Hodný, zlý a divný

• Jižní Korea Joheunnom nabbeunnom isanghannom (více)

Největší komerční hit tohoto roku a z hlediska divácké návštěvnosti desátý nejúspěšnější film v dějinách jihokorejské kinematografie navazuje na tradici tzv. mandžuských westernů. Tato v zahraničí neznámá a v Koreji zapomenutá kategorie označuje snímky zasazené do prostředí Mandžuska ve třicátých letech dvacátého století, které tematicky odpovídaly americkým westernům. Režisér Kim Ji-un již ve svých předchozích filmech, jako Rány pod pás, A Tale of Two Sisters či A Bittersweet Life (poslední dva byly uvedeny na prvním ročníku Filmasie), chytře mixoval žánry, případně konfrontoval různé stylové polohy tematicky spjatých subžánrů. Tentokrát v akčním dobrodružném spektáklu spojuje inspiraci legendárním eposem Hodný, zlý a ošklivý Sergia Leoneho s dravou nevázaností klukovsky idealizovaných mandžuských westernů a vyprávěcí strukturou současných blockbusterů. (Filmasia)

Diskuze

DaViD´82

DaViD´82 (hodnocení, recenze)

May: Ad ty en titulky... Minimálně v Praze je většina potenciálních tuzemských divácky zajímavých filmů pouštěna i v kopii s anglickými titulky. A cizinci na ně chodí. Ad návštěvnost: Ano, dnes to tak v Koreii je, ale podívejme se kde byli nějakých 10 - 12 let nazpět. Jde to vždy ruku v ruce s kvalitou, šíří nabídky a desítkami dalších faktorů.

CheGuevara

CheGuevara (hodnocení, recenze)

Už jsem se zmínil, že všichni tři jsou neuvěřitelní sympaťáci? No, těším.

woody

woody (hodnocení, recenze)

trailer vypada spickove, tohle si - verte tomu nebo ne - i sezenu.

tombac - takze to stihla hned po priletu. Stastna to zena. (:
Snad bude nyni nasledovat vice komentu s predstihem primo ze zeme zaslibene...

molotov (hodnocení, recenze)

Už nevím, kde jsem to četl, nejspíš na hancinema nebo na koficu, ale na jongsanu a nikde jinde začali asi před pár měsíci (myslím že to byl únor) pouštět korejské filmy s anglickými titulky. Samozřejmě ne všechny a ne ty premiérové. Ale určitá šance tu je.

Adrian

Adrian (hodnocení, recenze)

May: Tiez sa mi to nezda, i vdaka argumentom, ktore uvadzas ty, ale zase, .... zo skunenosti z HKG a Japonska viem, ze tam take robia, tak som fakt myslel, ze uz aj Korejci :) Tak ci tak, si to mozeme tento rok zistit na vlastnej kozi :)

May (hodnocení, recenze)

Adrian: ja nechci nijak zpochybnovat molotovovo tvrzeni, ze na yongsanu je mozne videt film z eng titulkama, nicmene si myslim, ze je to hloupost. Co vim, tak je to v koreji stale stejne jako to bylo pred trema lety. NOVY film, mysleno film pousteny NE Z DVD, proste s anglickymi titulkami nejde. A ani se jim nedivim. Tech par (skutecne par cizincu s ohledem na mnozstvi korejcu), co do kina jde... NEJDE na korejsky film. MLuvila jsem se spoustou cizincu v koreji dlouhodobe zijicich a vetsina z nich za tu dobu nejenze nesla do kina, ale o korejsky film ani nezavadila. Je to celkem... prirozene. Cizinci v cechach taky nechodi na cesky film. A kdyby chteli, anglicke titulky u ceskeho filmu taky uvidi malokde a u maloktereho filmu.

Adrian

Adrian (hodnocení, recenze)

Ohladne DVD - od CJ Entertainment uz je teraz potvrdene, ze film na DVD vydaju na Vianoce. Mimo uz Cannes, bude najblizsou sancou film aj s anglickymi titulkami mozne vidiet na festivale v Benatkach (dost pravdepodobne, i ked organizatori my to zatial este nepotvrdili) a isto bude k videniu v Pusane (jupiiii) (vzhladom na to, ze to uz pojde vtedy v Koreji cez dva mesiace, tak aj mimo neverejne Asian film market projekcie :)

molotov: Ad Yongsan multak - ked sme tam boli my tri roky dozadu, tak ani tie najvacsie multaky premierove filmy s ang. titulkami nehrali (maximalne sme narazili na DVD projekcie starsich /cca 4-5 mesiacov po premiere/ titulov, ktore hrali s ang. titulkami v mensich, prevazne jednosalovych kinach). Je teda prijemne citat, ze sa Korejci v smere priblizenia filmu zapadnemu publiku subezne s narodnou premierou (i vdaka kazdorocne sa zvysujucemu poctu navstevnikov zo zahranicia) rozhodli ich uvadzat hned aj s ang. titlami. V Honkongu je tato prax (i ked tam film ma zname dvojtitulky - mainland China a podtym anglicke) nastastie pre zahranicneho navstevnika zauzivana uz dlhe obdobie. I ked pochopitelne tu to vychdza hlavne z historickeho a geopolitickeho kontextu samotneho HKG.

molotov (hodnocení, recenze)

jenom pro ostatní, tu korejštinu jsme si s May vyřešili přes PM. Byl to takový informační šum.

Saku

Saku (hodnocení, recenze)

May: Zavist je pro me vlastnost, kterou si nepripoustim, ale v tomhle pripade davam vyjimku, tesim na tvuj komentar, pravdepodobne bude prvni :o) Pred par lety bych nerekl, ze se budu tak moc tesit zrovna na korejsky film, ale jak clovek dospiva...:))

May (hodnocení, recenze)

molotov: ty vis, jak je na tom moje korejstina? kolik toho umim nebo neumim? nerekla bych (: Vyrizovani mit samozrejme budu, ale urcite nebudu vyrizovat nic ten den, co upachtena priletim. A i kdybych treba chtela, zvladnu vsechny ty veci dohromady, jit do kina podle me nespolkne az tolik namahy.

molotov (hodnocení, recenze)

Ještě je tu šance, že to půjde v mulťáku v Jongsanu s anglickými titulky. Jinak tomu moc rozumět nebudeš. Já problém s usnutím po příletu teda neměl. Myslel jsem to tak, že budeš asi mít hodně vyřizovaní atd. Tyhle záchvaty nedočkavosti mě už nějak přešly. Na něco se třeba těším, pak to seženu a stejně trvá třeba dva měsíce, než si to potom pustím.

kitano (hodnocení, recenze)

may: Tak to sim ma nepotesila :(. Ale predsa si na to dvd pockam. Holt je to jeden z filmov, ktore si chcem vychutnat v co najlepsej moznej kvalite.

May (hodnocení, recenze)

tombac: ale na treti stranu tomu budu trochu rozumet (:

tombac

tombac (hodnocení, recenze)

Od tohohle ocekavam jedine dalsi Ji-woonuv majstrstyk s uchvatnym audiovizualem.

May: Ty s tim korejskym kinem teda pekne provokujes. :) Ale na druhou stranu to uvidis bez anglickych titulku...

May (hodnocení, recenze)

Mno to sice aano, ale ty nejuspesnejsi filmy vidi maximalne stovky tisic lidi a to uz je neco, v koreji jsou to miliony a ne jeden nebo dva nybrz 10, i 16. Ano, jsme mala zeme (co do rozlohy stejne jako Korea) a ano, mame min populace, ale kdyz se to da do pomeru, tak je to porad nesrovnatelne (: Super uspesnej film v koreji vidi JEN v Soulu tretina populace cele zeme. Uspesny film v CR... par procent. Nicmene jak jsem rikala, DVD zavisi na uspesnosti, minimum je 1 mesic (s tim ze obcas se dostane DVDcko mezi lidi driv neoficialni a nelegalni cestou), obvykle jsou to 4 mesice, nekdy az 6-7.

t_gon (hodnocení, recenze)

May - ja si nebyl jisty, ale u tehle velkych kasovnich trhaku v Koreji to asi uplna rychlovka nebude a budes to mit z lepsi ruky ty. Kazdopadne jsem kdysi o tomhle vydavani kdesi cetl clanek, kde to bylo podrobneji vysvetleno s vydavanim asijskych titulu a kazdopadne tam byl rychlejsi posun na DVD trh oproti zapadnim studiim. Jak dlouho ale trva zivotnost snimku v kine to uz mas lepsi prehled ty. (: Kazdopadne u nas zase tak pravdu nemas, pac u nas je taky publikum prevazne zamereno na tuzemskou produkci a proto se nase filym splhaji na vysoke mista v TOPkach a inkasuji velke trzby. ;)

May (hodnocení, recenze)

kitano: kdepak, tak to nefunguje. Zalezi na tom, jakou uspesnost ma film v kine. Pokud vypadne druhy tyden, trva DVD release ten 1 mesic, ale obvykle jsou to 4 - 6 a nekdy i vic, pokud jde o uspech v poctu divaku, co na ten film prijdou do kina. Coz tohle bude, dam na to krk. Pocitam, ze DVDcko vyjde kolem Vanoc. Stejne jako to trvalo u Lady Vengeance nebo u Bittersweet Life nebo u Dongmakgolu nebo treba u The Host. Az pul roku. Proc by vydavali filmy na DVD, kdyz muzou jeste vesele dal bezet v multiplexech. A ze tam se na korejske filmy chodi.. ne jako u nas (na ceske). molotov: priority bych do toho netahala. Spat stejne nebudu moct a sedet v hotelu u internetu nebo u televize? Ne, uz mam domluveno, ze jdem s kamaradem vecer na film (:

molotov (hodnocení, recenze)

May: no podle mě budeš mít první den jiný starosti, než hledat v programech kin tenhle film. Ale je otázka priorit, a ty máme každý jiný.

kitano (hodnocení, recenze)

t_gon: Tak to si ma velmi potesil. Takze teoreticky uz v septembri si ohmatam nove dvd :)

t_gon (hodnocení, recenze)

kitano - tam je to tusim rychlovka. Zadne pulrocni prodlevy jako u zapadni distribuce. Casto je to otazka nekolika malo tydnu a nektere tituly snad 2 tydny po kinopremiere slapaly na trh...
May - tak at se ti tu jeste ten mesic nejak libi. I kdyz skoda, ze KoreaHouse uz asi nestihneme.(:

kitano (hodnocení, recenze)

May: Netusis, kolko trva, kym sa v Korei film dostane po premiere na DVD?

May (hodnocení, recenze)

Vzhledem k tomu, ze premiera je 17. 7. a ja priletim 3. 8. odpoledne, vecer asi kino zvladnu, rekla bych (:

t_gon (hodnocení, recenze)

Trailer je stylovy a pokud se jeho dynamika a tempo alespon z poloviny protlaci do filmu, tak tech 138min nebude na skodu. Stejne jako kitano ocekavam hodne. ;) May - prvni premiera v Koreji? (:

May (hodnocení, recenze)

Oficialni delka je 138. TAK to pobezi v korejskych kinech, takze pochybuju, ze by nejakych 120 minut ovladlo DVDripy, kdyz existuje dalsich 20 minut filmu, ktere lidi povetsinou videt chteji. A ja je uvidim prrrvniiii, haaa haaaa! Heeec, heeec~

kitano (hodnocení, recenze)

No z jeho doterajsej tvorby (Tale of two sisters, A Bittersweet life), y som povedal, ze tento reziser presne vie, co chce spravit. Ale aj tak, necham sa prekvapit. Ale ocakavania su holt obrovske. Oficialna stranka http://www.3nom.co.kr/main.html

Tsunami_X

Tsunami_X (hodnocení, recenze)

Zajimavej pel mel. Akorat mam pocit, ze ten reziser nezna miru. Hlavne at to zas nema 140 minut.

Tahle země není pro Arnolda

Tahle země není pro Arnolda

13.07.2011

Po skandálu, na který se už mezitím téměř zapomnělo, Schwarzenegger tvrdil, že svůj návrat na filmová plátna odkládá. Ukázalo se, že ne na dlouho. Studio Lionsgate oficiálně potvrdilo, že… (více)

Nej filmy roku 2008

Nej filmy roku 2008