Tajný deník call girl

• Velká Británie Secret Diary of a Call Girl
Velká Británie, (2007–2011), 12 h 6 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvůrci:

Lucy Prebble

Billie Piper, Iddo Goldberg, Cherie Lunghi, Callum Blue, Gemma Chan, James D'Arcy, Eileen Essell, Matt Smith, Sara Stewart, Colin Michael Carmichael (více)

Secret Diary of a Call Girl je britský drama/comedy televizní seriál s hlavní postavou Belle, která je londýnskou luxusní eskortní společnicí. Žije dvojí život - pro své okolí je obyčejnou sekretářkou Hannah a pro své zákazníky atraktivní Bellou, která jim splní nejtajnější sexuální přání. (D&R)

AgnesDee

Na reklamu k tomuto seriálu si pamatuju už od dob, kdy Prima Love začínala. Jako bych ji viděla včera. A když jsem na tento seriál po letech náhodou narazila, prostě jsem si ho musela pustit. Tak trochu jsem si myslela, že to bude nějaká laciná sranda o prostitutce a zvládání jejího tajného života skrytého před zraky rodiny i přátel. Dostala jsem ale mnohem víc. Nejen, že je to seriál mnohem starší než Padesát odstínů zabývající se stejným tématem zajímavěji a líp, ale také je to metafora k tomu, co je třeba udělat pro to být úspěšnou podnikatelkou a jakou oběť dávají tyto ženy na oltář. Tím pádem se ze zábavy na holčičí večery v řadě první dostáváme k věčnému boji kariéra vs. vztahy v řadě čtvrté. Obrovsky cením konec, který jsem upřímně nečekala, a tomuto seriálu zdvihl hodnocení o hvězdičku navíc. ()

togaf

Tak tohle je opravdu zahozený potenciálně skvělý námět. Rádoby sexuální otevřenost, kterou by snad ani nemuseli vysílat po 22 hodině. Belle/Hannah je nesympatická a co hůř ne moc hezká, její zážitky jsou sice zajímavé, ale nezajímavě natočené. Přiznávám, že jsem viděla sem tam pár dílů, ale ono se mi to opravdu nelíbí :( ()

Lavinia

Naivně, vyumělkovaně a zcela mimo realitu se nás snaží prostitutka přesvědčit, že její "práce" je skvělá, baví ji a ještě si vydělá balík. Pořád kolem dokola. Kdyby tomu tak bylo, nebylo by žádných deliktů v tomto "odvětví". Takové slabé poloporno bez morálních nároků, s hlavní představitelkou, kterou nesnáším jak co do zjevu, tak do projevu. ()

sataneek

Seriál má podmanivou londýnskou atmosféru. Přesto, že se u něj člověk nezasměje, ani nepotřebuje hlouběji zamyslet, přesto mě dokáže udržet u obrazovky a přiměje sehnat si další díl. Nicméně, myslím, že režisér při obsazování hlavní role sáhl lehce vedle, takhle si luxusní prostitutku vážně nepředstavuji a její výkony, no raději bez komentáře...:)) ()

DandaPiper

Docela příjemná britská oddychovka. Když máte náladu na Londýn, přízvuk a trochu toho "zakázaného ovoce", tak určitě pobaví. Co se mi opravdu hodně líbí a vyvyšuje seriál o stupínek nahoru je hlavní hrdinka, kterou haní kde kdo, nicméně z ní čiší nesmírná sebejistota, je si jistá v kramflecích a ikdyž vypadá "netradičně", tak to svým chováním nedává na sobě vůbec znát (ikdyž si je toho jistě sama velice dobře vědoma) a to ji dělá v očích diváka nebo alespon v těch mých, zajímavou a jaksi skoro až exoticky přitažlivou. Dost mě baví ji sledovat, jak mluví, gestikuluje a ikdyž to ani pro mě není vyloženě prototyp "superkočky", tak ji svým způsobem obdivuju a myslím si, že má určitě hodně co do sebe. Nejsem si jistý, jak by se mi seriál líbil nebo mě upoutal k obrazovce, kdyby v hlavní roli byla nějáká klasická tuctová krasotinka, ale řekl bych, že by zdejší hodnocení bylo ještě o něco nižší. Za mě pochvala, jak udělat seriál zajímavějším a trochu originálním. ()

• Billie Piper, představitelka Hannah, byla v průběhu natáčení 2. série těhotná, což se tvůrci seriálu snažili krýt volným oblečení a snahou nezabírat kamerou hereččin trup. Její stav byl také důvodem, proč se ve 2. sérii oproti jiným řadám objevuje méně „lechtivých“ scén, pro které bylo třeba sehnat dablérku a natáčet scény pracně vždy dvakrát. (Exos)