Pan Magoo a animovaný svět

• USA Totally Tooned In (více)
USA, 1999, 25 min

Bláznivé kousky pana Magooa a jeho přátel.

Šesťdesiatpäťdielny animovaný seriál určený najmenším divákom vyprodukovala v roku 1999 televízna spoločnosť Columbia Tri-Star International Television (v súčasnosti Sony Pictures Television International). Vznik seriálu inicioval výkonný producent Rob Word, ktorý došiel k záveru, že knižnica klasických animovaných rozprávok o pánovi Magoovi nie je dostatočne zužitkovaná. Skontaktoval sa s Jerrym Beckom, ktorý pomáhal skompletizovať a zostaviť „rodinné animované striebro“ z 30. až 50. rokov. Hviezdou seriálu sa mal stať groteskný krátkozraký pán Maggo, ale problém bol, že príbehov bolo len 52, a tak ho museli do ďalších 13 epizód doslova „retransplantovať“. A hoci spoločnosť Columbia vlastnila animované filmy s postavičkou titulného hrdinu, nemala práva na použitie jeho mena v názve seriálu, preto seriál dostal v angličtine názov Totally Tooned In. Po reštaurovaní klasických animovaných filmov tak vznikol seriál v najvyššej vizuálnej kvalite. (oficiální text distributora)

Potjoc

Kompilace klasických grotesek z 30. až 50. let. Pan Magoo mě zas tak moc nepobavil, nevnímal jsem děj. Pak tu byl Scrappy, který byl stejný jako Silly Symphonies od Disneyho. Pak ostatní seriály třeba Lišák a Havran, tak ti se zas tolik nelíbili. Nevím proč jsem měl takový pocit, ale u některých z těchto segmentů bylo pro mně (jak už to tady, již smazaný příspěvek, napsal), trapný humor, dvojsmyslný, přehnané násilí. A to přitom, mám moc rád seriály typu Looney Tunes. Nevím proč jsem to tak vnímal, ale zatímco se na tohle už nepodívám, tak Looney Tunes mě doposud baví. ()