Reklama

Reklama

Za dávných časů vládl zemi české kníže Krok, který měl tři dcery obdařené nadpřirozenými schopnostmi. Nejstarší Kazi měla schopnosti léčitelky, Teta dokázala promlouvat s duchy a nejmladší Libuše viděla do budoucnosti. Po smrti otce převzala vládu na jeho přání právě nejmladší dcera Libuše. Ačkoliv byla Libuše moudrá a spravedlivá vládkyně, muži jí pohrdali. Libuše se tedy rozhodla provdat za Přemysla Oráče ze Stadic, aby s jeho pomocí dosáhla uznání mezi svými podřízenými. Společně se usídlí na hradě Libušín, odkud Libuše předpověděla i založení a slávu města Prahy, které se později stalo sídlem královského rodu Přemyslovců. Po smrti Libuše přebírá vládu její manžel Přemysl, s končícím matriarchátem však stoupá nespokojenost žen, které nakonec vyvolají Dívčí válku. Příběh kněžny Libuše je tentokrát nahlížen nejen z pohledu Jiráskových Starých pověstí českých, ale opírá se i o divadelní hry Franze Grillparzera a Clemense Brentana. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (200)

Mrakoplas23 odpad!

všechny recenze uživatele

Mám nízkorozpočtové filmy rád. Když jsem se dozvěděl, že se nedaleko mého bydliště promítá NÍZKOROZPOČTOVÁ adaptace známé české legendy, vyrazil jsem. Při zpáteční cestě jsem byl pln negativních myšlenek a pocitů. Doufám že čeští filmaří hodlají Amíkům takovýto zákeřný a podlí útok na české kulturní dědictví nějak děsivě oplatit. ()

Damiel odpad!

všechny recenze uživatele

0 % nebo 100 % - U žádného, opakuji u žádného filmu jsem nikdy nezažil, aby se celé kino chlámalo tak nehorázným způsobem, až se zdi otřásaly. Kněžna Libuše je nechtěná komedie století. Těch "kultovních scén a hlášek" je tam tolik, že by to vydalo na hodně dlouhé popisování. Toto je prostě MUST SEE ;-) ()

Reklama

Opsha 

všechny recenze uživatele

Teda, budu asi za kacíře, ale fantasy kabátek starým pověstem českým sluší, stejně tak i velmi dobrá kamera a hudba. Jenomže dobrý nápad není všechno. Režisér i scénárista jsou naprosto neschopní, postavy se chovají naprosto nelogicky (obzvlášť Přemysl a Vlasta), a herci jsou v nejlepším případě dřevění, navíc asi s tou největší sbírkou přízvuků, co se kdy ve filmu sešla (ale ještě víc než Vašut mě přes uši fackovala chorvatská představitelka Vlasty). O akčních scénách radši nemluvím, ještě, že jich je málo. Rozpočet nízký, ale taky kdo by packalovi Wernerovi svěřil víc, než to, co asi kostýmovaní komparsisti přes den vyžebrali v Celetné. Čili klidně, ať se takovéhle filmy točí - ale ať je točí někdo kdo to umí. ()

Rover 

všechny recenze uživatele

Film určený pro enviromentální jedince (nebo komunity), kteří touží žít v souznění s přírodou a rádi používají magii. Protagonisté filmu pobíhají po smrkových monokulturách (ano, prastaré slovanské lesy), za vrchol romantiky považují mazlení se s mlokem apod. Sama Libuše je velmi rozporuplnou osobností, plna sentimentu a nedostižného zasnění neváhá oslovit "pohledného" chasníka, aby ji pomiloval, i když se oddává orgiím s Přemyslem (který ovšem taky nevynechá jedinou příležitost někoho osouložit). Teta radši brzy kamsi mizí, zato Kazi je velmi emo a když nemůže vydržet ničení jejího milovaného lesa, uchýlí se do azylu. V baráčku zaplněném bylinkami ji spolu s živými i mrtvými zviřátky polomrtvou objeví Libuše, která ji odveze zpět na Vyšehrad (jen proto, aby zde smutná Kazi, která evidentně odmítá pozřít potravu, skonala u pohanské modly - totemu). Sympatická je Vlasta - militantní šišlající lesbička, která si dala za úkol strážit Libuši na každém kroku. Ovšem nebyl by to Přemysl, kdyby ji nesvedl a znenáhla opustil kvůli Libuši. Ta mezitím vládne z různých lesních palouků a pařezů spolu s tlupou hloupých starců (prý koncil), který je schopný jen hromadně svolával hesla jako "king king, we want the king" a máchat rukama. Wtf scén je nepočítaně a zábava je to nevídaná. (Praha - The treshold, zvolal znenadála se zjevující mužík s polenem)... Jo a herecké výkony mi, až na výjimky, přišly horší jak amatérské divadlo.HUDBA: Benedikt Brydem - docela výrazná orchestrální hudba skládaná podle šablony. ()

F.man odpad!

všechny recenze uživatele

Chtěl jsem se na Kněžnu Libuši alespoň dodívát, ale to prostě nejde. Tohle totiž není ani guilty pleasure snímek jež by pobavil svojí stupidností, tohle je jen veeeeeeeeeeeeeeeeeliká nuda o úplném hovně. Kdyby "režisér" přijel natáčet na angličtinářský tábor pro mírně pokročilé, vznikl by daleko lepší film s angličtinou na vyžší úrovni. ()

Galerie (58)

Zajímavosti (5)

  • Natáčení probíhalo kromě lokací v Praze i v Adršpachu, Uherském Hradišti, Brdech, v okolí Berounky a Dobříše. Pro obydlí byly využity slovanské skanzeny se zrekonstruovanými stavbami. (Zdroj: kinobox.cz, cs.wikipedia.org) (dinamit_1)
  • Původní název filmu zněl Koruna Vyšehradu, později autoři změnili název na Pohanská královna. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)
  • Snímek byl kritiky hodnocen veskrze negativně. Je srovnáván s nepovedeným domácím videem nebo italským soft-pornem 80. let 20. století. Je kritizován za smíšení historického filmu s ekologicko-feministickými poselstvími, levnou výpravou, špatnou kamerou, chabé herecké výkony či špatnou angličtinu některých herců. (Zdroj: cs.wikipedia.org) (dinamit_1)

Reklama

Reklama