Reklama

Reklama

V romantické komedii Můj život v ruinách najde turistická průvodkyně Georgia (Nia Vardalos) sama sebe i opravdovou lásku právě ve chvíli, kdy to nejmíň čeká. Americká profesorka historie, která nemá štěstí ani v lásce ani v práci, se rozhodne vydat do Řecka, země svých předků, aby zde našla pravé kouzlo života, neboli “kefi”, jak tomu Řekové říkají. Během prodloužené návštěvy země začne Georgia pracovat jako profesionální turistická průvodkyně, doufajíc, že konečně najde dychtivé posluchače, kteří ocení její encyklopedické znalosti antického Řecka. Místo toho jezdí v autobuse plném turistů, kteří víc lační po známých řeckých plážích a po zmrzlině než po historických památkách zapsaných na seznamu UNESCO. Neústupnost, s jakou trvá na tom, aby výletníci poslouchali její nudný, školský výklad oslavující starověký svět, z ní udělá nejméně oblíbenou průvodkyni v celé historii cestovní kanceláře. Když Georgia odmítne přizpůsobit svůj program nárokům turistů, rozhodne se její šéfka (Bernice Stegers) najmout jiného průvodce, přehnaně vtíravého Nica (Alistair McGowan), který ji má vystrnadit. Georgiin poslední turnus tvoří nesourodá “ignorantská“ skupina lidí, v čele s Irvem (Richard Dreyfuss), ‘Pan Vtipálek’, jak mu Georgia říká, má fórek pro každou situaci, jeden otřepanější než druhý a háže je do placu, kdykoliv zájem skupiny o Georgiiny přednášky začne upadat – což je poměrně často. A aby to bylo všechno ještě horší, jejich nepříliš spolehlivý autobus řídí navíc nejdivnější, nejzarostlejší a zdánlivě nerozumějící řidič Procopi “Pupi” Kakas (Alexis Georgoulis). Nakonec začne Georgia uvažovat, že se na svoji práci i život v Řecku vykašle. Než se ale dostane na úplné dno, objeví se v autobuse někdo, kdo jí ukáže, že v lidech je potřeba hledat krásu a ne znalosti, a tím z přechytralé americké průvodkyně udělá řeckou bohyni, která své nevěřící turisty okouzlí horkokrevným, strhujícím výkladem o zemi svých předků. V čele rozmanité “ignorantské” skupiny turistů si při cestě za krásami antického Řecka Georgia uvědomí, že její klienti nejsou jediní, kdo potřebují otevřít oči, aby viděli skutečné krásy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer

Recenze (156)

Greg25 

všechny recenze uživatele

Šla jsem do kina a neočekávala pranic a dostala slušnou sluncem prohřátou komedii, která sice má klasické schéma komedie s prvky romantiky a je průhledná od začátku do konce, ale má velkou přednost – je zábavná, vtipná a má dobré herce v čele s ústřední představitelkou. Klidně a ráda si komedii Můj život v ruinách pustím znova, je to obyčejná komedie, ale příjemně zábavná. 75% P.S. Nepřipomínali vám některé scény z první poloviny filmu – zejména ty z hotelů a pak také ty turisti, náhodou nějakou vaši dovolenou? :-) „To poštovné můžete zaplatit i jinak.“ Děláte si srandu, chcete zaplatit poštovné sexem? Chytla se snad už nějaká?“ „Čtyři.“ „Aha, no já zaplatím normálně…. penězi….“ ()

TommyDiamond odpad!

všechny recenze uživatele

Už jsem si zvykl dívat se na béčkový horory,ale dívat se na bečkový romantický filmy? No to je síla. Přišlo mě to jak o mnoho horší Účastníci zájezdu. Navíc to na mě působilo strašně lacině. Památky Řecka byly opravdu hodně v pozadí. A příběh, který nám byl servírován byl ohraný,hloupý a nekoukatelný. A největší šílenost na tomto snímku je to,že ve fanklubu tohoto filmu je pět lidí. Nechápu. Celkově 5% ()

Reklama

Eleanor05 

všechny recenze uživatele

Nechápu zdejší ultranízké hodnocení. Fakt vydařená komedie o jednom zájezdu do Řecka, která není hloupá ani vulgární (asi proto, se s ní nemá Viewegh nic společného). Když se tam ke konci začne míchat romantika, je to slabší, ale pořád to na 3* má a to nejsem fanda komedií a tím méně romantických... ()

rikitiki 

všechny recenze uživatele

Jednu hvězdičku přidávám za řecké pamětihodnosti. Jinak je to rádoby komedie tak úporná, až zabíjí jakýkoliv pokus o vtip. ___________Postavy jsou jen předvídatelné figurky, které se chovají podle nejprovařenějších komediálních a romantických vzorců (postarší muž rozdávající moudro, zprvu upnutá a posléze děsně free hrdinka, vzdorující puberťák roztávající láskou, přitupělí manželé, obtloustlý (ne)bavič nevědomky upadající do osidel homosexuálních hrátek....). ______ A končí to stokrát viděným klišé - děsně cool sexem, vzájemným pochopením a společným tanečkem. I naznačené problémy se vyřeší jako mávnutím kouzelného proutku_____ Tenhle film mi byl vysloveně protivný. Atmosféra a vzájemné vztahy připomínaly propojení motivačního a pionýrského tábora, kde se každý vlezle montuje do života toho druhého, kde není chvíle na nějaké odlišnosti a vlastní názor, ale všechno se musí podřídit předem nalinkovanému hladkému konci.____ Protože všichni jsme přece stejní, takže musíme chtít i stejné věci - OTRAVA. /31. 10. 12./ ()

atmen 

všechny recenze uživatele

Rozjezd filmu je více než slušný. Různorodou skupinku lidí naženeme se sympatickou průvodkyní na výlet po Řecku se šoférem, kterého by jste si nepřáli ani ve zlém snu. Kladem je počáteční lehce ironický pohled na chování turistů, kterým jde spíše než o krásy země o společné fotky, kterýma se později pochlubí doma svým známým...Z uvedeného se dá lehce odvodit, že slibný rozjezd plný elánu a síly nevydrží s dechem až do konce. Po hodině je téma vyčerpáno a lidé se začnou chovat jakoby se sešla třída po dvaceti letech a vzpomněla si pod vlivem THC na dobu hipies. Konec je už přesládlejší než dětská limodána. Na celý film by stačilo přirovnání k závodu na 10 km. Na startu pln síly, po 5 km upocen a znaven s přesvědčením, to nějak zvládnu, po 8 km s přáním blízkého konce a v závěru na pokraji kolapsu plazením vpřed a s vědomím nikdy více. Ale víte, jak to chodí... :-) ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Kvůli tomu, aby se tvůrci dostali do Akropole, Delf a Olympie, musela Nia Vardalosová rok běhat po úřadech. Řecká vláda totiž na rozdíl od jiných podobnými povolenkami velmi šetří. (vendy63)
  • Na začátku filmu si Georgia (Nia Vardalos) ušpiní sako čokoládovou zmrzlinou. V průběhu filmu jí pak na saku skvrny úplně mizí a znovu se objevují. (Rosaviva)

Reklama

Reklama