2012

• USA 2012
USA, 2009, 158 min (Alternativní 151 min)

Režie:

Roland Emmerich

Kamera:

Dean Semler

John Cusack, Amanda Peet, Chiwetel Ejiofor, Thandiwe Newton, Oliver Platt, Tom McCarthy, Woody Harrelson, Danny Glover, Liam James, Morgan Lily, Zlatko Burić (více)

Před mnoha staletími po sobě Mayové zanechali kalendář, končící datem 21. 12. 2012. Proroctví, spojené s vizí katastrofy biblických rozměrů, potvrdí i indický vědec, zabývající se globálním oteplováním. Kvůli silné sluneční erupci zmutovala neutrina a v zemském jádru se začíná extrémně zvyšovat teplota. Představitelé všech vlád světa začnou realizovat tajný záchranný plán. V Číně zahájí stavbu zvláštních modulů, v nichž může katastrofu přečkat několik tisíc vyvolených. Lidstvu jako celku však nejsou dány rovnocenné šance. Na jakousi obdobu Noemovy archy si mohou zakoupit vstupenku jen ti, kteří zaplatí miliardu eur. Od současnosti do inkriminovaného data sledujeme stále hrozivější katastrofy a osudy několika povahově i sociálně rozdílných hrdinů. Mezi nimi dominuje čestný černošský vědec Adrian, pracující pro vládu, a neúspěšný spisovatel Jackson Curtis, který náhodou objeví pravdu a pokouší se se svou rodinou dostat mezi vyvolené. Nechybí však ani černý americký prezident, jeho dcera a cynický poradce, či ruský magnát s mladou milenkou... (TV Nova)

Diskuze

BenS

BenS (hodnocení, recenze)

Mladší žena, v autobuse, stejně starým kamarádkám: "Podívejte se na ten novej film 2012, fakt. Ten režisér to úplně dokonale vystihl. Nádherný zpracování. A fakt vidíš, jak se ty lidi k sobě chovaj. Teda jako myslim, že to není pravda, ten konec světa, ale nevíš. Nemůžeš furt čerpat ropu, tam pak bude díra, víš?" (omlouvám se, že kradu to, co jsem sám neslyšel)

svopex

svopex (hodnocení, recenze)

Jednoduchý děj, hned od začátku je jasné, jak vše dopadne. Krasné apokalyptické scény, provedené do nejmenších detailů. Trochu lituju, že jsem to neviděl na velkém plátně v kině. Hrdina měl v tu chvíli štěstí asi nejvíc ze všech na celé planetě. Sem tam humor, někdy povedený, nekdy méně.

TomikZlesa

TomikZlesa (hodnocení, recenze)

2012 - 30 posledních minut = luxus, ale ten konec tam bohužel je, a to jeden z nejvyjebanějších co sem kdy videl

acn (hodnocení, recenze)

Jo a ktomu přiletí Japonci se supervzducholoděma a všichni se zas štasně zachrání :D /// hezke :DDD

Rocko

Rocko (hodnocení, recenze)

Yangus

Yangus (hodnocení, recenze)

A co natočit druáhej díl? ty lodě přistanou v Africe nebo někde kde se dá žít a rozjede se pořádná destrukce před kterou není úniku a na závěr přiletí obří meteorit a zničí totálně planetu.

acn (hodnocení, recenze)

Tak samo,od Rolanda čekám jen destrukci :) 2Sam : Tak Yellowstone byl fakt hodně luxusní,ale moc krátký :)( Přihodit trošku více sopečných pum? do okolí a poničit ještě něco .. :)))

Foxhound#1

Foxhound#1 (hodnocení, recenze)

Tak většina lidí se určitě shodne na tom, že ten film je hlavně o efektech.

acn (hodnocení, recenze)

TF2 v kině viděl,imho tu scénu v lese troufl Vatikán a LA.Jde jen o úhel pohledu,tobě se to nelíbilo třeba právě kvůli toho že tam nebyla velká pranice :-P

SamFisher (hodnocení, recenze)

Jasně taky si zajdu, ale vypadá to tak moc kresleně, ve 3D to ale musí vypadat dobře

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Byl jsem na 3D ukázce a působí to setsakramentsky reálně ;-) Vyrazit do IMAXU na celý film bude povinnost.

SamFisher (hodnocení, recenze)

Avatar na mě působí nejvíce digitálně, ta džungle je hodně kreslená když už to tak mám říct, ale na 3D je to asi nutnost

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Tak krom (známých záběrů) Avatara všechno působí digitálně, s tím nic nenaděláš.

SamFisher (hodnocení, recenze)

Byl jsem na ni v kině a líbila se mi, ale rozhodně nebyla tak složitá jako zničení LA. BTW mi se zase v TF zdála trochu digitální ta letadlová loď, ale to by jsme už byli moc malicherní.

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Scénu souboje v lese v TF II po trikovém stránce netroufne nic (pokud jsi na nich byl v kině). A jinak Baye nemám rád a jeho 360 šílenosti mne zas tak moc neberou.

acn (hodnocení, recenze)

SamFisher : Pochop,kamera dělala i jiný pohyb než pernamentních 360 a Johník měl tolik drzosti a nedostal se do Mayského nebe a zase zpátky :)

SamFisher (hodnocení, recenze)

No já nevím ale zničení LosAngeles bylo snad nejdetailnější počítačové zpracování jaké jsem viděl, nevím jestli podobnou scénu najdeš v Transformers

Arachneuss (hodnocení, recenze)

Protože TF měly ty triky vypreparované do posledního detailu a akční scény neuspávaly. A hlavním postavám jsem nepřál každých deset minut zemřít.

Ryan97

Ryan97 (hodnocení, recenze)

acn : transformery bych sem moc netehal nebo se to tu zas rozbehne hadka na padesat stranek(viz diskuse tf 2)

acn (hodnocení, recenze)

arachneuss : Zvláštní,mluvíš zde o dementnosti tohoto filmu a přitom Transformerum vlepíš 3,resp. 4 hvězdy ..

Arachneuss (hodnocení, recenze)

V kině jsem na tom byl a moc to tedy hodnocení nepomohlo :-D I v kině je to stále dementní film.

!TOx!C!

!TOx!C! (hodnocení, recenze)

SamFisher přesně tak.. kdybych to viděl doma tak tomu dám max dvě místo čtyř ;)

SamFisher (hodnocení, recenze)

goodnic jestliže se na to ti lidé dívají doma na nějakou R5 verzi tak je jasné že tomu dávají horší hodnocení protože si to nemůžou tak užít jako v kině

lucifer66

lucifer66 (hodnocení, recenze)

Trocha lepši katastroficky film na rozprávkový spôsob, detské správanie "národov" na americky spôsob, s trocha urýchlenie posuvom kontinentov.

Zemřel herec George Segal

Zemřel herec George Segal

24.03.2021

Emmerich chystá další katastrofu

Emmerich chystá další katastrofu

25.06.2016

S trojkou Dne nezávislosti to zatím nevypadá moc růžově, i kdybychom se jí ale dočkali, Roland Emmerich nejdřív natočí sci-fi Moonfall. Studio Universal film popisuje jako kombinaci 2012 a Blízkých… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Den nezávislosti 2... a 3?

Den nezávislosti 2... a 3?

14.11.2009

Tenhle Emmerichův trik už známe. Pokaždé, když chce přitáhnout pozornost k novému filmu, vytasí se s řečmi o pokračování svého největšího hitu (Vin Diesel podobně používá bludy o dalším Riddickovi).… (více)