Smerfetka88

Velmi dobrý snímek, který se mi líbil především tím, jak průběh děje gradoval. Mělo to hlavu i patu a hodně dobře to ukazovalo, jak je snadné někoho zmanipulovat. Pouštěli nám to v hodině psychologie a můžu říct, že tenhle film mi dal víc, než celé skripta popsané o tomhle tématu. Doporučuju.... ()

venca206

Tak tohle byl výbornej zážitek! A že se lidi dají lidé zmanipulovat i v dnešní době? Jistě, Amway a podobné firmy jsou na tom dokonce založeny! Ale to jsem odbočil.. Doporučuju, každýmu kdo má alspoň trochu vkusu.. ()

fantomas19

Nemecká dráma z tohto roku (2008) je o školskom týždennom projekte na hodine autokracie. Režisér Dennis Gansel nás zavedie do triedy obľúbeného profesora Rainera Wengera (Jurgen Vogel), ktorý sa snaží presvedčiť mladých študentov o nebezpečnosti a blízkosti autokratických podmienok v spoločnosti. Postupne vytvorí z triedy modelovú skupinu "Vlna" s vlastným logom, pozdravom, vodcom a uniformou. Projekt žiakov zaujme intenzívnejšie než by bolo vhodné pre školské účely, a s prispením vonkajších okolností a vzťahov sa skupina rozrástla a jej členovia, vzájomne podrporovaní, smerovali rýchlym a pevným krokom k prekročeniu hranice slušnosti, k prvým formám malej kriminalite a prvým prejavom diktatúry. Z nesmelých žiakov sa stávali zanietenci skupiny, vzájomná podpora vyvolávala strach u všetkých ostatných. Záverečný prejav vodcu, učiteľa, a nešťastný koniec zhromaždenia, bol doživotným zážitkom na vlastnej koži pre všetkých zúčastnených študentov. Film, natočený podľa skutočných udalostí, ukazuje, ako ľahko v dnešnej dobe dokážu nastať podmienky pre vznik extrémnych skupín, ktoré v začiatkoch nemajú vôbec širšie rozmery a parametre, ale už pri vzniku sa dajú odhaliť prvky ohrozujúce slobodu a demokratické zriadenie akéhokoľvek zoskupenia. ()

andulasafarova

Jednu hvězdu musím strhnout kvůli učiteli-že by se zarytý anarchista nechal opít mocí své autority... budiž, ale ve filmu to moc vykreslené není. ()

BrianStorker

Nádherná psychoilogická sonda do jednoduchosti manipulace davu, kterou tak bravurně uměl ovládat Adolf Hitler. O významu filmu netřeba psát, je zde toho napsáno dost. Snad jen - nikdy nedopusťme, aby se dějiny opakovaly. Velmi si cením, že snímek natočilo právě Německo. Skvěle natočený film podle skutečné události. Posledních deset minut by zasloužilo standing ovation. Bravo! ()

Zmeo

Jak velká je hranice mezi vládnutím a ovládnutím. I dnes vhodně podaná ideologie dokáže zfanatizovat jinak racionálně uvažující jedince. ()

MaryLynn

Výborný. A vy si myslíte, že v Německu už nemůže být diktatura? "Vlna zaplaví od zítřka celé Německo!" "Ano!!" Nemělo to chybu. ()

Amynka

SPOILERYNo ty vole!!!!Já jsem úplně rozhozená!Tohle byla síla!!!Já jsem fakt uvěřila,že ten učitel to začal taky tak brát vážně a čuměla jsem jak blázen!A vzápětí se ukázalo,že to tak není,ale co se stalo potom...ten kluk to žral až moc od první hodiny, to mi bylo jasný,ale že se nakonec zabil...síla!!Ale nejen to...ten film je děsivej už jenom proto,že se něco podobnýho vážně stalo...Každej na začátku tvrdil jak nesnáší nácky a jak se za svojí historii styděj a pak jak se chovali...No mazec a ta závěrečná část v tu sobotu jak se sešli a jak se ten učitel choval jak Hitler a oni k němu vzhlíželi a všichni v těch košilích fanaticky poslechli na slovo, co jim řekl..děsivý..silnej film!!!Dostal mě a samozřejmě ho doporučuju!100%Jo a ještě něco,jako holka musím dodat,že ten učitel byl fakt sexy:-) ()

sigi2

Všetci si podvedome myslíme, že už sa to nemôže stať. Že NÁM už by sa to nestalo. Že sme sa už predsa z histórie poučili, že demokracia je príliš zakorenená, že taká zhoda historických okolností tak ľahko nenastane. Bullshit. Takých ako Tim sú milióny, ochotní počúvať, hľadajúci zmysel svojho plytkého života, ochotní za tú "správnu vec" položiť aj život. Niekto by povedal, že je ten záver prehnaný a že znižuje hodnovernosť celého filmu. Nie je. Timovia naozaj žijú okolo nás. Len ich nevidíme. Preto je ten film tak mrazivý. Lebo sa to ľahko môže znova stať. A asi aj stane. ()

celticek

Tak po Romper Stomper a Führer Ex jsem shlédl Vlnu. Z tohoto triptychu si troufám tvrdit suverénně nejlepší. Závěr filmu hustě graduje. Je celkem jednoduché se namotat, stačí charisma, disciplína, vytěsnit ty odlišně smýšlející a už to jede.. ()

TaNya_

Dost drsný, když si to člověk představí v realitě. A přitom to začalo tak nevinně. Finále se opravdu povedlo. ()

Maniik88

Tento film bude aktuálny vždy. Som rád, že motív spracovali Nemci a že tým vlastne film dostal šťavu, vďaka neštastnej minulosti krajiny. Na môj vkus tomu prepadli príliš skoro a razantne a tak to bolo pre mňa ťažšie uveriteľné, ale finále stálo za to. Pekná reč učiteľa a vyvrátenie výroku zo začiatku: "dnes už predsa v Nemecku nemôže vzniknúť žiadna diktatúra, či fašizmus". Herci fajn, spracovanie tiež, poučný film. Ľudia si akosi nevšimli, že sa EU a celý západ uberá cestou autokracie a že mnohé krajiny praktizujú fašizmus. Všetci s alternatívnym názorom sú utláčaní, politici veria, že sú niečo lepšie, postupne nám obmädzujú slobody a drvivá menšina vládne väčšine bez toho, že by mala tá väčšina akúkoľvek možnosť zmeniť dianie. Všetko je to zabalené do pozlátka a tak ovčania spokojne bekotajú a nevšímajú si, že sedia v hrnci, ktorý začne pomaly vrieť. ()

Megynka

Myslím, že v reálu by to trvalo asi o něco déle, ale jinak věřím tomu, že nějak takhle by to opravdu probíhalo. Hodně realistický film. ()

joelly01

Driv jsem "Die Welle" zrala jako prase. U prvniho shlednuti jsem poulila oci a radostne placala rukama. Od te doby jsem to videla jeste nekolikrat, naposledy ted v sobotu a kupodivu me ten film zacal v kontextu doby strasne stvat. Co mi na nem driv prislo silne (jak snadne je zmanipulovat lidi) mi ted prijde tak trochu ironicky smesne. Ma velka "oblibenkyne", Jennifer Ulrich, ty frustrovane a uvedomele kravy fakt umi! I zde se mi pri pohledu na ni otvirala kudla v kapse (stejne jako v "Diaz"). ()

hazdrova

Učiteľ chce ukázať žiakom nebezpečenstvá autokracie a sám pri tom jednu vytvorí. Páčilo sa mi to, ku koncu to však strácalo šťavu. Aspoň, že sa jeden z nich nakonci odstrelil, inak by to bola celkom nuda. 3,2* ()

ForGump

Poučilo se lidstvo z minulosti? Jsme s ní vypořádaní? Rozhodně to tak nevypadá... A jak vidno, historie se může opakovat velmi snadno a rychle, stačí jen drobný impuls... Hoooodně depresivní až děsivý film o tom, co v lidech stále je, jenom je to skryté. Doufejme, že se to nedostane znovu masivně na povrch... 70% ()

ANTYCHRYST

Jak jednoduché je zmanipulovat dav.. Dát jim nějaký společný cíl.. myšlenku.. a jak jednoduché je aby se to zvrtlo.. Začátek je zdlouhavý.. ale jak se objeví bílé košile začíná to nabírat na obrátkách.. Hodně znepokojiva situace takhle ovládnout dav.. 75% originální námět ()

Plastík

Scénář filmu jasně ukázal, jak málo stačí k něčemu. Filmy by měli býti takové. Vypovídat. Ale na druhou stranu je otázka: Nenavádí? Vždyť přece není možné, nebo se mě spíše tomu nechce věřit, aby během týdne jeden člověk vytvořil takové hnutí. Jenže skutečnost je taková, že to možné je. Asi jsme moc naivní a spokojení. ()