Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

muttant

Mne sa to strašne páčilo po výtvarnej stránke, mal som radosť pozerať sa, čo sa deje a bolo mi jedno, že dejová logika bola trochu...divná (ani knihu som úplne nepochopil) A keďže ma svet HP ešte k tomu aj baví, potešili ma nové drobnosti, ktoré v knihe neboli, najviac teda scéna, keď sa Neville postaví pred Voldemorta a oznámi mu: "Harry didn't die in vain, but you will." Jednotka mi až na tancovanie v stane prišla otrocky opísaná kniha, toto bolo výrazne vynaliezavejšie. ()

Riziko

Harry Potter a Dary smrti 2 alebo cracková trojka poôsme znamená koniec (konečne!) neustáleho drbania pikopicha do záberu kamery. Takže - ako to, že Voldy cítil zničenie každého horcruxu? - ako sa Luna Lovegood dostala do školy skôr ako cracková trojka? - čo má znamenať tá roklina pri škole? - ako sa tam zjavila? - čo je za debilita ten let Voldy/Potter? - čo sa stalo s Voldyho telom? - čo sa stalo s Lestrange telom? - čo má znamenať to zlomenie bazového prútika? - prečo nie je kameň oživenia puknutý? - čo robil Severus Snape 31.10.1981 v Godricovej Úžľabine? - odkiaľ vie Ollivander o daroch smrti? - čo má znamenať tá zmena Crabba z malého tlsťocha na vysokého černocha?. ()

Eigis

Tento můj komentář se netýká pouze tohoto filmu, ale celé série. Musím říci, že mě poměrně dost překvapuje, jak se příběh začínající u malého brýlatého kluka, který žije v Kvikálkově, nastoupí do čarodějnické školy a obecně se pohybuje v dosti pohádkové atmosféře (byť s chvilkami napětí), dokáže dostat k podlaze školy pokryté těly studentů, profesorů, obrů a dalších magických bytostí. Můj celkový dojem s celé série hodnotím 71% tj. aritmetickým průměrem. Kladně hodnotím především spád, napětí a dramatičnost vhodně protknutou citovými momenty. Na druhé straně my vadí očividná snaha autorů nacpat do filmů co nejvíce filmových žánrů, tak aby se zavděčili co největšímu počtu diváků popřípadě čtenářů. ()

Seev

Po emocionálně nabitém prvním dílu jsem po prvním shlédnutí tohoto měla pocit, že to všechno bylo nějak moc rychlý a já se ani nestačila ponořit do příběhu a už byl konec. Bez znalosti knih bych byla asi velmi zmatená. V paměti zůstal Princův příběh (jeden z nejsilnějších momentů celé série) a Harryho cesta do lesa, která byla natočena velmi citlivě. Teprve po druhé vynikly jednotlivé detaily a úžasné filmové triky, umocněné výbornou hudbou, která v tomto případě film dotváří. Hercům jsem věřila každé mrknutí (s výjimkou Ginny, která je jako postava v tomto podání naprosto vycmrndlá a zabíjí celou chemii vztahu s Harrym). Konečnou scénou na nádraží nás tvůrci hezky vrátili z okouzlení do reality, ale co se dá dělat. Pátá hvězda z nostalgie. ()

Jastřabík

Ach jo. Proč někoho nenapadlo natočit volnou adaptaci? Proč se rutině přetáčely kapitoly na plátno? Proč se něco nepřidalo, nebo neubralo - to vše pro potřeby filmového vyprávění? Nedovedu si totiž přestavit, jak se v tom zmatku někdo, kdo nezná knihu, dovede orientovat - zbývají mu pak jen prskající hůlky, souboje o něco a sdělení, že jako jde o něco strašně důležitého ... dyť i mnozí herci občas postávají, koukají a nevědí, jak mají reagovat ... Proč třeba nebyl flashback souboje Brumbála s Grindewaldem? Zřejmě největší souboj dějin čarodějnického světa a je nám zamlčen, protože prostě "nebyl popsán v knížce"? A tohle jsou zrovna události, které přímo volají po zfilmování a přesně tohle by dal Peter Jackson rovnou bez servítek jako úvodní scénu a díky takovým odlišnostem se formuje identita filmu ... Příklad necitlivosti jsou třeba i policejní uniformy "pořádkových sil" ministerstva ... Parádní destrukce atmosféry a vůbec konceptu čarodějnického světa, kde se přeci lidé neumí oblékat jako mudlové. Asi triviální snaha ukázat na souvislosti s "fašizací" - "Symbolism!" .... Film měl u mě šanci snad jen pokud hrál track "Statues" od Desplata (tzn. 2x). Ono celá série mi podstatou připomíná reklamu - stejně plochá, stejně odkazující a stimulující pouze, když a) člověk podlehne laciným útokům na emoce a je "cílovkou", b) vzpomene si na zážitek z reklamovaného produktu. Tato "reklamnost" také vysvětluje, proč nemůže být zobrazeno něco více než je v knize samotné a může si dovolovat pouhé záblesky něčeho, co v kontextu filmového děje nejsou dovysvětleny, ale mají důležitou roli v knize. Doufám, že se jednou dočkáme nového zfilmování, které pochopí (a to nezvládne jen tak někdo a není to vůbec snadné), co je nutné pro film zachovat, že je klidně možné silně narušit původní běh textu v knize a jít jinudy, proto aby byl zachován duch jinými prostředky (jde to! - lotr). Ralph Fiennes a Alan Rickman jsou samozřejmě skvělí. ()

-VINCE-

Hned na začátku musím podotknout, že film ač má ode mě 4 hvězdičky, byl pro mě velké zklamání. Určitě to není špatný film. To vůbec ne. Pěkně se na to kouká a je to důstojné zakončení série. Ale ten potenciál posledního dílu byl tak obrovský a tvurci ho prostě nevyždímali celý. To mě štve. Hlavní co mě zklamalo byl závěrečný souboj. Odfláknuté až hrúza. Žádná husí kůže, žádné mrazení v zádech, žádné velké filnále. Ve filmu se vlastně prvních cca 50 min nic neděje. První hodina je úplně hluchá a skoro zbytečná až na pár vyjímek. Pak se to postupně rozjede. Má to spád a náboj plný akce, ale jak jsem řekl: ,, ten obrovský potenciál nebyl využit na 100% ". A poslední hřebíček do rakve byla poslední scéna na nádraží, kde jsou 20-ti letí "rodiče" se "svými" dětmi. To se opravdu smálo celé kino. V knize je scéna naprosto v pořádku a dojemná. Ve filmu směšná fraška. Myslím, že to celkově mohlo dopadnout lépe. No, třeba za 20 let bude remake a dopadne to jak má. Takže celkově velmi pěkný film a důstojné zakončení velkolepé série o mladém čaroději Harrym Potterovi a jeho strastích a slastích po stopách za vítezstvím. ()

Mišísek

Bravurní zakončení série o Harry Potterovi. Děj rychle odsejpá, efekty jsou pěkné, jen škoda, že se scény v Tajemné komnatě natáčeli jen na zeleném plátně. Vypadá to neuvěřitelně nepřirozeně. Jinak ale myslím, že je to skvělý film, který rozhodně nezkazí večer. ()

PanChodny

Jelikož jsem všechny knihy přečetl, věděl jsem už na začátku většiny filmů o Harrym, do čeho jdu. Poslední díl jsem očekával v naději na dobrý konec série. A David Yates nezklamal. Finále v podání jaké si zasloužilo. I když vynikající děj je především zásluhou kvalitní předlohy. Konečně ale pochopili, že je dobré se jí držet. ()

stolista

Škoda, že jsme se na poslední díl tolik těšil. Těšil jsem se na strhující finále, co se týče souboje. A to se mi nedostalo. Na druhou stranu hodně zajímavé rozuzlení prof.Snapea. V budoucnu tomu dám určitě ještě jednu šanci. Prozatím u mě jen 3* ()

shioo

Chápu, že konec byl takto napsán v knize a účelem celé Potterovské linie bylo zachovat děj podle knihy (byť jsem žádnou z nich nikdy nečetla i přesto jsem fanynka), avšak ten konec mě nějak neoslovil (mluvím teď o celkovém konci a zcela pomíjím tu blbost o x let později, kdy dítka vzešlá z křížení bradavických studentů odjíždí do školy). Pro mě ****, poslední hvězdu nemohu dát z důvodu úmyslného zabití mého oblíbeného Alana Rickmana v roli Severuse. ()

Paladin25

Nepochybne skvelé zakončenie jednej veľkej série. Pre mňa nezabudnuteľné. Samozrejme môžem si povedať, že toto alebo hento by som ja spravil inak, ale ja nie som režisér tohto filmu a preto to akceptujem tak ako to spravil a je to skvelé, lepšie najlepšie. P.S. Veľmi sa teším na ďalšie filmy pána Yatesa, lebo jeho réžia je skvelá. ()

Schmitke69

Ano, takhle to má vypadat - grande finále jak se patří.... po přenudné první části, přišla "famozní" druhá, po lehce slabším chvilce na začátku chytne film neuvěřitelný spád a je opravdu radost se dívat, akce střídá akci a o napětí není nouze. Najdou se i chybky a to pro mě zejména v samém závěru - scéna po smrti Voldemorta(záporňáka), mohla být opravdu víc epická a ne tak "suchá" jako že se nám Voldemort rozplyne a Harry se najednou prochází po hradu... Avšak celkový dojem velmi dobrý, a naštěstí neudělal ostudu celé serii 9/10 ()

Crybaby

Silný konkurent druhému a piatemu dielu v súťaži o najlepšiu časť celej série. Zakončenie ako má byť. Konečne sa to vytrhlo z tej úplne temnej podstaty a bolo to viac ako len pozerateľné. Musím ešte podotknúť k obidvom "Darom smrti" že som to nevydržal pozerať ani minútu s českým dabingom lebo to bolo priam utrpenie. ()

swinevenca

Oběť největší - já fakt čekal, že to odskáče Harry. Místo toho umírali lidi kolem něj, jen tak mimo záběr a možná proto,možná kvůli mýmu nečtenářskýmu původu sem u toho ani nestih nějaký emoce. Potěšilo mě flashbackový obrácení Snapea na dobrou stranu, závěrečná výprava na nástupiště 9 a 3/4 a Albus Severus Potter se mělo dát až za titulky, aby si člověk nemyslel, že je to myšlený vážně. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)