Doposud si devatenáctiletá Lili užívala společně s novými přáteli Leou a Thomasem prázdniny v Barceloně. Po návratu domů ale dívku čeká studená sprcha. Rodiče jí sdělí, že po velmi vyostřené a násilné hádce s jejich patriarchálním otcem opustil Lilin bratr - dvojče Loic domov a odešel neznámo kam. Od té doby nezvedá telefon a nedává o sobě vědět. Tato zpráva dívku, jež je na svého sourozence značně fixovaná, absolutně zdrtí. A stres a emocionální šok, znásobený setrvávající napjatou atmosférou doma, si brzy začne vybírat svou daň. Lili přestane přijímat potravu, nemůže ani spát a po několika dnech ve škole zkolabuje během přednášky a probudí se až na psychiatrii. K životu ji pak přivede až pohlednice od jejího bratra, první z mnoha. A jak přicházejí další a další psaní, tím více v dívce sílí touha po vzpouře a velkých životních změnách. Hlavní roli v pozoruhodném, dvěma Cesary ověnčeném dramatu ztvárnila vynikajícím způsobem půvabná Mélanie Laurentová, která se nyní představí i v novém snímku Quentina Tarantina Hanební pancharti. (oficiální text distributora)

Cerebrum

Rychle plynoucí pomalý film. Každá sekunda pečlivě boří základní lež, pointu, na které ovšem není film zásadně postaven. Spíš je to neskutečně lidská sonda do 'tajuplné' prázdnoty jedné obyčejné francouzské rodiny. Každá postava má cosi, co vás donutí ji bedlivě sledovat, přemýšlet o jejích činech a v důsledku i chápat. Možná je to kvalitním scénářem, pevnou režií, ale tipl bych si, že na tom mají lví podíl i famózní herci s Kadem Meradem a Mélanií Laurent v čele. Pokud se díváte na filmy nejen pro odreagování, ale také pro chvilku života s někým jiným, ale přitom reálným a hmatatelným (krásným obyčejným) člověkem, rozhodně tento film doporučuju. ()

LucMosss

Tento snímek je v podstatě krásný a neobyčejný, avšak mně se z neznámého důvodu zčásti nelíbil. Mélanie Laurent byla skvělá, avšak stejně jako ostatní mou pozornost nějak neupoutala... ()

girasollle

V podstatě jednoduchý příběh v jemně procítěném dramatu. Nijak zvlášť neohromí, ale právě za tu poklidnost, jemnost a jednoduchost dávám 4 hvězdy. A další plus - skvělá ústřední píseň. ()

kolodej1

velmi příjemné překvapení, rozmýšlel jsem se, jestli na to koukat, ale udělal jsem dobré rozhodnutí. Výborně zpracované komorní drama, které člověka chytne a až do konce udržuje v napětí. Já jsem neměl pocit přehnaně natahované střední pasáže filmu, narozdíl od jiných přispěvatelů. Malý, ale silný film, který umocní skvělý závěr a kvalitní muzika k filmu ()

wick

Velmi vydařený francouzský psychologický film...který má neobvyklou zápletku a vynikající pointu. K tomu zdařilé herecké výkony. ()

Dupac

Napříště doporučuji přenechat TV Prima k zařazení do nedělního dopoledního bloku, kam tohle televizní dílko BYTOSTNĚ patří. Herectvím, režií, dialogy a hlavně - "SCÉNÁŘEM"! SPOILER - Vážně je možné v dnešní době tajit před dvojčetem rok smrt sourozence a tvářit se, že odjel? To v Paříži nemají policii, matriku, noviny, internet, sousedy, cokoli?! Sestřička radši stůně na anorexii a hádá se s tatínkem, než že by se zastavila na policii a ověřila si fakta? V dobrém vzpomínám na Soukromé pasti. Fotogenické utrpení hlavní hrdinky doporučuji v americkém remaku replikovat Keirou Knightley, v tuzemských podmínkách postačí nakontrahovat konstantně adolescentní Lucku Vondráčkovou. Za každé více než dvouhvězdičkové hodnocení téhle WTF Pilcheroviny na ČSFD muselo úplně zbytečně umřít koťátko :-( ()

Josefka

Ač mám francouzské filmy ráda, tahle ufňukaná Lily mě neskutečně lezla na nervy. Včetně ústřední písničky - skladby.Děj byl pro mě předvídatelný až nudný.Nějak to neklaplo. ()

Sejkorka

Zajímavé doplnění filmografie Melanie Laurent o film z počátku její kariéry. Za roli dostala Cézara jako nejnadějnější herečka. Beze sporu zaslouženě, což dokázala v pozdějším období. Příběh filmu je docela uvěřitelný a postupem času se dá uhodnout, jaká bude pointa. I když, přeci jen, je možné před dcerou utajit smrt jejího bratra tak, že se nedozví o té tragédii ani z druhé ruky ? Co sousedi, příbuzní, kamarádi bratra apod. ? Ale nemá smyslu hledat zbytečně dokonalost. Ta je především ve výkonu zmíněné herečky v roli Lili. ()