Velkolepá pocta kinematografii. Příběh neobyčejného chlapce, jehož dobrodružství se proplétá s osudem slavného filmaře Georgese Mélièse... Děj se odehrává na pařížském nádraží začátkem 30. let, kde v ústraní žije osamělý chlapec Hugo Cabret (Asa Butterfield). Jeho tatínek nedávno tragicky zahynul při požáru muzea a na nádraží pomáhá svému strýci se seřizováním hodin. Hugo se usilovně touží dostat k poslední zprávě od svého otce, kterou má skrývat záhadný mechanický muž. Toho se Hugo snaží sestavit podle návodu a sled událostí ho svede dohromady s tajemným nádražním prodavačem hraček Georgesem (Ben Kingsley) a jeho chráněnkou Isabelle (Chloë Grace Moretzová). Ta se stane jeho blízkou kamarádkou a společně pak odhalují vzrušující minulost slavného filmaře Georgese Méliese. Báječného muže s obrovskou fantazií, pro něhož kinematografie představovala novou formu magie a příležitost zachytit vlastní sny... Jeden z nejvýznamnějších amerických režisérů současnosti Martin Scorsese získal Oscara za režii snímku Skrytá identita (2006) a v sedmi dalších případech byl na ocenění za nejlepší režii nominován. V roce 2012 to bylo za režii snímku Hugo a jeho velký objev, který v jeho filmografii představuje žánrovou výjimku, protože se jedná o snímek rodinného charakteru podle knižní předlohy Briana Selznicka. Kniha získala v roce 2008 nejprestižnější americkou cenu za dětskou literaturu Caldecottovu medaili a stala se celosvětovým fenoménem. S podobným úspěchem se setkala i filmová adaptace, která získala celkem pět Oscarů především v technických kategoriích a dalších šest nominací. Pro Martina Scorseseho navíc snímek představuje srdeční záležitost, protože příběh mimo jiné vzdává poctu průkopníkovi raného němého filmu Georgesi Méliesovi (1861–1938). (Česká televize)

kolodej1

pěkný, je vidět, že byl natočen s opravdovou láskou k filmu. Výborná výtvarná stránka filmu, kamera, vhodně zvolená muzika. Byl jsem okouzlen jak dítě a po jeho skončení ve mě zůstal hřejivý pocit. Scorsese opět nezklamal, je vidět, že on sám je pan režísér ()

Brenda.Ch

Stále jsem se rozhodovala mezi 4* a 3*. Nepochybně je to óda na umění filmu, film vzdává holt snílkům, kteří se nevzdávají a dávají do filmování celé své srdce a celou svou duši. Atmosféra filmu je velmi zdrařilá, až kouzelná, herci vybraní znamenitě, hudba velmi dobrá a celkově si tento film zaslouží velké plátno a nejmodernější ozvučení, aby se dal vychutnat v plné velkolepé parádě. Ovšem příběh, ač krásný, se nedotkl mého srdíčka, nevím ani proč. Chybělo mi tam něco, co mi vyšpičkuje emoce, něco, co ve mě zanechá dlouhou stopu. Nakonec ale zvítězila pozitiva a dávám 4*. :-) ()

CaptNemo

Asi jsem od toho filmu čekal moc. Minimálně pořádný příběh. Tohle byla taková dickensovská nádražní povídka, která vás zřídkakdy zavede jinam. Co velkého Hugo objeví, jsem se bohužel nedověděl. Jako dospělý oceňují nádhernou výpravu a skvěle vybrané dětské herce, ale nemůžu se ubránit obvinění příběhu z plochosti a zbytečného natahování. Jako dítěti by mi asi jednoduchost nevadila, zase by mi byla ale pocta pana Scorseseho němého filmu úplně jedno. Za ty barvy a hlavního dětského hrdinu 3 hvězdy, jinak by si Ben Kingsley házící ošklivé pohledy na chudáka sirotka zasloužil jen dvě. 60%. ()

Muso

Veľká pocta filmu od veľkého režiséra. Spočiatku to vyzerá na audiovizuálne orgie, ktoré však postupne ustúpia do pozadia a prednosť dostáva zbytočne rozťahaný príbeh. Po hereckej stránke je natom neprekvapivo najlepšie Kingsley, Asa Butterfield celkom obstojí. Približne v polke, po načrtnutí pointy, film opäť trochu nadchne, neudrží si však tempo a vďaka tej dlhšej stopáži je ten celkový dojem cca 70%-ný. ()

WoodoX

Filmu nechýba dobrá atmosféra, je brilantne natočený a zahraný, naviac mám z neho celkom dobrý pocit. Ja som vskutku spokojný. ()

unclejack

Hugo a jeho veľký objav. Takže po prvé - film má úchvatnú vizuálnu stránku a Scorsese si už len týmto zasluhuje pozornosť diváka. Po druhé - film je o Meliesovi a to je dobrá správa pre každého, kto sa o kinematografiu a jej dejiny zaujíma. A po tretie - ... Hugo rozhodne nie je zlý film a ako výplň sobotňajšieho večera bohato stačí, ale než sa dostávame k skutočne zaujímavej dejovej línii, musíme pretrpieť veľké množstvo predvídateľných dejových zvratov - tu nás má baviť Scorseseho vizuál a Sacha Baron Cohen. Záver je už potom o niečom úplne inom, ale nebol som z celkového vyznenia filmu tak nadšený, aby som zabudol na tú dlhú cestu k mementu veci, to nie. Herecké výkony - možno Ben Kingsley, Cohenov najlepší moment bol ako dostal kufrom do rozkroku, ale jeho inšpektor bol uveriteľný a naozaj ľudsky podaný, a samozrejme Chloe Grace Moretz. Hugo by mohol byť štvorhviezdičkový film, ale to by musel diváka vtiahnuť do deja podstatne lepším dojmom a nezaškodilo by mu trochu prekopať scenár. ()

Santiago.

Skvělá vizuální stránka, v 3D opravdu parádní podívaná, do-jemný příběh, žádné drasťárny a přepjaté situace hodné thrilleru, jak to dost často u takových filmů pro děti bývá. Odkazy na klasiku, které musí potěšit každého filmového fandu, jenže... Chvílemi jsem měl pocit, že jde o nějakou filmařskou exhibici "podívej, já jsem Pan filmař a mám to všechno v malíku". V průběhu děje jsem se několikrát přistihl, jak moc si přeju, aby toto krásné dílo u mě způsobilo onu nepopsatelnou extázi za kterou zde dávám 5*. K mému zklamání se tak nestalo, ale pevně věřím, že chyba byla tentokrát spíše na straně "přijímače" a že jde o výborný film! ()

v.indruchova

Zdlouhavé až málo kční. Věřím, zže kdyby to odsejpalo moje hodnocení, by bylo jiné. Ta plouživost to pro mě dost "zabila".škoda. Působí to v některých scénách spíše pro děti. Pěkná Paříž stvořená počítačem. Zápletka by vlastně nikdy nevznikla, kdyby bylo vše řečeno na rovinu a postavy se postavili svým strachům čelem. Velmi zajímavý děj kolem vzniku filmu. Baron Kohen mi nevadí, hodí se na tu roli. Čekala jsem nějaké velké překvapení. ()

Scaevola

Zábavné, milé, rodinné... a věřím, že tvůrci tak skládají dík vyjadřujíce skutečnou úctu, leč osobně jsem zůstal nezasažen onou očekávanou emocionálností. Viděl jsem jen technologicky propracovaný snímek bez vtahující nálady, který se mi velmi brzy ztratí z paměti. ()

brasek

Po vizuálnej stránke veľmi pekné, ako rodinný film na poobedné kino priam vhodné. Ak si ho pozriete v tichosti večer a máte radi nemé filmy a vizionárov filmu tak zatlieskate a budete šťastní. ()

kacer4

Očakával som niečo na spôsob Tintina, ktorý bol pre mňa veľké trápenie. Zo začiatku mi to ho trochu aj pripomínalo, ale nebolo to až také zlé. Až asi v polovici sa to riadne rozbehlo a tak to prišlo do konca. Dobrý film so štipkou humoru, s čajovou ližičkou emócii a polievkouvou naberačkou napätia. Len myslím, že mimo diania bol monsier Inšpektor. Pri každej jeho scéne som sa zapol po čele. Ale aj tak by som dal päť hviezdičiek, lenže to by tam nemohlo byť tak veľa chýb v strihu. Pri každom bola iná poloha vecí, inak boli umiestnené alebo otočené, ľudia tlieskajú ale nečapkajú rukami. Nikdy sa na to nezameriavam vo filme ale tuto toho bolo už veľa. ()

Nicole32

Magické, čarovné, rozprávkové a nádherné. To sú moje pocity. Je pravda, že na tento film sa musíte naladiť, nechať vtiahnuť do atmosféry a otvoriť si myseľ. Ja som bola presne v takomto rozpoložení a preto na mňa Hugo tak silno zapôsobil. Po technickej stránke je film perfektný a herci tiež. Dokonca mi nevadil ani Sasha Baron Cohen. Ťažko sa mi o Hugovi píše lebo mne sa páčilo všetko. Martin Scorsese krásne spojil citlivý príbeh osirelého chlapca s poctou filmovému umeniu a ukázal, že je majster svojho remesla. ()

jjjerry

Tohle je krásný pohádkový snímek. Vyzdvihl bych hlavně hudbu, která je famozní a do prostředí se naprosto hodí. Možná místy až moc přeumělkované. Kdybych viděl jako dítě, asi budu dávat 5*. Scéna ve snu byla dramaticky skvěle zvládnutá. ()

marekspanel

Láska k filmu formou i obsahem současně. Po každé když jej vidím, tak se mi líbí čím dál víc a naposled už jsem nabyl dojmu, že se jedná o jeden z nejhezčích příběhů, které můžeme ve filmu vidět. Dobrodružství, které je reálné, žádné holywoodské úlety a fantazie, proto možná každého tak nevezme, ale když se do něj ponoříte, tak zasáhne. Je dojemný a nádherný, stejně jako jeho vizuální stránka, která je bez pochyb dech beroucí (doporučuji originální disk ve 3D)!! Obsazení špičkové, všem hercům sedí role jako ušitá. A kdo by si nepřipodobnil našeho mistra Karla Zemana, když papá George odkrývá svůj úžasný příběh. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz