Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dr. Bart Keppel je odborníkem na výzkum lidské motivace a také na podprahovou reklamu, tedy na ovládání mysli s pomocí nenápadně podsouvaných informací, kterých si divák není vědom. Právě tímto způsobem Keppel přiměje svého nejdůležitějšího obchodního klienta Vica Norrise, aby v určitou chvíli opustil promítací sál s Keppelovou prezentací. Zatímco ostatní diváci si myslí, že Keppel živě komentuje promítaný film, muž Norrise v předsálí zastřelí. Norris s ním totiž chtěl ukončit spolupráci. Vyšetřovatel poručík Columbo rychle pochopí, kdo je vrahem. Aby však Keppela usvědčil, bude proti němu muset použít jeho vlastní metody... (Česká televize)

(více)

Recenze (56)

koza3 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Cheche, byl to zahradník nebo ne? :-) Coumba jsem viděl všeho všudy tak tři díly a snad nikdy celý v kuse. Bylo tedy příjemné kouknout s tchýní na jeden díl, který byl vcelku zajímavý pro filmové nadšence. Rafinovaná vražda, kde od začátku znáte vraha, Columbovy myšlenkové pochody a hraní na debila až nakonec dostane vraha jeho vlastní zbraní. Dobré, příjemné, nebudu se bránít dalšímu dílu někdy v televizi ;-) ()

Colonist 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Robert Culp jako vrah potřetí a dost možná je toto jeho nejlepší vystoupení v Columbovi (ne že by ta předchozí byla špatná). Plán měl vrah dobře naplánovaný a promyšlený, ale nakonec ho Columbo dostal jeho vlastní zbraní. U starších Columbů se celkem často stává, že vraha někdo odhalí ještě před poručíkem, vydírá ho, a tak máme uprostřed epizody i druhou vraždu. Zde je to opět, ale vůbec to nevadí. P.S. Ta záležitost s Columbovým křestním jménem je jeden velký OMYL! Ted není Columbovo jméno, jedná se o chybu v českém překladu. V originále ten kolega na Columba volá jakousi zkráceninou slova "lieutenant" (poručík). To slovo zní jako "tenant" či "tent", ale Ted to opravdu není... ()

Reklama

Pitryx odpad!

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kdyby vynechali tu pitomost s podprahovým vnímáním a dvojexpozicí, dal bych dvacet. Takhle nedám nic. A také kvůli tomu, jak ze mě chtěli udělat blbce, když je na začátku řečeno, že se na místo činu nikdo nemohl dostat, protože jsou jen dva vchody. O chvíli později tvrdí jiný muž, že je to velká budova a dostat se sem jde jakkoli. ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Na Columbovi je krásné, že má víc epizod než rok týdnů a stejně se v každé z nich dá najít něco, co ta předešlá neměla. Za to tady je to pořád stejné. Pod každým filmem o poručíkovi se to hemží spoilery, jako by šlo o setkání tuningářů, a já si tak předem nemůžu přečíst vůbec nic, i kdybych nakrásně chtěl, protože bych vás potom asi musel bacit po kebuli... Ale že já vůl se pořád divím, spíš bych si měl konečně začít zvykat. ()

Grogan 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Výborná epizoda, kde Robert Culp hraje nejlepšího záporáka ze svých 3 vystoupení v seriálu, rovnocenného protivníka, který se nenechá jen tak rozhodit. Samotná tématika podprahových záběrů je velmi zajímavá (i když ve skutečnosti to takhle jednoduše nefunguje). Dal bych i 5 hvězdiček, ale pár námitek mám. Jednak motiv mi není úplně jasný -  Norris chtěl ukončit spolupráci s Kepplerem, ano, ale ten na něj přece měl nějakou páku, tak proč hned vraždit? Navíc Columbo ten motiv Kepplera pro vraždu nijak nezkoumá, i když na první pohled žádný neexistuje (v jedné scéně je to i řečeno) a tradičně se na něj nalepí od první vteřiny. A ten konec byl možná efektivní, ale kdyby si Keppler zachoval svou inteligenci ze zbytku dílu, tak jediné, co by bylo třeba udělat, je poukázat na to, že mu Columbo bez povolení čmuchal v kanceláři a i kdyby tam něco našel, tak takhle získaný důkaz se u soudu nedá použít. Sbohem a šáteček, poručíku.... ()

Galerie (3)

Zajímavosti (3)

  • V tomto filmu volá technik na Columba (Peter Falk) jménem Tede. Což odpovídá jménu Theodor. V originálu však technik na Columba volá zkratkou: "tend" (poručík) a chybou překladatele bylo toto slovo přeloženo jako Tedd. (Dawe_Holi)

Reklama

Reklama