Arka

• angličtina The Ark
Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi
Polsko, 2007, 8 min

Neznámy vírus zničil takmer celú ľudskú populáciu. Preživší ľudia unikli do mora hľadať neobývané pôdy. Tak začína hromadný odchod pod velením jedného človeka. (pugs)

PauloZ

Výborná věc. Depresivní, ale naprosto skvělá a atmosférická. Temný a originální vizuál postav velice chválím. Poláci se nám nějak rozjeli a musím říct, že na výbornou. ()

Krissty

Sci-Fi rozhodně nepatří k mým oblíbeným filmovým žánrům, ale tenhle snímek dopadl lépe než bych čekala. Co se týče animace, tak mám velmi smíšené pocity. Prostředí bylo znázorněno úžasně a krásně.. Na druhou stranu lidé mi připadali odpudiví a nechutní.. To je ale asi to jediné, co můžu vytknout. Příběh je vynikající a pointa ho dělám neobyčejným a originálním. Těch 8 minut uteklo neuvěřitelně rychle :).. (Shlédnout můžete zde.) ()

hous.enka

Atmosféra, že by se dala krájet, a výborný závěr dělají z tohohle animáku lehce, i když vlastně nesmírně těžce depresivní, nadprůměrný snímek. Obešla bych se tedy bez toho vleklého začátku, ale jak pak ta postava vystoupá po žebříku, tak je to supr. Měl kliku. Hustý. ()

Hannibal92

Moc pěkná depresivní atmosféra, moc pěkná animace i detaily a příběh hluboký i v 8 minutách, bez jediného slova. Prostě takhle si představuju povedený krátkometrážní film. ()

m@rz

Fakt povedené. Chvíli trochu "nudné", ale konec je fakt dobrý. Obdivuji, když někdo dokáže v tak malém čase ukázat tolik. ()

Skip

Krátký animovaný film, který má slušnou postapokalyptickou atmosféru a velmi překvapující pointu. Určitě stojí za zhlédnutí. ()

togaf

Zas tak ohromná deprese to není. Atmosféra a hudba je fajn, ale konec tak trochu zpětně ničí začátek. Na osm minut to "pobaví", mít to osmdesát, tak se pokusím zastřelit klikou od dveří. ()

fmash

I řekl Hospodin Noemu: „Vejdi ty a celý tvůj dům do archy, neboť vidím, že ty jsi v tomto pokolení jediný můj spravedlivý.“ Stoprocentní to není, ale opravdu povedené ano. 4½. ()

easaque

-3* krátkometrážní sci-fi? Kdepak jen si na ní hrají a pokoušejí nám odpovědět na otázku, zda má smysl žít, když není cesty ven. Vizuální stránka je roztodivná, i když své kouzlo má a s formou to není o nic lepší. A i když je tajemná atmosféra budována dobře, tak dávám slabší známku a kdo chce může zkouknout přímo tady. [ PŘÍBĚH: 1 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 0 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

SallyZen

Hodně povedenej krátkometrážní film. Jonkajtysovi se povedlo tu "vymřelou" atmosféru v čele s Quijoteovským hrdinou vykreslit bravůrně. Dokázal určitě v nejednom z nás vyvolat nějaké ty myšlenky o konci světa. Hodně tomu taky dodávala hudba, která je výborná. Konečná pointa velice originální, což je moc fajn, jelikož není lehké natočit něco originálního. 85% ()

Rocky88

Ti Poláci jsou ale oškliví :) Zajímavý počin. Určitě to není bezhlavé vršení lehce depresivních obrázků za každou cenu. Nicméně pointa je dosti odlehčující (vzhledem k tomu, co se dělo předtím), takže nějaká ta deprese odpadla. ()

mr.filo

Opravdu jsem se na to díval s nechutí. Nepřirozené pohyby, hrdina má depku na maximální úroveň a nos přes celou tvář. S odstupem času to není až tak špatný, a má to dvojitý překvapivý závěr. ()

URBAN

Nato že to dělali poláci je to vážně skvělé , ale bohůžel pro mě nic neříkající ( 9.4.13/MAC ) ()

Estrellita

Těžký film s výborným dopadem na psychiku - přestože trvá jenom 8 minut, dokáže pozvat diváka do děje, vystrašit ho, nechat ho pocítit beznaděj, kterou je tenhle film naplněný až po okraj a pointou všechny tyhle pocity ještě prohloubit. Opravdu povedené dílko. 78% ()

DaUr

Skvělá atmosféra, vytvořená hudbou a temnou animací, a příběh, jehož zakončení je tak překvapivé, až je téměř zbytečné. Ale i tak skvělý kraťas, po kterém se těžko věří, že stejný autor vytvořil i o kategorii horší Legacy. ()