Harry Potter a Relikvie smrti - část 2

• Velká Británie Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 (více)
Dobrodružný / Drama / Rodinný / Fantasy

Scénář:

Steve Kloves

Kamera:

Eduardo Serra

Daniel Radcliffe, Emma Watson, Rupert Grint, Helena Bonham Carter, Bonnie Wright, Maggie Smith, Evanna Lynch, Robbie Coltrane, Alan Rickman (více)

Potterovská fantasy sága se uzavírá, tímto dílem nelítostný zápas dobra se zlem vrcholí. Trojice věrných kamarádů - Harry, Hermiona a Ron - plní úkol, který po zásahu smrtící kletbou nemohl splnit moudrý Albus Brumbál. Na trojlístek hrdinů číhají nebezpečné nástrahy na každém kroku, ale ani v nucených úkrytech neztrácejí podporu oddaných přátel. Vypátrání a zničení viteálů je jedinou zárukou jejich vítězství. Harryho čeká rozhodující bitva s lordem Voldemortem, která rozhodne o osudu čarodějnického světa a školy v Bradavicích. (TV Nova)

PanPyzamo

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 je osmým a zároveň posledním filmem ze ságy Harryho Pottera. Spoustu věcí se zde změnilo. Už to není taková pohádka, jak první díly. Tady jde už opravdu do tuhého a příběh graduje až do konce, který je naprosto epický. Ještě předtím než samotný konec nastane, tak příběh stihne odvyprávět několik důležitých věcí a až si divák v hlavě všechno vstřebá, nastane neskutečné finále, u kterého budete hltat scénu za scénou, až na konci ať už chcete nebo ne přijde scéna poslední, která je jednou z nejlepších, co jsem kdy ve filmech viděl. Naprosto vynikající zakončení ságy. 8,5/10 ()

kishi_SO

aj druha cast si drzi uroven. Temnota je vsade a na povodne zmyslanu knihu pre deti sa zabudlo a nastupuje thriller pre dospelych (vid Greyback hodujuci na studentke). Cely koncept hladania sposobu ako porazit Voldemorta je velmi dobry a pri knihe som hltal kazde slovo a ani neviem ako mi ubehla cela kniha a niekolko skusok v semestri :) Film uz trosku zaostava za predlohov, ale myslim ze to u kazdej casti. Mne osobne sa viac pacila kniha, kde som si mohol predstavovat jednotlive detaily a sceny. Chyba nie je vo filme len som vyrastal na knihach a mal som ich preluskane davno pred filmovou verziou, co je niekedy na skodu. ()

Harakiri13

Osmý díl ságy. S celou ságou vyrostl stejně jako jejich hlavní představitelé. Kniha má jen sedm dílů, ovšem filmy nakonec jsou rozděleny na dva. Druhá část Harry a jeho přátelé jdou na pomoc škole čar a kouzel a Harryho čeká poslední souboj s Voldemortem, také zjistí něco dalšího o svém osudu.  8,5/10 ()

Kosi..

No, pakliže to Rowlingová takhle napsala, patrně sama už moc nevěděla, co si s Harrym počít, páč to epický finále bylo spíš k smíchu. :( ()

Lendak

Lepšie zavŕšenie ságy, ktorá sprevádzala celé moje detstvo, nemôže byť lepšie. Na túto emočnú horskú dráhu len tak nezabudnem. Poplakal som si ako pravý chlap a nehanbím sa za to. Po tých dvanástich rokoch ale stále nerozumiem, k čomu boli tie Dary smrti také dôležité. Asi by som si mohol konečne prečítať tie knihy. ()

Milia_Malae

Prvních dvacet minut jsem byl nadšený. Chmurná atmosféra a velké nadechnutí k finálnímu zakončení v podobě první poloviny byly předzvěstí, že pokud se bude scénář držet knihy, tak jako v první půli, tak se můžeme těšit na divokou jízdu. A právě v počáteční fázi filmu = vloupačka ke Gringotovým jsem si říkal, že jestli to takhle půjde dál, tak máme jednoho z nejlepších Potterů vůbec. Bohužel nešlo. Děj se snaží být rovnoměrně akčním a zároveň emocionálním, což u mě vyvolalo dojem, že celkově film sedí na dvou židlích a nic není pořádně. Už třeba přípravy na bitvu, které autorka v knize velice pěkně popisuje, jsou ve filmu "sfouknuty" za 2 minuty. Bitva samotná by si taky zasloužila větší prostor a smrt postav mimo plátno vytvořila díru pro emoce, kterou se tvůrci snaží nahradit, kde se dá, což nepůsobí nijak dobře. Například nechápu, proč musel mít Neville srdcervoucí řeč a zabil Naginiho (na rozdíl od knihy) až po dalších čtvrthodině zbytečného plazení. Přihoďte nepříjemný dabing a, v tomto případě, otravné 3D a máte ne příliš spokojeného diváka. Ale abych jenom nekritizoval - některé scény jsou vizuálně velmi povedené a Gringotovi jsou ten správný nářez, jaký jsem čekal. Škoda... bylo by stačílo více se držet knihy... ()

Mrnavej

Perfektní zakončení celé série. Oproti první části ubylo klišé, teenovských částí, přibylo dramatičtější hudby, která mě nadchla víc než některé části filmu (přeslékání u jezera jsem vidět nemusel), jistě, film má své mouchy, ale který ne, že? Ovšem za nejlepší třešničku na dortu považuji závěrečnou scénu "O 19 let později" Kdy jsme celý sál propukli ve smích, protože všichni vypadali hrozně komicky. Cožpak je v dnešní době takovýchto digitálních možností takový problém přidat pár vrásek? Nu což... Na závěr musím vystihnout herecké výkony Alana Rickmana, Maggie Smith (ačkoliv se jí moc prostoru nedostalo, dokázala mě zaujmout), samozřejmě Ralph Fiennes, společně s ústřední trojkou. Všichni tito herci se ukázalai tak jak jsem si to představoval. Naposledy a nejvíc mě štve, že jsem neviděl smrt ústředních postav, příšerný dabing, a hrozné 3D, za což bych možná i ubral hvězdičku... Ještě se uvidí.. Prozatím 85% ()

KleaCarter

Prozatím nevím, co k tomu říct...ani 3 * si nejsem úplně jistá...musím na to zajít ještě v angličtině...a pak si teprve udělám jasný názor..opravdu smíšené pocity:) ()

Simoušek

Bylo to pro mě emocionální vyvrcholení!!! Celý film jsem měla husinu..... bylo to prostě úžasný!!! Všechno to do sebe najednou tak krásně zapadá! Dokonalost!!!! ()

blackmag

Těšila jsem se, hodně jsem se těšila.. Tento film je vším, co by člověk mající rád Harryho Pottera chtěl vidět - až na dvě maličkosti, které tomuto snímku ubírají pomyslnou hvězdičku k dokonalosti. Harry Potter si za dobu svojí "existence" získal fanoušky po celém světě. Důležitými postavami ovšem nejsou jen Harry, Hermiona a Ron či třeba Snape. Je to také Fred, George, Lupin, Tonksová a další. Jejich osud je ale ukázán ve vteřině. Divák vůbec netuší, co se jim stalo a kdy se jim to stalo. V jedné scéně jsem měla chtíč vykřiknout "Ale notak Harry! Takhle to přece není a ty to víš!", ale vzhledem k tomu, že je film udělaný i pro ty, jež nečetli knihy, jsou ony nepřesnosti překousnutelné. Největším zklamáním pro mě bylo však finále - smrt Lorda Voldyho. Proč?! - Ptala jsem se sama sebe.. proč to nemohlo být takové jako v knize? Je to přece klíčový okamžik. Všude měli být lidé, všude dokola. Mělo to být před stovkami očí.. měl tam být po jeho smrti jásot a hromadná objímačka. Nic z toho se ale nekonalo. Harry a Voldy se utkali sami nikým nerušeni a objímačka byla maximálně s Hagridem a to ještě sotva vteřinová. Za scény v bance, pokus o smích Voldyho či jeho projití se v kalužích krve bych dala snímku hvězdiček deset. Naprosto úchvatné scény. Film je jedním z nejlepších z potterovek vůbec a nemůžu se dočka dvd. ()

xcav8

Nevýhoda u podobných filmů je ta, že pokud si nejdříve přečtete knihu a potom se podíváte na film dostaví se lehké zklamání, protože Vaše představivost je neomezená, kdežto tady Vám scénárista a režisér něco podsouvá. To je i můj případ ale i tak dávám 5 hvězd. Pozn. Neplatí pro Pána Prstenů, tam to bylo téměř dokonalé. ()

BrunoBanani

Ok takže co k tomu napsat. Mam dilema, jak to vlastně celé brát. Obě části jsou svým způsobem dobré, ale každá jinak. Celkově ale tomu vždy něco chybí. Vloudí se tam trapná scéna s příšerným dialogem nebo hereckým výkonem a tím se to celé shodí. Co se mi prakticky v žádném z předchozích dílů nelíbilo, byly přidané nebo upravené scény oproti knize, ale tady se mi to i převážně líbilo. Třeba pojetí hlasu Voldemorta, když mluví kde všem najedou. Ale pak je tam třeba nádraží King´s Cross kde si i dost krutě poradí s Voldemortovou částí duše, ale vzápětí to zabije Brumbál příšerným dialogem (teď mluvím o české verzi, sám se těším, až se dozvím, co vlastně říká v angličtině...) a hlavně Brumbál tam není vůbec zlomený a předvedený tak, jako v knize. To mi hodně vadilo, spolu ještě s pár scénami, které mohly být udělané lépe, tak jako smrt Voldemorta, která v knize má mnohem větší napětí a je emotivnější. No a závěrečná scéna je prostě vtipná (tím nejhorším způsobem). Ginny tam vypadá jak kdyby vyšla z 80´ let. Nejlíp se povedla asi Hermiona a pak Ron, ti vypadá alespoň trochu přijatelně, ale celkově to i trpí na divný konec té knihy. Ale škoda, mohlo to být udělané prostě lépe. Takhle to vypadá, že jsem to strašně strhal, ale jen jsem nastínil pár momentů, co prostě zamrzí a sráží to dolů. Nicméně akce jsou dobré, i něco nového se mi líbilo. Vlastně do té doby, než začlo King´s Cross, tak to bylo možná i na 5 hvězdiček s přimhouřeným okem, ale pak mi to začalo víc a víc vadit. Je to i tím, že knížku opravdu znám a pamatuji si. Kdo je tím méně zasažen, tak bude asi uspokojenější. I tak je to dobrý film a dobré zakončení série, ale na víc jak 4 hvězdičky to není. Jo v posledním filmu, ještě víc než v předchozích, je vidět, jak Radcliffe neumí hrát (bohužel....) je tam prostě s jedním výrazem celý film a i tím film trpí. I tak jsem ale v závěru celkem spokojen a těším se, až si to pustím znovu a více detailněji. Tak to bylo vyčerpávající. Pokud jste to dočetli až do konce, tak Vám děkuji:D Jo a 3D nic závratného opravdu...ve kvalitním 2D by mi to bohatě stačilo, takže Blue-ray nebo kvalitní DVD a zážitek bude asi i lepší. Sbohem Harry. // ano tak jsem se na to podíval ještě jednou a tak nějak se mi to líbilo daleko méně. Co mě bavilo předtím mě teď nechalo chladným. Asi to bylo jen chvilkové opojení finále celé série. Musím tedy snížit a dávám 3*. ()

terinka79

Nebudu se rozepisovat, jak jsem to nečekala ! Četla jsem knížku, vlastně všechny knížky a věděla jsem co bude následovat. U mnohých filmů mě právě znalost předlohy spíš naštve a film mě nudí. Nemyslím hitovky jako Titanic, Shawshank atd ;) ale většinou to tak bývá ! A tady mi to bylo úplně jedno: Yates je skvělý jeho díly jsou nejlepší (nejdražší) =D Byla tam akce, láska, moudrost. Bylo tam drama, vtip a chvílemi jsem byla těžce dojatá ! Bylo to brilantní, velkolepé,s výbornou hudbou, skvěle zahrané (všichni herci zejména: Rupert, Daniel, Emma, Helena, Alan, Ralph, Michael Gambon, Maggie Smith, Matthew jako Neville, prostě všichni !) Ikdyž tam byly odchilky od předlohy - kašlu na ně !! Jsem hrozně šťastná, že se ten end prostě vydařil (za tím si stojím!) nejen za sebe ale za všechny, kteří se tam jen mihli ! A taky jsem ráda, že jsem mohla být tou malinkou součástí milionové mozaiky tohoto příběhu ! Díky Rowlingová, děkuji pánové režiséři a Vám H+R+H ♥ ()

Pilouš

David Yates nakonec přeci jen ukázal, že rozumí Harry Potterovi a to ne jenom po svém... Nejblíže byly knižní předloze první dva filmy, režírovány Chrisem Columbusem. Atmosferická a kouzelná hudba z pera J. Williamse dokázaly nejvěrohodněji nastínit atmosféru knihy a vůbec celého universa. Karty rozházel Alfonso Cuarón s třetím filmem, kdy zapojil vlastní představivost a filmově sice posunul Harryho nejdál, ale trochu jiným směrem, než by se asi měla série ubírat. Jen těžko s Ohnivým Pohárem navazoval Mike Newell, který uměl točit spíše komedie, ne vážná témata, což znovuzrození Voldemorta v knize bylo... Od pátého filmu sérii dotáhnul až do zdárného konce David Yates, který sice pokračoval už ve vyjetých kolejích, ale ukázal nám, že jeho předností je vykreslování postav a jejich emocí. Relikvie Smrti nejsou jedním filmem roztrženým vedví, ale dvěma odlišnými díly, kdy Yates jednou hraničí s vlastní osobitostí a podruhé s Harry Potterem jako ságou. -Obojí se mu vyvedlo výtečně a zatímco je první část dobrodružným filmem založeným na úředním triu, část druhá nejenže také chrlí nápady, ale pracuje s úplně všemi stěžejními motivy ságy a snaží se ji zacyklit, podobně jako Lucas zacykloval Hvězdné Války. Nechybí takřka žádná postava, která se kdy objevila, vracejí se patetické rozhovory na téma láska, dobro, přátelství, ale kupodivu také kouzelná a neopakovatelná atmosféra prvních dvou filmů. Jistě, není tomu tak po celou dobu, ale fanoušci jistě zaplesají. Jak už tady někdo napsal, že Harry skončil stejně jako začal, dodám ještě, že je to vlastně pochvala tvůrcům. Pokud vás před léty chytnul za srdce Kámen Mudrců, vemte si do kina kapesníky, loučení s Harrym nikdy nebylo těžší :) ()

nooxo

Čo povedať......na pottera som chodieval už ako malý chlapec tak sa patrilo isť do kina aj tentoraz a oplatilo sa,sice som čakal uplne iný koniec s vacsimi emociami ale v konecnom dojme sa to dalo prehltnut a konecny pocit bol perfektny! ()

hoedwine

Film skvělý, ale ten konec?! Asi to je mnou. Jistě, je to mnou...Když zanikl Jeden prsten, tak v kině lidé vzrušením vykřikovali, takové to byly tehdá emoce. Něco podobného sem čekal i od Relikvií. Emoce se nedostavily, zloduch byl poražen, zlomili jsme hůlku, přesunuli se o devatenáct let a byl konec.... Ale film měl jinak spoustu skvělých chvilek, mezi nimiž vládne Princův příběh, achich... ()

miromir

no moje velka srdcovka ma svuj konec, a musim rict velice stylovy, jedina vec co mi tam moc nesedla byl ten happyand po 19letech, alejinak od zacatku az do konce rezba diky Yatesi ()

jincer

7/10 Dokonáno jest. Popravdě řečeno, dojem z mohutného epického finále je poněkud rozpačitý a tak ani poslední filmové zpracování Harryho Pottera nepřekročilo svůj stín (s čestnou výjimkou azkabanského vězně) a je jen obrazovým doplňkem knížky pro ty, kteří mají nulovou fantazii. Kdyby poslední díly netočil nýmand, scénář nepsal ňouma, hudbu neskládal ignorant a majitelka práv a autorka v jedné osobě nebyla tak úzkoprsá, mohlo by to být zajímavé. Potenciál nevyužit. To vše říkám jako čtenář a fanoušek knižní předlohy. První i druhá část filmu mají dohromady neskutečných 276 minut (Petr Jackson to v režisérském sestřihu Návratu krále dotáhl "jen" na 251) a někdo by měl narvat střihačské nůžky na filmový pás. Z epické bitvy se vytratila epičnost, finální souboj vypadá tak na osmifinále a smrti různých postav, které jsou známé a byly třebas někomu i blízké, jsou znázorněny ve stylu seznamu mrtvých po atentátu na Heydricha. Milosrdných 7 z 10 jen proto, že je to lepší než první půlka, že se tím uzavírá jedna knižní a filmová epocha, se kterou jsem vyrůstal a za fenomenálního Alana Rickmana, jehož charisma celou sérii drželo nad průměrem. ()

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

Čeká Hollywood historické spojení dvou studií?

22.12.2023

07.08.2023

Marvel čelí rekordnímu propadu

Marvel čelí rekordnímu propadu

26.02.2023

Před týdnem jsme se ptali, jestli je Marvel imunní vůči kritice, když třetí Ant-Man přes špatné recenze za první víkend vydělal přes 225 milionů dolarů, na poměry hmyzího superhrdiny skvělý výsledek.… (více)