Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

PanBlack

Povedené zakončení série. Hlavní trio předvádí hodně slušné výkony, ačkoliv na Alana Rickmana nebo Maggie Smith ani zdaleka nestačí. Speciální efekty a výprava jsou na úrovni hodné Oscara, i když ani tentokrát zlatý plešoun do Bradavic nedoputoval. Hudební doprovod od Alexandre Desplata je velice dobrý, ale na legendárního Johna Williamse (a vězně z Azkabanu) prostě nemá. Nejvíc bych tvůrcům asi vyčetl, že nedokázali z filmu naplno vyždímat emoce... jako hlavní příklad bych uvedl smrt některých vedlejších (ale důležitých) postav, které by si určitě zasloužili víc, než necelý pětisekundový záběr na jejich mrtvá těla... Přesto jsem si ale film pěkně užil a jelikož jsem velkým fanouškem knih a filmů o Harrym Potterovi, mé srdce mi nedovolí nic jiného, než dát plný počet hvězdiček a s nadějí očekávat remake za 10-20 let, které si vezme všechno dobré a napraví to slabší z této filmové série... 90% ()

misiacik

Nebudem opisovať všetky diely aj keď som ich videl, no iba preto, že som robil garde dámstvu ( nie, že by som sa obhajoval, ale čo nespravíte pre dobre stavaný ženu ktorá vás miluje a sladko sa za to odmení ) Zhrnutô bola to bieda, katastrofa, trapošina. Som prešťasný, že to skončilo a že už nemosím. A ten koniec teda, absolútne nezaujímavé a nudné v každom detaile. Chválme pána, že utrpenie tak dlhotrvajúce skončilo. Cítim príjemné mravenčenie okolo kloaky a blahodárne chrastenie na nohách. Už nikdy viac. ()

SimcaJB

Harry POtter 7-2 je sice dobrý film, doporučuji je pro fanoušky, kteří šli i na předchozí filmy, ale jako samostatný film, který by měl oslovit ostatní filmové fanoušky, je to film, který ostatní produkci zaniká, má více chyb, než kladů a je podobného typu, jako 4. Díl Pirátů z Karibiku, kteří taktéž pouze těžili z předchozích úspěšných dílů, a tak na ně lidé chodili. ()

Charlie519

Přesně takto by mělo vypadat vyvrcholení celé série, kterou mnoho z nás sledovalo dosti velkou část našeho života. Akční scény, výborná atmosféra a především veškeré odpovědi na otázky, které nám autorka pomalu dávkovala každým dílem. Měl sem velká očekávání a film se zdařil, ale přesto pořád cítím, že k dokonalému závěru něco chybělo. (90%) ()

Figuto

S ohledem na to, že je to konec jedné dlouhé ságy a také lepší než Part 1, se (prozatím) loučím s Harry Potterem nadprůměrným ohodnocením. Nejlepší byl Kámen mudrců. Po knize, kterou jsem si kdysi náhodou vybral v Knižním Klubu, když tu byl HP ještě neznámým pojmem. Ostatních pár dílů jsem jen rozečetl, už mě tak nebavily. Ale třeba se k tomu ještě dostanu. ()

Ranulf11

Pro mě osobně zklamání, čekal jsem něco extra, zážitek, ale bylo to takové nějaké ploché, očekávatelné, bez emocí. Ale jinak dobrá filmařská práce ()

Keledaia

Celou dobu to graduje a graduje.... Ale kam? Nezapomněli to úchvatné finále někde po cestě? Film průměr, ale teda ten konec, to je až směšné... A to jsem si myslela, že taková průměrná klasa jako je Potter se posr-t nedá. ()

Michalinkaa

Tak podle mě spolu z třetím a čtvrtým dílem HP nejlepší!!..Jelikož jsem přečetla všechny knihy tak jsem se velmi nostagicky na tento závěr těšila. A měla jsem z toho radost.! Skvělé efekty, skvělá hudba, a překvapivě dobrý i český dabing. 3D opravdu nestálo za nic, pouze velký marketingový tah. Po nic moc první části, kde šlo opět vyloženě jen o natahování tohle finále opravdu stálo za to. Sice se původní pohádka změnila v horor, a nějaké silné momenty jako v knize tam chyběly, ale to je opravdu pochopitelné. Pět hvězd za vynikající finále ! ()

matejda91

Velmi důstojné zakončení celé ságy. Divákovi se dostane nespočet důležitých vysvětlení, konec výborný až na vyvedení kouzelníků o 19 let později, moc se mi nezamlouvali. Jinak super. ()

Trepak

"HARRY POTTER JE MŔTVY." Asi som očakával priveľa... Pár svetlých momentov sa stráca v temnote Voldemortových kúziel. Čo ma fakt dorazilo bola pasáž "19 years later". Nevedel som, či sa mám smiať, plakať alebo ísť tykovať. Presne na tomto pohorel aj posledný diel Pána Prsteňov. Sklamanie. ()

kulitschka

Trochu jsem nepochopila posmrtný nádraží. A samozřejmě mě rozesmálo na konci opravdový nádraží, rozpočet jak na chod malé republiky a oni je akorát nenechají vyspat. Jinak paráda od začátku do pěti minut před koncem. ()

Fraktální

připomínalo mi to německý, televizní, romantický film... emoce se dostavili, i když levné a krkolomné a spíš ze setrvačnosti a sentimentu, než díky filmovým kvalitám... opravdu nedustojné ukončení fenoménu jedné generace.... ()

A..

Pro mě finále HP bylo opravdu velké finále se vším všudy.Povedené! Někdo by si mohl myslet že jsem zaujatá a že jsem hroznej Hp nadšenec když jsem četla všechny knížky třikrát a filmy viděla asi tak,ale mohu říct že žádný díl této ságy mě nezaujal tak abych o něm mohla říct že teda sakra stál za to.O tomto dílu to říct můžu. Poslední díl a určitě z célé ságy taky nejlepší! Od přehnaně pohádkového prvního a druchého dílu se HP dostal až sem! Tento díl je ,ale plný temnoty a určitě se u něj nebudete nudit ,protože se tu pořád něco děje. Jen některým scénám se mohlo dát trošku více prostoru to je asi jediné bezvýznamné mínus. ()

lord_zail

Po delší odmlce jsem se odvážil na tento výtvor podívat znovu, pokus číslo jedna znamenal, že v půlce filmu jsem to byl donucen znechucením vypnout. Nakonec se z toho vyklubal slušný film, který však s knihou má společný jen velmi hrubý koncept děje, první (část byla naprosto úžasná svou věrností knize). Film jako takový není špatný, velmi pěkné efekty (občas zmršené snahou to udělat ve 3D), ale jelikož jsem fanda knižní série, tak dávám 55%, víc si tento závěrečný díl nezaslouží. ()

QuietRioT

Patrím k jedným z tých, ktorý vyrastali spolu s Harrym a ten nostalgický pocit po všetkých tých rokoch je vážne príšerný. Nechcem na to radšej ani myslieť. Daniel bude pre mňa vždy len Harry, Emma Hermiona a Rupert jedine Ron. To sa nikdy nezmení. Napriek všetkému si myslím, že sa z finále dalo vytunelovať viac. Možno by to potom ale pôsobilo ako klyšé hlavne po viacerých zhliadnutiach, ktoré pri tomto filme budú nevyhnutne nasledovať. ()

TONYNKO

Koniec rozpravky! Už je iba vojna! Určite najlepši, najtemnejši a najepickejšy diel ( ano, videl som trojku ). Suboj s Voldemortom bol nakonci bezchybny a keď padol tak som si povedal v duchu YES :-) 10/10 ()

qamar

Nechala jsem se přesvědčit a (po několikaletém bojkotu celé série z důvodů vysoké míry znechucení) šla jsem na tento film dokonce do kina. Na nestandardně vysokém hodnocení z mé strany má podíl zřejmě velmi příjemná atmosféra v kině (hlavně žádné děti) a půl lahve červeného vína vypitá před projekcí. Neodvažuji se podívat se znovu, abych si nezkazila iluze. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)