Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný řidič zločineckých gangů. Nezajímá ho o jakou práci ten večer zrovna jde, řítí se nocí s policejními vozy v zádech. Shannon je Řidičovým učitelem i manažerem, který se ho snaží dohazovat filmovým režisérům i zlodějům, kteří za něj jsou ochotni dobře zaplatit. Shannon má v plánu koupi vozu, ve kterém by se Řidič mohl zúčastnit profesionálních závodů. Navrhne, aby se investorem stal Bernie Rose, místní boháč s pochybnými zdroji příjmů. Samotářskému a ze svého dvojího života značně rozpolcenému Řidiči zcela změní život náhodné setkání se sousedkou Irene, se kterou tráví stále více času. Vše se však změní když je z vězění propuštěn Irenin manžel Standard. Řidič se s ním domluví na poslední loupeži, která Standardovi umožnit splatit dluh, kvůli kterému ho vydírají gangsteři. Ukáže se však, že šlo o nastraženou past. Vše se začíná komplikovat a aby Řidič ochránil sebe i Irene, musí udělat to, co umí nejlépe – řádně šlápnout na plyn. (oficiální text distributora)

iamblichos

Krimi?? Drama?? Akcny film?? V Madagaskare alebo Dobe ladovej je viac akcie. Dlhe zadumcive pohlady na bezvyrazne tvare Gosslinga alebo Mulliganovej-specialne ta mi pripadala ako maska, kedze sa v akejkolvek situacii tvarila uplne rovnako...nezmyslene samoucelne prejavy nasilia...a vseobjimajuca pomalost plynuca do nevyhnutnej nudy ()

TomAbrt

Vůbec nevím, co je na tomto filmu, tak úchvatné. Přijde mi to podobné, jako záhada úspěchu filmu "2001 vesmírná odyssea". Stejně jako u klasického snímku, který byl svého času propadák a na dlouho dobu znemožnil natáčení scifi filmů, jsem usnul. Nudil jsem se a od poloviny filmu jsem věděl, jak to asi může dopadnout. Nechápu jak může být tento film, filmem roku 2011. Herecké výkony průměrné, děj je průměrný, předvídatelný a nudný. Z velkého očekávání, jen zklamání z naprosté průměrnosti možná až podprůměrnosti. ()

Rider@

Jeden z mála filmů, kde při dialogu nemusí padnout jediné slovo a vy přesto přesně víte, co postavy prožívají a co chtějí říci. To se dnes vidí již velmi málo, obvzláště u filmu tohoto žánru (naposledy jsem měl podobné pocity u Ghost Dog - Cesta samuraje). Pro mě má tento film neuvěřitelné vnitřní kouzlo. Mrzí mě, že mi v roce 2011 proklouzl v kině. ()

mmiri

když jsem film dokoukala,řekla jsem si jo bylo to dobrý, ale čím víc jsem si přehrávala v hlavě scény z filmu tak se mi víc a víc líbil. Ale soundtrack a hudba - co dodat nic luxusnějšího v poslední době ve filmu asi nezaznělo. Písnička Nightcall - tu můžu slyšet 100 po sobě a nikdy se neoposlouchá ()

eyculka

Tento film je pro nadšence, kteří umí ocenit uměleckou stránku filmu. Velkou zásluhu na výsledném filmu má Cliff Martinez, který dělal hudbu, protože ta vysoce utváří atmosféru filmu společně s dokonalými záběry. Je to velmi procítěný film, kde nenajdeme zbytečné dialogy. A to velmi oceňuji. A navíc, nejde odolat Ryanu Goslingovi s jeho koženými rukavicemi. ()

Mobile4 odpad!

Dobrá práce? Ne. Zpočátku jsem si říkal, tak tu máme dalšího Charlese Bronsona s postavou novodobého Harmoniky (Tenkrát na Západě). Ale bohužel, celé se to nepovedlo. Nechutné vraždící scény a prosťoučký, béčkový scénář o záchraně debila, jak jej ostatně nazve jedna z postav. Nedomyšlené scény na efekt, maskovaný hrdina nesundá za celou dobu filmu svojí bundu se škorpionem, ale nezapomene si dát na hlavu masku ........ Ani talentovaný Gosling to nemohl zachránit a rešisér ho v tom nechal. Další zbytečný film. ()

vykaslavac

Tento film je nutné vidět v BR kvalitě a hlavně na kvalitním stereu. Hudba je totiž významnou součástí filmu. Např. po první zlodějské scéně, kdy se mi celou dobu tajil dech, nastoupí úvodní titulky spolu s dokonalou peckou, která vám vybouchne přímo do hlavy. Dál film plyne v nastaveném tempu a dech se mi tajil téměř pořád. Hlavně díky výborně zpracovaným scénám, které Refn dovedl k dokonalosti. Už Bronson mě uhranul, ale tohle je mistrovské dílo. Mohl bych pět ódy na každou minutu filmu, ale to by byl názor na celou stránku. Film jsem si pustil hned druhý den znovu a od té doby jsem ho viděl asi 5x a to mluví samo za sebe. ()

Ollivander

Textový komentář zkrátka nemůže vystihnout můj pocit z tohoto filmu. Toto je z jiného vesmíru, zhmotněno Refnem třemi prvky. Hudba, kamera, Ryan Gosling. Hudba (Cliff Martinez): výjiměčně ponechám bez hodnocení ()

dboshj

Tolik nudy jsem už dlouho neviděl. Trailer i začátek filmu sliboval trochu akčního ducha, ale než se hlavní hrdina rozhoupal k nějakému činu nebo alespoň otevření "huby"...po sestřihání zbytečných momentů by tenhle film měl tak slabou hodinku. ()

Vojte

Role řidiče napsaná Ryanovi Goslinkovi přímo na tělo, ucho lahodící soundtrack a dokonalé, podlouhlé záběry dělají z filmu Drive velmi kvalitní ukázku hollywoodského řemesla. Spolu s perfektní vizuální stránkou filmu Vás Drive celých 100 napínavých minut nenechá ani mrknout. ()

Koukam

Nemohu si pomoct, ale hlavní role je na milimetr ušitá pro Ryana Goslinga, který filmu svým úchvatným hereckým výkonem dává nevšední tvář. Super film, kde nádherně vynikají chvilky ticha :-). Silná atmosféra. Pro mě vlastně silný - lehký film :-). ()

Terrific

Ryan Gosling hraje čím dál tím lépe, at mu to vydrží..každopádně film má příjemnou lehce mrazivou atmosféru a jak se říká na hrubej pytel hrubá záplata ! drsné scény viz kladivo či pasáž ve výtahu head on shit ! romantické chvilky jsou také fajn..každopádně málomluvnej řidič je parťák do nepohody a akce v motelu mně hodně bavila..jinak režie je na slušné úrovni, muzika moc příjemná až návyková...záporáci jsou správně zkažený a je dobře když dostanou na prdel ! Už teď se těším na další spolupráci Gosling- Winding Refn .. ()

ladymarmelad

Nevím co k tomuhle filmu říct, zkoukla sem ho dvakrát a stejně ho moc nechápu. proto tři hvězdičky, Nevím jestli třeba až budu starší tak změnim názor ale teď mi ten film nic neříká. ()

zhulosek

Film jsem měl v plánu jako vyplnění času na mé pravidelné cestě Praha - Ostrava. Po přečtení obsahu na této stránce jsem neměl žádná přehnaná očekávání a vyplatilo se to. Gosling je naprosto fantastický, už dlouho jsem neviděl tak málomluvného hrdinu, který toho stejně tolik odvypráví! K tomu si připočtěte lahodný soundtrack, skvostnou atmosféru a ta nadupaná auta! Jo, ty kožené rukavice chci taky! ()

Po kom půjde Neonový démon?

Po kom půjde Neonový démon?

06.02.2015

Ryan Gosling režíruje fantasy

Ryan Gosling režíruje fantasy

25.11.2012

Ale nečekejte hobity, elfy, čaroděje a meče. Režijní debut čím dál populárnějšího a uznávanějšího herce (brzy jej uvidíme v krimi The Place Beyond the Pine) je popisovaný jako „pochmurná moderní… (více)

Refn a Gosling ještě brutálnější

Refn a Gosling ještě brutálnější

29.03.2012

Nemusíte „melancholický thriller“ Drive považovat za nejlepší loňský film. Neupřete mu ale, že šlo o pozoruhodný počin, který měl odvahu nabourávat žánrová pravidla (však se i dočkal v Americe žaloby… (více)

Oscar 2012 - výsledky

Oscar 2012 - výsledky