem a švihem obrátit vše naruby si svého příznivce jistě najde. ()

Houbos

Kreativně vzletná podívaná. Nesčetně prostinkých dějových linií a odboček na přeskáčku, nechronologicky a přesto celek dává smysl (*SPOILER* Žádný není. btw: 15+(3×34)=117 (1975-2092)? Vážně!? *SPOILER*). Circa 9 donekonečna omílaných fragmentů vyprávění, proč? Když se storyline rozjede, každý jednotlivý záběr tvoří jen vatu vyplňující stopáž. Ale sakra dobře se na ni kouká. Okamžitě se mi připomněly svébytné korejské filmy. Váhám, jestli dát 3, 4 nebo dokonce 5 hvězd. Podobné: The Jacket ()

Booker

hadam, ze za par let to bude kult [donnie darko je ale trosku(kurevsky) jinde] a pro nekoho to porad bude jen vizualni onanie s radoby filozofickym presahem. dival sem se na to kvuli "Each life's design was also based on the work of British photographer Martin Parr." vizualu. parr je legenda, a tak sem byl zvedavej, jenze.... bylo to na me strasne preslazeny. jak reklama na limonadu pro maly decka(chutna jim to, ale zkazi si zuby.) tvari se to chytre, nejasne, ma to hav postmoderny, ale pritom tam jsou veci, co se bud prece vi, nebo byly xkrat videne jinde. a za ty bezostysne vykradene sceny (treba fake podrezani z harold a maude) by reziser zaslouzil dělo. pokud to nekdo docetl az sem, tak zbytecne - Rogue to to stejne sepsala lip. ()

jonny.net

Kdyby film neměl tak dlouhou stopáž uvažoval bych o tom, že ho zkusím ještě jednou shlédnout, aby mě nějaká oslnivá pointa, kterou kromě reversovaných záběrů film měl mít, konečně pořádně docvakla. Uznávám, že efekty retrospekce jsou pěkné, film mi ale kromě toho nic nového nedal. Škoda po těch 2 hodinách jsem stál o originální vyražení dechu (pomyslně) 2* ()

kejmy

Čtyři hvězdy za opulentní kameru, odvahu vyprávět jinak, složitě zapředené, byť vlastně jednoduché poselství a za práci s hudbou. Pozn. pod čarou: Opakované shlédnutí nutné. ()

SantaCruz

Nebavila mě a místy i nudila tato dětská fantazie. Která ani není typická pro děti. Když chci vidět hezkou dětskou fantasy tak šáhnu po filmu Max a maxipíšerky. ()

Názorožec

Celkem jsem se těšil a nakonec celkem průměr, přes velkou abicioznost a vizuální hravost se příběh poněkud ztrácí a rozpadá. ()

3dgrafik odpad!

Spousta dobrých nápadů zabalená do klišovitého a neskutečně natahovaného balastu. Celé se to tváří, jakou to má hloubku, přitom celou tu dlouhou stopáž dře divák hubou o mělké dno. Vytrhané cucky z kontextu jsou "umlělecky" poslepované ve významově prázdných scénách. Za pár zajímavých scén bych dal pět hvězd, zbytek mezi tím odpad. Průměrovat to nemá cenu, vyniká kvantita odpadu. ()

Butthead

Čekal jsem od uživatelů hodně rozporuplné hodnocení a to se taky stalo... Prostě někomu to sedne a někomu ne...tenhle film není rozhodně natočenej tak, aby se líbil každýmu... A to na něm oceňuju!! Mně to prostě sedlo, docela jsem se do toho zapekl a na konci mě to vyfluslo a nutilo mě nad tím vším pořád přemejšlet... Rozhodně to není lehkej film...spíš je docela dost těžkej, a když se člověk jednou v ději ztratí, tak je v prdeli a může koukat znova..:) Prostě fakt pecka, ale jednu hvězdu dolů za scény, který byly na můj vkus až moc "umělecký"... ()

WHMMD

Videl som to už 2x a stále nechápem, či je to iba zmes scén bez hlbšej pointy alebo je ta pointa taká hlboká, že ju nedokážem pochopiť. Každopádne ten strih je úžasný, nikdy som nič podobného nevidel. Mix Matrixov, Butterfly efektov, Donnie Darkov + Jared Leto ako bonus. ()

Hall900 odpad!

Celkem hezky nasnímaný film o nikom co nedělá nic.A ano ,tvůrci to myslí smrtelně vážně.Musí to být opravdu skvělé,tedy pokud máte vagínu(aspoň myslím). ()

PLWIII

Tak film podobného rázu mi už dlouho v nabídce nově natočených filmů chyběl. Vysvětlení filmu si jeho režisér nechal až na samotný konec a tedy divák tápe, i když je možné na to přijít i dříve. Film se snaží divákovi ukázat, že i kdybychom věděli, jaké budou důsledky všechny našich činů a rozhodnutí, tak stále bychom možná nebyli schopni si vybrat. Jared Leto opět nezklamal, postavu zahrál dobře a snímek je i hezky esteticky propracovaný. Do jisté míry se jedná o obdobu tak známého Butterfly efect. ()

gunko

Tak toto bola skutočná čerešnička :-) Butterfly effect s teóriou relativity a "sprún", do toho vnesený kresťanský spôsob života pri Big Bangu,paralelný vesmír s mnohými alternatívami atď. Proste riadny nárez a prekvapivo jednoduchý koniec, ktorý to všetko vlastne vysvetlí. Ja osobne som unesený a film už ani nemohol byť lepší, nemám nič čo by som vyčítal, mojich historických 100% :). ()

L_U_M_P

..pekne spravene, par zaujimavych myslienok, v pohode hudba, no prepisknuta minutaz a na prvy krat ma to nezasiahlo... asi je to jeden z tych filmov ktory si treba pozriet znova aby to dalo to, co to ma dat...kazdopadne slusne 7,75/10 ()

akneleH

Možná kdybych viděla film vícekrát, hodnocení bych změnila... k tomu ale nedojde. Neustálé rozpadávání do střepů alternativních realit... střepů, které se už nikdy nedají poskládat v něco smysluplnějšího... se stalo časem unavující. Film toho chce zvládnout najednou prostě moc - koketování s představou vidět do budoucna - tato myšlenka je ale naprosto beztvará a nedotažená, motiv nesmrtelnosti - naprosto zbytečný, motýlí efekt - proč vlastně?, důležitost i nemožnost správné volby - ano tohle bylo téma filmu, ale proč se do toho pletlo tolik jiných věcí? Proč nějaký let na Mars? Hádám asi jen kvůli efektním záběrům vesmírné lodi. :-D ()