Iron Man 2

• USA Iron Man 2

Tony Stark, majitel velké zbrojařské firmy a vynálezce speciálního obleku Iron Mana, odmítá snahy vlády o vydání své technologie pro potřeby armády a tvrdí, že nepřátelé státu jsou ve vývoji o mnoho let pozadu. K jeho velkému překvapení se na závodech v Monze objeví podivný muž, který ve velmi podobném obleku vyvolá nejdříve autonehodu závodních formulí a následně napadne Starka. Útočníkem je Ivan Vanko, zneuznaný potomek ruského vědce, který kdysi pomáhal Tonyho otci založit Stark Technologies. Z vězení ho unese Tonyho konkurent Hammer, který chce, aby mu tajně vyrobil obleky Iron Mana. Jenže Vanko začne pracovat na takzvaných drondech - válečných robotech. Pro sebe si vyrobí svůj vlastní oblek Iron Mana a na výstavě technologických válečných novinek pomocí svého tajného softwaru a robotů napadne diváky a Tonyho... (TV Nova)

Mrtvobog

Jednotka mala svoje čaro, a tým bol vizuál Iron Mana. Tu už to je opozerané, a tých Iron plechoviek je tu strašne veľa. Ale aspoň M .Rourke to ako tak zachraňuje. ()

ScoRPy

Škoda Roberta Downeyho Jr. pro tenhle film. Na druhou stranu ale jenom jeho herecký výkon to trochu zachraňuje. Oproti jedničce strašná nuda. Málo akce, málo nápadů. Těšil sem se aspoň na konec, že se dočkám nějakého velkolepého boje, ale nic co by film zachránilo se nekonalo. Po povedené jedničce je tohle velké sklamání. I jako popkorňák slabota.... ()

Standey

Původně jsem chtěl dát ***, stejně jako u prvního dílu. Nicméně podobně jakou u něj jsem po shlédnutí Avengers jednu hvězdičku přidal. Tony je machr..:)) ()

Sekacik123

Celkom slušne spracovaný filmík, s peknými efektami aj dobrou zápletkou. Kladne hodnotím aj prístup hercov. Celkom dobrá oddychovka. ()

Mr.Hackels

Tak po jedničce jsem byl namlsanej, ale dvojka předčila očekávání. Kvalita šla z mého pohledu ještě o fous nahoru. Scarlett jako třešinka na dortu. Jen drobnost bych vytknul. První souboj mezi Downeym a Rourkem na závodišti (nebo v ulicích, jak chcete) Monte Carla byl úplně perfektní, jak nápadem, tak celkovou akcí. A proto mě bavil víc než ten závěrečný. Vyměnil bych pořadí a bylo by to za pět hvězd. Protože podle mě to nejlepší patří vždy na závěr :) ()

mmajjkii

Rourke (nevadilo by mi kdyby tam jeho postava byla více) a Jackson se mi velice líbili. U Downeyho si nejsem jist, jelikož buď hrál co měl a tedy se mi jeho výkon líbil jen jsem nesouhlasil s charakterem jeho postavy a tedy mi Iron man nesedl, a nebo to bylo jeho hereckým stylem, a tedy se mi jeho herecký výkon nelíbil a zmrvil pro mne Iron mana on. Abych to osvětlil, kombinace superhrdiny a narcistického frajírka mi nejde dohromady. No a o S. Johansson ani nemluvím, účes jí nesluší, a v této roli mne nepřesvědčila. nevím co víc dodat 3*, IMDb 6/10. ()

zurivymlok

Akční film, který vlastně po většinu stopáže není vůbec akční a když začne začne, tak člověk zjistí, že je to nejslabší část filmu. Celá finální akce nestála za nic: trocha létání, střílení a mlácení - bez ladu a skladu, bez nějaké cool scény, bez jakýchkoliv emocí. A tak jediné, co bylo k pokoukání bylo tělo Scarlett Johansson, charisma Roberta Downey Jr. a roztomilost Gwyneth Paltrow. Průměrná popcornová zábava, která mohla být mnohem mnohem lepší. ()

Chlo0opek

Vcelku dobře udělaný, ale že by to bylo skvělý, to se říct nedá. Zkrátka vcelku dobrej druhej díl, ačkoli 1. byl teda lepší. ()

pirate

Je to v podstatě hodně podobné jedničce (co se týče akce) . Děj je takový průměrný, ani málo a ani moc. Ovšem akce místo, aby jí bylo více a byla nadupanější, tak jsem se dočkal téměř toho samého, co v jedničce, snad jen ta honička droidů za Iron Manem ve městě byla navíc. I přesto film není celkově o nic moc výraznější, než jak začal první díl, který opravdu dal jen počátek Iron Manových schopností a tak zůstává nedoceněn i zde. Když už tedy nějak nevylepšili děj (samé kecičky a nic k tomu, jen hlášky to zpestřují ), tak toho mohli dát víc do "robotích bitek". Ale těch 60 - 65 % mu dám. Jestli chcete vidět tohohle chlápka v nejlepší formě, tak se podívejte na Avengers. ()

Akrub

Iron Man opět nezklamala dokazal pobavit na 100%. Pozotivně hodnotím začínající přípravu propojení pro Avengers:) ()

mine.slayer

Studená válka už skončila, ale v tomhle filmu se nám opět připomnělo, že co udělají amící, rusové dokážou také, jen čekám kdy přijde den a ukáže se, že nejlíp to umíme v naší české kotlině:) Není to špatný film, ale smrdí až příliš americkým vlastenectvím. ()

Otan

Už s jedničkou jsem měl problém a 2 je v podstatě to samé.Omlouvám se ,ale je to furt stejné,nic nového.40% ()

Butch71

U druhého pokračování Iron Mana jsem se bavil stejně dobře jako u prvního dílu. Druhý díl přidal na dialozích a mihla se tu další eskapáda nejen známých, nýbrž i slušně hrajících herců. Atmosféra je kapku temnější a psychologičtější. V porovnání s jinými sequely si druhý Iron Man drží laťku, která byla nasazena v prvním díle a já osobně z něj měl subjektivně stejně dobrý pocit, i když chybky se najdou a ne vše se povedlo na 100%. ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Zahajovací koncert třetího ročníku Composers Summit Prague představí světové skladatele filmové hudby na jednom pódiu, kde osobně oddirigují svá nejznámější díla. Mezi významné osobnosti patří… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Olivia Munn u X-Menů

Olivia Munn u X-Menů

15.04.2015

V Iron Manovi 2 se mihly hned dvě herečky, které čeká superhrdinská budoucnost u konkurence. Nejdřív se studiu 20th Century Fox zalíbila Kate Mara, která poslala Tonyho Starka na slyšení do… (více)