Flynn Rider, nejpohlednější i nejhledanější lupič celého království, se schová v tajemné věži. Skončí ale jako rukojmí Lociky, krásné a nezkrotné dospívající dívky s dvacet metrů dlouhými kouzelnými blonďatými vlasy. Locika, ještě jako malá, byla unesena zlou čarodějnicí Gothel z hradu svých královských rodičů. Čarodějnice ji vězní ve vysoké věži a od malička jí tvrdí, že je její maminka. Dívka se chce dostat z věže a touží vidět svět a hlavně záhadná světýlka, která jí utkvěla v paměti z doby, kdy byla ještě na královském zámku. Přesvědčí Flynna a společně se vydávají na nejdobrodružnější výpravu, na které nechybí kůň, superpolicajt, přehnaně opatrný chameleon Pascal a drsná banda hospodských rváčů. (TV Nova)

k4men

Naprostá dokonalost! Po prvním shlédnutí jsem si to chtěla pustit hned znovu. „Pusť tu holinu! Fuj je to! " Originální a plné vtipu. Navíc kdo by po shlédnutí nechtěl Pascala a Maxima domů. ()

rakovnik

Tato animovaná pohádka má vše, co správná pohádka má mít - souboj dobra se zlem na prvním místě. Hrdinové (ale i padouši) jsou velice sympatičtí, příběh má velice originální zápletku a i závěr mě nadchl. Sice nejsem fanda muzikálů, ale i předabované písně jsem skousl. Na první místo bych ale vyzdvihl, kromě již zmiňovaného hezkého příběhu, krásnou animaci, přemíru humoru a dostatek dojemnosti. ()

vydumnica

Velmi pekna rozpravka pre malych aj velkych. Dala by som aj 5*, ale nebolo by to celkom fer voci Frozen, tak davam velmi dobre 4 hviezdicky, mozno aj 4 a pol. Mandy Moore bola velmi dobra volba, ma krasny hlas. Pred rokmi som to pozerala sama, teraz druhykrat so svojimi detmi. 80%. ()

Sinn

Skvělá oddechovka, upravený klasický příběh, sympatické i nesympatické postavy, šarm, vtip a především předvídatelný, leč roztomilý (i když trochu zdlouhavý) konec. A povedená hudba i animace. A důležité poselství - blondýny už nejsou v kurzu, bičiz, brunety vládnou světu, říkal to i Evžen! A chci chameleona! ()

Elyssea

Disney těží ze své tradice a v Tangled nabízí mix toho nejlepšího. Ústřední dvojice je sympatická a vtipná (při sexy pohledu jsem si vzpomněla na Joeyho z Přátel), ale jako vždy vítězí vedlejší postavičky. Milého chameleona válcuje superkůň Maximus - nejvtipnější postava celé pohádky. Tangled nabízí moc hezkou animaci, svižný příběh, zdravou dávku romantiky a hodně vtipů. Jsem nadmíru spokojená. ()

Aljak

Veľmi dobré, až prekvapivo :) Trošku som alergický na presladené rozprávky o princeznách, ale toto ma fakt oslovilo - nielen vydareným príbehom ako takým, ale hlavne množstvom vynikajúcich hlášok a dojemnými životnými osudmi hlavných hrdinov. Navyše k tomu aj pekná hudba, zaujímavá zápletka, dávka napätia a nerozlučná romantika s happyendom - ale tak to už v rozprávkach býva, k tomu výhrady ani nemám. V tom obrovskom množstve animovaných rozprávok, ktoré sa v súčasnosti produkuje, to bol vysoký nadpriemer a v porovnaní s ostatnými "princeznovskými" rozprávkami táto určite vynikla. ()

Attta

Skvělý film, který mi připoměl že i animáky a pohádky jsou stále sledovatelné. Tak trochu jem si i zavzpomínal na děctví kdy Disney dělal ještě pěkné kousky. Jem fakt rád že jsem do toho pustil, protože tohle byl fakt pohodvý zážitek. Ze začátku mi trochu vadily ty muzikálové prvky, ale po první čtvrtině mi to přestalo vadit a zvykl jsem si na to. Fakt vyvážená a pěkně udělaná pohádka v rámci žánru jedna z těch lepších. Můžu jen doporučit. ()

Nach

Po delší době musím své hodnocení zvýšit na maximum. Na vlásku je opravdu jedním z toho nejlepšího animovaného, co jsem od dob Shreka viděl. Má naprosto vše, co správné Disneyovky mají mít. Charismatické hrdiny, kupu humoru, správné zvířecí očička i skvělé songy. Tohle každý milovník pohádek a animovaných filmů musí vidět. Já toto dílko s láskou oceňuji i po Xtém zhlédnutí. 85% ()

Streeper

Nádherná pohádka s krásnými písněmi a s velmi povedeným českým dabingem. Postava Maximuse se mi moc líbila, jelikož se postaral o většinu nejvtipnějších scén, stejně tak jako Pascal. Pohádka dojme, rozesměje i potěší. ()

JohnRambo

Pri niečom takomto sa nedá nič komentovať. Toto je jednoznačná záležitosť. Tak ako sa to páči malým, tak sa na tom bavia aj starší. Čo viac treba k tomu aby chlapci z Disney zarobili? Gratulujem a ďakujem za 'pěknou podívanou' Hodnotím na 90%+ Lebo čo ak príde niečo ešte lepšie?! :) ()

Crawler-D

Disney oprášil starou recepturu a vida, zjistil, že ono to vlastně funguje. Je rozhodně příjemné vidět film, kde vedlejší zábavné postavy jsou pořád jenom vedlejšími postavami a nekradou si pozornost reflektorů. Pominu-li problematiku vlasů, především jejich délku a praktkčnosti v normálním světě, vychází z toho povedený animák s příjemnými postavami, jejichž zkřížení osudů nepřipomíná nešikovné dohazovačství ze strany přátel. ()

Yorkcz

Animovaná muzikálová pohádka která mně tak neohromila a je vyloženě jenom pro děti. Rodiče se musí vyloženě nudit v tom kině s těmi dětmi. Děj převzán z jinačí pohádky která bohužel upadla do zapomnění. ()

campix

Po vcelku dlouhé době se Walt Disney vrací s animákem opravdu světové extratřídy, který může směle bojovat i s těmi nejlepšími kousky od studií Dreamworks a Pixaru. Ne že by jejich předchozí filmy byly špatné, ale do té extratřídy prostě nesahali. To se změnilo naprosto kouzelnou pohádkou Na vlásku. Disney, tradičně sází na mnoho zpívajících scén a ty bych řekl, že jsou tím nejlepším v tomto filmu. Samozřejmě příběh běží po zaběhlých kolejích a není vyloženě těžké předpovídat co bude dál, ale to u filmu především pro dětské publikum není problémem. Děj také spestřují, jak já říkám "cool postavy". Zde je to chameleon a kůň, který mě naprosto dostal. Na vlásku je podle mě druhý nejlepší animák loňského roku po How tu train your Dragon. ()

DruidKarel

1038. hodnocený film: Určitě pro mě velikánské překvapení po té spoustě "pixarovek", které jsou svou kvalitou nedostižné. Nyní je tu krásný příběh o mladé dívce jménem Locika, jejíž zázračné a dlouhé vlasy mají moc léčit a omladit. Proto si ji již jako malou unelsla a přivlastnila stará čarodějnice, a tak jejím královským rodičům zbyly jen oči pro pláč. Pak se k ní ale náhodou dostane známý lapka a krasomil Flynn Rychlík (Evžen Houžvička), který jí dokáže dostat z jejího zajetí ven a ukázat jí, jak je svět krásný. 5* si tahle pohádka jistě zaslouží a jen bych prosil více takových. Navíc ta hudba je fakt chytlavá a člověka skutečně celý film chytne. 5* ()

nithiel

Graficky velmi pěkně zvládnuté, ale jinak zas až tolik nemám, co pochválit. Zápletka je vyloženě dětská a dospělý nemá tolik důvodů zůstat až do očekávaného konce. Náladu mu zvedne jen kůň Maxim, jediná postava s trochu lidským charakterem a naprosto úžasnými výrazy; souboj pánve a meče mezi člověkem a koněm byl pro mě jednou z nejvtipnějších scén loňských filmů. A body rozhodně přidává Amor v podání oplzlého staříka. ()

Pitam

Moc hezký pohádkový příběh s dějem ve svižném tempu a se sympatickými, roztomilými a vtipnými postavami. Po celou dobu sledování mi nezmizel úsměv z tváře... Naposled jsem měl tak dobrý pocit u "Jak vycvičit draka". Doporučuji všem, co mají rádi animáky a šťastné konce. Výborná volba pro zlepšení nálady. ()

C0r0ner

Že na Pixar nedám dopustit a vždy a všude ho upřednostňuji, tak se i dalším společnostem občas povede natočit skvost. Na vlásku pro mě bylo hodně příjemným překvapením a to dokonce i v muzikálové rovině (scéna z hospody rváčů), kterou obvykle nemusím. Že Disney zaboduje tak moc s tak "obyčejným" tématem, bylo opravdu nečekané. 90% ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

29.10.2017

Raubíř Ralf hraje dál

Raubíř Ralf hraje dál

14.07.2015

Od premiéry disneyovského animáku Raubíř Ralf už uplynuly téměř tři roky. John C. Reilly (Strážci Galaxie) tehdy namluvil videoherního záporáka, který se chce stát hrdinou, a byla z toho téměř… (více)