Ctihodný občan je dramatický thriller o muži, který se bez slitování rozhodne pomstít tomu, kdo nechal z vězení propustit vrahy jeho rodiny. A nejen jemu, také městu, společnosti, všem. Město Filadelfii začíná děsit teror a vraždy, které jsou brilantně naplánované a provedené. Pomalu však vychází najevo, že je nemohl spáchat nikdo jiný, než právě člověk, jenž přišel o rodinu a rozhodl se vzít spravedlnost do vlastních rukou. Ten člověk ale sedí ve vězení... (oficiální text distributora)

(Z)denny

Koukám, koukám a moje srdce filmového diváka se pomaličku začíná tetelit radostí nad skvělou kvalitou tohoto snímku. Děj mě strhává, s postavami soucítím, ale najednou - hrc! Pár nějakých logických nejasností, pár nesmyslných kroků, několik nedodělků celou tu krásnou skládačku rozbouralo. Škoda.. Ale upřímně, dobře jsem se bavil, a to je hlavní ()

Jiu

Totálne odfláknutá posledná tretina. Butler sa z trocha mešuge klaďasa so svojským zmyslom pre spravodlivosť mení na protivného psychopata v podstate z minúty na minútu, čím mňa, ako diváka na celý zyšok filmu úplne znechutil. Nechápem prečo si režisér dal toľko námahy vykresliť jeho charakter v pozitívnom svetle a hneď ako divák získal aké také sympatie tak to nepochopiteľne v okamihu zmenil. ()

chimeracerberus

Myslíte si, že všetko máte pod kontrolou a poznáte už ako skončí príbeh? Omyl !! Všetko tu je v skutočnosti úplne inak. Fascinujúci film plný vtípkov a prekvapivých zvratov naozaj zaujme. Celý čas si udržuje ideálne tempo. V tomto filme možno ako v máloktorom budete sympatizovať s hlavnou postavou aj keď má záporný charakter. Zhrnutie: HUDBA: 7/10 * ORIGINALITA: 9/10 * LOGICKOSŤ: 10/10 * DEJ: 10/10 * ()

Ole92

Excelentně promyšlený plán na pomstu který byl téměř do puntíku naplněný. Výtečný Gerard Butler. ()

Vlkys

Bylo to zábavné, o tom žádná, ale vzhledem k tomu, že film mohl mít ambice na víc, neuspokojil mě. A ten konec, ach jo, já pořád fandil tomu slušnýmu člověku... nevadí. ()

JK-Stinger

No potěš koště, ten začátek mě dost pobavil. Pomsta vrahům provedená na jedničku a následné proplánované zabíjení z cely také pekelně vymyšlené. Dobré vysvětlení nakonec a "pápá" padouchu, mohl sis vybrat, jak skončíš. Určitě rád uvidím film znovu a najde si místo v mojí sbírce. ()

Simgal

Pro mě se jedná o mírné zklamání. Největší problém jsem měl s tím, že jsem chtěl fandit postavě Gerarda Butlera a taky jsem mu první polovinu opravdu fandil, protože jeho běsnění bylo pochopitelné a zaměřoval se na ty, kdo mu nedopřál spravedlnost. Když mu ale později bylo jedno jestli zabije i nějakého toho nevinného a vykreslil se jen jako naprosto pomstou posedlý maniak, tak mé sympatie jednodušše ztratil. Škoda, mohlo to být lepší. ()

waits

Začátek vypadá jako variace na Odplatu, i když mnohem slabší, protože Gibson je jiná liga než Butler. Scénárista ale s ctihodným občanem, hlavním hrdinou, provede po zhruba třetině podivuhodné veletoče co se týče jeho identifikace s divákem. Proč? Nevím. Nevyšla mi z toho ani obžaloba justičniho systému, ani kritika přehnané reakce na zoufalou životní situaci, která vede až k terorismu, ani psychologicky drásavý příběh, ani přímočarý thriller.Vlastně můj zájem o zápletku pozvolna opadal a do konce jsme vydržel jen ze setrvačnosti. ()

ChillThomas

Kdyby scénárista dospal lepší konec je to film na pět hvězdiček ale bohužel .. Celý děj je brilantní a ubíhající v rychlém tempu . Role Butlera je ztvárněna skvěle jeho psychopatické pohledy jsou na nejvyšší úrovní uvěření a ja mu to baštil .. příběh je zamotaný a drsný, pomsta jak má být .. 80% ()

masiko

Velka skoda, ze to Kurt opet prehnal a nezvladl ukocirovat konec, ale i pres nektere absurdity jsem si ctihodneho obcana uzil (prvni dve tretiny velice uzil). ()

xxxvodnikxxx

"Není důležité co víme, ale je důležité co jsme schopni dokázat" A od této věty se odráží celý příběh, za mě pecka.. Aneb jak vám projde cokoliv, když vám to není jak dokázat :) ()

fummyk

Pro mě nejlepší fim s žánrem drama. Film ukázal, že pokud máš prachy, máš vše, ale tohle změnil Ctihodný občan, tedy Gerard Butler! Film měl tu správnou šťávu, kterou já vždy uvítám, v tomto filmu jsem se prostě nenudil! 100% s velkou pocihvalou režie v podání F. Gary Graye. ()

arcticsky

Scénář je trochu pochybný a člověk se musí s některými nelogickými vylomeninami vyrovnat, to ano. Nicméně po oproštění od těchto detailů je to vynikající akční podívaná o maníkovi, který poněkud přehnal svou pomstu za smrt rodiny. Nesmírně jsem se bavil. ()

Flopik

Skvelý film ktorý na nič nečaká a to doslova. Hneď od prvej minúty sa to rozbehne a nezastaví. Charizmatický Butler v hlavnej úlohe bol skvelý a musím povedať že som mu po celú dobu fandil.Ako drama neviem , väčšinou to bolo o naplánovanej vražde , možno atentáte . Koniec sa mi fakt páčil a preto 5* a100 %. ()

Florfila

Já jednoduše nemám ráda MacGyverovský typy ála všechno znám, všechno vím, jsem nesmrtelný a všem dám na holou... Vytuneluju díru do vězení a dokážu odhadnout každý lidský krok. Jsem prostě kříženec všeuměla archanděla s vesmírným tykadlem... Ale dobře, abych to jen tak nezahodila, bylo to vcelku svižné, Butler a Foxxík klasicky dobří. A komu by se nelíbilo dát takzvané spravedlnosti na prdel... ()

Olczyk

Není náhoda, že film, ve kterém se objeví Jamie Foxx, je povětšinou vysoko hodnocený a má šťávu. Filmy, ve kterých hraje prim křivda a pomsta mám moc rád a tento snímek zapadá do sbírky mých oblíbených tohoto žánru. ()

Nolanofil

Až na americké finále, plné klišé je to naozaj prvotriedne remeslo. Režisér a scenárista mali mať gule a pokračovať v masakrovaní úradníkov a ,,nevinných´´ ľudí. Veľmi zaujímavý príbeh a Butlerová najlepšia rola, áno, beriem do úvahy, že natočil aj 300-vku. ()

El-Barto

Ctihodný občan mi tak trochu připomíná Fuquova Odstřelovače, oba filmy se solidně rozjíždějí (Odstřelovač přece jen trochu poveluje) a končí tak, že když to nejde jinak, tak je všechny pozabíjíme a ono se to samo dá dopořádku. To co mi na tomhle snímku chybělo, bylo víc logického přemýšlení místo (podle mě) neuváženého vyvražďování, které bylo postupem času víc a víc předvídatelné. Tenhle thriller pro mě neni ani tak zklamáním, jako spíš zpatlaným nešokujícím revenge filmem. ()

Ctihodný občan se vrátí

05.06.2009

Darabont a další oběť systému

Darabont a další oběť systému

11.10.2008

Frank je má očividně rád. Prosté občany, kteří neudělali nic špatného, ale justiční systém si s nimi přesto důkladně vytřel... ehm, podrážky. Postava, kterou si v jeho psychologickém thrilleru Law… (více)