Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

kovarex

Naprosto geniální počin na všech úrovních. Celou dobu mi to přišlo jako hluboký vhled do psychologie ve stylu bratří grimmů. A teď vidím že pohádka skutečně je podle jejich pohády. Filmu se povedlo ideu nezničit, ale naopak svkěle vypíchnout. ()

3mates33

sexy animovaný film, spev dobrý, hlas skvelý, proste chýba už len aby bloncka natočila sextape :) ...ale bezo srandy, je to fakt super roztomilá komédia :) ()

playboy_05

Pokud vam neni deset, jde vam u Disneyovek primarne o pribeh...ktery je zde nejvetsim kamenem urazu...stokrat videny jinde a k tomu s nezajimavymi postavami a temer infantilnim hudebnim podtextem...se svezim "Frozen" naprosto neporovnatelne ()

hekla

Krásná pohádka s chytlavým příběhem, vtipná i dojemná. Roztomilé postavy a celkově příjemná animace. Bude se líbit i dospělým. ()

Scraffy

Nie až tak skvelý animák, ako tu všetci hovoríte. Klasická princeznovská rozprávka, ktorá vykráda takmer všetky predošlé animáky od Disneyho a ku koncu už aj samú seba. Avšak moderné spracovanie tomu zaistilo priemer. ()

nenet

Už ani nevím, kolikrát jsem tuto pohádku "musela" vidět, ale dílo je to hodně povedené. Zdejší Locika naštěstí nemá mnoho společného s původní verzí bratří Grimmů a v tomto případě je jedině dobře, že tvůrci zachovali pouze hlavní motivy a na jejich základě vytvořili v podstatě nový poutavý příběh se vskutku originálními, veselými, zápornými i přitažlivými hrdiny (takový Flynn Rider vážně stojí za to :)). Skvělou atmosféru úspěšně dotvářejí dokonalá animace a moc hezké písničky. ()

papadoce

Jeden z najlepších animákov vôbec. Prekrásna animácia, 101% slovenský dabing a výborne spracovaný príbeh, dali spolu dokopy skvelú zábavu pozerateľnú opakovateľne. Priehrštie vtipov a sympatických postáv, pre mňa jasná klasika. To je proste “Zamotaná”, teda pardón “Na vlásku”. ()

HERGImanCZ

Studio Disney potvrzuje, že ví jak udělat správný animák! Snímek Na vlásku mě v roce 2010 z nějakého důvodu minul, což mě zpětně velice mrzí, protože se jedná o opravdu skvělý animovaný film. Sympatické hlavní duo s dobře napsaným vývojem jejich charakterů (tady by se Captain Marvel měla učit) je společně s humorem hlavní tahoun filmu. Vtipů je tu opravdu hodně. Některé jsou na první pohled mířeny na mladší publikum, jiné pobaví všechny. A minimálně jeden je tu připraven přímo pro starší, takže si tu opravdu každý něco najde. Jako ve většině disneyovek tu také máme velké množství písniček, které mají kvalitní hudbu a skvělou choreografii. Samotné písničky mi ale v hlavě po skončení filmu nezůstaly, protože jim za mě chybí něco, díky čemu by vyčnívaly z řady. Je ode mě nefér srovnávat je například s písničkami ve filmech Coco nebo Ledové království, když Na vlásku vyšlo o několik let dříve, ale nemohu si pomoci. Oba zmíněné filmy obsahovaly písničky, které si v hlavě uchovávám do teď, protože zaujaly něčím, co byl nadstandard. K příběhu nechci prozrazovat více, než vám vyzradí kdejaký obsah či popis. Možná bych jen podotknul, že pár pasáží bylo až příliš uspěchaných a mohly by od tvůrců dostat více času. Myslím tím zejména úvod. Na druhou stranu to skvěle vynahrazuje finále filmu, které je opravdu skvělé a něco takového bych od pohádky od Disneyho vlastně ani nečekal. Kdybych to měl převést na procenta, udělil bych filmu hodně silných 85 %, které si u mě zaslouženě vybojoval i po jedenácti letech od vydání. Takže pokud jste jej stejně jako já prošvihli, rychle to běžte napravit! ()

xxlch

Upně suprový Disneovsko- pixarovský filmík se vším co patří do pohádky a u kterého se fakt pobavíte.Jediné co lze vytknout je né zrovna povedená hudba a písničky.Ale vše vynahradí spousta humoru,klasické zpracování a perfektní výkon válečného super koníka,kterému perfektně sekunduje malý chameleon. ()

Renie42

Moc pěkná pohádka s plno vtipnými scénkami, kůň Maximus, který se chvílemi choval jako honící pes, chameleon Pascal, moc pěkné písničky. Viděla jsem to v originále a potěšila mě srozumitelná angličtina. Příběh Razpunzel, či jak se to píše, jsem nikdy neslyšela, neviděla a moc se mi příběh líbil, nenudilo mě to ani na chviličku. ()

bubu25

Jednooznačná 5 hviazdičkovka. Výborný dabing, skvelý humor. Vtipní chameleón aj kôň. Podľa mňa bez chyby. ()

DoubleJo

Disneyovky som mal vzdy rad a Tangled sa im obzvlast podaril. Animacia bola prepracovana do detailu, 3D bolo tiez v pohode a pribeh skvely. Naozaj velka porcia zabavy. Napriek tomu, ze to bolo dabovane (a ja dabing nemozem), boli piesne celkom dobre prerobene a ani dabing samotny nebol zly. Len sa nemozem zbavit pocitu ,ze do nasich kin prisla zostrihana verzia, pretoze na niektore sceny z traileru si nepamatam, resp.tam vobec neboli. Jedna z najlepsich disneyoviek plna napadov, humoru a sympatickych postav. Vyborne, odporucam. ()

pepo701

bez chybicky...takto si predstavujem dnesnu rozpravku pre deti...princezna, zlodej, "jezibaba" a stastny koniec. a dokonca ani ten slovensky dabing mi nevadil, dokonca by som ho chcel az pochvalit, pesnicky sa mi velmi pacili. tazko mi je porovnavat Na vlasku s inou rozpravkou, no je minimalne taka dobra ako Ja zloduch, ak nie lepsia ()

Joe16210

Skvělá pohádka, u které se nebudou nudit ani dospělí. Locika pokračuje v odkazu klasických disneyovských princezen - písničkářek, čehož se drží jak příběh a hudba, tak i vše ostatní. ()

boombang

Sněhurka má opravdu vážnou konkurenci a krásnou konkurentku. I když je to víceméně totéž... včetně např. jablek. Ale je to nádhera a ten soundtrack... luxus! Ale toho Flynna snad museli kreslit podle Adriena Brodyho...:-) P.S. Kupidodědek rulezzz. ()

Mr.Roman

Bravúrne prevedený návrat ku koreňom, u ktorého paradoxne dúfam, že ukáže cestu akou by sa animované filmy mali uberať v budúcnosti. Okrem mierne pozmeneného a oživeného tradičného príbehu o princeznej vo veži, sú najmä sympatické postavy najvýraznejšou zložkou úspechu. V čele s vedľajšou postavou Maxima, na ktorého bonmoty stačí pomyslieť a na tvári mi vyskočí úsmev. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)