kabul

Až sa mi nechce veriť, že ide o film podľa skutočnej udalosti. Dokonale vykresľuje to, ako je jednoduché zmanipulovať masy ľudí vo svoj prospech. Rozhodne stojí za pozretie. ()

Burrows

Opomenu-li fakt, že mně jde proti mysli, že během několika málo dní, necelého týdne se nechá třídní kolektiv zmanipulovat autoritativním vůdcem do podoby, jaké jsme byli na konci filmu svědky, tak jde o film s přesně vykreslenými charaktery a námětem, který musí zaujmout každého. Zpočátku jde o pouhou hru s vlastním pozdravem, oblečením a pozdravem učitele - vůdce, posléze se z "die welle" stává opravdová síla schopná nevídaných věcí. Tímto směrem rozhodně cesta nevede. Rozhodně by bylo zajímavé uskutečnit tento experiment u nás. Nebo radši ne. ()

Maxmilian

Začátek jako pokus. Konec jako tragédie. Velký obdiv Německu a hlavně režii, že dokázala stavět na vlastní historii. Pokus, zda lze žít v diktatuře i dnes, je velmi reálný. Vždyť takové skupiny jsou všude, různé sekty, různé spolky. Bylo jen otázkou času, kdy se něco podobného dostane na veřejnost. Šikana existuje všude, bylo už natočeno mnoho filmů, ale že by se Němci pustili do filmu o své minulosti? Něco překvapivého. Film měl celou dobu náboj, je to tím, že šlo vše ráz na ráz (ve skutečnosti by se to asi za týden nezvládlo, ale je to přece dle skutečné události, tak asi ano), jen konec byl docela průhledný. Ale velký obdiv si 5* zaslouží. ()

Pepeto

Skvelý príklad a ukážka toho, ako sa dobrá myšlienka jednoty a spolupatričnosti dokáže vymknúť z kontroly a smeruje nakoniec proti ľuďom samotným...pri sledovaní som sa ani chvíľu nenudil, to nehrozilo...skvelý výkon Jurgena Vogela, ako aj všetkých mladých protagonistov, hlavne Maxa Riemelta, u mňa známeho z Napoli...Nemcom proste filmy idú, hlavne tie "nemecké"... ()

DJ Kritik

Mladí, niekedy podceňovaní, alebo prehliadaní spoločnosťou, nedocenení rodičmi, alebo len sklamaní to sú najlepšie typy pre manipuláciu. I v dnešnej dobe dokáže skupinka ľudí rozvíriť hladinu diania. Je tu skoro detailne ukázané, akým jednoduchým spôsobom môže vzniknúť extrémizmus. A eho šírenie, či už nátlakom, alebo ohúrením je ako vlna. ....... ... . ..... ... .... ..... ... .... .... Akcia: ** Reálnosť:**** Vtiahnutie do deja:**** ()

matoPXB

Pekný príbeh o nebezpečnom pôvabe autokracie, o ľudských slabostiach, ktoré (zdanlivo) lieči, a o tom, ako sa ľudia vedia zmeniť. Film poukazuje aj na ľahkú manipuláciu s mladými ľuďmi. ()

Pavlunka

Na co chtěl tendle film ukázat? Na to že německo nikdy nepřestane být ve víru fašismu??? Jak bylo na začátku filmu řečeno:,,Neměli bychom se stydět za naše předky" Já myslim že by se za ně stydět měli. Film ušel...brala bych to jinak kdyby to načil jiný stát ale od německa mě to naštvalo! ()

jns

Myšlenka malé laboratorní autokracie je zajímavá, ošemetné však zůstává, že pro finální sklenutí příběhu je už ve scénáři sáhnuto k "cochcárnám" neboli nereálnému vývoji scén. To film a celkový dojem poněkud sráží. ()

asopnel

Náš vůdce v sobě nese veliké poselství – jak snadno se dá ztratit svoboda a zmanipulovat dav. Žijeme v době stále ještě svobodné a mnohdy máme pocit, že svoboda je cosi nedůležitého a zbytečného. Přitom se jí sami a dobrovolně vzdáváme, třeba kvůli pohodlnosti nebo zbabělosti. Film ukazuje, kam vede příjímání cizích názorů bez přemýšlení a podřizování se davu. Jak to potom může skončit demonstruje právě tento kvalitní film. ()

Bigfuckman

Zajímavé téma o to zajímavější, že se odehrává v Německu a jak se ukazuje, rychle se zapomíná minulost, popustí se uzda (ne)násilnému přesvědčování a vystoupení z řad obyčejného, nudného života. Inu tady stačí pak jen výborný řečník, který umí manipulovat s davem (koho mi to jen připomíná) a máme tu stranu. Sice nepolitickou, každopádně kdyby se strana rozrůstala vedlo by to jistě i do politických kruhů. Jsem příjemě překvapen, že se téhle problematiky chopili právě Němci a nastavili sobě sama zrcadlo. Bohužel z rozjetého rychlíku se dobře neskáče a ne vždy se to obejde bez úrazu. Film by měl působit výchovně, bohužel jsou jedinci co jsou nepoučitelní a v dnešní době ekonomické krize by to pro ně byla voda na mlýn. Jen doufám, že se v reálu neobjeví nějakej nespokojený hemzátor co by naši současnou celosvětovou finančně krizovou situaci začal řešit jak v tomto filmu. Nejdřív ve svém městě, poté státě a poté kdo ví. TO UŽ TU BYLO!! ()

B.Jay

Wow německý film mě v poslední době překvapuje. Nečekal jsem nic světoborného, ale o to větší bylo mé překvapení. Zajímavý sociologocký průzkam, který se krapánek zvrhne. Pravda film stojí především na parádním výkonu Jürgena Vogela, ale ani ostatní se rozhodně nemají zač stydět. Je dobře, že se takové filmy točí (hlavně u západních sousedů). Doporučil bych jej jako povinnou součást vyuky ve školách. Bravo Německo! Jen tak dál :) ()

HuDiator

výborný film , všetko ostatné povedané už bolo tak ja sa vyjadrovať už nemusím .. ale stojí za ten čas si to pozrieť. ()

ratpile

Jako srozumitelná, soudobá snaha přiblížit tématiku diktatury náctiletým Die Welle funguje dokonale a podřizuje této idei všechny filmové postupy, což je v tomto případě určitě správné.Mainstreamových zamyšlení pro všechny, které jsou dnes rozhodně potřeba, ba co víc, filmů, které takto srozumitelně promluví k teenagerské mase (nejen k pár pseudo/intelektuálum) a donutí ji trochu přemýšlet nenajdete rozhodně mnoho. Toto bych klidně doporučil do hodin občanské nauky nebo dějepisu namísto biflování dat narození jednotlivých panovníků. p.s. Samozřejmě je nutné brát přerod studentů a změny jejich chování jako urychlené a trochu přehnané, ale to slouží spíše ilustrativně, k pochopení toho, co to vlastně diktatura je a v čem je její zvrácená přitažlivost. ()

iMilan

Kolektivismus vs. individualismus, nosiči břemen vs. tahouni, levice vs. pravice. Nadčasová záležitost, která polopaticky ukazuje, jak jednoduché je manupulovat s lidmi, jak je "příjemné" následovat vůdce, který najde řešení na jakýkoliv problém. ()

Solverino

Naprostá bomba! Super film! Psychologická sondička do lehce manipulovatelné dušičky uhrovatých přiblblíků! :) Jak lehce jde nastolit diktaturu... vřele doporučuji ke shlédnutí! ()