Helena Altmanová je sympatická profesorka francouzštiny a literatury na gymnáziu. Patří k oblíbeným pedagogům, díky zdravému nadhledu si rozumí se studenty i kolegy ve sborovně. Zato její soukromý život je plný překvapení. Soužití v jednom bytě s bývalým manželem, úspěšným spisovatelem Karlem, problémy ovdovělé sestry Kristýny, manželské karamboly syna Adama i pozdní lásky babičky Alžběty - to všechno Helenu zaměstnává natolik, že jí na vlastní život a vlastní city jaksi nezbývá čas. A přesto jednoho dne přijde to, co obvykle přichází, když už jsme na sny rezignovali. Helena se za pohnutých okolností seznámí s lékařem záchranné služby Františkem. A úplně normálně a naplno se zamiluje! Začíná bouřlivý příběh plný vášně, rozchodů a návratů, v němž vztah zamilované dvojice plánovitě či neplánovaně komplikují jak partneři, tak další členové rodiny. Na otázku, kde hledá náměty, scenáristka a režisérka Marie Poledňáková odpovídá: „Je to jednoduché, náměty leží na ulici, stačí se shýbnout,“ ale vzápětí dodává: „Já už jsem si plánovala jen bezstarostné užívání života, těšila se na cestování, na nové zážitky a objevy. Opravdu jsem neměla zájem chodit po ulici, natož se shýbat! Jenže pak tam leželo … NĚCO… čemu neodoláte, co musíte uchopit, musíte do toho jít, bezhlavě a naplno. A to byl začátek projektu Líbáš jako Bůh. Už léta jsem nepsala tak rychle a spontánně. Inspirací mi byly situace, které se odehrály dnes, včera nebo před třiceti lety a na které nikdy nezapomenu,“ přiznává se autorka této úspěšné české komedie. „Ve scénáři se otiskly moje zážitky, příběhy přátel, kamarádů i dětí a dokonce i situace, jejichž tvůrcem je můj vnouček.“ V hlavních rolích Kamila Magálová, Oldřich Kaiser, Jiří Bartoška a Eva Holubová. (oficiální text distributora)

SheldonShamy

Jedním slovem = ÚŽASNÉ!!! Konečně po dlouhé době česká komedie, na kterou se dá dívat a nejen to - celou dobu se smějete! Samozřejmě nechybí úžasní čeští herci a jejich dokonalé výkony. Existuje ženská, které se to nelíbí? ()

ndee

Po dlouhé době jsem se odhodlal podívat na nějaký CZ film z poslední doby. Po shlédnutí tohoto paskvilu mám zas na dlouhou dobu vystaráno. Jedna pecka za to, že to nebylo tak trapný jako Kameňák pana Trošky. ()

Crybaby

Bezpointová zlátanina všetkého možného ale aj napriek tomu som sa občas z chuti zasmial. Celý film ma štvala čeština Kamili Magálovej ktorej to veľmi nešlo a podľa mňa mala ostať pri slovenčine. Ako komédia na nudný večer celkom v pohode, ako plnohodnotný film na zážitok sa to hodnotiť nedá. 7/10 ()

mai

Film celkem o ničem, jediný kdo to zachraňoval, byl Eva Holubová se svým tesákem...A ještě něco...jakoby nebylo dost českých hereček -.- proč sakra obsazují Slovenky do ČESKÝCH celovečeráků. A když už si do českého filmu obsadíme nějakou tu Slovenku, NEMUSÍ hned mluvit Česky, zvlášť když to neumí... vadí mi slovenský přízvuk v češtině. A myslím si, že samy herečky ani neví, že takto komolí čj. -.- Ale co už ;) ()

benedict

Musím dát dvě hvězdy navzdory převitalizované Kamile,které chybělo už jen koště s hippie kytičkama,a to kvůli šarmantní pijavici Bartoškovi,dále natolik otravné Holubici,až jsem si chvílema přála nebýt ženou,Martičce Issa coby nasrané podváděné snaše a jediné uvěřitelné scéně v celým podělaným filmu: ,,Na to ti sere bílej tesák!" ()

lobo87

Česká "komédia", pri ktorej som sa nezasmial, nefandil som hrdinom (vlastne som ani nevedel komu treba fandiť) a neustále gýčové smsky mi vyslovene vadili... 45% ()

Gortyna odpad!

Kousek před mýma očima na obrazovce v autobuse na francouzské dálnici se odehrávalo TOTO. Nebylo před TÍM kam utéci. Zase má cestování autobusem s videem hodně do sebe. Copak by se jeden sám a dobrovolně díval na "odpadkový" film? ()

kubilov

Když má člověk hodně blbou náladu, tak jí Líbáš jako Bůh možná zvedne, ale vážně jen možná. Zvláštní příběh dvou propletených manželských dvojic, ve kterém vynikají snad jen Bartoška s Kaiserem, kteří si z toho ale dělaj prdel, přesto jednoznačně zastiňujou vrcholně nesympatickou Magálovou a zbytek ostatních. Hold klasický podprůměrná komedie s pár vtipama. ()

Reiner odpad!

Ne, ani toto dílo nemá s filmem nic společného. Strašné je všechno. Od "výkonů" herců, přes scénář i režii. Nikdy více. ()

ofu

Moc vtipu tam nebylo, ale že by mě to nějak zvlášť rozčilovalo, tak to taky ne. Obyčejný, ničím neoslovující film, místy lehce do trapna. ()

ostravak30

Tak jsem si pročítal komentáře kolegů pode mnou a trošku nevěřícně zírám. Neříkám, že jsem byl filmem nadšený, ale podle mě si zaslouží vyšší hodnocení. Za prvé za kvalitní herecké obsazení. Například Jiřího Bartošku já pořád vidím spíše jako drsňáka jako ve filmu Bolero a podobných snímcích a tak mě jeho proměna v celkem ironicky vtipného bývalého manžela hlavní hrdinky, přišla nesmírně zajímavá a nápaditá. Podle mě mu role hodně sedla. A další herecký koncert sledujeme v podání Oldřicha Kaisera. Škoda jen, že nehrál a nehraje více. Já to považuju, za jeho velký návrat a ve velké parádě. A o Evě Holubové asi nemá moc cenu nic říkat. Je to prostě jedna z našich nejlepších hereček. Líbí se mi hudba a scénář. Je jednoduchý, ale ne zase moc, takže je zajímavý a docela vtipný. Nemůžu říct, že bych se u snímku popadal za břicho, ale zasmál jsem se. Nenáročná, celkem vtipná oddychovka. Proč ne? Na lva to není, ale filmy se přece netočí jen kvůli soškám, ale hlavně kvůli divákům. A ten divácký v kinech byl obrovský. Tenhle snímek byl jedním z nejnavštěvovanějších toho roku a já se tomu nedivím. ()

koza3

Tak Líbáš hako ďábel jsem viděl před lety a teď jsem sjel první díl téhle šílené frašky. Někdo se tam fakt snažil z toho něco vykřesat, všechny ty emoce, hudba, dramata k tomu vybízí, ale vůbec to nefunguje. Je tam tolik balastu a nevkusu, že si to zaslouží maximálně tu jednu hvězdu. ()

Jamall odpad!

Z tohoto "filmu" jsem si odnesl následující ponaučení - Už nikdy nebudu mamce dělat radost pozváním do kina! ( a když už,tak film vyberu já ) ()

mr.sulas odpad!

Nechci tomuto filmu upírat příliš mnoho,ale jinak to nejde.Tam nebyl filmový duch ani na tu jednu hvězdičku!Strašné! ()

česnek

Už název filmu byl vybrán nevhodně - je z náboženského hlediska velmi urážlivý a pokud vím, tak tento obrat se používal pouze v 80-tých letech v řadách lelkující omladiny rekrutující se z dětí výše postavených soudruhů. Po shlédnutí plitkého filmu "Jak se krotí krokodýli" jsem se obával naprostého uměleckého vyprázdnění paní autorky a připravoval jsem se na nejhorší. Už z toho důvodu jsem byl potěšen tím, že tento film již má poněkud vyšší úroveň. Není v něm tolik hluchých míst - stěžejní příběhové zápletky jsou přemostěny smysluplným dějem, komické vsuvky působí zábavně, řada z nich je sice notoricky známých a použitých v jiných filmech, přesto pro své zařazení v pravou chvíli nepůsobí až tak trapně, jak by se na první pohled mohlo zdát (např. když se herec podívá na hodinky a tím vylije obsah kelímku, který drží v ruce). Hlavní zápletka je nevěra všeho druhu, ve všech formách a všech generací, což poněkud degraduje celý film. Ve starých dobrých filmech Marie Poledňákové např. "S tebou mě baví svět" se autorka nevyžívala v nevěrách, o to víc se soustředila na běžné rodinné starosti zejména týkající se dětí, které dokázala velice vtipnou formou vyjádřit. Když už paní Poledňáková řešila vztahové problémy, jako např. ve filmu "Jak vytrhnout velrybě stoličku", soustředila se na pohled dítěte, který dokázala interpretovat velice působivým způsobem. Ve filmu Líbáš jako... (ani nejsem schopen takto malomyslný název filmu dopsat) se soustředila na nevěru jen pro nevěru, což samo o sobě není s to vygenerovat příběh, který by byl schopen oslovit diváka na delší čas než jen ten, který stráví sledováním tohoto filmu. Protože comeback režisérky Poledňákové, resp. úroveň jejích filmů z poslední doby má vzestupnou tendenci (možná kvůli hodně nízko položené laťce v podobě oněch Krokodýlů), tak se těším na další její filmy, pokud budou. ()

yarghoul

A víte co? Je mi jedno, kolik bylo ve filmu product placementu a že umělecky to nebylo nic moc. Ale já se bavila až do závěrečných titulků včetně. Lucka Bílá jako "romská útočnice" byla vtipná. Ten film mě dokázal rozesmát a klidně si ho pustím ještě jednou. Takže na hodnocení "odpad" sere bílej tesák a já dávám za 4*. PS pro odpůrce tohoto filmu: Na české kinematografii je krásná ta rozmanitost. Pokaždý vás nasere jinej film ;-) ()

Zemřela režisérka Marie Poledňáková

Zemřela režisérka Marie Poledňáková