Reklama

Reklama

iCarly

(seriál)
  • USA iCarly
Komedie / Rodinný
USA, (2007–2012), 42 h 3 min (Minutáž: 23–69 min)

Tvůrci:

Dan Schneider

Hrají:

Miranda Cosgrove, Jerry Trainor, Jennette McCurdy, Nathan Kress, Noah Munck, Anthony De Longis, Jeannette Sousa, Samantha Hanratty, Carla Jeffrey (více)
(další profese)

Série(6) / Epizody(96)

Přesně v duchu „Waynova světa“ se Carly a její nejlepší kamarádka Samantha „Sam“ Puckettová rozhodnou přetvořit nudný školní projekt na vlastnoručně vedenou internetovou show poté, co jejich kamarád Freddie omylem vystaví video s jejich šaškováním na internetových stránkách pro domácí videa „Splash Face“. Jejich okamžitý úspěch přesvědčí Carly, aby plně zapojila Sam (spolumoderátorku) a Freddieho (technického producenta) a společně spustili iCarly jako každotýdenní internetovou show, ve které si mohou dělat, co chtějí. (Nickelodeon)

(více)

Recenze (33)

lilylove odpad!

všechny recenze uživatele

Hned když jsem slyšela první větu "ahoj,víte kdo jsme? Já jsem Carly a já jsem Sam,ted už víte kdo jsme" pomyslela jsem si že je to kravina,ale počkala jsem a doufala jsem že se to vylepší a bude z toho dobrý seriál ale spletla jsem se neni to vůbec vtipné ani zábavné.Viděla jsem jenom jeden díl a celou dobu to byla nuda nuda nuda.....a navíc Sam je mi nesympatická.....Celý ten seriál je vlastně dost stupidní...... ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Takhle ambivalentní pocity jsem naposledy měl u seriálu v době kdy jsem se díval na Andromedu. Je to strašná blbost, ale tak zvláštně chytlavá, že si občas pár dílů pustím. A stejně jako u nepodařeného dítka Gena Roddenberryho, i tady mou pozornost drží jedna z hlavních hrdinek. Tentokrát ne krásná, ale zato překvapivě talentovaná Jennette McCurdy. Snad svou kariéru nepromrhá na podobných projektech, a vyroste z ní slušná komediální herečka. Hollywood by to potřeboval jako sůl. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Tak jsem se konečně rozhodl, že k tomuto seriálu napíšu komentář. Tento seriál sleduji už nějakých 9 měsíců, tedy od doby, kdy se mi v nabídce kanálů objevil kanál Nickelodeon. Všechno to začalo tím, že jsem hledal nějakou výplň svého času než odbude osmá hodina večerní, kdy většinou v televizi začíná ten nejatraktivnější program. První díl, který jsem viděl byl o tom, kterak si Carly o Vánocích přeje, aby její bratr byl normální a její přání se jí splní a najednou nic není tak, jak si to pamatovala, žádnou webovou show neměla, se Sam se nekamarádila, atd. Řekl jsem si, že je to zvláštní a ztřeštěný seriál, v kterém se moc neorientuji, ale který je docela vtipný. V dalších dnech jsem pak tedy znovu a znovu zapínal v 19:40 stanici Nickelodeon a celý ten příběh a všechny jeho postavy se mi začaly pořádně dostávat pod kůži a nyní si už neumím bez tohoto seriálu svůj život představit. A to říkám zcela vážně jako člověk mužského pohlaví, kterému je 25 let. Ač nejsem tedy divák, na kterého je primárně tento seriál cílen, přesto si ho užívám a bavím se u každého dílu, a to i přesto, že některé díly jsem díky neustálému opakování viděl klidně i pětkrát, ale vůbec to nevadí, protože postavy jako jsou Spencer nebo matka Freddieho se hned tak neomrzí. A hostující herci v epizodních rolích, jako jsou Jane Lynch (hraje Saminu matku), Jack Black (hrál Aspartama, jenž se v památném díle utkal se Spencerem jakožto Arutorem) nebo Jim Parsons (hrál blázna na psychiatrii), rozhodně potěšili a pobavili. Takže ve výsledku říkám, že tenhle seriál v mých očích nemá chybu a z toho důvodu mu uděluji pět hvězd a doufám, že mě bude bavit ještě hodně dlouho. ()

Thalin 

všechny recenze uživatele

Přiznám se, že jsem sjela jen několik dílů po vydání knihy představitelky Sam. A asi je vážně lepší vidět to poprvé v nižším věku (tak 12, jinak vám bude permanentně trapně za ně), protože něco tak hloupého a uječeného jsem dlouho neviděla. A nemluvím jen o tom, že agresivní a impulzivní Sam prakticky každého nejdřív zmlátí než aby s ním mluvila. A když má mluvit, tak spíš řve. Když jsem v knize poprvé viděla slova "máslová ponožka" říkala jsem si co je to za kravinu a ono je to fakt ponožka plněná máslem. Neuvěřitelné a nevím, co to má komu dát. Pár vtipných momentů by se našlo, ale právě proto, že jsem četla její knihu a vím, jaké měla ze všeho pocity a jaké měla problémy s některými svými kolegy a lidmi kolem, tak se na to těžko dívá nezaujatýma a nekritickýma očima. Asi i v pubertě by to na mě byla moc veliká trapárna a klasický pořad s puberťáky, kde se všechno přehání a  žene do otravných extrémů. ()

dogrose 

všechny recenze uživatele

Zajímá mne, co se točí pro teenagery, seriál sleduju na Nickelodeonu. Viděla jsem všechny díly, některé víckrát. Je to vcelku zábavné, nápad s webovou šou poměrně neotřelý. Sem tam se seriál nevyhne laciným trapárnám typu "jedu na výlet a nemám doklady a peněženku" nebo fekáliím (recept na míchané nudle a kuřecí nudličky v záchodové míse - proboha, proč?), případně prvky grotesky (zlobení vrátného Lewberta, házení po sobě psím žrádlem). Na druhou stranu je tu dětinský brácha Spencer a jeho obdivuhodné výtvarné experimenty. Co mi ale vadí nejvíc, je hýčkání zla - samozřejmě seriál staví i na kontrastu charakteru přátelské Carly a zlobivé Sam. Bohužel záporné chování Sam je přespříliš i na zábavný seriál. Sam podvádí, krade, podráží, fyzicky napadá, lže, šikanuje, manipuluje, ale chacha, to je ale legrace, co, přece ji za to nebudeme trestat? Takže až vás ve škole bude někdo šikanovat, nedělejte z toho kovbojku, je to přece hodnej kámoš a hubu vám určitě rozbil s láskou... Jinak dle mého je to i se všemi výhradami nejlepší hraný seriál na Nickelodeonu. ()

Galerie (103)

Zajímavosti (15)

  • Role Sam Puckettové (Jennette McCurdy) je založena na postavě, kterou zahrála v pátém dílu druhé série seriálu Zoey 101 (od r. 2005), kde hrála charakterově stejnou postavu jako v iCarly. (Elbarto08)
  • Herečka Victoria Justice si v seriáli zahrala dve rozličné postavy. Najskôr si zahrala MMA zápasníčku Shelby Marx v časti iFight Shelby Marx (séria 2, epizóda 20). O dva roky neskôr sa objavila v krátkom filme iParty with Victorious ako Tori Vega (zo seriálu Victorious). (Majky28)

Reklama

Reklama