Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

4k7

S klidem můžu říct, že jsem viděl něco nového, originálního. Ze začátku všechno vypadá na obyčejnou (i když promyšlenou) pomstu, kde se otec vyvražděné rodiny domáhá pouze spravedlnosti stylem oko za oko, zub za zub. Ovšem co nastane potom, překvapí nejednoho diváka. Bere až dech s jakým klidem a důmyslností si se všema ctihodný občan pohrává. Film určitě zaujme akcí a svým nápadem. I když jsem se kolikrát neubránil pocitu, že ať už by byl hlavní hrdina sebelepší génius, projekt takového rozsahu by prostě nebyl možný. Ale konec konců, je to jenom film přece ()

Zadri

Filmu by určitě více slušela větší střídmost scénáře. Dokázal bych si film asi víc užít jako soudní drama s nevyhnutelným koncem. Přesto jsem se dobře bavil a bylo i pár momentů ve filmu, které mě dokázaly "zvednout ze židle". ()

M4h0n3

Ideální film pro odreagování. Chvílemi mi to trošku připomínalo SAW a při scéně s tím "special kulometem" jsem si vzpomněl na Šakala... Trošku mi vadilo, že se z počátku z kladně vycházejícího hrdiny stává psychopat, ale myslím, že to Butler zahrál dobře. Povedený thriller. :-) ()

driftm

Opradu zajímavý film otom jak selhává systém. Občasná brutalita, chvilky překvapení i napětí provází celý snímek.. Butler je charizmatický svalovec který i umí hrát a tady to jen potvrzuje. Škoda, že v dnešních filmech jakýko-li žánrů (vyjma sci-fi,fantasy,apd. -ty si na tom zakládají) ()

Marcus.das

Super vecicka ten Ctihodny obcan. Butler a Foxx podle me v zivotni roli. Cely film jsem sedel pritiskly k obrazovce a dej hltal asi jako male dite vanocni cukrovi. Ze zacatku to vypadalo na uknourany film z prostredi soudu, ale to se hrdnina jenom rozehrival. To, co prislo potom, byl narez toho nejvetsiho kalibru. Vsechny sceny, vsechny efekty a postavy, to vsechno vymazlene do posledniho detailu. Neni co vytknout, snad jen, ze tam chybela pekna zena:D ()

blacktomas

Poměrně záživný kousek, který mohl být ještě lepší. Škoda. Co filmu nechybí: dobrý scénář, herci a tempo, co však postrádá je napětí, které by diváka dokázalo zmrazit a co si budem povídat, potenciál tady byl jako víno. Takže dávám tři bodíky za výše zmíněné. Jo a člověk by nad tím neměl příliš přemýšlet a hledat nesmysly, je jich tam celá řada. ()

oasismanik

Napriek tomu, že Butler nemá absolútne žiadnu charizmu a je to priemerný herec, ktorý je z nepochopiteľných príčin momentálne dosť obľúbený, tak ide o originálny a nápaditý nadpriemerný film. Vadila mi len jedna základná vec: ak mal byť Butler vykreslený ako "ctihodný občan" a férový človek, ktorý koná oko za oko, zub za zub, tak prečo potom zabíjal aj nevinných? Niečo na spôsob Voľného pádu, kde je prvá polovica myslená úplne inak ako druhá a z obyčajného človeka ktorému prasknú nervy sa vykresľuje narušený psychopat. Ale tak bol som spokojný a príjemné prekvapený. 7/10 ()

Ernie_13

Čo ja viem. Mám z toho veľmi zmiešané pocity. Mistami som mal pocit, že napätie a dynamika deja proste nemali chybu, ale miestami som mal zase pocit, že je to čisý priemer. Hlavne úvod a záver na mňa spravili zlý dojem. Je mi ľúto. ()

JK77

Uz ma davno pri filme nemiklo, ale ked si sudkyna prilozila k hlave mobil tak to sa im podarilo. Scenar uz niekolkokrat obohrany, ale prevedenie a tempo je super, Bol som spokojny!!! ()

Asdas

Od polovice filmu som si hovoril „veď to som už niekde videl“ a áno videl pred troma rokmi , len tam hral človek ,ktorý sa prezliekal za netopiera , mesto terorizoval pomaľovaný psychopat a celé to bolo lepšie zrežírované ,zahrané... ()

borohub

Trošičku nadprůměrný film. Osobně jsem více fandil tomu Butlerovi, skončil docela tragicky(spoiler) jinak to bylo to velmi napínavé, ani chvíli jsem se nenudil avšak ten konec mohl být trošku pomalejší. Půl hodinu před koncem jsem se divil jestli to vůbec za 30 minut skončí, potom to ale šlo všechno moc rychle, to je jediný mínus filmu, jinak bych byl schopnej dát i 5 hvězd. ()

pekas

Překvapivě mi tento film utekl a jen náhodou jsem ho viděl v televizi. 95% filmu mě příjemně překvapilo - stále jsem čekal, co přijde dál s takovým tím příjemným šimráním v žaludku. Ale konec to trochu zazdil. Kdo byl v tomhle filmu vlastně kladný hrdina? Ten prokurátor? Sice to tak vyznělo, ale asi málokomu to tak přišlo. Konec nic moc - celý film nic moc? Asi jo a je to škoda. 79%. ()

pepino

No ze začátku paráda, postupně se to stupňovalo. Vypadalo to, že se z Clydea vyklube nějaký mix Johna Doea a Jokera z Temného rytíře. Ty jeho řeči o tom, jak to bude "biblické" (v tu chvíli mi proběhla husí kůže na těle, protože jsem si vzpomněl právě na řádění Jokera) slibovali, že bude následovat něco velkolepého......Odvílejo se to pak až do konce docela jiným způsobem než bych čekal (a než jsem doufal). Škoda. Konec mi přišel opravdu trochu odfláklej. Ale jinak jako celek, výborný film, který se sleduje jedním dechem. ()

infernet

Dneska to vezmu trošku jinak... Pročítal jsem si zdejší komentáře a chtěl jsem napsat svůj. A pak jsem si všiml toho, co napsal Superpero a zjistil jsem, že už nic psát nemusím. Ve všem s ním souhlasím a nemám co dodat. ()

jayman

Brilantný príbeh. Skoro celý čas som chcel aby vyhral ctihodný občan a kričal "Let It Burn!", v závere mi to prišlo fér a povinný rodinný happyned som radšej ignoroval. Skvelota, chcel by som ale vidieť alternatívny koniec plný chaosu. ()

nula87

Nevyrovnané poloviny - první velmi dobrá, navozující výbornou atmosféru a očekávání - druhá zbytečně přecpaná akcí, překombinovaná, dost neuvěřitelná, s mnoha oslími můstky. škoda, protože kdyby se lépe rozpracoval velmi dobrý začátek, mohl to být skvělý thriller. 60% ()

radim09

Dle mého názoru skvěle vystupňované drama. I pár předvídatelných momentů jsem přehlédl a v celku jsem se skvěle bavil. Herecké obsazení bylo přijatelné. Gerard se mi v roli padoucha opravdu líbil. Téma zkaženosti systému se mi taky líbilo. Film celou svou délku držel své tempo a tak jsem si ho velmi užil. ()

Kutkey

Skvělé na Ctihodném občanovi je to, že asi po 20 minutách zabije vraha své rodiny, tak rychlou pomstu jsem ještě ve filmu asi nezaznamenal, ze začátku má divák pocit že už to končí, protože vrah je mrtev a zdá se že hlávní hrdina je spokojen, pak ale nastává řada dalších událostí která film rozvede skoro až na 2 hodiny a co víc, zjišťujeme co je vlastně otec mrtvé rodiny zač. Zajímavý nápad a pěkně provedeno. ()

Lenii

Tenhle film mě fakt oslovil, ale nějak nevím, jak to vše popsat, takže prostě jen jednoduše. 4 hvězdy :-) 80% ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)